Normální hodnoty PAPP-A a FßHCG v těhotenství?

mimilela
10. dub 2017

Ahoj holky, byla jsem na prvním screeningu, sice negativní , ale je tam určité riziko.
Vyšlo mě PAPP-A 4,9 mlU/ml FßHCG 129,6 ng/ml má s tím někdo zkušenost?
Doktorka mi doporučila Triple test, což se mě zdá nelogické.
Budu ráda za Vaše zkušenosti. 🙂 A nechci slyšet, že mám být v pohodě, když vyšetření vyšlo negativní, protože hodnoty jsou dost vysoké na to, že mi je 23 let.

luska__
10. dub 2017

já měla výsledky úplně v pořádku a na tripple jsem musela taky , byla jsem v pátek.

mimilela
autor
10. dub 2017

@luska__ ten tripple vychází z dost procent falešně pozitivně, takže proto se mi to zdá zbytečné v mé situaci..

luska__
10. dub 2017

@mimilela no to mě přišlo taky, chtěla jsem to odmítnout a řekli mi, že primářka Gennetu MUDr. Smetanová, ke které chodím, by mi odmítla udělat velký ultrazvuk bez hodnot z tripplů 😵

bledulka84
10. dub 2017

@mimilela u techto hodnot je potreba znat to prepocteni, protože zalezi kolikaty den tehu byly odbery nabrany, hodnoty se postupne meni

mimilela
autor
10. dub 2017

@luska__ Hlavně že je to nepovinné no.. Uvidíme jak to dopadne ..

jatecka
10. dub 2017

Ty hodnoty se nedají posuzovat odděleně od NT screeningu, ale i tak, když se podíváte na internet, tak ty hodnoty máte v normě.

mimilela
autor
10. dub 2017

@bledulka84
13+3 i krev i ultrazvuk.. :/

luska__
10. dub 2017

@mimilela přesně!! ale ten 2 screening by měl absolvovat každý o proti 1.
což mi přijde nelogické, když mi v 20+6 řeknou, že to bude postižené,tak s tím nic neudělám,když by mi to řekli v 11+3,tak mam aspon moznost se rozmyslet a ten povinny není

mimilela
autor
10. dub 2017

@jatecka
hodnoty v normě HCG je do 2 - 2,5 a já měla 4,7 MoM

mimilela
autor
10. dub 2017

@luska__
Podle mě medicína, lékařství je v tomhle ohledu trochu zaostalé.. A je to velká škoda, když jde o naši budoucnost.. :(

luska__
10. dub 2017

@mimilela já si myslím,že si v čr nemáme na co stěžovat. Neplatila jsem ještě vůbec nic a už mi udělali kde co.

mimilela
autor
10. dub 2017

@luska__ já platila teda nt screening a to si myslím že každá, jinak vše je hrazeno pojštovnou od toho je máme 🙂 Jinak by mi nevadilo za jakýkoliv zákrok zaplatit, pokud bych veděla , že moje dítě bude v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru