Nošení těžších věcí v průběhu těhotenství. Škodí to?

alena.kucharkova
11. bře 2008

Zdravím všechny těhulky i maminky.Brouzdám po netu a narazila jsem na tyto super stránky, tak jsem se rozhodla se hned zaregistrovat a založit téma.Chtěla jsem se zeptat co si myslíte o nošení těžších věciček v průběhu těhotenství.Já osobně se snažím vyhýbat tahání těžkých věcí, ale vzhledem k tomu, že manžel přijíždí domů jen na víkendy, jsem odkázaná nosit denně těžké nákupy.Jindy mi to nikterak nevadilo, ale včera jsem to přehnala, táhla jsem 2 dvoulitrové limonády a jednu litrovou Colu a v druhé tašce taky větší nákup.Nemám to sice od obchodu nijak daleko(cca 10 minut chůze) ale pak mně strašně rozbolelo břicho.Jsem ted v 18.týdnu těhu.Dnes ráno mně ještě trochu pobolívalo, ale už je to dobré.Myslíte si, že to může nějak mimču škodit?Já si ale myslím že by se mělo udržet ne?Už to ale přehánět s nákupy rozhodně nebudu 😉

janeyzelvicka
11. bře 2008

Ahojky, taky se mi párkrát stalo, že jsem to s nošením těžších věcí přehnala a pak mě bolelo břicho, ale nic se nestalo a podle doktorů na kontrole je mimčo v pořádku... Pokud se ti udrželo doteď, tak už asi nic neplánuje 😉 Teďka bych ty nákupy být tebou ale omezila, nosit denně těžké bebechy nejspíš není moc dobré...

alena.kucharkova
autor
11. bře 2008

Janey tak to jo, děkuju za názor 😉 Taky jsem slyšela že právě horší je to do 13.týdne, že to se udrží mimčo méně, ted by to mělo už být snad lepší.Každopádně díky moc 😉

janeyzelvicka
11. bře 2008

Nima zač, to je pravda, první trimestr je nejhorší... ale ten my máme zdárně za sebou, jupí 🙂 uprav si profil, ať tady víme, co a jak 😉

vendeta
11. bře 2008

Ahojky, já sem se snažila celé těhotenství netahat těžké věci. Určitě to škodí ve všech třech trimestrech ne jen v prvním. A proč nenakupujete tedy s manžou o víkend když je doma. Napiš si během týdne co bys potřebovala a manža přece může zajet nebo zajít na rychlý nákup a ty nebudeš muset být odkázaná na každodenní tahání. nezlob se na mě ale to by přece manžela mělo napadnout......
Kamarádka potratila ve dvacátém týdnu, stěhovali se a tahala těžké věci..... ☹ takže nikdy nevíš co se může stát.........

janeyzelvicka
11. bře 2008

vendet tak to je hrozné ☹ já už teď taky nic netahám, naštěstí vždycky přiskočí někdo, kdo by mi s eventuálně těžkou věcí pomohl... pamatuju si, jak jsem asi ve 12tt táhla kámošovi těžký odposlech po koncertě, pač mi bylo blbé odmítnout, když mě poprosil, a ani jsem mu zatím nechtěla říkat že jsem těhu... Pak mě další kamarád co už o tom věděl seřval na tři doby... ono se říká, že 1. trimestr je nejhorší, ale když ho máme z krku, to ještě neznamená, že máme vyhráno... brrr, teď mě napadaj věci...

nikusa
20. bře 2008

Já se musím přiznat, já občas něco těžkýho tahám, konkrétně balíky na poštu... někdy i 7kg, teda respektive z domu do auta a z auta na přepážku... Jenže ten můj je do 6 v práci, tak prostě není schopen to tam donést a mě to prostě nedá a musím to tam zanést.... Vždycky se pak mimiškovi omlouvám, že to bylo naposled, trošku se mi uleví, když ho cítím, jak kope... nebo si to omlouvám, že kámoška, co byla těhotná, tak musela taky občas tahat 2 letého syna a to je totéž. Ale už to fakt musím omezit. Jsem hrozná.

anngie
20. bře 2008

holky já když jdu na nákup pěšky tak se snažím koupit fakt toho málo, dnes jsem třeba ani nekoupila ovoce abych se s tím netahala 🙂 a řeším to batohem, dám batoh na záda a pak to jde 🙂 akorát se příští týden budeme stěhovat tak budu muset znásilnit příbuzný protože fakt nic tahat nemíním, nechci porodit ještě dřív než se zabydlíme 😀

pattie
25. bře 2008

Když ono s tím nákupem je to fakt blbý ☹ nakoupíš pár věcí a pěkně se to pronese... většinou taky chodím s batůžkem, ale občas to jinak nejde (když nakupuju např. do práce), ne že by mě bolelo břicho, ale jsem pak příšerně unavená...

paolin
25. bře 2008

ja taky nakupy resim batuzkem. a syna obcas nosim. i pres rizikove tehu ze zacatku mi to doktori nezakazali-holt to jinak nejde 😒

anngie, nas stehovani ceka tak 3 tydny. to jsem zvedava, jak to vsechno baleni a soupani veci zvladnu. taky bych se chtela nejdriv prestehovat. holt bojovka 😉

vozkovka
10. zář 2008

Jsem v sestem mesici a od zacatku tehotenstvi zvedam, obcas nosim nasi holcicku, ktera ma ted 15 mesicu. Vlastne nemam moznost volby, protoze nedelat to nejde. Obecne se v tehotenstvi opravdu nema nic moc tahat, jak rikal muj doktor (hrozi potrat) - proste se setrit a pokud mozno se tomu vyhnout. Ja se tomu vyhnout nemuzu a tak pevne verim, ze se miminku u nas tak moc libi, ze zustane a pujde na svet az prijde jeho spravna chvilka.

fiallinka
10. zář 2008

ali, taky se někdy nákupům větších věcí nevyhnu - a doporučuju nosit batoh, ty váhy se fakt jinak rozloží.

valonika
25. dub 2012

Ahoj holky
našla jsem tohle téma i když koukám, že to je už několik let staré, snad se mi tu někdo ozve 🙂 Včera jsem udělala velkou blbost, kterou jsem dělat neměla, a to, že jsem balila 12 kg balík na poštu a musela jsem ho párkrát nadzvednout, abych ho mohla zabalit do pytle. Jsem v 31. týdnu, a nevím, zda hned po tom, ale za nějakou dobu mě začalo píchat v podbřišku. Ale ne napravo ani nalevo, jako když roste děloha, ale dole uprostřed a je to trchu jiné píchání. Dneska mě to pořád píchá, a tak přemýšlím, jestli a co mám dělat. Pohyby mám úplně stejný jako kdy jindy, tam se nic nezměnilo, ale nevím, jestli se třeba něco nemohlo stát. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Moc se mi na pohotovost ani na gyndu nechce, ale když to nepřejde, asi stejně budu muset a vyslechnout si, jak jsem blbá ☹ A prosím neodsuzujte mě, já jsem normálně děsně opatrná, ale tohle jsem prostě nevychytala ☹ Díky za rady a názory!

mmmiska83
25. dub 2012

@valonika odsuzovat tě nebudu neboj 🙂 no určitě bych to hlídala a pokud by to nepřešlo tak jela k dr......mohla sis natáhnout vazy v děloze.....já právě co vím tak se to enmá zvedat, protože se může odtrhnout třeba placenta nebo tak a proto by se ani nemělo jakože věšet prádlo, prostě natahovat se prudce nahoru a tak..já jsem na to taková hodně pečlivá, možná až moc......tak sleduj pohyby a odpočívej, jestli to nepřejde třeba do zítra tak zajdi aspoň na gyndu

baraben
25. dub 2012

@valonika Uvidíš, hlídej to, ale snad to nic neznamená. Vem si, že kdybys měla doma třeba 2 nebo 3 leté dítě, tak ho taky musíš občas zvednout. Třeba do autosedačky nebo vyndat z postýlky. A tak to má spousta těhulek.
Takže hlídej se, ale nepanikař a uvidíš.

kocicinka
25. dub 2012

@valonika já jsem ve 32 tt a běžně, tj. denně nosím našeho 17 kg kluka. Bydlíme totiž ve 3 patře bez výtahu a on se často "zasekne" a nechce jít do schodů. Po bytě ho taky občas poponáším, o nákupech nemluvě, ty sice vozím na kočáře, ale do patra je musím vynést. Břicho mě bolí ( tvrdne a píchá na různých místech) pořád, ale pokud člověk nemá kontrakce, křeče, nebo nekrvácí, tak bych k doktorovi nešla. Pokud to jde, tak se šetřit, ale s dítětem to prostě nejde.

valonika
25. dub 2012

@mmmiska83
@baraben
@kocicinka Moc vám holky děkuju za odpověď, budu to sledovat a snad to přejde 🙂

valonika
26. dub 2012

@mmmiska83 tak mě ještě napadlo, kdyby se utrhla placenta nebo vazy v děloze, tak by ale ty bolesti byly asi k nevydržení, ne? Pořád mě to dost píchá, hlavně když se nějak blbě pohnu, ale doufám, že kdyby to bylo něco vážného, tak bych úpěla bolestí... díky

mmmiska83
26. dub 2012

@valonika no já myslím, že to bys 100% krvácela, kdyby se tam něco utrhlo, spíš to bude přetažené,ale tak si aspoň zavolej na gyndu, pro jistotu......nechtěla jsem tě zbytečně vystrašit nebo tak 😕

valonika
26. dub 2012

@mmmiska83 máš asi pravdu, že kdyby to bylo vážný, tak bych krvácela. Já jsem hroznej plašan od narození, takže to možná řeším víc, než je třeba 🙂 Na gyndu stejně zítra musím pro nějaký papír, tak se tam zeptám pro klid duše 🙂 Díky 😉

ellionor
26. dub 2012

pracujem na pošte a balíkom sa bohužiaľ nevyhnem, som v 12 tt a tak premýšľam, ako dlho to tam vydržím, je fakt, že sa mi snažia všetci pomáhať, ale nie vždy je niekto po ruke a tak poraď si ako vieš .... 😖 😉

valouch
2. pro 2016

Holky mate pravdu radeji nic netahat snazim se na to myslet hlavne u nakupu 😂 ted jsem ve 22tydnu, ale jak jsem nyla v 8tydnu tak jsem byla nakoupit v tescu samozrejme malej vozik, protoze nic nepotrebuji 😂😂 a u kasy jak jsem to skladala do tasek jsem si uvedomila, ze jsem tehotna a kosik jsem musela nechat u kasy a vlkekla jsem to k tomu auto a celou cestu jsem si nadavala jaka jsem krava, ze jsem si neuvedomila pri tom svem hazeni do kose, ze to taky budu muset odnest 😀😀

marketa11112
5. pro 2016

doporucuji netahat a nepřetěžovat se.. ja to prehanela s praci , rodila jsem pak o 9 tydnu dřív... mozna prave timto...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru