Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

NT screening - kdy se objednat?

fitzyk1987
31. srp 2016

Zdravím.

Jsem v 7.tt a včera jsem se dočetla o NT screeningu. Vím, že se dělá až od 11.tt, jde mi o to, jak dlouho dopředu se objednává? Není předčasné řešit to už teď? Případně máte nějaká doporučení a zkušenosti?

maudd
31. srp 2016

Záleží odkud jsi. Pokud z Prahy a chceš k někomu lepšímu je cas tak akorát. Ja se o tom dozvěděla kolem 10 tt a nikde me vzit nechtěli, obvolala jsem tenkrát všechno možné 😁

dumbicek27
31. srp 2016

@maudd a můžu se zeptat, kde si sehnala informace,kde všude to dělají? Protože já jsem z jižních Čech,ale zatím jsem toho moc nenašla ☹

kekulice
31. srp 2016

Čím dřìve, tím lépe. Pražský Genet je fajn. Stačí se včas objednat. Chápu, že tam je dojezd do Prahy, ale nevím kde jinde po republice to dělají....

cizinkaa
31. srp 2016

Ahoj holky, mně (České Budějovice) to dělal přímo doktor. Podle mně by jste měly vyčkat na žádanku od lékaře. Ale jinak jsem na něm byla 12.-13. týden 🙂

vercakolca
31. srp 2016

ahoj holky 🙂 můžu se zeptat kolik toto vyšetření stojí 🙂 jen jsem našla, že ho nehradí pojišťovna, ale přibližnou částku žádnou 🙂 děkuji

cizinkaa
31. srp 2016

@vercakolca Ahoj, já u svého doktora platila 500,-Kč, ale v diskuzích jsem četla i částky 1500,-Kč, záleží kdo ti ho bude dělat. 🙂
Nicméně i kdyby to bylo víc, rozhodně se vyplatí si ho nechat udělat. 🙂

vercakolca
31. srp 2016

Děkuji moc @cizinkaa, já právě někde viděla částku přes 12 tis. Kč, což mi přišlo přehnané, takže proto se ptám 🙂 částky, které uvádíš jsou určitě rozumné a stojí to za to 🙂 děkuji

cizinkaa
31. srp 2016

@vercakolca Jojo, bezmála 14 tisíc stojí vyšetření z odběru krve z periferní žíly, kterým je možné taky vyloučit Downův syndrom, ale to se používá namísto odběru plodové vody, které je trochu rizikové. A odběr plodový vody se zase provádí ve chvíli, kdy NT spolu s krví vyjde špatně. 🙂

cizinkaa
31. srp 2016

Jinak mně ještě napadá, že NT screening jako takový se dělá až ve 12.-13. týdny, ale ještě předtím, cca 7.-8. týden je třeba dojít na odběry krve...

fitzyk1987
autor
31. srp 2016

Jsem kousek od Brna, takže bych šla asi do Centra prenatální diagnostiky na Veveří. Cena cca 1500,- . Jde taky o to, že k doktorovi jdu až v 11. týdnu a pokud je nějaká dlouhá objednací doba, asi to úplně nestíhám... Ale je na to nutná žádanka, když si to stejně platím?

cizinkaa
31. srp 2016

To popravdě nevím, ale být tebou zavolám svému lékaři...
Ten můj mi dělal odběry krve, a ve 12. týdnu na kontrole se mě zeptal, jestli o tohle mám zájem. Já měla a udělal mi to on sám. ;) Někteří lékaři na to mají tu specializaci i přístroje, tak než se objednáš jinam, zeptej se jeho. ;)

vercakolca
31. srp 2016

@cizinkaa Děkuji moc za vysvětlení, je to moje první těhu a na první kontrolu jdu až 12. září, tak jsem ze všeho celá vyjukaná :D ještě, že tu jste 🙂

fitzyk1987
autor
31. srp 2016

@cizinkaa on mi dal leták přímo odkazující na to Veveří, předpokládám, že kdyby to vyšetření dělal, neinformoval by mě o tomhle... Co jsem se dívala, tak i na větší ultrazvuky od něj budu muset jet někam jinam...

fitzyk1987
autor
31. srp 2016

@vercakolca vidm to taky tak, jsem šťastná za každou radu 🙂 Ještě se zbavit toho děsného strachu, že se něco pokazí a bude to super 😀 😀 😀

vercakolca
31. srp 2016

@fitzyk1987 Mám to úplně stejně 😀 strašně se bojím, abych já neudělala něco špatně a pozoruju se :D :D držím palce, ať je vše v pořádku.

fitzyk1987
autor
31. srp 2016

@vercakolca u tebe taky 🙂 To prostě bude dobrý! Musí 😀

vercakolca
31. srp 2016

@fitzyk1987 Věřím, že ano 🙂 žádné zdravotní problémy jsem nikdy neměla 🙂 přítel je taky fit :D tak si říkám, že musí být vše ok 🙂

fitzyk1987
autor
31. srp 2016

@vercakolca tak mě včera manžel taky uklidňoval 🙂 Tak to určitě bude pravda 😀

maudd
31. srp 2016

@dumbicek27 no hledala jsem na netu, často to dělají v porodnicich, tak zkus mrknout. Btw. Ja teda žádnou zadanku nepotřebovala, ten test neni povinny...platila jsem cca 1200,- ale liší se to...

puutalo
31. srp 2016

Zítra jdu na první část - odběr krve. Jsem v 10tt. Okolo 13tt by mě měli objednat na druhou část - utz. Platit mám 1.000 Kč. Jdu k certifikovanému gynekologovi.

terry1512
31. srp 2016

@fitzyk1987 zadanku nepotřebuješ. Na Veveří se objednej už teď.ja se objednávala v 7 tt a už byl docela problém najít vhodný termín.chodi tam hodně maminek.tim že si to platí sama žádnou zadanku od tveho dr. Nedostaneš.

chimneysweeper1
31. srp 2016

@terry1512 na Veveri jsem volala dnes a termin mi dali k dr.Vlasinovi az 3.10., to uz budu 13+0. Driv nebyl volny termin.

terry1512
31. srp 2016

@chimneysweeper1 no právě o tom mluvím. Čím dřív se objedná tím lip. Je to tam fakt nátřesk.

fitzyk1987
autor
31. srp 2016

@terry1512 @chimneysweeper1 Děkuju, holky. Jdu se objednat 🙂

terry1512
31. srp 2016

@fitzyk1987 není za co. Já už to kolečko mám za sebou 2x. Teď už jen porodim a finito. 😂

cizinkaa
31. srp 2016

@vercakolca Tak ať všechno dopadne jen dobře.... 🙂 Já jdu 7. září zjišťovat, jestli to bude Andrejka nebo Toníček :- ))

vercakolca
1. zář 2016

@cizinkaa dekuju 🙂 doufam, ze ano. Myslim, ze je vse ok, nespinim, nekrvacim, spatne mi je :D tak snad bude vse v poradku ;) a co chcete radeji? Chlapecka nebo holcicku? 🙂

cizinkaa
1. zář 2016

@vercakolca Všechno bude v pohodě, uvidíš. 🙂 A jestli ti ho ukážou na utz, tak uvidíš, jak už ti tam dělá kotrmelce a válí sudy. 😀

Nám je to v podstatě jedno, jen ať je vše v pořádku. Ale přítel chce raději holčičku a já radši kluka... 😀

vercakolca
1. zář 2016

V to doufám, těším se až ho uvidím na utz a bude mu bít srdíčko 🙂 u nás to je stejně, přítel radši holčičku a já chlapečka 🙂 ale hlavně ať vše probíhá v pořádku a je to zdravé 🙂

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Sem začni psát odpověď...

Odešli