Objednání na první těhotenskou kontrolu na gyndě-reakce

luj89
27. říj 2016

Ahoj,
po dnešní reakci zdr. sestry na gyndě jsem dost rozladěná... Volala jsem jí, že jsem zjistila, že jsem těhotná a ráda bych se objednala na kontrolu. Reakce byla asi taková: ,,... hmmm.... achjo... no, kam já vás napíšu... ehmmmm... kdy jste měla poslední měsíčky?" Po mé odpovědi s poznámkou, že bych se tím vzhledem k délce cyklu neřídila mi stroze, suše až naštvaně odvětila, že něčím se řídit musí. No nevím, čekala jsem něco jako gratulaci nebo aspoň normální lidský milý přístup, ale takhle už se spíš obávám reakce lékaře... Natož pak přístupu u porodu...
Jak jste to měly vy?

sirka1
7. lis 2016

Já jsem se objednávala na gyndu až po ultrazvuku v CARu, to jsem byla v 8. týdnu. A sestra se mě zeptala, proč volám tak pozdě 😀 . Tak jsem jí vysvětlila situaci. Naštěstí si odpustila připomínky. Já jsem hlavně volala "na tajno" z práce, nechci aby to tady někdo věděl do 1. screeningu, takže jsem radši nemluvila moc konkrétně, u nás je všechno dost slyšet i přes zdi. Takže sestra ze mě taky musela být nadšená, když jí říkám, že jsem v osmém týdnu. A ona na to - Těhotenství? Pak už jsme se naštěstí domluvily normálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru