Obrovský nárust kg v těhotenství. Máte stejný problém?

madormi
2. čer 2011

ahojte holky, vím, že o hubnutí a tloustnuí je tu spousty témat. ale poslední dny mám skoro depku z toho jak hrozně tloustnu. Jsem v 28 týdnu těhu a mám nahoře 13,5 kg to mi přijde strašně moc na to, že do termínu zbývá 12 týdnů. Už před těhu jsem nabrala( jakmile jsem začla zobat femibion ani jsem se nenadála a 3 kg byla nahoře. Začínám se bát jak budu vypadat za měsíc dva. Máte taky někdo stejný problém, myslím tím takový skok v kilech, případně ty co to mají už za sebou a tolik nabíraly, jak to pak šlo dolů? Mám pocit že poslední dobou mi to skáče tak 1,5 kg týdně a to mi přijde moc ☹ a z vašich zkušeností jak jste nabíraly poslední měsíce nejvíc nebo se to naopak ustálilo a už to nebyly takové skoky? děkuji moc za každou zkušenost 🙂

cernalu
2. čer 2011

ahoj, jsem na tom úplně stejně, když jsem byla před třemi týdny v poradně měla jsem 11kg, takže teď to bude 13 určo, nejdřív jsem to pořád řešila a teď už ne, prostě s tím stejně nic neudělám, necpu se tak co? Holt po porodu se budu omezovat a snažit se dostat vše dolů......

terinda
2. čer 2011

Jsem na to podobně, mám nahoře asi 18 kg a nehodlám se hroutit 😉

madormi
autor
2. čer 2011

@cernalu no já to taky furt brala s nadhledem ale te´d to na mě padlo, bojím se abych nešla rodit s metrákem (začínala jsem na 70 kg) u mě je optimální váha kdy se cítím dobře tak 65 ( jenže dva potraty za rok a pak femibion udělaly své už před těhu) no a od 4 měsíce těhu takhle kynu fakt se bojím kam se to vyšplhá. je jasné že diety držet teď nebudu, nejdůležitější je, aby malá byla zdravá, ale teda už se vyhýbám zrcadlům 🙂

irriss
2. čer 2011

@madormi
Tak zrejme nepotesim...
Pred 1.porodem jsem mela 55kg a pribrala jsem 25kg.
(zhubla jsem vse! - ale nedoporucuju - neni to dobry recept (rozvod) 😉
Pri druhem porodu jsem nabrala opet 25kg....
Pri dvojcatech jsem nabrala dalsich 25kg a uz zustala na "sve dvojnasobne vaze" ..110 kg 😠

lilin
2. čer 2011

ahoj, tak osobně ti toho moc neporadím. Já jsem do 28 tt přibrala 8 kg a 28+6 jsem rodila. V porodnici jsem dala dolu dvě kila. Ale moje kamarádky přibraly během celého těhotenství přes 20 kilo ( jedna 23 a druhá 25) a do pul roku po narození mrňouska byly na své váze, jestli ne hubenější. Moje mamina ta u mě i u brášky taky přibrala přes dvacet a měla co dělat aby to dala dolu. Pokud jsi neměla velkou nadváhu pře otěhotněním, tak si myslím, že to pujde po porodu dolu samo. Jo a přibejvaly prý nejvíc sedmý osmý měsíc a devátý prý vubec.

madormi
autor
2. čer 2011

to jsem fakt ráda, že v tom nejsem sama, pže všechny těhule známe kolem mě nabrali až tak kolem 13 kg za celé těhu a podobně a to mi nepřidalo, když se holky divily co dělám, že oni tolik nahoře mělii v den porodu 🙂 🙂 do té doby jsem z toho měla skoro srandu, než přišly tyhle kecy 🙄 😀

madormi
autor
2. čer 2011

@irriss ty jo tak to tvoje tělo dostalo pěkně zabrat ( a první manžel je vůl teda korunovanej vůl, však dítě určo chtěl taky ne a to se musí počítat, že těhule nebude vypadat jak modelka 🙂 já teda po šestinedělí mám v plánu začít cvičit, hodně jsem cvičívala a jak jsem musela ležet tak to asi taky udělalo své pro tělo to byl šok, ale kůže mi praská snad už i na uších 😀

cernalu
2. čer 2011

@madormi já jsem před otěhotněním taky přibrala, asi pět kg, takže jsem začínala asi na 75kg a už jsem se smířila s tím, že je možné, že budu mít metrák, musím teda říct, že to na mě nikdo nevidí, všichni mi říkají, že mám jen to břicho a nenapadlo by je kolik vážím, ale já to teda vidím, jsem prostě slon ☹ asi to je taky dědičné mamka i babi přibrali vždy přes 20kg......

madormi
autor
2. čer 2011

@lilin ty jo doufám, že miminko je v pořádku a zvládlo ten brzký přichod na svět. jinak já doufám že to dolů půjde něco kojením a pak cvičit cvičit no.

janaj0
2. čer 2011

@madormi z řečí si nic nedělej. Teď v tomhle počasí můžeš nabírat rychleji, protože zadržuješ víc vody. A u každé je to jiné - některá nabírá na začátku a jiná až ke konci. Já nabrala 20 kg a zhubla jsem polovinu a ta druhá se mě drží jak klíště, ale sestra u prvního přibrala 28 a dala to docela rychle dolů a u druhého 22 a ty má taky pryč. Když budeš kojit, tak to půjde dolů rychleji. Ale opravdu si z toho nic nedělej, protože je lepší být spokojená i kily na víc a mít zdravé dítě než se nervovat 😉

irriss
2. čer 2011

@madormi 😉
Vis co je zvlastni, ze mne telo nepraskalo...
Rozvod nebyl kvuli vaze....rozvod byl kvuli tomu, ze jsem mela rizikove tehotenstvi a zakazany intimni styk..manzela nenapadlo nic jineho nez mne znasilnovat a bit, nakonec si nasel na sve nevybourene hormony jinou obet... 😉 dite nikdy nevidel a mi ani korunu ani gunovou hracku 😉 ...Vsechno nam sebral a ja sla z porodnice s miminkem zabalenem v erarnim- nemocnicnim...
Tak proto ty kila...nahoru i dolu...

p.s. Stesti muzes najit i s kilama, proto si uzivej Stesti a vahove starosti ted hod za hlavu a "chytre" kamaradky taky...
Tak at Vam obema chutna!!! 😀 😝

madormi
autor
2. čer 2011

@cernalu no já to na sobě taky vidím, nejdřív to šlo jen do bříška a prsou tak to byla pohoda ale poslední 3 týdny kynu přes zadek a stehna a to už vidím dost teda 🙂 hold se musím smířit s tím že budu schazovat po porodu třeba 30 kg no ale do té doby v tom horku přes léto to nějak přežít to že se člověk sotva valí, stehna mu šoupou o sebe ( nesnáším, přestanu asi nosit sukně 🙂 potí se a já nevím co 🙂a le co by člověk nevydržel pro zdravé miminko

irriss
2. čer 2011

@madormi pises cvicit, cvicit...
Petra Cernocka, kdyz se ji vzdycky ptali, jak to dela, ze si udrzuje svou postavu, ona dala tento recept:
"Nezrat, nezrat, nezrat..." 😉

madormi
autor
2. čer 2011

@irriss teda tak to fakt byl korunovanej debil našla bych výstižnější výrazy, ale asi by mě admini smázli. to je mi teda líto co sis musela prožít. my sex máme neob měli jsem taky zakázany a je jasné že z toho manža není nadšenej, ale co se dá dělat, po dvou potratech jsme nadšení že vše pokračuje dobře tak člověk hold musí něco obětovat tak doufám, že nezblbne a nenajde si nějkaou bokovku. ale teda ten tvůj manžel to je magor extra třída, kriminálník

madormi
autor
2. čer 2011

@janaj0 já si taky říkám to samé, když teda nejdu nahá kolem zrcadla 🙂

irriss
2. čer 2011

@madormi Hodne stesti a trpelivosti..obema 😉
p.s. sterilizator jsme nemeli ani u jednoho...

cernalu
2. čer 2011

@madormi já myslím, že ikdyby jsme zrovna nebyly ten případ, že hubnem kojením, tak to prostě dáme, musíme 🙂 a budem zase laňky 🙂 zrovna o víkendu jsem se bavilá s kámoškou a její známám přibrala asi 3 kg a to má termín snad příští týden, a doktor jí řekl, že má malej větší hlavičku oproti tělu, tak to radši přiberu 30kg ale budu mít mimi v pořádku!

madormi
autor
2. čer 2011

@irriss děkuji moc 😉

madormi
autor
2. čer 2011

@cernalu to je jasné fakt je nej aby děti byly v pořádku, a kdy máš termín?

cernalu
2. čer 2011

@madormi 28.8 a ty?

madormi
autor
2. čer 2011

@cernalu 1.9. ale doufám, že druhá polovina srpna to jistí 🙂

cernalu
2. čer 2011

@madormi tak to jsme na to skoro stejně, taky doufám, že to bude dřív, dle posledního utz je prý starší asi o čtyři dny než dle PM... holt si to léto pěkně vychutnáme..... 😉

madormi
autor
2. čer 2011

@cernalu no maláje taky starší než dle PM, navíc si píchám injekce na ředění krve, tak by mě případně neměli nechat přenášet spíš naopak možná vyvolat tak ji od 38 tt budu prosit a´t už jde ven 🙂

cernalu
2. čer 2011

@madormi tak to by si měla mít dřív určo, já teda budu taky prosit ikdyž se porodu bojím 😒 a jak se bude jmenovat? my budeme mít Lukáška 🙂

kaci1
2. čer 2011

@madormi každá jsme úplně jiná. Jedna přibere 10 a druhá 20. Přiznám se, že sama se snažím o to, abych přibrala co nejméně. Teda stále cvičím a snažím se jíst pořád stejně a hlavně pravidelně 5-6x denně, ale netláskat a nepřejídat se, protože to není potřeba. Jediné bez čeho nemůžu od 2 trim být je čokoláda,ale co by to bylo za těhu bez pár prohřešků. Jestli jsem ale dobře pochopila, tak jsi na rizikovém? V takovém případě se nedá nic dělat, protože jsi hodně omezená a co si budeme povídat bez pravidelného pohybu to je mnohem horší. Nakonec nejdůležitější je, aby jsi byla v pohodě a zdravá. Pro všechny z nás je přece nejdůležitější přivést na svět zdravé děťátko ,-)
Jinak jsem četla, že ve 3 trim by se už tolik nabírat nemělo. Kamarádka mi ale tvrdí, že začala nabírat pořádně až ve třetím. Ať ti tu každá napíšeme rady, či zkušenosti, tak tvoje tělo si udělá své. Poradila bych se snad jen s doktorem jestli je to tak ok ,-)

madormi
autor
2. čer 2011

@kaci1 já na začátku těhu musela ležet v nemocnici a pak do 14 týdne doma, teď už( tuk tuk) je vše ok, tak se můžu normal pohybovat ale cvičit a tak to nee. já jsem spíš na maso 🙂 první 4 měsíce jsem sladké nemohla ani vidět, teD´už jo, ale snažím se to korigovat, jako třeba max jednu sušenku dneně nebo tak ale zvládla bych i víc 🙂
@cernalu my chceme Sofinku 🙂

romcovaklarka
2. čer 2011

@madormi Ahoj, tak snad tě trochu potěším a uklidním, že jsi na tom ještě dobře, pač já mám nahoře 32 kg 😀 Ve tvém týdnu jsem měla už +18. Taky jsem trochu přibrala už při snažení no a pak jsem musela od 7tt ležet kvůli špinění, potom už ne ležet, ale hodně se šetřit... pak chvíli vše OK a pak kolem 22tt mi začalo hodně tvrdnout břicho, takže jsem dostala zase klidový režim... takže jsem se sice nijak moc nepřejídala a sladké taky nemusím, ale jak jsem zůstala prakticky bez pohybu, tak to naskočilo hodně. A ano, ve třetím trimestru mi to skáče nahoru po 1 nebo 1,5 kg týdně, teď na úplném konci klidně i víc - ale je fakt, že teďka to jsou zčásti i otoky. No a jak tu někdo psal, taky se nehroutím. Ono to zas dolů půjde, až budem běhat kolem mrňousků. Takže nepropadej panice, hlavní je teď pro miminko spokojená mamka 😉

neu.sona
2. čer 2011

@madormi Já nabrala v těhu 25 kg :(. Před těhu jsem měla 65 a před porodem 90 😖 . Co Ti budu povídat, nic moc. Nemohla jsem se skoro ani hnout, ale je fakt, že mi poslední měsíc hodně naběhla voda a strašně jsem natíkala.
Z porodnice jsem odcházela -12 kg. Teď mám stejnou váhu jako před těhu, necvičím, ani nic jinýho. Bohužel, co mi zůstalo je větší bříško, možná je to i císařem, nevím , ale kdybych cvičila, tak ho určitě shodím.
Neboj, zase budeš na svojí váze jako před tím 😉.

madormi
autor
2. čer 2011

@romcovaklarka ty jo tak to máš taky dobré 🙂 no jeslti mi to poroste 1,5 týdne tak se nevejdu snad ani do 30 🙂 koukám, že už to máš za pár tak držím palce ať je vše v pořádku

kaci1
2. čer 2011

@madormi hlavně, že jste v pořádku. Sama si tuhle situaci (rizikové těhu) nedokážu představit a moc vás všechny obdivuju co máte tyhle problémy jak to zvládáte!
Jinak ti moc fandím a i chválim, že se sama snažíš. Taky bych mohla mnohem více a občas si i člověk rád dopřeje. Však těhulky jsme jen párkrát za život a ty chutě je někdy opravdu velmi těžké udržet. Snad se ti ty kilíčka trochu zastaví. Třeba budeš i překvapená kolik toho necháš v porodnici. Sestřenka byla hodně zavodněná a to taky dělá hodně. Určitě bych se poradila s doktorem. Pokud on řekne, že je vše jak má být, tak se ničeho neobávej ,-) Přeju hodně síly a hlavně pohody. Koukám, že máme skoro stejné termíny ,-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru