Očkování covid těhotné. Co vy na to?

ludul
3. kvě 2021

Ženy, dnes jsem zaslechla v radiu, že Rakousko začíná uvolňovat termín pro očkování těchotných - 13 TT a více ... co vy na to, jakej na to máte názor vy?

anet_98
3. kvě 2021

@ludul popravdě, během těhotenství bych do sebe nenechala píchat nic. Sestřenice prodělala kovid v těhotenství a malej má díky tomu protilátky větší jak ona samotná

mamikry
3. kvě 2021

@ludul Pokud by bylo velke riziko, ze se nakazim, pak bych se ockovat nechala. V dobe, kdy se na me dostane rada, patrne budu kojici a o ockovani vazne uvazuji.

kamusek
3. kvě 2021

Prodělala jsem Covid na konci 5. měsíce a vypadá to, že jsme s malou obě v pořádku. Měla jsem lehčí průběh. Brala jsem jen vitamíny a 2x za 14dní na noc Paralen. V těhotenství bych se jakéhokoliv očkování bála...

nikyliz
3. kvě 2021

@ludul ja ani po tt, natoz pri nem, ani za nic 🙂))

vikinkav
3. kvě 2021

Taky me to zaujalo ze v Rakousku ockuji tehotne. Ja k ockovani v tehotenstvi nemam moc duveru ani duvod, covid jsem prodelala hned na zacatku tehotenstvi a prubeh byl velmi lehky, s miminkem vypada vse v poradku. Rozumim treba tehotne ucitelky, zdrav. sestry atd., ale ja na rodicovske fakt ne 😄 jen tak bych nesla, nepujdu ani po porodu jako kojici, nejdriv kdyz bude mimcu tak pul roku, mozna pred letem pristi rok, abychom mohli vycestovat 👍😉

evsi88
3. kvě 2021

@mamikry přesně, já kvůli ockovani prave kojit nepřestavam i když mě to už dost prudi😀 pediatricka mi sice tvrdí, ze mě jako kojici stejně nenaockuji a tudíž jsem zbytečně otrokem svého ditete 🤦🏻‍♀️, ale i tak jsem ochotna to risknout a nechat se zotrocit👍

alilali
3. kvě 2021

No, mě by zajímalo, jestli se uvolní takhle termíny pro těhotné a je jistota, že to plodu neublíží, a nebo je to jen prostě testování, zda těhotný budou mít komplikace a nežádoucí účinky nebo ne. Já bych do toho rozhodně nešla, ani do Covid očkování ani do jakéhokoliv jiného očkování v těhotenství.

fouskovi
3. kvě 2021

Jako těhotná bych do toho rozhodně nešla

lobella
3. kvě 2021

Ja bych do toho nesla, na dobu tehu mi vyslo preockovani tetanovky a klistove encefalitidy, dr mi sama rekla, ze to nechame az po tehu a kojeni, ze ona takovy strelec neni, ale ze nekdo tehotne ockoje, beru to jako, ze nenaockuje neco, co tu je x let vyzkousene a je na to hromada studii, oproti tomu se o ockovani na covid se vi kulovi, a nazor jsem nezmenila ani ted, mam 4 tydny do TP a uz pres tyden doma vsichni s covidem lezime, pred nami dalsi 2 tydny izolace s dcerou, stale mame priznaky a neni nam ok

martulka88
3. kvě 2021

Já jsem prodělala na konci ledna covid. Byla jsem na konci těhotenství a měla jsem lehký průběh (covid nebyl příčina nešťastného porodu). Můj - zcela zdravý - tatínek na to skoro umřel. Mám "nárok" na očkování a s partnerem jsme se domluvili, že pokud bych měla jít na očkování, tak až nejdříve po roce, co tady očkování bude. Znovu se snažíme o miminko a nikdo neví, co toto očkování udělá s tělem. Určitě bych se nenechala očkovat, pokud bych byla těhotná. A to jsem byla ve studii na jednu biologickou léčbu 9 let. Ale této vakcíně prostě nedůvěřuji.

surikata131
3. kvě 2021

Pokud bych měla nějaké rizikové faktory, tak nad tím uvažuju. Už se ví, že covid je pro těhotné v pokročilém stadiu těhotenství rizikový, hrozí předčasný porod, těžší průběh (ono už se ke konci hůř dýchá i bez , natožpak s ním). já jsem ho už prodělala i většina nejbližších, s kterými se stýkám, případně jsou naočkovaní, jsem doma, takže bych do toho teď nešla, ani není ta možnost. V USA i tuším Izraeli těhotné už nějakou dobu očkují. Jako kojící se naočkuju, pokud budu mít možnost, aspoň by malá dostala protilátky. Pokud bych měla možnost naočkovat se před těhotenstvím, tak do toho jdu 100%, chytit covid v 1. trimestru a čekat jak těhotenství dopadne není moc fajn...

orisek56
3. kvě 2021

Neexistuje, vůbec. Já jsem tedy v lednu prodělala docela ostrý covid. Doteď mám následky a kašlu, občas se dusím. Nález na plicním prý jinak celkem ucházející, měla bych se postupně dát do kupy. Otěhotněla jsem těsně po covidu (pár dní) přesto že tělo bylo "totálka" Od rozlozeneho fyzického stavu po psychicky a stejně jsem otěhotněla. Protilátek bych měla mít zatím snad dost na to, aby trvaly, déle jak 3 měsíce. A stejně se naočkovat nenechám. Pockam si, až jak co ukáže čas. Ono kazda mince má dvě strany a většinou se mluví jen o straně jedné.

blondynka400
3. kvě 2021

@orisek56 možná právě proto jsi otěhotněla.... V době, kdy je snížená imunita je šance na otěhotnění o hodně větší.

@ludul za mne se očkovat v těhotenství je nesmysl. Ať se bude jednat o covid a nebo cokoliv jiného. Popravdě vůbec nechápu, jak nad tímto může někdo uvažovat. Možná tak někdo s 50kg nadváhy, s vysokým krevním tlakem a x dalších nemocí.... Jinak vždy negativa předčí pozitiva.

luckamatylda
4. kvě 2021

Covid je velmi nebezpečný pro těhotné i plod kvůli vytváření krevních sraženin - často dělá mikroskopické trombózy v placentě a pupečníku a způsobuje potraty, a to až 3 měsíce po prodělání. 3 měsíce po prodělání by neměla žena otěhotnět, potrat v raném stádiu kvůli trombóze je velmi pravděpodobný. Takže za mě očkování těhotných rozhodně ano.

tynka9
4. kvě 2021

Neměla bych s tím sebemenší problém. Data z Izraele jsou a málo jich není. Jsem zdravotník a být v práci, kde na nás normálně pořád někdo prská, tak neváhám. Tím, že jsem doma, a vakcín bylo málo, tak odsouvám. Covid jsem prodělala, a bála jsem se víc, než kdybych se nechala očkovat.

orisek56
4. kvě 2021

@blondynka400 což je divný a těžce nechápu, protože jsem ještě měsíc a půl lezla po ctyrech

orisek56
4. kvě 2021

@luckamatylda ještě jsem ne potratila a inklinovane 3 měsíce po prodělají mám už za sebou, začala jsem už druhý trimestr a covid jsem měla dost hrozný, bojuju i teď s následky, tak úplně nestras, nemusí to být podmínka.

jelenice_zavodnice
4. kvě 2021

@ludul Ano, Rakousko, Nemecko nebo i UK zacali ockovat tehotne, Nemecko donedavna doporucovalo pouze tehotnym s vyssim rizikem jako diabeticky atd, ted je uz pre vsechny i bez rizika. Sama jsem tehotna, ale kdybych to dostala jako doporuceni od gynekolozky, tak o tom zacnu uvazovat. Nejsem rizikova skupina, nejsem hroch s nadvahou ani civilizacnimi nemocemi a oba predesle tehotenstvi jsem mela bez problemu. Z covid ockovani strach nemam a urcite se necham zaockovat po porodu jako kojici, pokud budu mit tu moznost. Covid mi v blizkem okoli poznacil i mlade a do te doby zdrave pribuzne, takze to je ten duvod.

luckamatylda
4. kvě 2021

@orisek56 Nikde netvrdím, že je to jistý následek, ale je častý. Nestraším, sděluji fakta.

ruzova_pastelka
4. kvě 2021

@luckamatylda To se vůbec neshoduje s výzkumy, které jsem četla. Odkud čerpáš, prosím?

vero987nika
4. kvě 2021

Ono je to takové děsivé pro nás protože to neznáme a nerozumíme tomu, protože nejsou veřejně přístupné žádné pořádné informace o tomto tématu. Ale když máte možnost se poohlédnout po názorech lékařů v cizím jazyce, tak vám všichni řeknou, že komplikace po očkování v těhotenství jsou naprosto zanedbatelné v porovnání s komplikacemi které těhotným hrozí když ten covid opravdu chytí. Já jsem teda už ve 34. Týdnu takže budu tou dobou nejspíš už kojit když ta možnost bude. Nebudu předstírat že bych v prvním trimestru bez obav hned letěla na očkování, ale rozhodně bych si o tom zjistila víc a podle informací se rozhodla. Celý třetí trimestr mám z covidu docela strach, je spojený s rizikem předčasného porodu a před pár dny na to umřela 35 letá kolegyně která má doma dvě malé děti 😣 ikdyž byla v rizikové skupině skrz hodně vysokou váhu, tak to byl dost velký šok a docela drsná dávka reality kam až to může zajít.

netopejr
4. kvě 2021

Očkování dospelych je teprve ve fázi vyzkumu vyhodnocovat se bude po r.2023. Teď teprve začíná studie ockovani teenageru. Jen totalni blázen do sebe nechá píchnout neco takovýho v době těhotenství - kolik uz tady bylo těch ruzne lecivejch, neskodnejch výzkumů, lecby, medikace, a následky často desuvy. Rane potraty se do tech statustik ani nedostanou.

vikinkav
4. kvě 2021

@luckamatylda tak “casty” dusledek to asi taky neni, stejne jako vetsina lidi prodela covid bez nasledku tak i tehotne jsou vetsinou bez nasledku pro miminko. Mam kolem sebe spoustu tehotnych, covid prodelaly v ruznem stadiu tehotenstvi a nepotratila zadna...

vero987nika
4. kvě 2021

@netopejr já to opravdu chápu jak to myslíte, ale na druhou stranu princip očkování není pro lidstvo žádná novinka, jedná se o nejlepší objev lidstva ve zdravotnictví od nepaměti a vděčíme očkování za to, že hromadně nevymíráme na spalničky a neštovice a podobné hnusy. A za ty dlouhé roky co je očkování vynalezeno už je to dotažené do takové dokonalosti, že ty lidi opravdu vědí co dělají 🤷🏻‍♀️ Různé jiné nové léčby a léky jsou podle mne něco úplně jiného než očkování, do toho bych fakt těhotná vživotě nešla pokud by nám nešlo o život a nebyla to jediná možnost ...

ale očkování bych nezatracovala, už jenom z principu co to očkování vlastně je. Píchnou do vás mikroskopické množství toho viru aby si tělo vytvořilo protilátky. S pravým covidem toho samého viru dostanete milionkrát větší dávku, logicky to je pro tělo mnohem horší než očkování. Pokud bude mít těhotná (nebo kdokoliv jiný) nějaké komplikace po očkování, představte si co by s ní udělala práva dávka skutečné nemoci. Takto mi to bylo vysvětleno lékařkou.

surikata131
4. kvě 2021

@vero987nika jenom bych tě trošku opravila, žádná vakcína neobsahuje přímo celý virus SARS-CoV 2 způsobující covid. Vakcíny typu mRNA (pfizer, moderna) neobsahují žádný virus, jen informaci (mRNA) pro tvorbu jedné struktury daného koronaviru, na kterou pak reaguje náš imunitní systém, v ostatních vakcínách (astra, johnson...) tu informaci nese jiný virus, který je ale oslabený a neschopný se množit (kromě sputniku, tam to asi nevychytali). Jinak souhlasím s tebou. Už se narodily děti očkovaných matek a žádní mutanti z nich nejsou...

tynka9
4. kvě 2021

@netopejr souhlasím se @surikata131 a
@vero987nika a doplním - postregistrační fáze výzkumu probíhá standardně u všech léků. A stalo se to už mnohokrát, kdy se léky pro dlouhodobé NÚ po pár letech stáhly. Ale zrovna u vakcín mám důvěru v to, že je už dlouho známy “mustr”, nosič a je i vyzkoušený a jen se na něj “napasují” částice proti konkrétní nemoci. Je to trochu jiné, než když je komplet nový lék. Proto bych zrovna z očkování tolik strach nemela. Nebo rozhodně ne větší než z kovidu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru