Očkování covid v těhotenství. Nechal se někdo ve 2. trimestru?

stastnamatka07
31. led 2022

Ahoj. Je tu někdo, kdo se nechal v těhotenství (nejlépe v druhém trimestru) očkovat na covid ?
Já už sem byla 2x před těhotenstvím, průběh byl normální, jen zvýšená teplota. Jen teď v těhotenství, kdy je vše jinak mám docela strach, tak mě zajímá, jak to měli ostatní 🙂

marcicek84
31. led 2022

@stastnamatka07 ted kdyz je ta nejvetsi vlna omicronu a za mesic bude po ni?Do toho bych uz nesla,obzvlast kdyz uz mas dve davky...

ginnyw
31. led 2022

Já byla na třetí dávce v prvním trimestru a vše je naprosto v pořádku.

iris92
31. led 2022

Zkusenost zatim nepredam, ale jsem ve 2. trimestru a ted jsem se objednala na 3. davku. Covid muzu chytnout i mimo hlavni vlnu a nechci riskovat komplikace v tehotenstvi.

shirilka
31. led 2022

@stastnamatka07 V pátek (25+6) jsem byla na třetí dávce, 2xpfizer, teď moderna. Akorát mě bolela v sobotu ruka jinak nic. Kombinací vakcín jsem zvolila dle doporučení moji hematoložky.

novacek21
31. led 2022

@stastnamatka07 byla potřetí ve druhém trimestru, bolela jen ruka, 3x phizer. Už se to tu řešilo, pohledejte..

sigyn
31. led 2022

Očkovala jsem se 2x před těhotenstvím a ptala se gynekologa na 3. dávku. Říkal, že spíše doporučuje počkat s 3. dávkou až po porodu. Mezitím jsem i prodělala covid a kromě dvoudenního nachlazení a zvýšené únavy mi nic nebylo.

stastnamatka07
autor
31. led 2022

@marcicek84 Tady nejde ale o to, jestli tomu věřím nebo nevěřím nebo jestli to tu bude ještě rok nebo měsíc ale jde o to, že všude pomalu chtějí jen očkované, ráda bych chodila na plavání nejen kvůli těhotenství ale i se synem.
U nás na bazén mohou lidé pouze s očkováním nebo ti, co už covid prodělali..a není to jen bazén.
A především, ty 2 dávky mi už dávno neplatí.

lucifux
31. led 2022

@stastnamatka07 ahoj, byla jsem na všech 3 dávkách v tomto těhotenství. Žádný problém nebyl, jen mě vždy trochu bolela ruka.

shirilka
31. led 2022

@stastnamatka07 Jj, chápu, je to na nic no. Jako mi doporučovali jít buď během těhotenství do 28tt nebo po porodu, ale jak jsem nad tím pak tak uvažovala, šla jsem raději teď, kdybych měla nějakou výraznější reakci, bolest ruky, teplotu atd....tak nosit na rukou novorozeně a ještě běhat kolem malého tady to bych fakt nedala a ten bazén bych taky ráda 🙃

marcicek84
31. led 2022

@stastnamatka07 a uz se ma rozvolnovat i pro neockovane,proto te uprimne nechapu

stastnamatka07
autor
31. led 2022

@marcicek84 To slibují už jak dlouho 🙂

marcicek84
31. led 2022

@stastnamatka07 prosim?to jeste neslibovali nikdy,to je poprve co rekli 1.4. vsichni,od 1.3. pro vsechny uz hospody....

kaseenka
31. led 2022

Já očkování proti covid moc nevěřím a první co bylo, když mi gynekolog v ordinaci potvrdil těhotenství, že mi očkování proti covid v těhotenství nedoporučuje a že mi to chce jen říct, aby měl čistě svědomí... Ale určitě tím nechci nikoho strašit, každý máme své názory a důvody pro to se ne/očkovat. 😊

blondynka400
31. led 2022

@stastnamatka07 já bych byla spíše tak proti. Ono nejde o to, jaké jsou nežádoucí účinky, spíš jaký to má vliv na vyvíjející se plod a to nikdo neví. Proti současné mutaci tě to neochrání a jít tam jenom proto, že chceš na bazén a pod... Každopádně když, nech si dát Modernu, 3. posilující dávka se dává jenom poloviční (i po ostatních vakcínách)

leymea
31. led 2022

@stastnamatka07 vazne se chces nechat ockovat v tehotenstvi kvuli bazenu? 🙈 jak rika @marcicek84 , musime doufat, ze to rozvolni a ze uz bude lip.🙏

marcicek84
1. únor 2022

@leymea lidi jsou ruzni,ono se vi,ze ji to neochrani,ale prece,aby mohla na bazen tak to udela miminku v brisku stuj co stuj,za me zbytecne ohrozeni ditete,dlouhodoba nasledky nikdo nezna,zadna studie neni,tehotne se ockuji rok,neuro nasledky ditete se muzou projevit do jeho 3.let nebo i pozdeji,ale tady se hlasa neco o bezpecnosti vakciny,nekteri lidi nemaji svedomi...

leymea
1. únor 2022

@marcicek84 je kazdeho volba jestli se naockuje nebo ne, ale mam stejny nazor jako ty.

marcicek84
1. únor 2022

@leymea ano mas pravdu je to kazdeho vec,ale konkretne to mimco v brisku si to dobrovolne prave nevybere,ze jo... 🤷🏻‍♀️

stastnamatka07
autor
2. únor 2022

@leymea A je snad někde napsaný, že hned zítra letím se očkovat ? Já sem si zjišťovala co a jak, protože mi to moje gynekoložka doporučila. Ale určitě nikde nevidím psaný, že se hned registruji a letím se očkovat. A ano představ si, že mě nebaví sedět doma, ráda bych dělala to, co dřív a ne se furt podřizovat.
A ještě něco pro madam Marcelu... Já nemám svědomí? Jak si dovolíš něco takového napsat ?! Kdybys mi toto řekla do očí, řeknu ti, jestli tě huba nebolí, nemáš právo mě takhle odsuzovat kvůli dotazu. Radši běž demonstrovat mezi ty ovce a naivně si myslet, že tím něco změní, protože oni si z vás sednou na prdel a nebudou si kvůli vám hrabat jen tak prachy do kapsy.

ariel_z_moravy
2. únor 2022

@stastnamatka07 jsem očkovaná Modernou 2x během těhotenství. Druhá dávka vycházela cca na 26.týden. Reakce byly v pohodě. Jen taková ta klasika - bolest ruky a jeden večer "chřipkový stav". Nyní končím 40.tt a cítím se dobře. ☺️

Hele, jsem toho názoru, že každý zodpovídá za své zdraví sám a holt má zodpovědnost i za své dítě. Taky jsem z toho nebyla 2x nadšená. Nejraději bych byla, kdyby nebylo očkování ani potřeba, ani nebyl Covid. Ale bohužel.. Vím, že bych si vyčítala i to, kdybych Covid chytila a měla blbý průběh a miminku se něco stalo a já nebyla očkovaná, tak i to, kdyby se něco pokazilo po očkování...

Bavila jsem se o tom s několika doktory, i z očkovacích center, a všichni mi doporučili se očkovat. Loni bylo u nás kolem 7 případů, kdy miminko zemřelo po Covidu ještě v děloze, známá takto přišla o miminko v 9. měsíci, takže já nakonec neměla o čem přemýšlet.

Ale každý jedeme sám za sebe, tak se tu holky nedohadujme. Všem nám jde o zdraví a bezpečí těch našich zlatíček, jen na to máme každá svůj pohled. Opatrujte se. 🍀

marcicek84
2. únor 2022

@stastnamatka07 no podivej se,ty se nechces ockovat kvuli zdravi,ale kvuli bazenu,coz je uplne mimo,kolem me lidi i po 3.davce a omicron chytili a maji,takze tak.Nicneme mi ukaz,kde jsem psala,ze konkretne ty nemas svedomi,ja totiz to psala o tech co presvedcuji tehotne,ze to je bezpecne a sami nevedi,ti nemaji svedomi,je treba to cist jako kontext,tedy prestan projektovat neco na svou osobu,dekuji.🤦🏻‍♀️

leymea
2. únor 2022

@stastnamatka07 a ja snad nekde psala, ze se hned letis ockovat?

marcicek84
3. únor 2022

@stastnamatka07 sledujes to? https://www.novinky.cz/domaci/clanek/konec-cert... tak mi rekni k cemu ti po 2 davka bude ta 3.??? Jsem zvedava o cem se ted budou teckovani s neteckovanymi hadat...Neteckovani se ubranili a tecky prestaly zabirat,plno lidi je soucasti experimentu a ted se muze cekat co to s nimi v case udela...ale zadnou velkou vyhodu jim to nepineslo,jo jen ten pul rok volneho vstupu kamkoli,trochu malo...

elesse
3. únor 2022

@marcicek84 hlavni vyhodou krome jiz zminene moznosti prozit pulrok zivota normalneji, byla podstatne zvysena ochrana proti vaznemu prubehu nemoci. Za me pomerne hodne. A kdyby jsme se my “neucastnili experimentu”, mohlo nas jeste mnohem vic zemrit a stav pokracovat dal

marcicek84
3. únor 2022

@elesse ale to sis nechala namluvit kde?vzdy pandemie se zmirnuje kvuli mutaci omicronu na ktere mmch ockovani nezabira....ach jo 🤦🏻‍♀️

marge_s
3. únor 2022

@stastnamatka07 a ted jsi to dostala 😅 ze jooo...

P.S: mrkni do vyhledavani, zkusenosti je tam hodne 🙂 (ony totiz byly naockovany statisice ne-li miliony tehotnych, ale porad se nevi, co to s jejich detmi udela 😈 jestli jim k tem ochrannym protilatkam, co dostanou od matky, v peti letech vsem nevyroste treti oko )

marcicek84
3. únor 2022

@marge_s ty nevis,ze neurovyvojove poruchy se diagnostikuji kolem 3. roku nebo pozdeji?Tak to je pak tezke....a to ockovani tu uz je dyl jak ty 3 roky?Ze o tom nevim....

marge_s
3. únor 2022

@marcicek84 marci, to je tema o kterem ty vis z dovolenim uplny prd.

S tebou se o tom fakt nebudu bavit. Nazdar

marge_s
3. únor 2022

Jiank tedy pro upresneni. Z vakciny se k plodu nedostane nic. Az ty protilatky. A ani ty, potvory, nevydrzi leta. U tech tedy bohuzel. Zaver at si udela kazdy sam.

marcicek84
3. únor 2022

@marge_s a ty mas co vystudovaneho z epidemiologie?Pokud vim jsi jen pancelka...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru