Oční vyšetření před porodem. Mám jít nebo ne?

marci
24. čer 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat zejména vás, které trpíte nějakou oční vadou, jestli jste absolvovaly před porodem vyšetření u očního lékaře? Jsem krátkozraká (dioptrie -4,25 na obě oči). Brýle jsem vpodstatě nikdy nenosila. Nosím pořád kontaktní čočky. K žádnému očnímu lékaři nechodím, vždy si nechám tak 2x do roka prohlídnout oči v optice, kde mi čočky aplikovali. Teď před porodem ale uvažuji, jestli bych si přece jenom neměla nějakého očního sehnat a nechat si oči u něj vyšetřit. Existuje nějaké riziko v souvislosti se spontánním porodem? Zároveň taky uvažuji jestli budu rodit v čočkách nebo ne (diskusi o kontaktních čočkách o porodu jsem si přečetla, ale stejně z ní nejsem nijak moudrá). V první řadě mi jde teď o to zda si hledat očního nebo se na to vykašlat 😉

lisounek
24. čer 2008

ahoj marci: asi bych na ocni zasla, protoze to je dobry pri jakykoliv ocni vade kontrolovat tak jako tak alespon jednou za rok...ja kdyz jsem si nechala psat cocky, tak vzdy jen u ocare..v optice s tim nemam zkusenosti, ale myslim, ze nemaji takovy prehled prece jen jak ocni lekari...taky Ti ale nevim, jak je to s cockami behem porodu...nechce se mi teda rodit ani v brylich, ale kdyz je mit nebudu tak budu slepa..a to by bylo abych sve ditko nevidela... 😲

zusma
24. čer 2008

ahoj, já pár týdnů před porodem byla u očního, ale spíš jen proto, abych měla kontrolu za sebou a nemusela tam pak s miminem. Dr můj porod nijak neřešil, klasicky mi udělal kontrolu očí (mám slabé diopt.na dálku) a pak mi popřál štastný porod.
Někde jsem ale četla, že by se mělo na prohl.před porodem jít kvůli tlaku v očích (?).Já si při porodu brýle sundala, na nic jsem je nepotřebovala; byla jsem tak mimo, že mi bylo vše kolem jedno. Ale já vidím celkem dobře i bez nich

marci
autor
24. čer 2008

Lisounek: a ještě jeden možná hloupý dotaz (ale fakt nemám s kontrolami u očaře zkušenosti) - chodíš k němu s nasazenýma čočkama nebo je to vyšetření nutné bez čoček? V aplikačním středisku mi oči kontrolují přes čočky, tak nevím...

lisounek
24. čer 2008

marci: myslim, ze radeji bez cocek, on totiz bude merit zrak a to by Ti je musel vyndat... 😎 on mi je tam pak vzdy nasadil a zkousel jak vidim s nima...ale to bylo kdyz jsem to jeste neumela, pak uz jsem si to nasazovala sama...ja ted ale vic nosim bryle ja si v tech cockach pripadam divne....nejsem zvykla.. a pritom je mam doma....ale k tomu porodu fakt nevim, asi bych z nich byla nesva a nevim, zda bych si stihla je nasadit 😀 nemela jsem je teda ani na svatbe a nelitovala jsem 😉

evamik
24. čer 2008

Marci, myslím, že komplikace u porodu hrozí jen u žen, kt. mají velký nitrooční tlak - takže už jsou pod kontrolou... Ale určitě tím nic nezkazíš...

jitdan
24. čer 2008

ahojky všem,
tak s těma čočkama je to tak, že u porodu nemají být.
Nosím brýle a navštěvovala jsem předporodní kurzy. Říkalo se tam, že brýle u porodu nevadí, ale čočky ano, že si je mají mamči vyndat. Že to při tlačení nedělá dobrotu. Jinak na to vyšetření kvůli tlaku atd. vyhánějí Dr. před porodem jenom ty, který mají opravdu silné dioptrie-prý nad 15 a to se týká malokteré........Já osobně mám 2 a 2,5 a u očního jsem nebyla a ani nemám už chodit... Mějte se a držte se!

lisounek
24. čer 2008

jitdan: diky myslela jsem si to, ze by to asi nebylo uplne ok..me by teda asi i vadily a byla bych nesva...ja uz ted na kontrolu taky nepujdu uz se mi teda nechce ani nahodou...je tam vzdy hrozne plno a ja uz nejsem schopna nekde cekat... 🤐

sasenkah
24. čer 2008

Marci - urcite nie je na skodu ak doktora navstivis. Tvoje dioprie by nemali byt indikaciou na cisarsky rez.
Ja mam indikovany cisarsky a sosovky si v ociach chcem nechat, ale doktorom sa tym dopredu chvalit nebudem.
Podla mna je blbost, ze by to malo mat nejaky vplyv na priebeh operacie, ci porodu. 🙄

jitdan
24. čer 2008

lisounek: opravdu toto všechno říkala paní Dr. na kurzech...... A bylo to v porodnici Bulovka. Je možné, že každá nemocnice se k tomu staví jinak 😔 Ale podle mého to má svojí logiku. Mějte se!

lisounek
24. čer 2008

jitdan: taky jsem byla na kurzu, ale nejak se toto tema neresilo a ani me nenapadlo se zeptat, protoze je standartne nosim bryle...u me neni ani co resit 😉 pa

jitdan
24. čer 2008

lisounek: nás tam bylo hodně brýlatých a tam o tom začala sama...... 😀 Nikdo ale neměl z nás tvz. jogurtovky.

lisounek
24. čer 2008

aha ja byla v okularich sama 😀

marci
autor
24. čer 2008

No já ty kontaktní čočky pořád zvažuji, brýle sice mám, ale nejsem na ně absolutně zvyklá, mám z nich divný pocit, bolí mě hlava (prostě na ně nejsem zvyklá), o čočkách v očích vůbec nevím - ty mi maximálně vyhovují.

sasenkah
24. čer 2008

Marci nic si z toho nerob, ja som okuliare na nose nemala snad 5 rokov. Sosovky inak nosim uz od 14 rokov. Momentalne mam 9,5, cize pekne popolniky... 😠

marci
autor
24. čer 2008

Sasenkah: a na kontrole u očaře jsi před porodem nebyla?

ilci
24. čer 2008

tak já mám na obou očích na dálku 5 a gyndař mě doporučil jít k očnímu kvůli císařskému řezu
jdu tam teda až koncem srpna
na kontroly chodím pravidelně, čočky mám taky přes očního
ale vadí při práci na PC, takže je mám jen na volný čas

lisounek
24. čer 2008

ilci: kvuli cisarskemu rezu jako preventivne?? ty jo to ja vubec nevim... 😕

ilci
24. čer 2008

jo, při vypisování těhu průkazky se mě ptali na nemoci atd., dioptrie a doporučili mi to konzultovat s očním, jestli nebudu muset kvůli očím na císaře

marci
autor
24. čer 2008

mě taky přijde, že 5 dioptrií by nemělo vést k nařízení císaře, ne? 😲

ilci
24. čer 2008

tož půjdu k očnímu a uvidím 😉

lisounek
24. čer 2008

no to jo a pak dej vedet co a jak..ale to me vlastne uz bude nanic, vzdyt mam v srpnu termin 😀 ja mam teda jen 2,5 na obou ocich, takze myslim, ze to nebudu resit..

ilci
24. čer 2008

no, můj očař je na dlouhodobé stáži za oceánem, takže dřív to nejde 😉

lisounek
24. čer 2008

no jo tak Ty mas na to casik ilci 😉

moni1412
24. čer 2008

marci ja som nakoniec predsa len sla na ocne, v 36tt.... ze ved mam este mesiac do porodu 😉 aj ked sm boli objednani na hodinu, cakali sme dlho, odporucila mi sekciu kvoli preriedenej sietnici, ale vraj si mam sama rozmysliet. no nestihla som. v ten vecer mi odtiekla voda, takze sekcia. mozno by sa nic nestalo a velmi som chcela prirodzeny porod. pri druhom babu pojdem asi skor na ocne a uvidim co mi povedia. sosovky pri porode neodporucaju vobec.... 😒

marci
autor
25. čer 2008

Tak jsem se teda na vyšetření objednala. Jdu příští týden - tak uvidíme co mi řeknou

campi
25. čer 2008

A mate nektera po laserove operaci oci? Ja uz pres 5 let, jsem moc spokojena, ale upozornovali me, ze se muze zrak behem tehotenstvi zhorsit. Nevite o tom nekdo neco?

ilci
25. čer 2008

kamarádka se o laser zajímala a řekli jí, že je to lepší až po dětech, že se to může zhoršit
tak zatím vyčkává 😉

krajmary
25. čer 2008

Pri prvom dietati som mala -10 a automaticky sekcia, pri druhom - 12 a opat sekcia a pri tetom som nemala menej a porodila som, ale v anglicku,, takze podla mna a anglickych lekarov mam zbytocne sekcie. 🙂

moni1412
25. čer 2008

krajmary to tretie si sla ale zasa sekciou, vsak?

ja si tiez myslim ze u mna bola zbytocna a dufam, ze druhe budem moct rodit normalne.

krajmary
25. čer 2008

Tretie sa narodilo vaginalne, ziaden cisarak a nemam poskodene oci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru