Od kdy má miminko v bříšku duši? Co myslíte?

delapa
19. dub 2011

Ahoj holky. Moc by mě zajímal váš názor, od kdy má miminko v bříšku duši?? Občas čtu takové to "je to jenom shluk buněk". Jak to může kdo vědět?? Napadlo mě udělat mezi váma průzkum. 😉 (Nemyslím od kdy má čich, sluch.... Myslím prostě duši). Vím, že se to nedá nijak dokázat, spíš mi jde o vaše názory. Není to tak, že duše vzniká hned při početí? Připadá mi to jako nejlogičtější, ale ráda si počtu i vaše příspěvky. 🙂 Děkuju. 🙂

bbn
18. lis 2017

@sarkoc mělo tam být místo uvidíme slovo cítíme.

bbn
18. lis 2017

Já mám díky všem našim 3 dětem pocit, ze duše přichází s pocetim, u všech tři dětí den dva po početí přišlo “znamení” a pocit, díky kterému jsem věděla, ze nejsem sama. Teď u třetího se mi v noci po ovulaci přímo zdálo, ze se nám narodila holka.

sarkoc
18. lis 2017

@bbn ano,to jsem měla na mysli, od te doby, co komunikuje s maminkou...

odula
18. lis 2017

@bbn to je přesně ono. To vědomí že nejsi sama. Mazec. 👍

sarkoc
18. lis 2017

@odula
@bbn
Samozřejmě respektuji váš pohled na věc, ale řekla bych, ze toto vědomi, ze člověk není sám má každá a je to dost založeno na psychice a jakési intuici, ze teď to prostě vyšlo a mrňous je tam...to jsem cítila také čtyři dny od početí tak silně, ze jsem si ani nemusela dělat test...ale jeste to neznamena, ze dusicka se vtelila...uz si svuj budouci domov na dalku "hlida"atd, proto jo mozna nektere zeny jsou schopny vnimat i na dalku...Nicméně, když jsem se zajímala právě o to, kdy přichází duše do tela, mám pocit, ze jsem narazila i na konkrétní část Bible, která zmiňuje cca tu polovinu těhotenství...a pak se mi to tedy u mě samotné potvrdilo...nicméně je to jen dalsi nazor a osobně si myslím, ze je to jak individualitou rodičů, zejména ženy a její citlivosti vnimat, tak individualitou toho miminka atd, určitě ne u všech stejne na den... ☺

marulu
18. lis 2017

Já jsem přesvědčená, že duši dostane miminko při početí. Má plnou genetickou informaci, je to celej člověk, i když zatím ve formě dělících se buněk. A když je to člověk, musí mít i duši 🙂.

odula
18. lis 2017

@sarkoc no,psychika. Zvlášť když je tehu neplánovány a povede se 28 den cyklu... 😀 👍 pokud bys nasla ten citat z Bible tak by me to moc zajimalo.

bbn
19. lis 2017

@sarkoc no jo, ale my se ani u jednoho záměrně nesnazili, proste se nám nějak stalo. Teď napotřetí vůbec, to bylo překvapeni. Přesto vždycky došlo k nějakému “znamení”, díky kterému jsem cítila přítomnost někoho dalšího. Tak nevím.

pajinka333
19. lis 2017

Já věřím, že duše je reinkarnovaná a že když se máme znovu narodit, rodiče i ten život jaký budeme žít, si sami vybíráme. Věřím,že sem "chodíme" se něco naučit co ještě "musíme" prožít a od toho se i odvijí život, který zde žijem.
Myslím, že duši má miminko v okamžiku, kdy bylo stvořeno.
Když jsme s malinkou v bříšku spolu komunikovali já nebo její tatínek a ona odpovídala pohyby, už to prostě byla ona. 🙂

klaraslavickova
19. lis 2017

Od chvilky kdy tluce srdicko...
v ten moment prvního úderu přichází a pak s posledním úderem odchází

evitang
19. lis 2017

@pajinka333 Přesně tak. Věřím v to samé. Myslím, že si vybereme rodiče tak, abychom získali ideální podmínky k tomu, co máme ještě prožít a postupně se tak dopracovali k osvícení.

katryn
19. lis 2017

ctu knizku spiritualita tehotenstvi a tam se psalo, ze duse do tela prichazi 49dni od oplozeni, prej 49dni trva i obdobi reinkarnace

fallingstars
19. lis 2017

Tak budu asi sama, ale já si pod pojmem duše nepředstavuji nic “nadpřirozeného”. Na reinkarnaci a to, že duše někde čekají an svou schránku a vybírají si ji, nevěřím (ale nikomu to neberu, nikdo nevíme, jak to je 😊).
Bude to nedokonalý popis, ale duše je podle mě soubor věcí, které utváří člověka a jeho osobnost - genetika, temperament, poděděné vlastnosti, získané vzorce chování a v neposlední řadě zkušenosti. Takže duše jako taková - jak ji chápu já - se podle mě vytváří až po porodu. Částečně ji do ní vkládám já, tatínek, okolí, to, co ji naučíme, prožijeme, částečně je zapsaná v DNA, ale jedno bez druhéjho podle mě “duši” nedělá 😊

bylinka36
19. lis 2017

Zajima otazka, ja pritomnost dcerky citila uz nekolik mesicu pred pocetim, vedela jsem, ze je to holcicka a jen ceka na to az se nam zadari vytvorit tu telesnou schranku. Vedela jsem, ze jsem tehotna hned par hodin po. Proste jsem se rano probudila s pocitem, ze se podarilo a uz tu dusicku citila v brisku misto vedle sebe. Ted me stale provazi zase dusicka chlapecka, ale s manzelem se nemuzeme rozhodnout jestli do toho jit nebo ne...

martinato1989
19. lis 2017

Já si myslím, asi jako většina, ze duše si nás vybírá. Ze duše spolu tam někde, kam odcházejí, komunikují a plánují.....a do těla asi vstupují velmi brzy po početí... myslím si ze si totiž spoustu věci neseme i z minulých životu a ze některé duše jsou na sebe tak napojené, ze se potřebuji mihnout i v dalším životě. Napr. když jde o potrat, nemůžou ty duše (matky a dítěte) v tomto životě spolu byt, přesto si chtějí nechat nějakou vzpomínku nebo jak bych to řekla. A ty pocity přítomnosti někoho dalšího od počátku těhotenství já zas prikladam andělům strážným, který duši doprovází...

ditta01
19. lis 2017

Velmi zajímavá otázka já si myslím že duše vzniká při početí. Tak mě napadá když si spousta z vás myslí že duše si vybírají rodiče proč tedy jdou některé duše k rodičům co se o ně nestarají,týrají je atd... Proto si myslím že to tak není nikdo nejde tam kde na něho budou zlý dobrovolně. Jen další názor

martiniquest
19. lis 2017

@fallingstars Existence duse jiz byla prokazana. V hmatatelnem svete je popsana jako konfigurace mikrotubulu (soucast cytoskeletu, tedy bunecne "kostry") v neuronech 🙂

martiniquest
19. lis 2017

@bylinka36 Ja synovu dusi poprve videla 2 mesice pred pocetim. Ihned po poceti mi partner rekl, ze jsme pocali (a vedela jsem to i ja). Citila jsem i inkarnaci duse do plodu, odhadem 7-8 tydnu po poceti 🙂

luckamarcu
19. lis 2017

@delapa od spojení vajíčka se spermií..

fallingstars
19. lis 2017

@martiniquest Závěr, že vědci potvdili existenci duše, je oblíbená dezinterpretace jedné kvantové hypotézy (orchestrální objektivní kolaps vlnové funkce). Opravdu to není “prokázaná existence duše”...

martiniquest
20. lis 2017

@fallingstars Diky za upozorneni. Tak dalece jsem po tom nepatrala, clanek jsem jej zbezne proletla asi rok zpatky.
Stejne je to primarne otazka toho, cemu clovek veri 🙂

fallingstars
20. lis 2017

@martiniquest Ono já se poslední dobou fakt snažím trochu “pochopit” kvantovou teorii a to je něco tak strašně mimo chápání běžných smrtelníků (tj. i moje, aby si někdo nemyslel, že se povyšuju 😄), že je tam snadno prostor pro zavádějící až chybné výklady různých hypotéz...a ano, je to o víře. A musím se přiznat, že když se člověk do kvant trochu ponoří, rozbíhá se i mysl zarytého ateisty, jakým jsem já, netušenými směry 😊 Je to strašně zajímavý 😊

kackacka37
20. lis 2017

@ditta01 uz to tady take nekolikrat zaznelo...nekdy nejdou duse do idealniho prostredi ale přesto tam jdou vedome a ze sve vule, prave v zavislosti na sve karme, zatezi z minulych zivotu, aby si neco odzily, naucily, pochopily..atd

kackacka37
20. lis 2017

Jinak si myslim, ze na to neni jedna spravna odpověď, stejne jako vse v životě i to kdy duse vstoupi do tela muze byt ruzne, nekdy duse ma vybrane rodice dlouho a ceka, nekdy si treba vybere az kdyz uz je pocato, nekdy vleze do miminka a uz setrva, nekdy si muze odskakovat😀 u me podle snu si myslim ze to bylo kolem 7-8 tydne presne nevim uz.

martiniquest
20. lis 2017

@fallingstars Pani, kvantova fyzika jde mimo me. Ja mam vystudovanou moleularni biologii a fyzika pro me byla vzdycky uplne scifi 😀

uzsezasenudim
20. lis 2017

Ja si myslim, ze ta esence zivota (duse, energie, jakkoli to nazvete) tam je v moment poceti. Nemyslim, ze je nejak lhuta, kdy se ma dostavit tato sila. Myslim, ze je tam a vi, ze ted dojde k poceti, ze ted vstoupi do lidskych dejin tady v tom nasem zmatenym hmotnym svete. 🙂 pak bum, prask. A je to. Zije to. At uz to legislativne jako zivot vnimame ci nikoli. Zije to.

astyna
20. lis 2017

Asi porodem - kdy se z plodu stává dítě.

peggy_5
20. lis 2017

Pro me asi "uhnizdenim".. kdyz se oplodni,tak ma nejaky cas aby si k nemu nasla dusicka cestu,pokud si ji nenajde,tak vajicko odchazi s MS.. nebo alespon takovy mam ja pocit...😇

zuzineckah
20. lis 2017

@fallingstars vidím to stejně👍
Já jsem třeba u druhého věděla, že jsem těhotná hned, prostě jsem to věděla. Ale že by měl v té chvíli duši, to si nemyslím.

kobylamodra
20. lis 2017

vzdy som dopredu vedela, kto ku nam pride. vedela som pohlavie, povahu a charakterove rysy. viem to aj pri tehotnych kamaratkach. a pri narodeni mojich dvoch deti mi v tom istom case (2-4 tyzdne) odisli dvaja najblizsi, blizsi ani nemohli byt. dusa existuje bez ohladu na fyzicku formu, takze sa neda uplne odpovedat, kedy vstupi do telicka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru