Od té doby, co jsem těhotná, si nerozumím s manželem

vera20
14. čer 2015

Ahoj holky a nastávajicí mamky, od té doby co jsem otěhotněla si nerozumím s manželem. Od sameho zacatku jsem doma na neschopence a manzel rika, ze mě to leze na palici a at už je těch 9 měsíců pryč, za všechno najednou muzu jen ja, všechno vyvolavam jen já-říká manžel, ale já mám opačný názor a když se podělím o to vše s mamkou nebo s kamaradkama, tak ve mě chybu nevidí. Manžel bere vše na lehkou váhu, ze všeho si dělá teměř srandu, ale na mimi se těší. ale dokáže mě vytočit například když mě řekne, že až se mimi narodí takže pro něj žádné starosti nepřibudou-běžná věc vše okolo mimina a pak že já jsem doma na mateřské od toho abych mimi hlídala atd. Až si kolikrát říkám, že kdybych nebyla těhotná, tak je mi líp. Máte to tak podobně? nebo jsem ta špatná opravdu jen já?

karlajasmine
14. čer 2015

@vera20 Ahoj, taky jsme se s manzelem od te doby, co jsem tehotna, trosku vic hadali, ale u nas vim ze za to muzou castecne moje hormony, protoze na sobe vidim ze jsem opravdu v nekterych vecech precitlivela a staci malo abych se rozbrecela a obcas fakt kvuli nesmyslum (napr. ze v obchode nemaji tricko ktery jsem chtela atd..)..
U nas pomohlo to, ze jsem manzelovi poslala spoustu clanku na tema ''jak to doma prezit s tehotnou manzelkou'' kde hodne psali ze proste zena potrebuje daleko vetsi podporu a pochopeni, a to, ze jsem mu v klidu nekolikrat vysvetlila, ze potrebuju, aby me casteji objal, aby si nedelal tolik srandu, aby me ujistil, ze mi se vsim po narozeni miminka pomuze atd... On se mozna tvuj manzel oproti tomu, jaky je normalne, vubec nezmenil, ale ty proste ted vsechno vnimas trosku jinak a misto vtipkujiciho chlapa potrebujes citlivyho a vnimavyho... No moc neporadim akorat zkus mu tohle co nejvic v klidu vysvetlit a poslat mu treba nejaky ty clanky 🙂

karlajasmine
14. čer 2015

@vera20 Jo a zkus to resit spis s manzelem nez s maminkou nebo kamaradkama.. tvoje kamaradky vzdycky podpori tebe ale v tuhle chvili je dulezitejsi spis resit tu komunikaci s manzelem 🙂 Kolikrat je to fakt o ty komunikaci a o pochopeni a i o sebereflexi.. uvedomit si co tobe vadilo, proc, a popremyslet jak to manzelovi vykomunikovat bez vycitek nebo bez zvysovani hlasu a tak, aby to on pochopil.. drzim palce 🙂

andelka
14. čer 2015

Na tohle pozor. Ty to taky vidíš tak,že dítě bude jen tvoje věc? To o něj nebude pečovat,vozit kočárek,krmit,hlídat když budeš chtít jít někam? Za sebe..pár měsíců to vydržet jde,potom začne chybět svět kolem,moct jít sama nakoupit,k holici,na kafe s kamarádkou,zacvicit si,vypnout mozek z režimu " pečující o dítě,v pozoru 24 h denně ". Dítě má dva rodiče a oba by se měli starat,oba mají právo na oddech. Tenhle přístup chlapa většinou vyvolává další a další problémy ve vztahu. Tohle bych si vyrikala přednostně.

karlajasmine
14. čer 2015

@andelka S tim souhlasim.. pak zalezi jestli to chlap mysli ze srandy nebo jestli si fakt mysli ze pece od dite je vec zeny... Ja svymu chlapovi taky vysvetlila ze proste budu potrebovat, aby dite hlidal casto i on, ze to bude stejne jeho starost jako ta moje, ze ja budu doma sama, ze me bude chybet spolecnost, ze budu potrebovat vyrazit s holkama ven atd a ze to bude chtit aby dite bylo od mala zvykle byt i jenom s tatinkem a aby na to byl zvykly i tatinek.. takze souhlas ze je potreba si tohle vyrikat 🙂

andelka
14. čer 2015

@karlajasmine jo, já to takhle bohužel nepodala, a pak už se to nedalo bez hádek a konfliktů a dusna změnit. Bohužel to nikdy předtím neřekl takhle natvrdo, že to bude má starost, protože on chodí do práce. Naopak, pokud k podobné debatě došlo, tvrdil že je jasný, že se bude starat, ale rychle to ukončil a řeč převedl jinam. Jenže pak na to nějak zapomněl, a předpokládal, že já, společenská, aktivní, ráda jsem si vždycky sedla sama do kavárny a dala si v klidu kafe a přečetla časopis..že s dítětem se úplně změním a rok a víc budu sedět na zadku. Kdybych věděla hned na začátku jak to má v plánu, tak za a) dítě s ním nemám a za b) když už by bylo na cestě, tak debatovat a probírat klidně půl roku v kuse,jak sladit naše představy o rodičovství, protože jet jen podle něj odmítám.

michalusenka
14. čer 2015

chlapi proste nevi co je ceka, dokud to asi nezazijou! muj ma taky takovy názor ale doufam ze mala ho pak obmekci a ja ho zase donutim aby me pomohl!

karlajasmine
14. čer 2015

@andelka Tak presne tohohle se bojim.. jsem taky dost spolecenska a aktivni a vim, ze materska bude pro me v tomhle tezka.. proto to do manzela od zacatku tehotenstvi jednou za cas hustim, aby s tim pocital 🙂.. ze proste o vikendu nebo v nejaky vecery dam miminko jemu a vyrazim na chvili ven.. tak snad s tim pak bude opravdu pocitat 🙂

lv
14. čer 2015

kamarádky jsou na tvé straně, tak to má být, a samozřejmě s tebou souhlasí, přitakávají ti..ale není to nestranný pohled, z obou stran.
Mě muž řekl podobně, že jeho život se až o tolik nezmění, bude dál chodit na sport, po něm na pivko, a ten "pokřivený model" já-chodím-do-práce-živím*tvojí-prácí-je-dítě+domácnost má v sobě také zažitý.

evulina77
14. čer 2015

@vera20 jasně, na začátku je to víc na mámě, zvláště jestli se kojí. Ale pečovat musí i otec. Pro ženskou je to taky novinka a moc s mimčem neumí a musí se učit za pochodu. Je pravda, že pro chlapy se toho moc nezmění, dál chodí do práce, ženské se ale obrátí svět o 360°. A je třeba manžela poučit, že budeš sice na mateřské doma, ale nestaneš se automatickým uklízecím multifuknčním robotem. Většinu času ti zabere mimčo a manžel bude muset přiložit ruku k dílu i kdyby tím, že bude hlídat mimčo a ty budeš uklízet, nakupovat, nebo budeš chvilku mimo domov, třeba na pokec u kamarádky, aby jsi úplně nezblbla apod. Už teď by se měl zapojovat do domácích prací, a dělat vtípky může i u toho...

andelka
14. čer 2015

@karlajasmine no,spíš bude doufat,že to neudelas, že to nepůjde. U nás to fakt nešlo, prvních pět měsíců jsem se nehnula od dítěte,kvůli kojení,pak už to šlo,na 30 minut,jenže jen během dne,to byl v práci, takže mi občas chvilku pohlidala babička. O víkendech byl hrozně unavený a ano,neuměl to s ditetem a ani se nesnažil aby uměl. A je fakt hodně vyčerpávající nutit dnes a denně chlapa,aby se staral a pořád připomínat tvoje potřeby a že jakmile to půjde,hodlas taky jít ven. Pokud to nechápe sám od sebe,že máte stejná práva a nejsi jen uvázana doma u dítěte,tak je to boj,aby bez kecu takhle fungoval. Vysilující boj.

karlajasmine
14. čer 2015

@andelka Tak u svyho manzela aspon doufam ze to bude jednodussi v tom, ze on je velkej introvert a rodinny typ a je rad doma, a uz ted to funguje tak ze on kolikrat o vikendu vari (protoze ho to bavi) a vypere nebo neco uklidi, a ja jdu ven s kamaradkama na vino (nebo ted teda na nealko limonadu 🙂 ).. on sice rad odpociva samozrejme ale do spolecnosti tolik chodit nepotrebuje a nevadi mu, kdyz jdu ja..tak doufam,ze az bude dite starsi, tak mu nebude vadit o vikendech obcas hlidat.. no uvidime jaka bude realita, asi tezko rict v tuto chvili 🙂

andelka
14. čer 2015

@karlajasmine jj,těžko říct. Rodičovství se dopředu moc naplánovat nedá,jak bude fungovat,co se komu změní, každopádně nejlepší je přejít co nejdříve k činům,postupně.

vera20
autor
14. čer 2015

Koukam, ze chlapi jsou vsude stejny. Ten muj je opravdu hodny, i uklidi-s tim problem nema, ale nema ani predstavu jak byt tehotna je narocne. Je mi jasne ze i u me hrajou velkou roli hormony, ale urcite me nerozhazi kravinka. Ale uz me zacina dost nebavit to, ajak vsechno bere automaticky, boji se aby mi nepopraskala kuze na brise, jeho vtipy na moji vahu kterou nabiram uz me stvou atd... Samozrejme vse jako prvni probiram s nim, ale jeho odpovedi-to se ti jen zda, takhle to vidis jen ty, vse vyvolavas ty. Tak uz nejak ztracim silu.

karlajasmine
14. čer 2015

@vera20 Tak mu rekni ''Ano takhle se citim a takhle to vidim ja.. a pokud ti neni jedno jak se citim, tak bys me mel vyslechnout a vzit to vazne.. ''

andelka
14. čer 2015

@vera20 souhlas s
@karlajasmine
Nemělo by mu být jedno jak věci vidíš a vnimas ty,jak se cítíš. Je netaktni. Strie se ti udělají tipuju s pravděpodobností 60%,nemají je všechny ženy ale většina jo,a úplně předejít se tomu nedá. A pribirani je v tehu přirozené, co jako čeká?

vera20
autor
14. čer 2015

Sama nevim co ceka a cekal. Prestala jsem kvuli tehu kourit a tak si to vynahrazuju mnamkama🙂 Asi je proste ,,jenom chlap'' tak si rikam, ze az se malej narodi tak prijdu na jine myslenky a pak manzel zjisti ze uz nemam cas jen na nej a zacne mu to dochazet a srovna se🙂 a konecne mu dojde, ze ja doopravdy miminko🙂

buldrik
14. čer 2015

@vera20
jaky ma zazity model ze sve rodiny ?
Muj manzel si ze me taky delal srandu .. ale cas od casu zvaznel a ujistil me, ze bude pomahat jak to pujde ... a co slibil, splnil .. nekdy me i vyhazuje ven (na kafco, ke kadernici ..) at se odreaguju ..
Zato jeho (byvaly) nejlepsi kamos mel silacky kecy cely tehu jeho manzelky .. a po porodu se to jeste zhorsilo .. snad aby si dokazal, ze se s ditetem nic nemeni, pil jako duha .. Vim, ze nekterym jeho kamosum/kolegum to bylo uz i za nej trapny a posilali ho dom, nebo odmitali s nim chodit do hospody .. No, skoncilo to jednou grilovackou, na kterou bych nejradsi zapomnela ... on (kamarad) se tam opil jak doga, jeho manzelka to na zaver nervove nevydrzela a zhroutila se .. Ja jsem byla obvinena z toho, ze manzela vyuzivam (pry chlap se o dite starat nema a je to jen zenska zalezitost). Co z toho, ze jsem v praci na plny uvazek uz 3 mesice od porodu .. zenska ma asi bud makat a starat se o dite/domacnost .. nebo, kdyz to nezvlada, byt doma.
no.. uz se nevidame a jeho manzelky je mi uprimne lito.

andelka
14. čer 2015

@vera20 no,bacha na to,aby mu správně došlo,že už není jediný a nezačalo mu to vadit.
Na mnamky pozor,moc to neprehanej.

idiska
14. čer 2015

uff, nechci strašit, ale tak to začínalo u kamarádky...nemohla si ani zajít nic zařídit, partner (ne manžel) prostě odmítal se jakkoli o dítě starat...přesně stejné kecy: ty jsi na mateřské nebo já?! od toho je snad matka, ne?!...a to fakt nebylo o tom, že by chtěla si jít sednout s kamarádkama, ale třeba zajít k lékaři nebo pro OP a nechtěla malou brát s sebou kvůli čekání, on byl doma a nebylo to novorozeně...no dopadlo to tak, že prý "přestala jako žena přitahovat", měl blbé narážky na postavu (a to prakticky nic nepřibrala, spíš naopak) a nyní už jsou x let od sebe...kamarádka dopadla dobře, nyní je vdaná, má druhé dítko s novým mužem, který je teda pravý opak...sice se nijak nekasal, jak se bude o dítě starat, ale pomáhal, jak jen chlap může pomoct - nakoupil, vyndal třeba jen nádobí z myčky, pohlídat prcka třeba o víkendu...pravda, nepřebalovat, to mu nějak nešlo 😀 ...ale to asi většině chlapů 😀 😀 😎

vera20
autor
14. čer 2015

tak takhle daleko si troufám říct, že by to nezaslo, takovej zase není, prostě mu asi nedochází, že bude mít miminko. Na mou váhu má narážky, ale to vše ze srandy-pořád ho přitahuju, jen mě to už neprijde jako sranda, přece ženská tohle nechce slyset ani ze srandy ze je z ni ,,soudek,, 🙂 určitě nemá problem mě někam pouštět, ale celkově-má kecy, který už někdy nemuzu vystat a mam pocit že je proti mě, že musí mít pravdu, ale na druhou stranu-takovehle tragedy co některé znáte-ten muj opravdu není 🙂 naštěstí. Jen by se mohl s těma svejma kecama podle něj vtipnýma klidnit, protože to obcas neberu....

gnozka
17. čer 2015

Mozna asi všechno dohromady..... ja když jsem byla po operaci srdce a byla jsem 2 mesice doma ...u nas bylo to same a dneska muzu rict ze to bylo asi castecne i mnou . Clovek ma fakt vice casu a premysli nad vecma az kravinama co ho normalne ani nenapadnou když pracuje . Do toho hormony ...... urcite to ale zvladnete !!!! az se male narodi budete vic oba zamestnani a uvidíte ze se to srovna 🙂 A manzel ted říká ze to bude na Vas ale uvidíte , ze se taky zapoji 🙂

vera20
autor
17. čer 2015

@gnozka já si taky myslím, že až se malej narodí tak to bude zase o nečem jiném. Vím, že z půlky je to i mnou-od samého začátku těhu jsem doma a člověk opravdu přemýšlí nad kravinama a do toho hormony, ale na druhou stranu by mohl být chápavější a věci si aspon dokazat představit, ale je to zřejmě ,,jen chlap,, a dokud neuvidí-neuvěří 🙂

gnozka
17. čer 2015

vera20 : To jsem si taky rikala:D Oni ne ze by nebyli chapavejsi ale jsou proste nastaveni jinak 🙂 Ja se každý druhy den skoro rozvadela :D vadilo mi kolikrat fakt všechno , ale co jsem zacala zase pracovat tak se to najednou uplne všechno srovnalo 🙂 Takze vydrzte ! jakmile bude cinnost bude dobre 🙂Drzim palce 🙂

akankeo
14. črc 2015

@vera20 tezko rict jak to mate. Jak jste si planovali rozdeleni roli az bude dite? Jestli nijak, tak si jedete kazdy ve svych predstavach a skonci to kolizi nazoru a frustraci obou, takze pokud jste to neplanovali, je potreba s hooooodne velkou trpelivosti sendout ke sotlu a domluvit se, jak si to po narozeni ditete predstavujete, kazdy ma evidentne velmi odlisnou predstavu a najit nejaky rozumny kompromis. Ja sem tohle teda s manzelem resila jeste nez jsme se vzali, protze to pro me bylo dost podstatne, chci mit velkou rodinu a teda uz v podstate mam 😀

vera20
autor
15. črc 2015

@akankeo my jsme miminko chtěli, planovali jsme ho a hned se nám zadařilo-naštěstí. Na mimi se jistě těší, tak jako já, muj manžel je blaznivej kluk sama sranda,ale v hlavě to má srovnaný, jen prostě jsem od nej cekala porozumnění jako od ženský-což od chlapa-žádnýho i sebe lepšího se nikdy nedočkám. U mě hrajou velkou roli hormony a v tom je asi ten háček-jinak bych svýho manžela nikdy nevyměnila. Myslím, že každá druhá těhotná ženská to má minimálně podobně...

akankeo
15. črc 2015

@vera20 To rozhodne, jen to ocekavani, zensky jsou pro chlapy blaznivy uz jen jako netehotne a v tehotenstvi a pak v sestinedeli a pri pobytu doma ta blaznivost z jejich pohledu exponencialne roste takze bud mlci nebo vtipkuji, pokud neni pohoda doma, tak vyklizi prostor aby se vyhli hadkam 😀

vera20
autor
15. črc 2015

@akankeo jednou mi jedna známá řekla, že chlapy jsou zvláštní odrůda, a musím říct že měla naprostou pravdu 🙂
Nemůžeme od nich čekat, že budou přemyslet jako my ženy a ještě nás podporovat-oni nas nikdy nepochopí

shine2015
15. črc 2015

@vera20 já bych to teď vůbec neresila....až prijde mimi tak ho postupně zapojila ve smyslu vyslat ho ven s kočárkem, chvíli mimi pohlidat....nenásilne, o víkendu nebo večer ....podle mě nemá smysl to teď řešit a vše si plánovat do puntíků, porod vás oba změní.....a navíc 10 týdnů je daleko a do té doby..... 😉 a navíc mi přijde mi,že si jen hájí teritorium.....že máobavy zeže mu vše skončí.....jedné ho být ;)

alen_ka
24. lis 2015

Me někteří ti chlapi fakt udivuji, jako by ještě nestačili pochopit, že už nastalo 21.stoleti. Mě čeká asi 10 měsíců po porodu operace horní čelisti (s rovnatkama budu v porodnici asi docela úkaz), tak manželovi od začátku vtloukam do hlavy, že se do té doby musi naučit fakt všechno, ať to doma zvládne týden sám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru