Odmítl jste někdo test na cukrovku?

tomcsanka
15. dub 2015

Zajímá mě, zda jste někdo z nějakého důvodu odmítl test na cukrovku?Zda nelitujete a nebo jste se nesetkaly potom s tím , že by v porodnici byl s tím problém? Můj gynekolog mi řekl, že to je čistě na mne, zda půjdu nebo odmítnu, že pak pouze vyplní v průkazce kolonku, byla/ nebyla

reketka
23. dub 2015

Byla jsem a test mi prisel v pohode, vydrzet se po probuzeni 2,5 hodiny nenajist a nepit mi prislo v pohode, vic mi chybela voda nez jidlo. Ten roztok mi prisel chutove min sladky nez cola a sestricky v odberove mistnosti hrozne mile. Neprislo mi to jako nejaka extra zatez, kdyz dve hodiny nejím a pak si dam vetrnik je to dost podobne. Kazdopadne odber krve na lacno a zjisteni hladiny cukru udela dost podobnou sluzbu, cukr v moci nic neznamena. Pokud nechces, tak nechod, co clovek, to nazor. Me prijde nezodpovedne nechat se v tehotentvi vnitrne vysetrovat driv nez mesic pred porodem, pokud nemam zadne problemy a taky jsem podle spousty lidi nezodpovedna a je mi to fuk 😉 Pokud mas stejny nazor ty i partner, tak je to vase rozhodnuti a zodpovednost.

anetpierowska
23. dub 2015

Ja cekam druhe miminko. Vubec jsem neuvazovala nad tim, jestli jit nebo ne. Pro me je na prvnim miste zdravi miminka. Nechci ho ohrozit. Rano jsem tam prijela,pichli me do prstu, potom odebrali krev, vypila jsem to asi na trikrat(je to jak neredena stava) a sla cekat do cekarny, za hodinu me vzali znovu krev a za dalsi jeste jednou a mohla jsem jit domu. Jedna se cca o 3hod. Za 5dni byl vysledek a dopadl dobre. U prvniho mimi taky v poradku a maly mel skoro 4kg. Ja jsem rada,ze se tu provadi takove testy. Byla jsem i na 1screeningu a to je dobrovolne. Radsi jdu na tyto testy at vim, ze jsem udelala vse pro klidne tehotenstvi a zdravi miminka. Je to kazdeho rozhodnuti. Ale proc nejit!???

hildegarda_terez
23. dub 2015

Já jsem neodmítla, a neodmítnu ani podruhé, ale patřím do rizikové skupiny (věk a váha). Pokud bych nepatřila, tak na to na 100% prdím.

fisulenka
23. dub 2015

Neodmítla jsem poprvé a neodmítnu ani teď, čeká mě to zhruba za měsíc. Myslím, že zátěž testu je rozhodně menší než zátěž při nezjištěné a neřešené cukrovce.V tomhle případě mi vyšetření nepřijde zbytečné a moc nechápu maminky, které soudí, že mladé a hubené je cukrovka nemůže postihnout. Je to ale otázka zodpovědnosti a volby, já mám vybráno.

pernicek1
23. dub 2015

Já jsem neodmítla, čekáme první a měla jsem strach odmítnout, co kdyby... Ale podruhé bych odmítla. Byla to pro organismus velká zátěž, pustili mě z nemocnice a další dvě hodiny jsem kolabovala - snědla jsem 3 čokolády a teprve potom mi začalo být lépe. Další dva dny jsem prospala.

Test mi vyšel dobře a znovu už bych na něj asi nešla. Podle mě je to větší zátěž, než jaký to má přínos. Ale musím říct že nemám nadváhu a ani cukrovku v rodině. Kdybych něco z toho měla, asi přemýšlím jinak.

inkognita
23. dub 2015

Já byla včera a nevidím důvod proč nejít - nic na tom není. Maminky dělají zbytečně z komára velblouda. 😉

viavia
23. dub 2015

Holky, a jak to prosím je? Opravdu se ani vody nesmím napít? A co pak můžu - až mi odeberou krev a dají vypít gukosu - můžu se ven procházet? U prvního jsem normálně byla venku a pak se vrátila...

hakalinka
23. dub 2015

Je to každého věc. Taky jsem nechtěla jít. Pak mi ale svědomí nedalo a zkusila se pro jistotu změřit glukometrem. Po jídle mi hodnoty docela naskákaly. Raději jsem tedy na test šla. A kupodivu - cukrovku mi našli. A to podotýkám, že je to mé třetí těhotenství a ve dvou předchozích jsem ji neměla. Mám 50 kg i s postelí, v rodině to nikdo neměl. Takže vůbec nespadám do rizikové skupiny.
Podle odběru na gynekologii nalačno ani podle hodnot dlouhého cukru se toto nepozná. To jsem jsem měla vždy až nízké. Ale po jídlech to už byl problém. Dlouhý cukr ukazuje hodnotu cukru v krvi týdny dopředu, takže je to většinou, pokud už jste neměli nerozpoznanou cukrovku předtím, v pořádku.
Já jsem moc ráda, že jsem na test nakonec šla. Vůbec to nebylo hrozné. Nemám cukrovku silnou, ale jsem ráda, že to mám pod kontrolou díky dietě. (Nestačí jen vysadit sladké - musejí se třeba i hlídat sacharidy v podobě příloh) A tak neohrožuju miminko ani sama sebe do budoucnosti. (Pro slinivku je nerozpoznaná těhu cukrovka fakt záběr a člověk si ji může pěkně odrovnat)

zo_ja
24. dub 2015

Nešla jsem, nikdo mě ani neposílal, teď se dr. jen ptal, jestli chci, a já nechci.

nyna87
25. dub 2015

Ja na nem byla vcera i po tom,ze prvni naber v prvnim trimestru mi vysel 3,96,coz je hohne nizky cukr.Nikdo se me neptal,jestli chci jit nebo ne,proste jsem sla.4kilovyho obra rodit nechci 🙂 jinak se zeptam,odmitla jste nejaky utz?Nebo se tam tesite ze uvidite miminko?Jdete na 3D?Co angelsounds?Taky to pry skodi,tak se nejdrivzamyslete nad celym tehotenstvi a nejen nad cukrem

kett
15. kvě 2015

Dvakrát jsem byla, u třetího ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru