Odvoz do/z porodnice. Jak to potom zařídit?

k2792017
5. lis 2023

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost, nápad, radu… Manžel bohužel musí jít v pátek do jiného města na pohřeb, já budu po termínu a prostě nemám nikoho, kdo by mě ten den odvezl (necelý, půjde jen na obřad), kdybych do porodnice náhodou musela. Máma mi pohlídá děti, ale neřídí. Říká, že si můžu zavolat sanitku, je to pravda? Moc se mi do toho nechce, asi nebudou nadšený. Jsem z Prahy, předpokládám, že mě nepřevezou tam, kde jsem registrovaná, co? Druhá varianta je taxi a doufat, že mě jako minule nepošlou domů a za 3 hodiny nepojedu znovu, kdy to pak bylo jen tak tak.

Pak je druhá varianta, že porodím už teď, budu mít odvoz do porodnice, ale ne při propuštění. Myslíte, že se dá domluvit, že by mě tam nechali do pozdního odpoledne/večera? Nevím, jak taxíky fungují s autosedačkami. Využila jste některá? Každopádně si neumím představit nést mimčo přes celou porodnici a po schodech a k tomu 2-3 tašky, minule jsem byla tak rozšvihaná, že jsem byla ráda, že jsem se doplazila k autu… Jsem z toho taková vykolejená, že nevím, co bude a jak to zařídit…

veroniquecz
8. lis 2023

@k2792017 držím pěsti ať jde vše hladce ❤️

veroniquecz
8. lis 2023

@petulkadodo tak s kontrakcemi si mohla vydupat tam zůstat. A do dvou hodin po prasknutí vody dojedes v klidu autem, na to si fakt nemusíš volat rychlou.

petulkadodo
8. lis 2023

@veroniquecz Jasně že obvykle normálně dojedeš. Já reagovala na ten selský rozum, že máš poznat, za jak dlouho porodíš a že si ženské volají záchranku k poslíčkům. Já mám bohužel se záchrankou zkušenost, kdy u zánětu žaludku mi maminka doma zbledla, opotila se, vyskočila jí horečka, operátorka na 155 podezření na břišní krvácení poslala rychlou a ti mi vynadali, proč je voláme, když si maminka v předklonu s dopomocí do té sanity sama dojde. Já bez řidičáku jsem s ní asi měla jet v noci na pohotovost taxikem. Aby se člověk bál si je zavolat k čemukoli.

erchia
8. lis 2023

@veroniquecz Právě, že asi ne. Taky jsem měla na mysli, jestli nemají právě takhle přímo převozovou... Ale na jednu stranu nevím, jaká by byla praxe, náš mladej si to vypočítal tak, že nás tam hodila tchýně cestou do práce 🙂

Ale celkově chci ještě říct... při porodu přece taky může z minuty na minutu dojít k ohrožení života... dost často to tu čtu. Kolik maminek má zkušenost s tím, že se v průběhu porodu něco stalo... Mám pocit, že ukázkový porod bez sebemenší komplikace není zas tak častý, jak to může vypadat. Takže argument, že někdo jiný kvůli tomu bude v ohrožení života...
Jasný, sanitka není taxík, ale porod za mě spadá do kategorie, kdy je dobré jí zavolat...

veroniquecz
8. lis 2023

@erchia ono je porod a porod. S poslicky rozhodne ne, s nutkanim na tlaceni, krvácením a podobným pruserem rozhodne. Já reagovala hlavně na to co sem tam slycham - nemám se jak dostat, zavolám si rychlou hned jak to začne. Takhle fakt ne.

syslounek
9. lis 2023

@veroniquecz Ono docela záleží na době, kdy do té porodnice jedeš. Při prvním porodu mi voda praskla ve všední den po 15, do porodnice jsme jeli jeli skoro ty dvě hodiny. Na podruhé, v neděli v 8, jsme to stihli za necelou hodinu, i se zastávkou u tchýně, předat dítě na hlídání.

merope
9. lis 2023

@veroniquecz Klasicky 155 - oni nic jiného nemají. Prostě - je potřeba jet do porodnice (plasklá voda, kontrakce po xx minutách), nemáš, kdo by tě odvezl (partner třeba zrovna mimo, nikdo dostupný...), tak voláš 155. Taxík tě velmi často v podobném stavu nevezme, proto se volá 155.

merope
9. lis 2023

@veroniquecz Tak oni i na těch kurzech ti řeknou, že "hned jak to začne" máš ještě klidně zůstat doma, že je času dost. Pravidelné kontrakce po nějakých daných minutách (už si nepamatuji přesně) = jet / volat.

merope
9. lis 2023

@pampelina18 S poslíčkama tě pošlou domů, i když tě tam doveze chlap.

pampelina18
9. lis 2023

@merope asi jak která porodnice, já ležela den v porodnici s poslíčky, švagrová ležela s poslíčky 2 dny... Takže je to jen o přístupu personálu a Nemocnice...

veroniquecz
9. lis 2023

@merope jak nic jiného? Prevozovka přece. Ono ti to vesměs řekne i operatorka. Porod bez dalších příznaků, ze by bylo něco špatně je až ve třetí kategorii. Takže po vlastní ose můžeš byt třeba dvakrát rychleji. Záchranka není taxi.

merope
10. lis 2023

@pampelina18 V Praze mi přišlo, že spíše s poslíčky holky posílají zase domů. Co jsem ležela na rizikovém, tak tam s poslíčky nebyl nikdo.

@veroniquecz Tak pokud operátorka místo klasické "houkačky" zajistí převozovku, tak to asi není nic proti ničemu. Prostě vše je o tom, že pokud není doma nikdo, kdo by pomohl, tak to pořád může být mnohem rychlejší a lepší než taxi s rizikem, že tě stejně nevezme (a na to taxi se bude typicky taky čekat).

erchia
10. lis 2023

@veroniquecz Jasné, záleží prostě na situaci. Ovšem nám třeba na kurzu říkali, že když si budeme nejistí, ať prostě voláme. A v tomhle je ta hranice taky strašně individuální, někdo si může být nejistý při prvním píchnutí, někdo až když začne krvácet.
A obě varianty jsou správně, je to prostě nepřenositelné.
A je prostě dobře, že tu jsou různé možnosti, za což můžeme být vděčni, že máme dostupnou péči 🙂

Koho pak pošlou je už samozřejmě a bez diskuze plně v kompetenci operátora 🙂
Akorát nám se před víc jak dvaceti lety stalo, že nám ke zlomenině v docela náročném terénu v lese poslali postaršího týpka v pantoflích :D To pro odlehčení ;)

erchia
10. lis 2023

Jo a to zlomenina byla nohy ;) To jen, že s rukou by to bylo v cajku 🙂 No ještě že tam bylo dost schopných nosičů z našich řad 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru