Odvoz do porodnice. Jak jste řešily bez partnera a rodiny poblíž?

maaaadlaaaaa
27. pro 2020

Jak jste řešily odvoz do porodnice, když jste byly samy? Myslím tak, že bez partnera a rodiny poblíž. Zvládly jste se odvézt samy nebo volaly sanitku? Nebydlím v místě porodnice. Děkuji za odpověď.

terka555
27. pro 2020

Ja bych teda nezvladla nic takže jsem si zavolala sanitu a ta me dovezla do nejblizsi. Zrovna byla cela rodina pryc a pritel v praci..

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@terka555 odvezou pouze do nejbližší? Neptali se jestli máte nějakou domluvenou? Já mám totiž dvě porodnice ve stejné vzdálenosti, to pak počítám, že pojedou tam pod kterou podle okresu spadám.

deaneira29
27. pro 2020

Mě neměl kdo vést takže sanitka, já ale měla komplikace i v průběhu těhotenství a sanitku si dala celkem 4krat, vždy mě vezli do registrované porodnice. Já dokonce v poslední propouštění zprávě mela uvedeno vést Motol nebo Apolinar, hrozil mi předčasný porod. Pokud máš obě stejně daleko měli by vést tam kde máš registraci, nebo kde bude volno.

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@deaneira29 děkuji za reakci

misak48
27. pro 2020

@maaaadlaaaaa v Praze vozí podle registrace, všude jinde do nejbližší (ve většině porodnic mimo Prahu se totiž ani registrace nedělá). Já jsem že středočeského kraje a kvůli zdravotním komplikacím jsem rodila u Apolináře, ale říkali mi, že kdybych chtěla volat sanitku, tak ta mě z domova odveze jedině do nejbližší. Kdybych chtěla sanitkou odvézt k Apolináři, tak jsem se měla nechat na kraj Prahy odvézt od rodiny, pak už by to po Praze bylo podle registrace....

nikoulinka
27. pro 2020

Já si volala sanitku. Chlop sice byl doma, ale neměli jsme hlídání pro druhého prcka. Každopádně jsem měla "normální" průběh a ptali se mě, zda mám nějakou nemocnici domluvenou. Neměla jsem, chtěla jsem rodit tak jako tak v misce bydliště. Takže mě odvezli k nám 🙂

terka555
27. pro 2020

@maaaadlaaaaa jsem z Prahy takže me vezli do nejblizsi, i pres to ze jsem rodila predcasne, rekla mi to uz na dispecinku ze musi odvezt do nejblizsi
@misak48 neni pravda ze podle registrace 🙂 ja byla registrovana v podoli, ale Bulovka byla bliz takze me vzali rovnou tam, rekli mi to rovnou pri volani sanitky ze me jinam nepovezou

luckylee
27. pro 2020

Existuje taxik,pro neakutni pripady.Porod pokud neni prekotny nebo se neobjeví vetsi krvaceni tak neni duvod volat sanitu.

terka555
27. pro 2020

@luckylee ono se klidne muze stat ze taxikář odmitne rodicku vzit do taxiku, znam nekolik takovych pripadu..

agneska7
27. pro 2020

@luckylee tak já místo sanitky zavolat taxi tak mě rodí taxikář , jak má ženská vědět že bude za deset minut tlačit nebo až za 5 hod ?

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@luckylee Ty jo, tak to bych si netroufla. Pokud bych se cítila na taxi, tak se spíš odvezu sama a budu tam rychleji než on přijede.

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

Prosím ptám se těch, kdo to byl nucen řešit a řešil. Ne na rady, jak byste to udělaly a vůbec se Vás tato situace netýkala. Jde mi o zkušenosti, děkuji.

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@misak48
@nikoulinka
@terka555
@agneska7
Holky děkuji za odpovědi, mě totiž přišlo blbý si volat sanitku, nevím proč, tak to řešit nebudu až to přijde. 🙂

tercasv
27. pro 2020

Mě na předporodním kurzu říkali, že určitě zavolat sanitku 🙂V případě potřeby bych popsala můj stav (praskla voda, kontrakce, krvácení) a oni by buď poslali klasickou sanitku nebo nějaké malé auto bez doktora 🙂

atisak
27. pro 2020

@maaaadlaaaaa Ptali se, kam jsem chodila na kontroly a do té porodnice mě odvezli. Byla to asi druhá nejbližší. Ale asi záleží na ochotě, nemusí zbytečně zajíždět. Ty dvě porodnice byly v rámci nejbližšího města, takže ne moc velký rozdíl.

terka555
27. pro 2020

@maaaadlaaaaa me to pred porodem prislo taky hloupy.. Jenze pak ta situace nastala a diky bohu ze dojeli, jinak bych asi rodila doma, kdybych měla treba cekat na pritele nebo jet sama.. A nikdo nerekl ani popel😊

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@terka555 ráda slyším, že je to normální 🙂

barulina
27. pro 2020

Sanitka neslouzi k prevozu k porodu, jako pracovnik izs toto nesnasim. Pokud tedy nejsou k9mplikace

jitushb
27. pro 2020

Mě bylo blbé volat sanitku tak jsem jela Taxíkem, ale neměla jsem žádné komplikace "jen" kontrakce 😁

hezz17
27. pro 2020

@maaaadlaaaaa kdysi resila sestřenice. Ona je takova jednodussi a hned dost od rany. Z mista bydliště ma 3 nemocnice presne stejne daleko, ale zachranka spada/jezdi do okresni. A ze by proste relkla kam chce a kdyby nechteli, tak si to vyrve. No, ptala jsem se kamarada, co primo u te zachranky jezdi a rikal, ze standartne jezdi do oné okresni. Kdyby jim rekla proc a slusne pozdala, tak je moznost vezt jinam. Ale kdyby tam na ne zacala hned řvát, tak se na ni vyprdnou a vezmou do spadove. Tak asi tak 😀 nakonec jela autem. Od nas je to do vsech trech 50km, takže je to fakt na uvážení stihnu/nestihnu autem 😀
Ja bych teda nestihla, v nemovnici mi pri nalezu nula nula prd praskla voda a hned otevrena a tlaceni. A to predem fakt neodhadnes no

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@hezz17 tak to je letec. 50 km je moc. Já to mám 15 minut autem, ale asi to stejně riskovat nebudu. S tím řvaním se musím smát. Úplně stejný přístup mám ke klientům, pokud požádají není problém. Pokud řvou a chtějí ještě něco navíc, co není obvyklé, tak mají smůlu. 🤣 Tak s přístupem k lidem snad problém mít nebudu, když sama to moc dobře znám jaké to je.

jannym
27. pro 2020

U prvniho porodu me vezla manzelova znama, ktera na proti nasemu domu delala v baru, ve dve zavrela bar a sla domu spat, ja vykulena ze uz asi rodim volala manzelovi (te dobe s kamionem nekde v nemecku, at mi posle cislo a shanela odvoz) druhy porod byl prekotny a vezla me zachranka uz se synem v naruci, nastesti se nejblizsi porodnice shodovala i s moji rezervovanou, manzel s pomoci dispecerky ze zachranky byl skvelou PA

atisak
27. pro 2020

@barulina Nemáme auto. Chtěla jsem jet vlakem, ale začala jsem krvacet, tak jsem se bála jet vlakem a raději jsme zavolali záchranku. Kdyby nebyla tato komplikace, jela bych tím vlakem 😀

ito
27. pro 2020

@maaaadlaaaaa zavolala jsem si taxi. Mela jsem pripraveny v mobilu 3 cisla na taxi sluzbu.

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@ito předpokládám taxi z místa bydliště? Pro mě by musel taxík z města jako je porodnice, takže bych tam byla nejdřív do hodiny, když pojede hned a oni neměli připomínky? Že Vám praskne třeba voda a kdo to bude uklizet atd.? Byla jste tedy domluvená dopředu?

antoinet
27. pro 2020

Já jsem volala do porodnice, co dělat, byla noc, kontrakce časté, manžel čekal na hlídání pro starší dítě.
V porodnici mi řekli, že sanitka je jen pro už téměř rodící, tak jsem si zavolala taxi a bylo to v pohodě, jen řidič byl z té situace vykulený. Vyloženě překotných porodů, kdy se volá rychlá, zas tak moc není.

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@antoinet Děkuji za radu.

prejeta_zaba
27. pro 2020

@barulina A můžu se teda zeptat, proč sanitky posíláte na týden bolavá záda, teplotu, naražené zápěstí, opilce, nevolnost, spálení sluníčkem a podobně? (Není směna, kdy by s něčím takovým blízká osoba nepřišla, že jim to do nemocnice vozí sanitky.) Netvrdím, že ženská, co ji dvakrát za den píchne v podbřišku, má trajdat sanitkou, ale na druhou stranu, porod může nabrat neočekávaný spád a aby jela do porodnice s bolestmi autobusem nebo taxíkem, tak to může skončit dost blbě. 🤨

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@barulina Aha, taky dobrý vědět. Děkuji

maaaadlaaaaa
autor
27. pro 2020

@prejeta_zaba No tak tahle reakce od člena IZS mě krapet dostala. Pro mě je sanitka poslední variantou a chci to řešit jinak, ale když nebude zbytí? Doufám, že nepotkám personál porodnice v podobném rozpoložení, když je třeba budu v noci rušit od pohodičky, protože sestry to tam taky asi zrovna nemilují. 😐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru