Otec neuveden v RL, nechtěné těhotenství, potrat. Poradíte, prosím?

brtn
2. čer 2023

Ahojky,
Mám dotaz. Je mi 23 let a zjistila jsem že jsem těhotná. Přítel ho nechce a nutí mě jít na potrat ale já si ho chci nechat. Na to mi řekl že když si ho nechám tak ho nemám uvést do rodného listů jako otce a necche se mnou a dítětem mít nic společného. Mohla bych mít i přes to, že nebude uveden v rodném listě, příspěvky na bydlení, dítě atd. Abych zvládla vše po finanční stránce? Jsem zaměstnaná 4 roky a bydlím sama. Jaký máte na to názor? Mám ho poslechnout a jít na potrat? Děkuji předem za odpovědi

katherine177
2. čer 2023

@klokanka31 máte pravdu ,normální otec to pochopí ,ale od něj to bylo "já, já,jen já",všechno na truc ,když už jsem je podle něj vyhrála ,tak mi to dá pěkně sežrat ,a jak nejlíp ublížit matce ,no přece na dětech 😔

laxesis
2. čer 2023

Vzhledem k tomu, že na miminko budeš pravděpodobně sama (pokud nepomůže rodina), rozhodni se jen za sebe. Ty se budeš starat a už navždycky to bude jen tvoje odpovědnost. Ale věřím, že když budeš chtít, zvládneš to. Příspěvky ani RD a MD by to nijak ovlivnit nemělo, nezapsáním do RL ale přijdeš o alimenty samozřejmě. Otázka je, kolik by vůbec byly a jestli má smysl o tom vůbec přemýšlet....V tomto případě bych to obětovala, protože pokud je otec dítěte takto nestabilní a vyhrožuje, bála bych se, aby se mi později nezačal mstít právě přes péči o dítě a pod..
Přeji hodně síly 🍀

merope
3. čer 2023

Pokud tě rodina podporuje a výbavičku dostaneš od nich, tak to finančně zvládneš. A 23 let není zase tak nízký věk na to mít dítě. Ještě 20 let zpátky to byl věk absolutně normální, žena je na to připravená psychicky i fyzicky. S dítětem se dá opravdu skoro cokoli (cestování a podobně).

Když přítel umí "zasouvat" - to ho neučili, že ze sexu se rodí děti?

Co se týče toho vydírání, že si něco udělá - na to mi řekl jednou jeden psychiatr: "Když si bude chtít něco udělat, vy s tím stejně nic neuděláte." - a měl pravdu - pokud se bude chtít zabít, tak se zabije (a jak už tu zaznělo - dítě dostane sirotčí důchod!! a budete "za vodou").

Pokud dítě chceš, určitě se nenech dotlačit do potratu, stejně byste se pak rozešli a ty bys měla psychiku v háji.

zuzanka_13
3. čer 2023

@brtn z jeho strany si myslím že to je všechno jen hra na city a nátlak, abys udělala to, co chce on. Sorry, ale jako říct, umírá mi někdo v rodině a ještě k tomu tve těhotenství - to nezvládnu, a že TY máš v rukou jeho život... no to je snad i k smíchu. Srab a srac. On sám má svůj život v rukou. Stejně jako ty ten svůj. A měla by ses rozhodnout primárně sama za sebe - zvládneš sama miminko? chceš ho? Zvládneš případně, že zvolis potrat, s tím žít? Protože toto si poneses ty sama a ne chlap. Žádné rozhodnutí není spatne, pokud miminko chceš, nech si ho, tvůj život se otočí o 360 stupňů, ale bude to krasne ❤️ pokud se na to necítís v této situaci a rozhodneš se pro přerušení, i to je varianta.. Nikdo nemá pravo tě soudit. Neni to snadna situace a rozhodovani, ale konecne rozhodnuti musis udelat ty. Přeji hodně štěstí 🍀

j.a.n.i
3. čer 2023

@cherie24 Vsechny rozhodně ne, po 3 letech se narok promlcuje.

1pomnenka
3. čer 2023

Dítě bych si nechala, do RL bych otce neuvedla, nejen proto, aby si pak nedělal nárok na styk s dítětem. Nevím, jak to máš s jeho rodiči, ale i oni mají nárok vidět vnouče a chce se ti běhat po soudech?

zelenaesmolda
3. čer 2023

@brtn
Chlapec zapomel,ze to uz ale neni jeho rozhodnuti jestli bude v RL nebo ne.Pokud ti ty papiry nepodepise tak ho das k soudu,ten naridi testy DNA a ma po srande,chlapec.
Pokud nechtel dite tak se mel chranit nebo nesoulozit.
A uz z principu,ze ma tenhle pristup,ze si udela dite a pak se nehodla starat,bych ho k tomu soudu hnala.

cherie24
3. čer 2023

@brtn pro něj je to prostě nejjednodušší řešení ten potrat. Nenech se zmanipulovat k potratu nějakými výhrůžkami sebe ublížením apd, zničilo by ti to život. Přemýšlela by jsi o tom celý život, co by kdyby ... Už jen z toho, jak ti tvrdí, že nebudeš mít nárok na mateřskou, příspěvky je vidět, že je to manipulátor. S takovým nechceš mít ani vztah ani rodinu. On i když chlap o dítě stojí nebo i když si ho přál, tak pro něj je to takové abstraktní dokud není dítě venku. Proto je pro chlapa tak jednoduché si říct, jako teď se mi nechce, tak pošlu ženskou na potrat. Kdežto s ženou cloumají hormony hned od početí. Roste v ní život, tělo se mění, cítí pohyby, prostě pro ženu je to úplně jiné a vnímá to ihned počátku. Proto pak i ten potrat může v sobě nést jako obrovskou bolest po zbytek života, zatímco chlap si odfrkne a řekne uf z toho jsem vyvázl. 🤦🏼‍♀️ Nevím jak ty, ale já jsem si byla naprosto jistá, že i kdybych na ten potrat šla, že s tím partnerem už by stejně žádné jiné miminko nebylo, ani žádná společná budoucnost by nebyla. Takového člověka bych ihned vymazala ze svého života, protože by mi to pořád připomínal ...

zelenaesmolda
3. čer 2023

@cherie24
jenze tim,ze ho vymaze docili presne toho,co on chce.Zbavi se zodpovednosti a vsechno bude na ni.Proc by to mela odskakat vsechno sama?Minimalne alimenty by si mela nechat posilat.

marketanovakova14
3. čer 2023

@zelenaesmolda Sice bude mít alimenty, ale také bude mít otec právo na dítě, kdykoliv si usmyslí. A pokud už teď takto vyhrožuje a snaží se manipulovat a chová se nedospěle, měla bych obavy, co bude dělat, až bude dítě na světě. To myslím za ty peníze nestojí.
I když nebude v RL, může potom otec soudně chtít určení otcovství a dozapsání do RL, ale už je to pro něj komplikovanější a zdlouhavější, než když se autorka rozhodne ho do RL zapsat. Jak píšou holky, pro tento případ bych se snažila dostat to od něj písemně (do mailu, zpráv) v koncerzaci, že dítě nechce, že navrhuje potrat a vše kolem, abych pak u soudu něco měla v ruce.

marketanovakova14
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketanovakova14
3. čer 2023

@zelenaesmolda Navíc si může autorka najít za nějakou dobu nového partnera, který bude chtít ji i dítě. A pak může dítě přijmout partnerovo příjmení bez souhlasu biologického otce a můžou být rodina. Možná se může nový partner i nechat zapsat do RL jako otec a opět to s biologickým otcem nikdo nemusí řešit a i se mu tím komplikuje event. vymáhání otcovství.

zelenaesmolda
3. čer 2023

@marketanovakova14
Tak prijmeni muze mit dite po ni i kdyz bude otec zapsany v RL.
A jestli si nekdy najde partnera,ktery bude ochotny si dite zapsat do RL je jenom zatim vzdusny zamek.Ale vydaje okolo ditete jsou hned a ne zrovna male.
Az nastoupi dite do skolky a bude vic na OCR nez v praci tak se ji ty aliky budou sakra hodit.
A dite ma na otce pravo.Navic pokud by se dostala do problemu a chtela zadat treba o hmotnou nouzi tak bez otce v RL a alimentu ma smulu,reknou ji,ze si ma nejdriv sehnat alimenty.

superkousky
3. čer 2023

@zelenaesmolda Samozřejmě máš pravdu, ale je mi těch chlapů někdy líto. Jednou jim ujedou nohy a víc jak čtvrtku života za to platí, protože si ženská dupne, že prostě dítě chce a ty se po@er. Blbá startovací čára. Tak je jasné, že se má chránit, to nikdo nepopírá. Za blbost se hald platí a v tomto případě dost draze. Proto synům tluču do hlavy, že si mají dávat pozor, i kdyby jim ženská 100x cpala do hlavy, že bere antinu. Já když dítě nechci, chráním se a kdybych do toho i tak vylítla, tak půjdu na potrat a zase na tom bude hůř ten chlap, protože toho by to přinejmenším mrzelo.

zelenaesmolda
3. čer 2023

@superkousky
ale porad to neni nic proti tomu kolik starosti ma s tim deckem ta zenska.Poslat jednou mesicne alimenty je to nejmensi.

cherie24
3. čer 2023

@zelenaesmolda jenže všechno není o penězích. Jasně, je fakt nefér, že chlapec jí zbouchne a dá ruce pryč. Péče o dítě je příšerně vyčerpávající po všech stránkách a on bude happy a free, jenže vzhledem k tomu, že má manipulátorské sklony, tak stát se to může, že si bude dítě brát, jen aby autorku stresoval, ubližoval jí tím apd. Bohužel naše sociální péče v těchto situacích razí pravidlo - dítě má právo na oba rodiče a že dítě několik dní zvrací ze stresu z odjezdu k otci, je nezajímá. Ještě ti řeknou, že jestli mu dítě nepředáš dobrovolně, tak to bude probíhat s dohledem policie. Tomuhle žádná matka nechce své dítě vystavit kvůli 2 - 3 tisícům měsíčně...

blondynka400
3. čer 2023

@klokanka31 a zase na druhou stranu je hrozně případů, kdy si matka přes dítě vyřizuje bývalé neshody s ex přes dítě. Ono je hrozně snadné s těmi malými dušičkami manipulovat. A bohužel ženy jsou v tomto směru hodně expertkami. Ale vždy je hajzl přeci ten chlap.... Jen dost často je to přesně naopak.

zelenaesmolda
4. čer 2023

@cherie24
A nebo taky bude jenom posilat alimenty a jinak se starat nebude protoze zjisti,ze je to pro nej takhle snazsi

bertik20
4. čer 2023

@brtn tak pokud tě citově vydírá už teď, tak utíkej....
A po tomto výstupu bych ho v žádném!!! případě jako otce neuvedla.

Ex citově vydíra, zkouší to na všechny... Syn k němu už 5 let nejel ale dcera stále ano a to jí bude 17....

A víš o svém příteli vše? Nehraje to na víc stran? Toto mi přijde jako nátlak, protože má někde další partnerku/ky....

brtn
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
brtn
autor
4. čer 2023

@bertik20  jednou už jsem zjistila že si dopisoval s vícero holkama, ale prý si jen psali, nic víc..každý den to probíráme a pořád dokola mi opakuje že mu zničím život, je to ode mě sobecké že je to i jeho život a rozhodně za to on, řekl to i nejlepšímu kamaradovi a ten mi řekl to stejný ,, víš, že mu tím zničíš život?,, a až půjdu na kontrolu tak půjde prý se mnou a domluví tam rovnou to, kdy půjdu na potrat...I když já nechci

zelenaesmolda
4. čer 2023

@brtn
Ale on si zivot znicil sam.Kdyz dite nechtel,mel se chranit.Na narcisticke zmetky tohohle typu plati jedna krasna veticka-ja nejsem zodpovedna za tvoje ciny nebo pocity.
On se nechranil,udelal si dite a ty mu zivot nenicis.Bylo to jeho rozhodnuti.
A tezko za tebe on domluvi interupci kdyz ty nechces,to je nesmysl.Jsi svepravna.Akorat tam bude za kretena takze at to klidne zkusi.

brtn
autor
4. čer 2023

@zelenaesmolda můžeme si za to oba, ale nečekala jsem, že ve 30 letech se bude chovat takhle

zelenaesmolda
4. čer 2023

@brtn
Tak samozrejme.Ja reaguju na to,ze on veskerou zodpovednost hazi na tebe.

1pomnenka
4. čer 2023

@brtn To bych se hodně nasmála, kdyby mi řekl, že půjde se mnou na kontrolu a domluví mi tam přerušení těhotenství. I kdyby zjistil, kdy máš prohlídku, bez tvého svolení dovnitř nepůjde a domlouvat si sám nic nemůže. Jen straší, vyběhni s ním.

klokanka31
4. čer 2023

@brtn Takhle se může chovat 30 letý chlap? Vůbec mu neříkej kdy tam jdeš.

superkousky
4. čer 2023

@zelenaesmolda Posílat alimenty na dítě o kterém vím, že ho nechci, mi nepřijde to nejmenší, ale budiž. Je pochopitelné, že zakladatelka bude mít víc práce s péčí, ale s tím musí počítat, když si dítě "vydupe" . Ono se taky může stát, že si otec nechá udělat testy DNA a bude na truc žádat třeba střídavku. Zakladatelka může brát minimální výživné (nebo žádné) a ještě bude muset půlku měsíce dávat dítě k otci, který jí posílal na potrat (samozřejmě, že ne hned po porodu, ale i tak). Zvládne to? To už je zcela na ní, zda jí ty peníze stojí za to.

zelenaesmolda
4. čer 2023

@superkousky
Pochybuju,ze by chtel stridavku na dite,ktere nechce.Navic kojenci stridavku nikdo neda.

cherie24
4. čer 2023

@brtn domluví ti interupci? 😂 Ježíš to je dobrý vůl. Jak ti jako může domluvit zákrok, který ty nechceš? Ty jsi snad nesvéprávná a máte na to papír, že o tobě rozhoduje on? Víš co bych mu řekla? Tak fajn, pojď se mnou k mému doktorovi a domluv mi tam interupci a pak půjdu s tebou já k doktorovi a domluvím ti tam kastraci ju? Aby sis už nikdy nemohl zničit život těhotenstvím. 😉 Proboha nic s ním neprobírej a utíkej pryč. Vždyť tě zastrašuje a chce tě ovládat. Jako teď ti naplánuje potrat a příště ti naplánuje co? S kým se můžeš bavit a s kým ne, o čem se můžeš bavit a kam můžeš chodit? Dalo by se pochopit, že má strach, to mají lidi, i když čekají plánované miminko, ale takovéhle vyhrožování, že nedostaneš peníze, že ti domluví interupci na kontrole, to fakt není normální 🤦🏼‍♀️

superkousky
4. čer 2023

@zelenaesmolda Tohle vše jsou jen spekulace. Kojit nebude nejspíš celý život, pokud vůbec bude (já mám děti tři a nekojila jsem ani jedno) a to, že dítě teď nechce, neznamená, že ho nebude chtít potom i kdyby na just. Tohle fakt blbá situace. Pokud má chlap povinnosti, má i práva a tudíž i právo kecat do výběru školky, školy, případného stěhování atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru