Používáme cookies. Více informací zde. OK

Plánovaný CS - co čekat? Jak zvládat strach?

bianka34
3. srp 2019
Maminky je tu někdo , kdo má v brzké době naplánovaný císařský řez? Mě to čeká už za pouhé dva týdny a mám z toho strach už. Jdu na takovou velkou operaci poprvé, takže vůbec nevím, co od toho čekat.
patmouse
3. srp 2019

@bianka34 Ja mam za sebou dva a neni se ceho bat. Na netu je spousta clanku o tom,jak oribiha priprava i samotna operace. Pokud ho mas naplanivany,urcite jsi dostala nejake info primo v porodnici,nebo ne? 😉

kittyy17
3. srp 2019

@bianka34 mám taky dva. Nečekej žádnou tragédii. Pokud jdeš na spinální anestezii, napíchnutí je nepříjemné, a pak už nic necítíš. Normálně komunikuj s anesteziologem, těš se, až své dítě uslyšis křičet, ukáží ti ho, pohladis si ho. Možná tě na šití uspí. Potom na JIP nezvedej hlavu, až se ti vrátí cit do nohou, můžeš začít opatrně cvičit. Pokrc kolena a pokladej lehce do stran. Až ti to dovolí, začni co nejvíce chodit. Já chodila s vozickem po chodbách... A hlavně, nedělej hrdinku a nech si ulevit od bolesti. Pouč rodinu, aby tě nerozesmali.
Vstávej bokem, otoč se na bok a pomoz si rukou. Za dva týdny už budeš normálně fungovat.

Připrav se doma. Uvar si do mrazáku....

lolam10
3. srp 2019

Komunikujte s anesteziologem.
Bylo mi obcas trochu spatne nebo se mi hur dychalo a jak jsem to rekla hned mi neco dala a bylo to dobry.ja velmi ocenila pritomnost manzela ktery me hladil po hlave.a ta posledni faze vyndavani ditete byla trochu neprijemna ale jde to,oproti prirozenymu porodu pohodicka...a stejne se na to asi nepripravite,zkuste hlavne hodne spat dopredu😉

loylii
3. srp 2019

@bianka34 každých 6h jsem dostávala čípek na bolest a vůbec to není tak hrozné, jak se všude můžeš dočíst. Mě vůbec nic nebolelo. Jen týden tahalo....

edithcha
3. srp 2019

Mam jeden císař za sebou. Injekce na spinal mě třeba nebolela. Jen jemný tlak. Vycetla jsem na netu, ze pro píchnuti je důležité byt co nejlépe ohnuty jako kočička. Na bolest prášky jsem měla jen ten první den. Pro mě byla tragédie, ze nesmím jest 😂. Rozchozena jsem byla brzo. Co taky dělat, kdyz miminko mate na dětském. Přeji hodně štěstí. Kdyz uz jsem to zvládla ja....tak všichni 🤣

jednaholkaa
3. srp 2019

@bianka34 Neboj se, ja rodila prirozene a byla to takova bolest, ze jsem chtela skocit malem z okna. CS nezni vubec spatne, jak to ctu.. A vis do ceho jdes.

alterego
4. srp 2019

Neboj se. 😉 Já měla plánovaného císaře v celkové anestezii (ikdyz nakonec o měsíc dřív). Zkus se na to psychicky připravit. Já do toho šla s přístupem, že to bude bolet, ale že to vše budu muset zvládnout (stejně jako x ženských předemnou). Překvapivě ta bolest nebyla tak strašná, jako jsem si představovala. Jako na nejnepříjemnější zážitek spojeny s císařem vzpomínám na cévkování (které trvalo snad 5 vterin)... Vstávání z postele v den operace je nepříjemné, druhý den už je to lepší, další den už opět...a za týden už jsem o ničem ani nevěděla. Hodně ti pak pomůžou hormony, prostě kvůli mimču člověk nějak sám sebe tolik neprožívá. 😊 Věřím, že je to opravdu hodně o psychice a přístupu k celé věci...

patmouse
4. srp 2019

@jednaholkaa Ver tomu,ze sekce vubec neni takova pohoda,jak tady vsechny piseme 😉 Ale clovek na to rychle zapomene,kdyz ma pak vedle sebe prcka... Dala bych cokoli za to,abych byvala mohla aspon jedno z deti rodit prirozene,kdyby to slo. Bud rada,zes tu moznost mela!! 😉

ilema
4. srp 2019

@bianka34 měla jsem rodit plánovaným cs při vědomí a nakonec se to zvrtlo a uspali mě komplet, takže vlastně nevím nic, kromě následné bolesti břicha, lehkého motani hlavy a radosti, že je dcera na světě. Některou to pak boli míň některou vic, já bych neřekla, že jsem zrovna bábovka, ale bolelo mě to víc, než jsem čekala. Na konci roku čekáme druhé, ještě nevím, co a jak bude a ráda bych rodila přirozeně, ale mám obavy z obou variant a je to asi úplně normální. Kdyby ses opravdu moc bála, kamarádka se dobrovolně nechala úplně uspat, měla z toho panickou hrůzu a vyhověli jí.

mlynkova85
4. srp 2019

@bianka34 holky už ti nějak vše popsaly jen za sebe můžu radit začít pít kojící čaj jak to jen bude možné. Mám za sebou 3císaře. U prvního jsem to nevěděla a trvalo déle než se mi udělalo mléko. Ať pak kvůli tomu nelezite zbytečně v porodnici.

bianka34
autor
4. srp 2019

Chtěla jsem dát radši celkovou a řekli mi na to, že to neradi dělají kvůli rodičce a miminku, že jsou pak oblbnutí a nakonec mi taky sdělili,že nedávají na výběr. Takže spinální a. se nevyhnu. A tak co bych pro to moje miminko neudělala, nějak ven musí jít :D jinak děkuji, asi to tak nebude hrozné, jak jsem si myslela.

loylii
4. srp 2019

@alterego naprostý souhlas

zelenaesmolda
4. srp 2019

@bianka34
tak asi zalezi na porodnici,ja kdybych mela mit cisare tak chci celkovou a kdyz jsem se ptala tak by ji udelaji i kdyz neradi

loylii
4. srp 2019

@bianka34 má to i spoustu pozitiv... vyhnes se porodnim bolestem úplně, nemusíš doma zkoumat jestli jet nebo už ne, mas vše připravené, uchystane, uklizene. Manžel s tebou muže být taky na sále, miminko ti taky priloží. Nemáš žádné poporodni zranění a šití tam dole. Já byla před tím tak vyklidnena, protože jsem věděla, ze je vše naplánované a předem jasně dané. Vše jsem si dopodrobna nechala od lékaře vysvětlit jak bude probihat. Věděla jsem v kolik hodin, kolik tam bude personálu, kdy mužů mít návštěvu atd.. jsem perfekcionalista😉 ze budu mít pokoj pro sebe jen a přítele s miminkem. Na sále to byl hrozny fofr, až jsem si řekla a to je cele?😉 paradoxně mě bolelo pouze napichnuti do ruky, ta jedna hadicka, asi 5 vteřin bolest. Hned po mě převezli na JIP a měla jsem euforickou náladu ze všichni zijem a jak to bylo rychlý a ze nic neboli😉 a nejvíc ze všeho je - zdravé krásné miminko😉 v mým případě dvě.

patmouse
4. srp 2019

@bianka34 Ja bych treba do celkove nesla!! Kdyz uz nemuzes rodit prirozene,je krasny aspon to,ze prcka vidis a slysis hned jak ho vyndaji 🥰 predstava,ze se pak proberu az buh vi kdy na jipu a nebudu vedet, ktera bije,me “desi”! U druhe sekce se jim nedarilo napichnout spinalku a uz mi rikali,ze me teda budou muset uspat...radeji jsem vydrzela jeste nekolik umornych pokusu, nez bych se nechala uspat! Nastesti se to povedlo a mela jsem spinal. Ten je mnohem mene rizikovy jak pro tebe,tak pro mimco. Nebo ceho se bojis,ze chces uspat celkove?

zelenaesmolda
4. srp 2019

@patmouse
me zase desi predstava,ze by do me nekdo rezal a ja o tom vedela

loylii
4. srp 2019

@zelenaesmolda není to vůbec cítit, jen tlak😉 zubař je horší😉))

zelenaesmolda
4. srp 2019

@loylii
to je jedno,ze to nejde citit,ja bych to asi nevydychala,nenavidim injekce,odbery a vubec jsem padavka :D

patmouse
4. srp 2019

@zelenaesmolda V tom případě to trošku chápu, mám kámošku, která je taky posera, na odběrech krve jí musí pokládat, jinak by tam umřela. 😃 Ale asi před dvěma měsícema porodila holčičku taky císařem a zvládla spinál, hecla se, a je za to ráda 😉
Já jsem naopak tak trochu sadista, dokonce jsem se po očku koukala sama “do sebe” v odrazu lampy, když jsem ležela na sále a zrovna ve výhledu neclonil někdo z doktorů 🙈😃 Když malého tahali ven, tak jsem měla zavřené oči, protože v tenhle moment jsem se chtěla spustředit jen na sebe a dítě, a teď si to trošku vyčítám, že jsem nekoukala 😉😂

zelenaesmolda
4. srp 2019

@patmouse
tak me pokladat nemusi,ale musi mi brat z hrbetu ruky,nesmim nic videt a potrebuju tam s sebou chlapa :D

calvac
4. srp 2019

@bianka34 neboj, mam za sebou dva CS a za me oba v pohode. Operace je rychla, vzdy jsem chodila v den operace. Prasky na bolest jsem nepotrebovala a po tydnu jsem nevedela, ze CS vubec probehl. Dulezite je jizvu rozchodit, ne rozlezet. Manzel u CS byl, mimi jsem videla hned, pak jsem pravidelne kojila. Injekce do zad jsem ani skoro necitila, cevkovani bylo pro me v poho.

Sem začni psát odpověď...

Odešli