• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Plod vzniklý po IVF je na UTZ v I. trimestru větší

16. května 2012 
Jsem po IVF, kdy je přesně známé datum početí. Dnes bych měla být 10+4, ale mimčo je dle měření větší, má 43 mm, což dle doktora odpovídá 11+1. Mimčo bylo větší i při minulém měření před 3 týdny, to se ale lišilo jenom o 2 dny, teď už je to o 4. Mám strach, aby to, že mimčo moc roste, neznamenalo něco špatného, třeba nějakou genetickou chybu. Máte někdo prosím podobnou zkušenost?
14. kvě 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, my jsme taky ze začátku odpovídali a pak byli cca o týden "napřed", pak se to zas srovnalo.. To máš v poho :sunglasses:
14. kvě 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj nebojse to klidně může být,taky jsme to tak měli,vše je jistě ok :slight_smile:
14. kvě 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala taky byla napred az do porodu,ktery byl 4 dny pred TP a vpohode :wink: :wink:
14. kvě 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se to taky na začátku lišilo - o týden napřed, porod v pohodě 4 dny po TP.
14. kvě 2012 ve 20:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nikdy nedokážou změřit na milimetr přesně :wink:
14. kvě 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ultrazvuk měří s přesností +/- 10 dní, to mi opakuje gynekolog na každý návštěvě. Jeden příklad k pobavení: Před několika týdny jsem byla na kontrole, doktor měl záskok, nějakou doktorku - měřila velikost plodu a vyšlo jí něco, co mi nesedělo asi o 4 dny - tak jí říkám, že doufám, že kvůli tomu nemám plašit a ona to změřila ještě jednou a pak už to sedělo. Prostě ty pidimilimetry přesně nezměříš, i kdyby ses na hlavu postavila, proto je tam ta tolerance...
15. kvě 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky po ivf, a malej je od začátku větší, při posledním ultrazvuku před měsícem zhruba o týden. Snad to neznamená nic špatnýho, beru těhu vitamíny, manžel je dost veliký, může to být cokoliv. Jinak máme všechna vyšetření v pořádku, plodová voda i genetika byla dopadla dobře tak snad to bude dobrý. Nesmíme si připouštět žádný strachy prostě to bude v pořádku a hotovo, držím palce :wink:
15. kvě 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám synka taky po IVF.Celé těhotenství byl podle utz větší.Hned od začatku to neodpovidalo.Ke konci mě strašili,jak budu mit velky ditě,pres 4 kg,tak hlavne abych nepřenašela a bla bla bla...Nakonec se narodil 6 dni pred terminem s vahou 3,45kg ,takze miminko tak akorat.Co si tak vzpominam,tak jednu dobu byl podle utz i o 3 tydny vetsi a furt,ze ma velkou hlavu a akorat jsem se bala a zbytečně.Takze se na to vyprdni,milimetr sem-milimetr tam :slight_smile: Ultrazvuk je fajn přistroj ale nesmis tomu zas tak věřit :wink:
15. kvě 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Taky mám prcka po IVF a byl celou dobu o nějaký den větší, někdy i o víc jak týden a je naprosto zdravý, narodil se 3 dny před termínem a měl 3,315kg a 51cm, takže měl krásný míry, žádný obr :slight_smile: Zbytečně se nestresuj a buď v klidu, nemyslim si, že to znamená nějakou vadu, třeba je možný, že bude mimi trošku větší (jestli má být po kom) .-) a aspoń by tě nenechali přenášet. A to jejich měření taky neni úplně přesný, rozhodují tam milimetry - hlavně takhle na začátku, když je miminko ješt malinkatý a doktor to třeba nezměřil úplně přesně, taky záleží na kvalitě ultrazvuku. já jsem byla v těhu na ultrazvuku ob den - jednou na pohotovosti a pak v Caru a lišilo se to o 6 dní. to neni možný, aby prcek takhle vyrostl, prostě to někdo z nich změřil trochu jinak a na jiných přístrojích. Buď v klidu a věř, že to dobře dopadne :slight_smile: Já jsem byla ráda, že vypadal prcek pořád větší, u prvního těhu vypadal pořád menší a nakonec jsme o miminko přišli, takže je určitě lepší, že je větší, aspoň je vidět, že se mu daří :slight_smile:
16. kvě 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme holčičku ne teda po IVF ale po IUI, celé těhotenství byla o týden starší, ale dr. mně říkala, že UTZ se v konečném měření může mýlit až o 0.5 Kg. Malá se narodila den po termínu s váhou 3140g a 49cm...takže takové malé miminko :grinning: :grinning: neboj, to vůbec nic neznamená
16. kvě 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek