Pohlaví dítěte. Máte zkušenost, že by se doktor seknul?

kukingacka
7. únor 2017

Ahoj maminy, chci se zeptat, jestli si myslíte, že je možné, aby se můj doktor spletl s pohlavím.
Byla jsem UTZ v 16. týdnu a řekl mi, že tam vidí pindíka, vypadal docela, že si je jistej.
Nemáte s tím některá zkušenost, že by se doktor seknul?

jitushb
31. črc 2019

Mě cca v 17tt tvrdil že je to určitě kluk a nakonec je z toho holka takže s nakupováním bych určitě počkala. A kamarádce během tehu na střídačku 2xrekli holku a 2x kluka, tak do poslední chvíle nevěděla.

beatac
31. črc 2019

S pohlavím neporadím, my to vědět nechceme. Ovšem ten poplatek je nesmyslný. Vím, že někde se musí platit za foto, ale za pohlaví? 🤔 U mého gynekologa neplatím ani za foto a to mi vytiskne fotku každý ultrazvuk, takže každé 3 týdny nové foto. A to bych čekala, že si zaplatím už z principu toho, že mají vybavení a “oprávněni” provádět screening (počítala jsem že si “nechají proplatit vybavení”) .

trpaslicek19
31. črc 2019

Příbuzné celé těhotenství tvrdili že bude mít kluka a narodila se holka a neteř otcima byla připravena na holčičku a narodil se kluk. Takže je to klidně možné

hanka_12345
31. črc 2019

Proc by to nebylo mozny? Jiste ze se.nekdy nejakej doktor sekl,.to je.myslim celkem bezny ze to pomalu 3x zmeni prltoze se.prlste splete nebl nejde pondik vodet a pak.se.ukaze apod...ach boze to je zase dotaz..

jahanicka
31. črc 2019

Kamarádka jela rodit Elišku, a domů si přivezla Tomáška. A já měla ve třetím týdnu divnej pocit, tak jsem počůrala papírek, a když na mě mrkly dvě čárky, věděla jsem, že je to Mája 🙂 Ale podle ultrazvuku - jistý to není nikdy, pokud jste ještě nebyli na genetickým, ten je detailnější.

2hanah
1. srp 2019

@kukingacka Mně řekli vždy doktoři hned na prvním screeningu ve 13. - 14.tt a vždy to byla pravda, u posledního jsem toho pindíka už v tom 14.týdnu na utz sama zřetelně viděla, tam se splést fakt nedalo. Tak nevím, jestli jsem vždy měla štěstí na doktora, dítě nebo jeho polohu🤷🏻‍♀️

2hanah
1. srp 2019

@kukingacka Jj, taky znàm jednoho pana doktora v Olomouci, co si myslí, že místo vyšetřovàní rýžuje zlato - ten si bere blbých 100,-Kč i jen za to, že s Váma jde do ordinace partner/manžel/otec miminka, mimo jiné, ale ještě víc mě zarazilo, jak v pohodě tam všechny ty maminy a ještě s úsměvem a poděkováním tasily peněženku a podporovaly tu zlodějnu, buďto musely být všechny prvorodičky pod vlivem hormonů a nevěděly jak to chodí nebo to přišlo divné jen mně🤔

elisa84
1. srp 2019

Mě celou dobu těhotenství doktor tvrdil že čekám chlapečka až v den porodu mi v nemocnici řekli že to bude holčička 😍 Takže stát se to může záleží na kvalitě ultrazvuku.Ale 💯 je to vždy až po narození.Jinak si myslím že je to jedno co to je hlavně ať je to zdravé 😊

zdenda17
1. srp 2019

Mně v 18tt řekl doktor, že je to holčička na 99% a že on by si na to vsadil. Z velké radosti jsem hned nakoupila růžově oblečky. 🙂
Na velkém UTZ ve 22tt nám ale potvrdili kluka. Byl to šok. :D Určitě bych proto ještě pár týdnů počkala. ;)

merope
1. srp 2019

Teda taky čumím, za co všechno si doktoři řeknou peníze.

A jinak stran toho pohlaví - ono závisí, jak je zrovna mimčo natočené. My si to nejdřív říct nenechali a chtěli jsme pak ve 30tt na "velkém" UTZ, kde jsme byli oba a to to prostě vidět nebylo a to se doktorka snažila, co mohla. Jelikož jsem věděla, že budu rodit dřív, tak pak už jsem si to říct nenechala (chtěla jsem, aby nám to řekli oběma dohromady a když to nešlo, tak už jsem to nechala být). A to mám kluka.

dance01
1. srp 2019

Mně na prvotrimestrálním screeningu řekli, že je to na 80% holčička. No, ještě je tam těch 20%, tak čekám na nějaký větší ultrazvuk a tam to snad potvrdí 😌

luckamb
2. srp 2019

Jo, já takhle u první dcery asi na třech utz měla kluka 🤣 jasně pindik. A hle po 20tt si to pindik rozmyslel, odpadl a je to za pár dní devitileta holka 🤣

bemo
2. srp 2019

@kukingacka u posledního těhotenství jsme si to nechali říct a jeden dr nám tvrdil že to bude holčička (21tt) a druhý den na genetice mám jiná dr tvrdila kluka. Pak už jsme to nijak neřešili a narodil se nám chlapeček. A v porodnici jsem letěla s maminkou na pokoji a ta byla v šoku, protože jim tvrdili že to bude kluk a narodila se jim holčička.

cipisek2017
3. srp 2019

Mě moje dr řekla že je to holka, pak 3D dr mi řekl že kluk, moje dr potom řekla taky kluk, a v nemocnici holka...a když mělo přijít rozuzlení na dalších UTZ tak tam měl pupeční šňůru...já jsem podvědomě tušila kluka a mám Adámka 🙂

borecek45
3. srp 2019

@cipisek2017 já jsem byla na plodové vodě a tam to je na 100% jistý že se nespletou

cipisek2017
3. srp 2019

@borecek45 ja na ni jit nemusela jinak by to urcite zjistili taky

elwe
3. srp 2019

@borecek45 je tu maminka, které dali cizí výsledky z plodové vody... Měla mít holčičku, má chlapecka. Nikdy to není 100%

posterez
5. srp 2019

Možné to je, počkejte si na další vyšetření a přeptejte se. Nicméně... To skoro vypadá jako kdybyste byla zklamaná a doufala, že se splete. Je to dítě. Je zdravé, je Vaše, je z lásky. Je přece jedno, jaké pohlaví má. 😉 (pokud jsem to špatně pochopila, omlouvám se a reakci ignorujte 🙂)

almidrob2539
22. črc 2020

@ivuse20 ahoj muzes porovnat foku semnou mame mit možná chlapečka ale jistota to není

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru