Pokračovat v užívání Utrogestanu, nebo ho vysadit? Jsem těhu a špiním

snezenka123
17. bře 2018

Ahoj holky, vím, že odpovědi budou asi půl na půl. Někdo bude radit vysadit, někdo zase pokračovat v užívání. A kdo by mi poradil, by byl doktor, ale v tuhle chvíli je to stejně ještě brzo, aby něco viděl..A taky, že rozhodnutí je čistě na mě. Přesto bych ráda slyšela vaše zkušenosti...
Mám tři děti(10,8 a 3) a nikdy jsem s nima v těhu žádné hormony nebrala. Ani v žádném těhu nešpinila...
Po porodu nejlmadší jsem musela podstoupit konizaci čípku, pro CIN III, ale jelikož mi čípek po dlouhých měsících téměř srostl a zjizvil se, museli mi ho loni na konci října pod narkózou rozšířit..a s tím udělali i kyretáž(protože jsem měla v břiše stále ještě zbytky ms krve, jak to nemělo kudy moc odtékat pro ty srůsty)
No a já ještě jakoby v šestinedělí otěhotněla, neplánovaně..a týden před ms jsem slabě krvácela a v den ms na testu //, a jako když utne, už jsem nešpinila. Přesto mi týden na to gyndař pro jistotu nasadil utroš 1-0-1, a já navzdory jeho 14 dennímu užívání začala špinit..hnědě..někdy víc, někdy míň..Těhotenství nedopadlo(vyvýjel se pouze prázdný gestační váček) v 7tt byl vyvolán tabletami potrat(nechtěla jsem znova kyretáž po dvou měsících)
Až vlastně týden před potratem mi vzali krev na porovnání růstu HCG, kdy tehdy bylo ve středu 16 000 a v pátek 24 000, takže se nezdvonásobilo, jak by mělo...
Nyní jsem těhotná, plánovaně, po proběhlé ms po tom potratu..už po šestinedělí. Ms trvala včetně špinění/slabého krvácení/a krvácení skoro 14 dní...
A zase týden před ms jsem začala slabě krvácet...no a v den termínu ms //...
Volala jsem na gyndu, co dělat, doporučil mi nasadit utroš, max 4 denně, a nasadit kdyžtak ascorutin...
V 4+2 jsem měla krev 124 HCG a ve středu 391,92 HGC, a přestože se po termínu ms a // na testu krvácení zmírnilo na jednodenní slabší zašpinění..už byl tři dny skoro klid..a včera ráno slabý růžový výtok po utření..a dnes..když jsem si na noc zavedla tetraboraxovou globuli, tak ráno byla vložka celá růžová(dva dny zpátky byla vložka jen s rozpuštěnou globulí)a světle růžový výtok pokračoval i ráno..teď na slipovce pidi slabé zakrvácení...a já nevím, co dál.
Na utz stejně nic ještě neuvidí. Jen nevím, zda ten utroš nevysadit a nenechat to na přírodě..takové to..buď a nebo...nechci ale nic podcenit...třeba je tam hematon, nebo rozházený hormony, nebo málo dorostlá sliznice po té dlouhé ms a následném otěhu...příčin slabšího krvácení může být..
Taky jsem pročetla tady všemožné diskuze, a někdo opravdu špiní v začátku těhotenství a je to ok, někdo potratí..
Vy, holky, co jste užívali utroš, třeba i přesto špinili..jaké bylo špinění? Minule jsem špinila až po užívání utroše, a bylo to hnědé špinění, takový výtok..teď je to zase světle růžové..spíš jednou denně, po velké, a nebo dnes teda ráno víc, no...Tak by mě zajímalo, jak jste to měli vy?S tím špiněním...jestli bylo hnědé či růžové, intenzita, jestli začalo i po utroši, a zhoršovalo se, a nebo jestli to bylo stejné špinění od začátku...

Po minulé zkušenosti jsem si řekla, že utroš v dalším těhu brát nebudu, a pokud má přijít potrat, ať příjde přirozeně a tělo se vyčistí...jenže jsem těhu a stejně ho beru, protože si říkám, co kdy tomu miminku to pomůže?
Doktor mi řekl, že pokud to má být špatně založené těhpotenství, utroš to nezachrání a stejně začnu krvácet, nebo víc a víc špinit...
Tak jsem po dnešku byla zase taková nalomená, ho prostě vysadit, ale bije se to ve mě a mám o miminko přirozeně strach😞 a nechci o něj přijít...
Omlouvám se za román..potřebovala jsem se s tím někomu svěřit

snezenka123
autor
17. bře 2018

@rybamrazena děkuji...

2hanah
17. bře 2018

@snezenka123 Já bych Utroš nechala, ať pak nemáte výčitky, že jste pro miminko měla udělat víc, ten Utroš není všemocnej a mně třeba nepomohl, tak bych neměla strach, že udrží miminko, pokud by nebylo v pořádku, příroda si do toho stejně kecat nenechá. Chce to spíš dost odpočívat, mně byl i ten Ascorutin na houby, krvácela jsem jako prase, i čerstvá krev a nepřestala, dokud se hematom neodkrvácel, takže jsem ho po pár dnech vysadila a nahradila citrony a pomeranči, doktorka mi řekla, ať to užívání ukončím hned jak dokrvácím, tak jsem usoudila, že to asi nebude úplně fajn a vysadila hned, taky jsem si řekla buď - anebo a nechtěla miminku ublížit zbytečnou chemií, krvácela jsem 4 týdny a chlapeček je v pořádku, už jsem v 6.měsíci.

snezenka123
autor
17. bře 2018

@2hanah děkuju moc za radu, já právě v minulém těhu špinila spíš hnědě..a někdy i dost, teď je to úplně jiné "špinění" spíš slabší světlounké krvácení...četla jsem článek nad tebou co posílala @rybamrazena a řekla si, že to nechám na přírodě a pokud to má být těhu prosperující, bude prosperovat i bez hormonů, ale zase se to mě vě pořád pere..jestli je to třeba ten mehatom, tak ten ascorutin pomůže..jestli je to nízká sliznice či hormony rozházený a utroš to pomůže srovnat..nechci se upínat k falešným nadějím, nechci přijít o miminko...

kaja2016
17. bře 2018

@snezenka123 Hele ja bych ho brala. Utrogestan nema vliv na vyvoj plodu, pouze brani spusteni potratu (takhle me to vysvetlila doktorka). Takze pokud by to nedopadlo, tak bys potracela embrijko stejne velke jako dnes...jen proste tomu das vetsi sanci a eventuelne tri tydny nevolnosti bych do toho investovala. A tvoje pochyby chapu. Mam za sebou potrat v 1.trimestru dvakrat, ty pochyby tam jsou at uz clovek resi utrogestan, nebo jestli jeste cekat s revizi, atd. atd. Tak hodne sil🙂

2hanah
17. bře 2018

@snezenka123 Ascorutin hematom nezastaví, hematom se ani nevstřebá, ten musí jedině odkrvácet a vyčistit se sám. Ale pokud to je spíš jen růžová krev, neviděla bych to na hematom. Ascorutin "stáhne" krvácející cévky, Utroš pomůže, pokud je třeba, ale není všemocný, rozhodnutí je na Vás, ale já bych ho brala, ať pak nemám výčitky, o jedno mimčo jsem taky přišla před tímto těhotenstvím, taky byl i hematom (ale neměl s tím nepovedeným těhu souvislost) a nepomohl ani Utrogestan a Ascorutin a to jsem je brala, třetí dítko čekám a první dvě taky absolutně žádné potíže, ani krvácení. Teď, co jsem těhotná, tak taky hematom, krvácení nejmasivnější, nebrala jsem nic a chlapeček se udržel. Na začátku prostě tyhle potíže můžou být, hlavní je psychická pohoda, nenervovat se tím, pokud to jde a nepřepínat.

snezenka123
autor
17. bře 2018

@kaja2016 jj psala jsem jednomu známému, co je gyndař v nemocnici..popsala mu svoje potíže a napsal jednoznačně, brát utrogestan dál...
I můj gyndař říkal, ještě před týdnem, že pokud za 14 dní na kontrole to nebude vypadat na utz ok, tak vysadím utroš hned a bude se čekat na samovolný potrat...

@2hanah jj snažím se to brát s nadhledem, a věřit, i když je to teda těžký...utroš budu dál brát a uvidí se, pokud to nemá dopadnout, jak píšeš, stejně potratím...pokud má pomoci, udrží se...a ty jsi o to minulé těhu přišla, že se miminko špatně vyvíjelo? a musela jsi na revizi, a nebo se tělo vyčistilo samo?

janapetrvalska
17. bře 2018

utros ma funkci zluteho teliska, takze pokud je treba problem ve vas, ze vam spravne nefunguje zlute telisko tak potratite , protoze do sebe nechcete davat hormony. Osobne pokud dite chcete bych neresila nic jineho je at mimi vydrzi, zlute telisko vyzivuje mimi dokud se nevytvori placenta, ktera prevezme funkci vyzivovani.

janapetrvalska
17. bře 2018

a urcite z utrogestanu nespinite, nekrvacite. Kupte si ascorutin a berte utros jak doporucil doktor. Spineni muze mit xx duvodu od hematomu , v dobe menstruace az po potrat.

snezenka123
autor
17. bře 2018

@janapetrvalska beru dál...děkuju,, a pořád doufám ve šťastný konec

petulik81
17. bře 2018

Ja utros brala, i ascorutin, do 12 tydne, parkrat jsem zakrvacela, ne moc, ale proste pro mimi jsem chtela udělat vse, preju at to dobre dopadne

snezenka123
autor
17. bře 2018

@petulik81 děkuju..přesně tohle teď potřebuji slyšet..moc děkuju❤

2hanah
17. bře 2018

@snezenka123 Dostala jsem od dětí asi v nejhorším 6.týdnu těžkou virózu a v 10. na kontrole nebilo srdíčko, miminko umřelo pár dní před tou kontrolou, někdy v 9.týdnu, nejspíš to zapříčinily ty viry. Ale krvácela jsem u obou těchto posledních, naopak u prvních dvou dětí nic takového, tak jsem teď taky pořád stresovala, že to nedopadne, ale zadařilo se a chlapeček mě už okopává ze všech stran.

locika13
17. bře 2018

@rybamrazena Skvělý článek, děkuji!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru