Pomalu rostoucí hCG. Máte zkušenost?

kafka8
2. dub 2012

Ahoj, jsem tu nová a trápí mě jedna otázka, tak bych ráda věděla jestli nemáte zkušenosti. Jsem po druhém IVF, 8.3. jsem byla na embriotransféru a po 14 dnech HCG bylo 54, za 2 dny 78, byla jsem upozorněná, že to asi nevyjde. Po týdnu jsem šla znovu na krev a HCG 441, sice roste, ale pomalu. Znovu mám jít na krev ve čtvrtek, s tím, že bych měla jít do nemocnice na pozorování, ale to se mi moc nechce. Je tu i možnost mimoděložního těhotenství. Máte někdo s tímto zkušenos
ti, že by HCG rostlo pomalu a nakonec to bylo dobré? Děkuji

kalipso
27. dub 2012

@z4401 na ultrazvuku by mělo být něco vidět až když je HCG aspoň 1000, tak ještě vydrž. taky koukni na tuhle tabulku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kalipso/albu... jsou tam uvedeny nejnižší a nejvyšší (+ průměrné) hodnoty HCG k jednotlivým dnům po ovulaci u prosperujících jednočetných těhotenství (tedy byla zjištěna potom srdeční akce). Takže ten rozsah hodnot je opravdu obrovský! 🙂

ujujuju
29. dub 2012

@kafka8 ahoj ahoj, ako sa cítiš, už si sa trošku upokojila, nejako dnes na teba myslím, nech ti slniečko dodá silu a nádej,pa

liskovyorisek
30. dub 2012

@kafka8 sledovala jsem tvůj příběh...to mě moc mrzí, že to nakonec dopadlo revizí...ale asi to tak mělo být...Já jsem skončila 22.4. na akutní laparoskopii pro mimoděložní těhu, přišla o pravý vejcovod...a to se snažíme od září...☹ Jsi mladá, zdravá a víš, že ti tělo funguje, neboj, to pravé miminko se určitě brzy povede 😀 Taky si musíme dát chviličku pauzu a pak se pustíme do snažení znovu...člověk má alespoň jistotu, že "to" funguje, jsem teď zvědavá, jak se nám bude dařit s jedním vejcovodem...ale neztrácím naději, ta přece umírá poslední 😀 Drž se!

beruska777
28. lis 2014

@jana21278 můžu se zeptat jak jsi byla 4+5 a hcg měla 159 kdy jsi byla na ultrazvuku a potvrdili ti těhu?

jana21278
28. lis 2014

@beruska777 na ultrazvuku jsem byla hned ve 4+5, ale samozřejmě nic neviděl. pak jsem byla v 6+0 a byl váček. v 7 plus nevím kolik bylo srdíčko.

arimobul2
22. říj 2015

ahoj, jsem tady novacek, chtela bych vedet, jak je to snizkym hcg. 20.10. jsem byla na odber krve a mela jsem 176 hcg a na ultrazvuku nic. dnes jsem byla opet a hcg mam jen 228 a na ultrazvuku opet nic. doktorka mi rekla. ze to vypada na mimodelozni tehot. od posledni menstruace jsem tehotna 4tt+8. spinim jen na intimku. rekla mi ze bych mela mit tak 800 az 1000 hcg. ale pride mi to brzo, protoze vim, ze oplodnena jsem byla urcite 29 nebo 30.9. tak bych byla tak tri tydny tehotna. mam strach, pristi mesic mi bude 39, takze je to opravdu na posledni chvili. kdy je videt neco v deloze na ultrazvuku? je mozne ze by se to zlepsilo a proc jsem treba nedostala nejake prasky ako treba utrogestan? dekuju moc vsem

keny123
22. říj 2015

@arimobul2 na uzv se to ukáže až při minimálne hodnotě 1000hcg. mimoděložní jsem mela.. taky to bylo tak nízké.. bohužel :( tedkom musíš jen čekat zda hcg bude rust jiste ti ještě dneska vzali krev že?

kejt29
22. říj 2015

@arimobul2 mi taky rostlo pomalu, mimodelozni to nebylo, ale prosperujici taky ne. Ono ani tak nejde o hodnotu jako o to, aby se obden zdvojnasobilo. Moje hcg bylo 18 dnu po oplozeni 95, dva dny na to 149. Potrat se spustil sam v 8tt. Drzim palce, ale radeji bCh pocitala s tou horsi variantou 😔

arimobul2
22. říj 2015

@keny123 v pondeli jedu opet krev, ultrazvuk tak uvidim, nejhorsi na tom je, ze jsem se moc tesila, muj manzel dnes i v nemocnici brecel, bylo mi ho tak lito. dekuju

arimobul2
22. říj 2015

@kejt29 ja jsem si uz na zacatku rikala, abych se predcasne neradovala, muze se stat cokoliv, ja jsem tak nejak pripravena byla, ale muj manzel ne, ten je z toho hodne spatny, ale snazim se mu to porad vysvetlovat. prejde to urcite. premyslim pak nad umelym oplodnenim, ale co jsem tady cetla, tak i u umeleho muze nastat mimodelozni tehot., ale ja jsem si myslela, ze oplodnene vajicko se strikackou vklada primo do delohy nebo ne?

kejt29
22. říj 2015

@arimobul2 ja podstupovala umele oplodneni a mimodelozni ovlivnit neumi, nekdy vejcovod nasaje oplodnene vajicko a tak se dostane do vejcovodu. Manzelovi zkus vysvetlit, ze zrejme neni embryo v poradku a proto se to deje. Priroda to resi sama... Vim, jak je to tezke, ale po potratu je pry pak vetsi sance na uspech. Budu drzet palce aby jsi patrila mezi vyjimky a nakonec vse dobre dopadlo, pokud ne tak brzo vydarene tehotenstvi 😉 Umele oplodneni je uzasna vec, bez nich bych zrejme tehotna nikdy nebyla, je to narocne po vsech strankach, ale jakmile to vyjde stoji to za to 😊

lucoska29
10. únor 2016

já podstoupila IVF v červenci 2015. Na těhotenských testech byli ze začátku dušíci. Pak sice dvě čárky byly viditelnější, ale šla jsem hned na odběr krve. Hodnota byla sice nízká, ale i tak jsem měla radost. Za dva dny jsem šla znova, nárůst byl, ale nebyl dostačující. K tomu jsem začala špinit. Zvedli mi dávky utrogestanu a poslali mě na opakované odběry. Ale už měli podezření na mimoděložní těhotenství, což se také potvrdilo. Na ultrazvucích nebylo nic vidět (absolvovala jsem 4 krát), tak mě poslali do nemocnice. Tam opět série odběrů na HCG a pomalu stoupající hodnoty. Začala jsem krvácet. Pak revize dělohy, opět HCG rostlo a nakonec za tři dny laparoskopicky odstraněn levý vejcovod a potvrzené mimoděložní těhotenství. I při IVF, i když umístí embryo na přesné místo, tak si klidně může odplout kam se mu zachce, Je třeba se opravdu hlídat, když hodnoty nerostou jak mají. Člověk nikdy neví.

eliska94
17. únor 2021

Ahoj holky,chci se vás zeptat zda nemáte některá zkušenost..Min.pondeli mi byla brana krev na hcg jelikoz doktor na utz nevidel vubec nic,byla sem 5+2tt (poslední MS 2.1.)a rovnou mi rekl ze to nevidi na prosperující těhotenství rekl mi at prijdu dalsi tyden znovu na krev..
První vysledek hcg 210 po týdnu hodnota hcg 309, rekl mi ze bud muzu podstoupit kyretaz nebo pokud zatim nemam zadne problemy at jeste počkám a prijdu znovu za tyden na krev.Slabe krvácím a obcas cítím tlak v podbřišku jinak nemam zadne bolesti ani problémy.
Je možné že sem měla pozdeji ovu a může z toho ještě být zdrave těhotenství?Z te kyretaze mam opravdu strach a rada bych si to ponechala jako posledni možnost.
Moc děkuji za Vaše odpovědi.

meyryen
17. únor 2021

@eliska94 HCG se má každý druhý den zdvojnásobit, takhle nízký nárůst není dobrý. Nevypadá to na prosperující těhotenství a nezáleží na tom, že ovulace byla třeba později. Pokud už krvacis, tak to třeba odejde samo. Pokud půjdeš na kyretáž tak se neboj, je to 10minutovy zákrok...zažila jsem již několikrát a vždy naprosto bez problémů...

eliska94
17. únor 2021

@meyryen Děkuju za odpověď, snad vše dobře dopadne a treba to odejde samo a budeme se moct začít zase snažit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru