Pověry o těhotenství, věříte na ně?

helousek20
30. lis 2016

Dobrý den, jak věříte na pověry v těhotenství? Já třeba četla to o kočárku, postýlce atd... a na netu zas psal gynekolog , že to jsou pověry, že lidé by na ně neměli věřit, páč nějaký kočárek to neovlivní .... i když někomu se to stane.... že prý těhotenství by si měli ženy užívat a ne se zbytečně stresovat pověrami..... měli jste někdo doma tyhle věci a jak to dopadlo ??? 🙂 děkuji já jsem v 25tt a už jsem kočárek objednala páč se nám líbil a byl v akci zrovna ... myslíte že to kočárek ovlivní ??? nebo postýlka??? děkuji za odpovědi 🙂

zuzineckah
1. pro 2016

Ne. Kdyby pověry fungovaly, tak se ani jedno z mých dětí nenarodí 😉 když mám být upřímná, tak nechápu, jak na ně racionální člověk může věřit. Vždycky mě to pobaví😉

plksv
1. pro 2016

Tak pro poverčivé maminky další perly od mé babi: nesmí se tančit, dítě se zamotá do pupeční šňůry ( když jsem šla ve druhém měsíci na ples, málem ji kleplo). A pozor před Vánocemi - nesmíte jíst perník, protože perníkové koření je děťátka moření!!!!

kockopes2724
1. pro 2016

Co jsem slyšela já, nesmí se věšet prádlo, tancovat, chodit na hřbitov a ono toho bude víc, ale teď si nevzpomenu, dítě pak do roka stříhat a nechodit taky na hřbitov

helousek20
autor
2. pro 2016

No jasný tak ja skrz místo ho budu mít ve sklepě doma ho není kam dat 🙂

yerry
2. pro 2016

@kockopes2724 tak vzhledem k tomu ze terminy obou deti mam v prosinci tak nqvstevd hritova jsem se v obdobi dusicek nemohla vyhnout. Dceru jsem odtruhala poprve v 9 mesicich protoze ji spousta vlasku vypadla a neco ji zustalo a kdyz ji to podrustalo, vypadala jako rakosnicek. Tak jsem ji strihla. A kdybych nepovesila pradlo ja tak to doma ssi neudela nikdo. Muj muslz ma dost svych starosti natoz aby vesel pradlo. Nemely by se myt okna. Ale ty jsem taky myla...

eliska2002
2. pro 2016

Ještě že na pověry nevěřím, jelikož každé ráno koukám do ohně musím zatápět, chodím do sklepa pro brambory a cibuli, pravidelně věším prádlo a žehlím, na plese jsem taky byla, no a perníčky jim pořád, chutě jsou chutě 🙂

kockopes2724
2. pro 2016

@yerry já na hřbitov v těhotenství jsem šla také pokaždé, s miminkem to dodržuju to bych nešla

helousek20
autor
2. pro 2016

@kockopes2724 asi bych nevzala dite ani tak na hrbitov kdyz je tak malé

kockopes2724
2. pro 2016

@helousek20 no jasně s kočárkem na hřbitov to je takový divný, prostě se to nehodí

yerry
3. pro 2016

@helousek20 moje maminka umrela tragicky v dobe kdyz moje mala byla jeste v kocarku. Ani by me nenapadlo se nestavit na hrbitov se svickou kdyz jsem mela cestu kolem jen proto ze mam kocarek.

helousek20
autor
3. pro 2016

@yerry hele tak toto je neco jineho to se da pochopit a je mi to lito ☹

lepsa
5. pro 2016

Na povery neverim, ale moje tchyne strasne :D takze kdyz jsem ji rekla v 10tt,ze jsem tehotna, tak hned jsem slysela,ze to se nesmi rikat. Taky jsem si v 10tt koupila kocarek. Kocarek zustal u nich, ale jen proto, ze ja na nej nemel misto. Po Vanocich berj kocarek uz domu. Jinak jsem ve 29tt a mam vse nakoupeno 🙂

helousek20
autor
5. pro 2016

@lepsa no hezky 🙂

lepsa
5. pro 2016

@helousek20 ha ha a ted si tady vys ctu, ze se nesmi tancit. V sobotu jsem byla na Vanocnim vecirku :D ale tchyne fakt veri na kazdou hovadinu. Treba na svatbe jsem nesmela mit v kytici ruze, ja nastesti chtela hortenzie a frezie, ale to je porad neco. Nechapou proc uz mam vse nakoupeno, pokojicek nachystany. Ale chtela jsem vse kupovat postupne, hlavne kvuli financim. Ale ja uz ted sotva funim. Nedokazu si predstavit, ze bych to vse chystala na posledni chvili. A uecite bych to nenechavala az po porodu 🙂 ja mam radeji vse nachystane, at si rika kdo co chce.

jerrabina
2. led 2023

@helousek20 podle mě jsou tyhle pověry proto, že když už má žena kočárek a potrati, možná to nese hůř než když ho nemá. Takový ten psychologický efekt. Ale jinak to podle mě význam nemá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru