Prenatální odposlech (doppler) srdíčka miminka

lucinka58
13. bře 2015

Ahojky holky, chci se zeptat - kdo máte jakýkoliv prenatální doppler na poslouchání srdíčka miminka - jak často jej používáte?

lexton
13. bře 2015

@lucinka58 já užívám 2x denně po cca max 30 sekundách.. ráno a večer..zatím nemůžu soudit dle pohybů, tak mám angelsounds..🙂

merilinka
13. bře 2015

@lucinka58 Ahojky,já tak jednou za dva dny,pohyby mám,ale zrovna dneska se malá hýbe nějak méně,tak jsem po něm sáhla 🙂

lucinka58
autor
13. bře 2015

Já jsem dneska taky po něm sáhla - nějak se malej hýbal ráno a očividně i podle poslechu teďka zalezl pod placentu vepředu dolů, takže odpoledne mě nechtěl nakopat 😀 Našla jsem ale srdíčko docela rychle, takže jsem ho měla doppler zapnutej maximálně minutku 🙂

ronyx
13. bře 2015

Ahoj,používám jen když jsem nervozní 🙂 Max tak 1 denně ale jsou i dny kdy ho nepoužiju vůbec.Jsem v 16 tt a už cítím pohyby,takže ani teď není důvod 🙂

lucinka58
autor
13. bře 2015

@ronyx Joooo, kdybych cítila pravidelně pohyby, tak by to taky bylo pro mě uklidňující. Ale bohužel přes placentu vepředu je cítím jen někdy a to se do toho musí miminko pořádně obout 😀 Ale je pravda, že odposlech používám taky jenom když jsem nervoznější. Tento týden jsem ho použila jen dvakrát 🙂

ronyx
13. bře 2015

@lucinka58 No tak to tě úplně chápu,s placentou vepředu je to třeba víc 🙂 . Ale je moc fajn,že něco takového vymysleli,alespoň můžeme být klidné i přes to,že nic třeba necítíme 🙂 V pokročilejším těhu se to bude taky hodit.Někdy se dítko otočí směrem dovnitř a pak se stává,že o sobě nedá vědět i několik dní. 🙂

krista1
13. bře 2015

Ahoj, já ho používám, jen když se malý nehýbe za celý den, pohyby cítím už od 13tt, je to asi lenoch😀 Jinak asi jednou týdně...někdy dvakrát, když se mi to nezdá...ale většinou se hýbe tak 2xdenně...což je málo oproti prvnímu synovi🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru