Přibírání v těhotenství 🙂

gable
12. bře 2012

Ahoj, všechny zdravím 🙂 chtěla bych se s váma pobavit o přibírání v těhotenství. Jsem v 22. týdnu a už jsem přibrala 8 kg. Takže celková váha je teď 85 kg.... Mám docela hrůzu z cílové předporodní váhy 🙂 podělíte se se mnou o svoje přibírání?

comandowoman
3. lis 2016

@kika_21
Hubena koza to je... 🙂 a hlavne ja nejsem zadna obezita...40kg nemam,ale vstupni vaha 78kg na 174cm si myslim,ze neni duvod k upozornovani na stravu 🙂 mam konf.vel. 40...takze fakt nejsem tlustoch 😀

lena27
8. pro 2016

@comandowoman vždyť to není zas tolik 3,5kg. mají holky i víc.
Já jsem při prvním přibrala 20kg, při druhém 13kg a teď jím tedy od rána do večera, mám stále hlad. asi se mi úplně zbláznil metabolismus a vše spracuje jak za mlada, takže mám v 19tt +1kg.

84ivuska84
10. led 2017

Já jsem v 17. týdnu a mam nahoře 7kg. A to jsem začínala na 53kg. Hrozný co?

svastova
13. led 2017

Ahoj, koukam, že přibírání v těhotenství je věčné téma🙂které taky řeším. Ja jsem v 18tt a mam 4 kg navrh, vim ze to neni moc, ale taky ne málo a to cvicim, cvicila jsem hodne i pred otehotnenim. Zacinala jsem na 58,5 a teď mám 62,5.. Snažím se jist zdravě, ale občas snim něco, co tak úplně zdravé není a šup, hned je to tam😀...ale dr mi na přibírání nikdy nic neřekla i kdyz jsem u prvniho nabrala vic než 20 kg, ale u dalsich už to bylo míň, pokud teda nepočítám dvojcata, tam to bylo taky kolem 20 kg...tak jsem zvědavá, kde skončím ted🙂

johnirvingfan
13. led 2017

Já jsem celý život spis "tlusta"😅ale ted mam navrch 5 kg v 27 t.g., což si myslím, že ujde. Bala jsem se toho na začátku vic.

kris5
22. led 2017

@svastova Já jsem na tom stejně a myslím, že je to v pořádku 🙂. Před otěhotnením jsem byla dost hubená 175cm/56kg a teď v 18 tt mám 60kg,ale dr nic neříkal a myslím,že i podle tabulek je to OK ;)

sorkio
1. únor 2017

Ahoj jsem ve 20 ten tydnu a mam uz 12 kg nahore . Docela se desim kam to az vyleze 😨

biedronka10
1. únor 2017

Jak to tu ctu tak zacinam byt ve stresu. Jsem 20tt a bricho zadny a nahore 300 gramu. Jsem docela rozhozena

johnirvingfan
2. únor 2017

@biedronka10 Já jsem ve 20. tt taky neměla nic navrch, pak se to nějak rozjelo, ale to přičítám spíš Vánocům 😀 To bylo 5 kg navrch, z nichž jsem 4 dala dolů, kvůli dia dietě a moje PA říkala, že to nevadí, tak snad je vše ok.

heduskak
16. dub 2017

U prvniho tehotenstvi jsem nabrala 21kg. Ted jsem v 16tydnu a jsem zatim -0,5kg do 14tt mi bylo hrozne blbe ☹ tak si myslim ze tentokrat tolik nenaberu 😉 hlavne me ten maly lumpik nenecha chvily v klidu 🙂 😀

biedronka10
17. dub 2017

@johnirvingfan no tak dnes hlasim, jsem 31 tt a uz 4 kg nad svou vahu. Je to moc nebo malo, jsem z toho nesva

blackhole
17. dub 2017

@kollle já měla v 26. týdnu nahoře 14kg. Začínala jsem na 61 kg při 178 cm. "Vstoupila jsem si trochu do svědomí" a vyloučila jsem všechny potraviny obsahující rafinovaný cukr + všechno smažené. Váha zatím nestoupá 🙂 Chutě na sladké mám, ale zaháním je ovocem (např. nastrouhané jabko s trochou skořice). Celkově se mi po eliminaci sladkého chuť k jídlu snížila. Myslím si, že další kila navíc by mi akorát zhoršila kondici, takže jsem se rozhodla, že se teď v 3. trimestru budu hlídat. Rafinovaný, resp. přidaný cukr jsem v minulosti ze stravy vyloučila několikrát a vždycky jsem pak zhubla.

johnirvingfan
26. dub 2017

@biedronka10
Ahoj 🙂 Já jsem mela taky tak zhruba, ale je fakt, že při dia dietě. Jinak jsem ted 14 dni po porodu a dole mam o cca 7-8 kg, než co jsem mela před otěhotněním 🙂

biedronka10
26. dub 2017

@johnirvingfan tak to je idealni stav, to bych si nechala libit taky. Ted se mi 14 vaha zastavila a nepribiram. Tak ja jsem nijdy nebyla vyhubla, jsem takova masitejsi zenska, ale nastesti tolik nenabiram. Snad i neco pak shodim

biedronka10
26. dub 2017

@biedronka10 14 dni bylo mysleno. Telefon zlobi

kris5
27. dub 2017

To je hrůza,když to tady čtu :D. Ja jsem ve 32.tt a uz mám nahoře 12 kg :D. Je teda pravda,ze pred otehotnenim jsem byla dost hubena (175cm/56kg),ale i tak je to síla ;). Musim se začít asi krotit, ale ja opravdu tloustnu i po vodě 😂

tereziaok
19. kvě 2017

Cítím se skvěle i když mám už +7,6 kg jsem zrovna 25+0tt, nepřipadám si tlustá, jedině bříško je takový basketbalový míč, doufám, že je to všechno hlavně zadržená voda :D. Jinak jsem 175cm vysoká a původní váha 66,5 kg. Ráda bych se více hýbala, ale jsem celý den v kanclu, takže krom těhu cvičení nic nedělám a stravu nehlídám, prostě jím co mi chutná a tolik, na kolik mám hlad. 🙂

johnirvingfan
6. čer 2017

@biedronka10
Dlouho jsem tu nebyla. Jsem 2 m od porodu a mam o 10 kg min než před těhotenstvím a chlapeček je pěkný koblizek 🙂
A co ty???

biedronka10
6. čer 2017

@johnirvingfan no ja mam termin 23.6. nahore mam 7kg a odhad male je 3 kg 30. Je to smz odhad, ale asi to bude taky cvalik 😀 takze pocitam ze tech 7 kg neni ciste mych celych, vaha me tesi, ale snad to nenaberu pri kojeni. Ale jako se.nekrotim vubec, zeru hodne sladke, a hlavne na noc, proste si uz nemuzu pomoct. No uvidime jak velka mala bude, ale uz bych si moc prala to mit za sebou a malou mit na svete. Posledni mesic je katastrofalni. Uz byli i hodinovi silni poslicci, ale zatim to na porod nevypada. Jinak gratuluji k prckovi 🙂 jen at je koblizek, hlavne kdyz je zdravy

aaddeellaa
19. čer 2017

Ahoj holky, já jsem v 18 tt a mám nahoře 2,5 kg, je to moc? Pořád všechno obleču, zatím jen bříško mám větší, ale o víkendu mi jedna účastnice rodiny řekla, že je to hrozně moc a že se pak neunesu a budu hrozně veliká a teda jako podle ní jsem veliká už teď.. Někteří zase říkají, že to na mě není vidět.. Tak já nevím, kdo kecá. Celkem se mě to dotklo (to ty hormony asi 🙄 ), ale je fakt, že nad tím teď pořád přemýšlím. Nepřežírám se a cvičím 2-3 týdně, tak já nevím. Vím, že to může být voda, ale je to vážně tak moc katastrofální číslo? Jestli ano, tak mě nešetřete, zcela upřímně pravdivě. 🙏 Díky moc.

blackhole
19. čer 2017

@aaddeellaa já mám nahoře přes 20 kilo, taky nemám problém s oblečením a údajně to "skoro není vidět", takže je to asi individuální. Katastrofální číslo to určitě není.

vladienka
19. čer 2017

@aaddeellaa 2,5 kg mam hore ked sa poriadne najem :DD tieto mini prirastky vahy som si ani nevsimala, to je fakt sialene rozoberat v polovici tehotenstva 2,5 kila..

karlajasmine
19. čer 2017

@aaddeellaa to je naprosto minimalni prirustek na vaze. Ja mam ve 26tt nahore 13kg 😲 V prvnim tehotenstvi jsem pribrala do 30tt asi 10kg.. v 18tt jsem mela rozhodne nahore minimalne 5kg.
Do budoucna na otazky ''kolik jsi pribrala'' odpovez ''Nevim'' a proste rekni, ze se jich taky neptas, kolik vazi. Dotycny/na z rodiny je ocividne blb/ka 🙂

vanea
19. čer 2017

@aaddeellaa od konce 1 trimestru máš začít přibírat půl kila týdně, takže jsi přibrala míň, než bys měla;) není to moc, účastnice rodiny ať se jde někam zahrabat a mlčí ;)

aaddeellaa
19. čer 2017

@blackhole
@vladienka Díky holky za názory. On se prostě nějaký rýpal vždycky najde.. Taky nechápu, podle čeho se dá soudit co je málo a co moc, když každý jsme jiný, ale to její vyděšení a pohoršení nade mnou, mě fakt dostalo. Sice jsme se lehce chytly, pač jsem jí nepřímo poslala do patřičných míst, ale fakt mi to leželo v hlavě. Chtěla jsem názor i někoho jiného, i když je to tak individuální.

dapele
19. čer 2017

@aaddeellaa Vůbec to neřeš, pokud máš dostatek pohybu, rozumně jíš, tak si prostě tělo nabere co potřebuje. Já měla v obou těhotenství v 18.tt cca 5 kg nahoře. Jen pro zajímavost v prvním těhotenství jsem seděla celý den za počítačem v práci a domů přišla tak vyřízená, že jsem šla rovnou spát, takže pohyb nula, mlsání pravidelné. Teď v druhém těhotenství chodím cvičit, běhat s kočárkem, plavat s dcerkou, na jídlo moc času nemám a nabírám úplně stejně a stejným tempem jako v prvním těhotenství, takže tělo si to zařídí jak potřebuje bez ohledu na to jestli se ti to líbí nebo ne. V prvním těhotenství jsem nakonec nabrala cca 20 kg (teď to nejspíš dopadne podobně) a s trochou snahy jsem do roka byla na původní váze, akorát jsem se musela snažit, kojením jsem nezhubla ani gram.

aaddeellaa
19. čer 2017

😀 Super nápad, díky moc. 🙂

aaddeellaa
19. čer 2017

@vanea Díky moc za podporu. Mně to taky nepříjde moc, takový nárust váhy mívám celý život v období menzes. No a teď je tam prostě nový život. Jako štve mě to, že mě to tak dostalo, ale bylo to silnější než já. 🙂 Nejde o kila jako taková, spíš mě strašně dostalo to, jak byla vyděšená. Práskla rukama a řekla, no to je katastrofa, na to, že jsi jenom ve 4. Ty se neuneseš. 😈 😈 Ty budeš ale vypadat, no jako, jo, no, důležité je, aby bylo mimino zdravé, ale ty budeš nemožná!!! No to je prostě na střelení do hlavy!!!! .. do té její samozřejmě..

voleskap
19. čer 2017

@aaddeellaa Tak zkus uvažovat 🙂 V těhotenství je normální váhový přírůstek +-10 kg. Tj cca 1 kilo za měsíc. Ty jsi ve čtvrtém měsíci a máš nahoře 2,5 kg. Zdá se Ti to hodně? 😉 Mně ne. Je to akorát.

aaddeellaa
19. čer 2017

@dapele Přesně tak to vidím i já. A taky celý den sedím za počítačem a kolikrát se mi už nic nechce a tak, ale prostě přišlo mi, že se pořád držím. Ježíš, to je tak fajn slyšet i normální názory. Ono je to tak, že mám větší sklony k tloustnutí a je to dřina a odříkání, abych vypadala,tak, jak vypadám, protože menší vybočení a kila letí nahoru. Jen pro představu, ve 4. tříde na ZŠ jsem měla 50 kg. 😒 Pak jsem dlouho měla při výšce 175 com 72-74 kilo a teď si roky držím 66 kg. Ale jakmile povolím, letí to nahoru, jen se nadechnu. No a to si myslím, že je kámen úrazu. Celý život jsem byla a pořád jsem za tu tlustou. Kdybych vážila 50 kg, tak bych měla vážit 45 atd.. Jo a perlička... Pohlaví si říct nenecháme, ale dotyčná už ví, že to bude holka, protože ty prý rostou do zadnu a prý ten zadek mi jako teda fakt narostl. Takže asi tak. 👽

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru