První těhu po IVF, druhé přirozeně. Je to možné?

jasminy
30. kvě 2011

Je možně podruhé otěhotnět přirozeně, když první těhu bylo po ivf? Máte někdo vlastní zkušenost nebo někoho znáte? Díky.

miska73
30. kvě 2011

mně se to stalo .. ale měla jsem první přirozeně, druhé po 5 letém neúspěšném snažení po ivf a třetí zase přirozeně 😉

vladimuraz
30. kvě 2011

Ahoj Jasminy, mně a mojí kamarádce se přesně toto stalo. Kamarádce hned po šestinedělí, mně naštěstí až 2 roky po porodu 🙂 . Byl to docela šok, protože u mně bylo jasné, proč nemohu otěhotnět, u kamarádky byla příčina neznámá, tam bych to celkem pochopila. Antikoncepci před IVF jsem nebrala 8 let a nikdy nic, teď už jí řešit začnu 🙂

fanfulin
1. čer 2011

Ahoj Jasminy, já jsem byla na IVF 2 krát a bez úspěchu.Doktoři mě řekli příčina neznámá.Byla jsem zoufalá mimčo jsme moc chtěli. ☹ Postupem času jsem dlouhé cestě snažení jsem se nato úplně vykašlala neměla jsem sílu už bojovat.Smířila jsem se s faktem,že děti mít nebudeme. 😒 Teď jsem těhotná přirozeně,byl to šok když jsem to zjistila,ale jsme moc šťastní. 😵 Těhotenství probíhá úplně normálně bez problémů. 🙂

lukza
2. čer 2011

já teda neotěhotněla s IVF ale mám za sebou 1IVF a 2kety bezuspěchu vše špatně hormony, spermijky dost a pak najednou se zadařilo přirozeně a tedka druhé mimi taky přirozeně

romana29
3. čer 2011

Ano, sestřenice. Měla šanci asi jednu k milionu, že otěhotní bez pomoci lékařů a ejhle, vyšlo jim to hned na první pokus. První bylo po IVF

ivasad.
5. čer 2011

Máme v příbuzenstvu podobný případ jako je @fanfulin, byli třikrát na umělém oplodnění a nezadařilo se, pak si vzali chlapečka z kojeňáku a šup - už mají i dvě svoje neplánované děti 😀 ale samozřejmě moc chtěné 🙂 Psychika dělá svoje. Když už člověk jedno dítko má (a je jedno jestli osvojené, nebo ze zkumavky), tak už na tom otěhotnění tak strašně nelpí jako bezdětní lidé, a často se pak nečekaně přirozeně zadaří 😉 Hodně štěstí v těhulení 🙂

eva16
5. čer 2011

Já mám první přirozeně, druhé z pátého pokusu IVF a pak jsem byla "zázrakem" těhotná po třetí, bohužel to nedopadlo dobře a v 10tt revize ☹

zuzau2
5. čer 2011

Ahoj, já osobně zkušenost nemám, ale mám dvě kamarádky, kterým se toto stalo. Ono asi hodně záleží na tom jaký je ,,zdravotní důvod,, a proč nemůže žena otěhotnět přirozenou cestou, ale znám maminku, které doktoři tvrdili, že nebude mít nikdy děti a má tři.....přirozeně. Hodně štěstí 🙂

holubice.petra
5. čer 2011

Ahojky já mám taky známe kteří mají dva kluky po IVF a pak najednou otěhotněla žena hned po šestinedělí přirozeně a to jim řekli že přirozeně mít děti nikdy nebudou 😀

lenlut
5. čer 2011

Ahoj,mám kamarádku která má první dítě po IVF,tvrdili jim,že přirozeně neotěhotní,že její prtner má moc málo spermií a k tomu ještě "líné",takže přirozeněže prý to nikdy nepůjde 🙂
byli jsme spolu v ozdravovně se staršíma dětma,když zjistila že je těhotná přirozně,byl to pro ni celkme šok 😀 bohužel to nedopadlo,skončilo to zhruba v 6tt,ale do dvou měsíců byl těhu opět,opět přirozeně.To už dopadlo dobře.Takže i když doktorři řeknou ,že to 100%přirozeně nepůjde,tak příroda to stejně někdy zařídí jinak 🙂

adenka84
8. čer 2011

Ano, mám spoustu známých, které mají tuo zkušenost..a doufám, že budu mezi ně patřit jednou také...
takže ano možné to je...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru