Prvotrimestrální screening v Praze, kde?

pabka
26. čer 2015

Ahoj holky, poradíte mi, kde jste byly na prvotrim. screeningu v Praze? Musím mít na toto vyšetření doporučení od svého dr.? Kam a kdy na něj zajít nejlépe a jak dlouho předem jste se objednávaly? Děkuju moc 🙂

ducik
26. čer 2015

@pabka byla jsem v Hloubetine u metra u dr. Brestaka. Zadanku uvádějí jako nutnou. Stejně musíš mít předem krev. V době dovolených to chce dopředu dost. Ja se objednavsla vždy v 10tt po odběru krve, který je součástí vyšetření.

pabka
autor
26. čer 2015

@ducik děkuju moc, takže si ten screening nemůžu zaplatit jako čistě svojí aktivitu, můj gynekolog mi musí dát žádanku?

lu777
26. čer 2015

@pabka byla jsem taky u Břešťáka, je pečlivý... ale žádanku jsem neměla.. platila jsem si to sama, tehdy to teprve začínalo.... triply jsem pak odmítla - jednou ústně, podruhé to chtěli podepsat (ale nikdo mě nepřemlouval naštěstí)

ducik
26. čer 2015

@pabka třeba to nekde dělají i bez, to nevím. Tady ji vyžadují. Stejně by o tom ošetřující lékař měl vědět. A někde ti taky musí odebrat a analyzovat krev, to tam nedělají, ale k výsledkům to potřebují

pabka
autor
26. čer 2015

Díky holky za info...

prezdivka
27. čer 2015

Já se chystám do Gestu, snad budou mít volno. Ty výsledky krve jsou k tomu potřeba, nebo si to dá dohromady pak gynekoložka?

mayyas
27. čer 2015

@pabka Vím, že bez žádanky berou třeba tady http://www.profema.cz/. Já jsem byla v Podolí, kde je všechno pod jednou střechou - v 10.tt mi vzali krev a ve 13.tt NT utz screening, tam si to dali vše dohromady - ale já tam chodím tam normálně, nevím, jestli berou i bez žádanky. Jinak jiná kamarádka ještě byla v Gennetu (krev i utz).

budouci_maminka
27. čer 2015

volala jsem do Podolí, do Motola, do Vinohradský.. byla jsem v 9tt a všude se mi prakticky vysmáli, že už mají obsazeno, že volám pozdě..To teda nevim, v kolikátym tt tam ty holky volaj, snad když se jim objeví čárka na testu, jinak si to nedovedu vysvětlit.. Ve výše uvedených nemocnicích je NT screening zdarma..
Po třetim telefonátu jsem to vzdala a objednala jsem se do Gennetu.. budu platit 1100 Kč. Hodně pojišťoven na to i přispívá (moje teda ne), jen je třeba dát si pozor, aby to bylo akreditované pracoviště, pokud chceš to nechat alespoň částečně pokrýt pojišťovnou..
Žádanku by ti měl vystavit tvůj gynekolog, já ji tedy mám..

mayyas
27. čer 2015

@budouci_maminka Mne v Podoli objednávali myslím kolem 9.tt, na krev to neni problem, ale na ten NT utz to opravdu tak 3 tydny předem chce. Nicméně musim vyvrátit, ze je to zdarma - neni, je to nadstandardní vysetreni a platí se 1.500,- (v tom Podoli, všude je to trochu jinak). Jinak ja mam naštěstí pojišťovnu, která ma systém kreditu, takže mi pak půlku připlatili, nicméně tohle vyšetření bych si klidne zaplatila u plné ze svého, stoji to za to.

hanih
27. čer 2015

@pabka Já byla u Apolináře. Měla jsem žádanku od doktorky, objednávala jsem se ve 12. týdnu a neplatila jsem nic, protože tam na to prý mají nějakou dotaci či co. Na odběr jsem šla do odběrového centra na Karlově náměstí a ultrazvuk pak byl přímo u Apolináře.

pabka
autor
27. čer 2015

Holky, díky za info... já bych na toto vyšetření ráda šla, takže ho i zaplatím, pokud bude třeba... Jen tedy taky nevím, kdy volat, jsem cca 6tt, ještě jsem u dr. nebyla, ale kamarádky mi právě také říkaly, že je potřeba volat hodně dopředu, jenže mi přijde šílený, volat tam teď, když jsem ještě ani nebyla u dr.. ale když půjdu k dr. za dva týdny, budu tak 8 - 9tt, tak abych tedy něco nepropásla a ještě mě někde vzali.... zkusím ta pracoviště, která jste mi tady uvedly, prostudovat na www a někam asi zavolám... uvidím, co můj dr. na to, řekly jste o žádanku svému dr. samy nebo vám to navrhl on?

@hanih
@mayyas
@budouci_maminka
@prezdivka
@ducik
@lu777

budouci_maminka
27. čer 2015

@pabka hele na hlavu to je..a vis co je jeste vic na hlavu? Ze pokud chces rodit v praze, tak se musis registrovat do porodnice do 14tt, tedy jeste pred tim, nez mas treba ten NT screening za sebou a nevis jestli je vsechno OK..a i pres to to nemusi byt zaruka, ze az budes skutecne rodit, ze tam pro tebe budou mit misto..
.

karlajasmine
27. čer 2015

@pabka Me Dr. poslal automaticky k Apolinari, dal mi zadanku a v 8tt jsem se tam hned objednala.. nebyl s tim zadny problem, objednali me na 12tt. Pockala bych na prvni navstevu u doktora a az pak to resila.. nemyslim si ze je potreba tam volat hned ted.. za 14dni by to melo stacit.

karlajasmine
27. čer 2015

@budouci_maminka Musis se registrovat 14+0, driv se nikde zaregistrovat nemuzes.. prave proto, ze v tu chvili uz mas prvni screening za sebou a uz vis, jestli je vse ok, nebo ne..
A to, jestli tam ve finale budou mit misto nebo ne, zalezi na tom, ve kterem tydnu porodis... vetsinou kdyz rodis po 36tt tak te vezme ta porodnice, kde jsi registrovana, ale pokud porodis driv, tak ti to zarucit nemuzou, z kapacitnich duvodu.. Je to celkem pochopitelne. Proste holt je nas v Praze moc a pokud tu chceme rodit tak musime rodit za tech podminek, ktere tu jsou 🙂 Jinak je vzdy moznost se zaregistrovat nekde za Prahou.. alespon mame moznost vyberu 🙂

budouci_maminka
27. čer 2015

@karlajasmine no ja tadytohle vzdala, nehodlam byt ve stresu, jdu mimo prahu..je to silene..ale to s tim 14+0 jsem nevedela, me gynekolog rekl do 14.tydne, vic uz jsem potom nepatrala, protoze je to nad me nervy 🙂

karlajasmine
27. čer 2015

@budouci_maminka No ja se zaregistrovala k Apolinari, protoze jsem tam byla na tom screeningu a i predtim na jednom vysetreni, tak jsem mela pocit, ze to tam ''trochu znam'' (navic tam rodily vsechny moje zname prede mnou..).. sice vim, ze to tam zadny ideal nebude, ale co jsem si tak pozjistovala, tak strasne zalezi na personalu, na koho mas zrovna stesti.. tak uvidime 🙂 Preju hodne stesti i tobe!

pabka
autor
27. čer 2015

@budouci_maminka
@karlajasmine
jojo, je to tak, já už v Praze rodila (mám už dceru), v Podolí, byl to stres s registrací (to ještě nebylo přes net, ale osobně, manžel tam jel do fronty v půl páté ráno a už byl čtvrtý, berou 12 maminek), já tam ještě porodila, ale hned po mě byl stop stav několik dní a porodnice nepřijímala. Ale za mě Podolí super volba a tentokrát to chci zkusit zase. Ale souhlasím, byly to nervy, abychom stihli registraci, aby mě pak vzali, až začnu rodit, aby nebyl stop stav...

mayyas
27. čer 2015

@pabka Jak jsme psala, já do Podolí chodím už několik let, mám tam svého gynekologa, takže mi automaticky napsat žádanku k nim - jen jsem se vyběhla o 3 patra výš objednat 🙂. Sice je to hodně předem, ale možná bych se už někam objednala (koneckonců, při nejhorším se to dá zrušit vždycky), mezitím půjdeš ke svému dr, domluvíš se s ním a vypíše Ti žádanku. Takhle by to nešlo? 🙂

pabka
autor
27. čer 2015

@mayyas asi jo 🙂 já zatím zjišťuju možnosti, v prvním tehotenství jsem screening nestihla, teď bych chtěla, tak zjišťuji dopředu, zatím mi ještě pomalu nezaschl test 🙂 🙂

prezdivka
27. čer 2015

@pabka: doktorka se mě zeptala sama, jestli na tenhle screening chci jít. Řekla jsem že ano, tak mi hned vypsala žádanku. Taky chtěla vědět, jestli půjdu kam chci, nebo mi má doporučit (posílá do Gennetu).

prezdivka
27. čer 2015

Jinak já jsem 8+6, ale včera krev a dneska trochu špinění, takže v PO po kontrole teprve uvidím. Bude-li všechno v pořádku, objednám se na screen.

hanih
27. čer 2015

@pabka Jéé, já se omlouvám za špatnou informaci... teď na to koukám, že jsem napsala kravinu - objednávala jsem se v desátém týdná a ve dvanáctém jsem tam šla...
Jinak co se týká registrace do porodnice, třeba v Krči se nemusíš registrovat v 14+0, klidně i dřív nebo později. Já se tam registrovala hned po tom screeningu, takže ve dvanáctém týdnu a v poho a s registrací jsem stres neměla 🙂 Ale vím, že většina ostatních pražských porodnic vyžaduje ten čtrnáctý týden...

lu777
27. čer 2015

@pabka řekla jsem si sama, dr. by mě jinak poslal na triply a to jsem dopředu věděla ještě než jsem byla těhotná, že ty odmítnu (hodně špatné zkušenosti okolo mě, vyšla i pravděpodobnost 1:2 že bude dítě potižené, dotyčné úplně na kolaps, šly na odběr plodovky a díky bohu všechny děti zdravé, ale bylo toho okolo mě fakt hodně 😔 takže zaplatit si tenhle screening byla pro mě jasná věc

pabka
autor
27. čer 2015

@lu777 to chápu... já nemám sebemenší problém nebo pochybnost se zaplacením, spíš s tou žádankou... můj dr. je taková stará škola....

marky8822
27. čer 2015

Já byla na Smíchově a paní doktorky Kučerové... je pečlivá, příjemná a už na prvním screeningu nám řekla pohlaví na 80%... a co jsem četla na netu, nikdy se nezmýlila... 🙂 A u nás taky ne...

lu777
27. čer 2015

@pabka rozumím.. no řekni mu to několikrát, pokud by nevyhověl, tak pro mě by to byl důvod změnit lékaře... protože tohle je dost zásadní věc tenhle screening

pabka
autor
27. čer 2015

@lu777 vím, vím, právě... já ho změnit kvůli tomu chtěla po prvním těhotenství, ale teď, když už jsem těhotná, se mi moc měnit nechce.. on je jinak dobrý doktor, moc mi pomohl s problémy, se kterými jsem se před ním potýkala roky, několik dr.mi nepomohlo, až on.... má skvělý ultrazvuk, spousty let byl porodník... no, třeba překvapí a dá mi žádanku bez problémů...

lu777
27. čer 2015

@pabka tak podle mě ti to nemůže zakázat, já bych si to vydupala 😉
ani nevím jak to je s pojišťovnou, ještě pořád to nehradí?
já když na tom byla, tak to v okolí ani nikdo moc neznal, ani to nikdo neproplácel...

pabka
autor
27. čer 2015

@lu777 myslím, že nehradí... některá připlácí...

hanka158
27. čer 2015

V Motole je vysetreni zdarma, pokud je zadanka... U Apolinare myslim, ze take, maji na to nejaky grant. Staci volat tak ty 2-3 tydny predem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru