Redukce trojčat. Jak to dopadlo?

luciferka29
10. říj 2011

Ahoj holky, chtěla bych vědět jestli jste některá řešila redukci trojčat a jak to dopadlo. Já jsem v 7tt a řešíme že se jedna ze dvou bublinek ještě rozdvojila.
Nevíme jaké bude lepší řešení ze zdravotního hlediska jestli nechat jedno mimi nebo dvojčátka

kay
10. říj 2011

ahoj Luciferka, já řešila bohužel úplně to samé.. jestli chceš napiš mi do IP.

aknelotka
10. říj 2011

Ahoj, též jsem řešila stejnou situaci 😒

luciferka29
autor
10. říj 2011

@aknelotka a jak jsi dopadla, já to ted řeším a sháním info

aknelotka
11. říj 2011

luciferka 29 - z těch trojčátek jsme si nechali 1 a dvojčátka jsme dali pryč na doporučení lékařů. Měli jsme riziko postižení, vzhledemk tomu, že bylo to vajíčko rozdvojené. Dozvěděla jsem se to v 11+3 tt v úterý a musela jsem se ze dne na den rozhodnout protože se tento zákrok dělá do 12tt a ve čtvrek jsem šla na sál. ☹

irriss
11. říj 2011

Nas opustilo trojcatko jeste v brisku z duvodu spatneho zasahu lekaru... ☹

urbisa
11. říj 2011

Ahoj,taky jsem se rozhodovala,nechali jsme dvě,i když napřed jsem byla pro jedno,zdrav.komplikace byli velké,jednodušší by bylo nechat si jen jedno,ted jsem ráda,že jsem nechala dvě.Kluci už mají 6let,je to super,mají stejné zájmy a vyhrají si,ze začátku to bylo těžké,ale ted je to OK.U nás šlo o trojvaječné trojčata,to je asi trošku jiné rozhodování.Držím pěsti at vám to dobře dopadne.

luciferka29
autor
11. říj 2011

@aknelotka to je u tebe čerstvé? já se pořád rozhoduju taky se nám rozdvojilo a bojím se aby byli dobré. V kolikátém týdnu jsi ted?

luciferka29
autor
11. říj 2011

@irriss a co ti dělali?, chtěli jste si nechat všechny tři?

luciferka29
autor
11. říj 2011

@urbisa u trojvaječných je menší riziko, horší je když máš dvě a to jedno se ještě rozdvojí

irriss
11. říj 2011

@luciferka29
Ja jsem otehotnela prirozene, cekala jsem trojcatka... 😉 ☹ Jasne ze bych si je nechala i kdyby jich bylo 12 😀

luciferka29
autor
11. říj 2011

@irriss tak to máš dobré, my teda uměle na šestý pokus a doktoři se také přiklání k jednomu ze zdravotních důvodů, ale ještě se rozhodujeme, je to hrozné rozhodnutí

irriss
11. říj 2011

@luciferka29
Duvod je velmi vazny???

luciferka29
autor
11. říj 2011

@irriss jsem po císaři nemám to moc dobře zevnitř sešité, tak bych to nemusela vydržet, a ty rozdvojené je tam vysoké riziko postižení

irriss
11. říj 2011

@luciferka29
Prozkoumej to tak, aby sis jednou NIC nevycitala...

Opakuj si, kdyz si nebudes vedet rady se "zaverem"..

"Neni dulezity vysledek, ale to, co jsem na nej vynalozila..."
Vazne to pomaha..ver mi, kdyz das maximum , bud jsi jista, ze Te nebude trapit svedomi, i kdyz vysledek bude jiny....
Ja bych zvolila redukci jen v tezkych pripadech...a ujistila bych se, ze je nutna redukce brzy..jinak bych pockala, az jak se to vyvine...
Kdyz mi umrelo male jeste v brisku, druhe dvojcatko melo byt "slepe"..bylo mi to jedno..hlavne, ze by bylo se mnou..vsak ja bych ho uz naucila divat se na svet jeho "ocima"..a ona by naucila mne se divat na svet tema jejima.... 😉
Mne porad to treti chybi, trpim "syndromem nenarozeneho ditete" a ver mi, neni to lehke..
Hodne stesti

p.s. v pase mas "snazime se otehotnet..." 😉 mela bys aktualizovat

luciferka29
autor
11. říj 2011

@irriss určitě mě to bude trápit, ale opravdu vím že to zdravotně nezvládnu, tak se musím rozhodnout, hlavně i skrz malou, straší mě že bych už težký porod nezvládla, první jsem měla opravdu hodně težký, který skončil akutním císařem po více než 30hodinách a ještě ne moc dobře provedený, pro mě by byl hodně velký risk i dvojčata, ale pořád se s tím rozhodnutím nedokáži smířit ☹

irriss
11. říj 2011

@luciferka29
Kolikrat podcenujeme sve sily...
ale pokud hraje roli "zdravi" je tezka volba...ja jsem zvlastni typ cloveka, ja bych sla a riskovala...pro mne byla vzdy touha po diteti jedinecna...se vsim vsudy...
Ve Tvem pripade bych snad radeji zvolila cestu nemit dite zadne nez se muset rozhodovat....nedokazala bych spat, natoz zit...
!!!!To neznamena, ze soudim takove myslenky a kroky..kdepak!!to bych si nedovolila...mluvim za sebe.... 😉

luciferka29
autor
11. říj 2011

@irriss já jsem jedináček a chtěla jsem mít hodně dětí, a hlavně je i vychovat ne jenom porodit. Bohužel normálním způsobem to u mě nejde vůbec, a ted tohle, rozhodnout se které dát pryč 😢

aknelotka
11. říj 2011

luciferka29 - byla jsem taky po umělém oplodnění. V tu dobu jsme měli doma 3 letého syna. Nechali jsme si zavést 2 vajíčka a ty se pak rozdělili na 3. Vím v jaké seš situaci u nás bylo taky těžké rozhodování. Ale jak už jsem psala nechali jsme si to jedno. Za 1,5 měsíce mu budou 3 roky.

luciferka29
autor
11. říj 2011

@aknelotka díky taky se přikláníme k jednomu, at jsem v pořádku já i dítě, bylo by super jich mět víc ale za jakou cenu že nevydržím já nebo nakonec oni, možná je to sobecké ale já to tak začínám cítit

zvalentova
11. říj 2011

@aknelotka ahoj, mohu se zeptat v jakém tt se ti embrya rozdělila na 3? Také jsem si nechala zavést 2 a i to mi přijde dost 😀

aknelotka
11. říj 2011

@luciferka29 - taky jsem měla výčitky, ale u mě to bylo fakt rozhodnutí ze dne na den v úterý jsem se to dozvěděla a ve čtvrtek šla na sál. Tak ti držím pěsti a pevné nervy při rozhodování, ale myslím, že když jde o zdraví tak je asi rozhodnuto. Držím pěsti at to zvládneš.

aknelotka
11. říj 2011

@zvalentova - když jsem byla na kontrole v 8tt tak prý byli jen 2 dle doktora a když jsem přecházela ze Sanusu ke své doktorce tak ta mi v 11+ 3 už řekla, že jsou 3. A redukce se dělá do 12tt.

zvalentova
11. říj 2011

@aknelotka joj, tak to snad bude všechno ok, jsem 10+2 a potvrzená jsou "jen" dvě a doufám, že to tak zůstane 🙂

urbisa
11. říj 2011

@luciferka29 Já jsem se taky přikláněla k jednomu,vzhledem k problémum co jsem měla předtím-čekala jsem po 4 IVF dvojčata a ve 20tg jsem potratila,u mě byl problém jak otěhotnět,tak i donosit,proto jak jsem se dozvěděla,že po 5 IVF čekám trojčata jsem chtěla jen jedno,abych ho vubec donosila,po doporučení lékaře jsem skončila u dvojčat,řekl mi,že po zákroku muže odejít i samovolně další,tak jsem dala na jeho radu,celé těhu jsem proležela,zašívali mě,většinu jsem strávila v nemocnici,kluci se drželi do 32tg,dál to nešlo,se třema bych to určitě nezvládla do tohoto týdne,to jen na vysvětlení.Syndromem nenarozeného dítěte netrpím,jen si někdy vzpomenu,když kluci něco vyvedou,jak by to asi vypadalo kdyby byli tři.

aknelotka
11. říj 2011

@urbisa - taky manžel dneska říká, že kdyby byli všichni jako Matouš, tak by se těch třech taky nebál, protože on je takový zlatíčko až si někdy říkám, že si ho snad ani nezasloužíme 😉

luciferka29
autor
11. říj 2011

@zvalentova u mě to poznal v 7tt

luciferka29
autor
12. říj 2011

ještě jedna otázka kolik stojí redukce?

fiallinka
12. říj 2011

@luciferka29 myslím, že to bude zadarmo. Luci, nechala bych si asi jen jedno, protože jednovaječná dvojčata jsou extrémně riziková. Asi víš, co už máme za sebou - kdybych si to nezažila, řekla bych ti, že určitě nechat dvě, ale teď každému přeju nejlépe jedno krásné dítě a bezproblémové těhotenství.

aknelotka
13. říj 2011

@luciferka29 - redukce nic nestojí

luciferka29
autor
13. říj 2011

@aknelotka zjištovala jsem to 4500

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru