Riziko pro trizomii 21 vyšlo 1:140. Je hodně vysoké?

Při UTZ v I. trimestru mi vyšlo riziko pro Trizomii 21 v poměru 1 : 140 ?? Dostala jsem doporučení na další UTZ a odběry Triple testu (kam samozřejmě půjdu). Mám se bát nebo to je riziko ještě v "normálu" ??
leeena_4
9. kvě 2012
je to ještě dost nadějné riziko 😉. 139 miminek při této pravděpodobnosti bude zdravých, jen jedno nemocné 😉. Z čeho to tak vyšlo? Z NT screeningu? Pokud ho dělali, našli nosní kůstku? a jaké bylo NT projasnění?
eficenka
9. kvě 2012
taky bych to ještě neviděla tak špatně 🙂 Ono je screening pravdivý pouze v 64% případů....
Pokud byla přítomna nosní kůstka a NT projasnění nebylo vysoko nad hranicí normy.
vicky24
23. čer 2012
Obecně se pro riziko 1:100 a větší doporučuje odběr plodové vody, nebo vlastně do cca 13 týdne je možný odběr choriových klků. Další testy a podrobnější genetický UTZ by mohl něco dalšího odhalit. Každopádně 99% jistota je pouze z té amniocentézy. Jenže je tam 1% riziko potratu, čili 1:100, proto se tohle invazivní vyšetření doporučuje, až když je to riziko vyšší.

Když triple testy, UTZ srdce a genetický UTZ nic neodhalí, mělo by to být v pořádku. I když jsou výjimky a i dítě s DS nemusí vykazovat na UTZ žádné markery, ani na sebe neupozorní z krve matky. Ale to jsou opravdu výjimky, kterých moc není.
veruska007
27. čer 2012
Já bych se nebála, riziko mi to přijde malé. Z vlastní zkušenosti: u druhého chlapečka mi vyšlo riziko 1:13. Veselo mi z toho nebylo, ale chtěli jsme si ho v každém případě nechat. Bohužel, narodil se předčasně a zemřel, ale žádnou vadu neměl.

Začni psát odpověď...

Odešli