Rychlé přibývání. Jak nepřibývat, když v těhotenství nejím více, a při dietě mám hlad?

sussi0623
18. únor 2020

Ahoj všem. Máte někdo podobnou zkušenost?
Jsem v běhu 25. tt a při poslední kontrole jsem po pěti týdnech své doktorce hlásila přírůstek na váze šest kilogramů. Sestřička se zhrozila a prý že co jsem jedla. Jedla jsem hodně ovoce a dál nijak výjimečně. Zkrátka tak jak před otěhotněním. V podstatě mi sdělila, ze mám nasadit diabetickou dietu, tedy...v podstatě žádné ovoce, nic sladkeho, žádné pečivo, vynechat přílohy... Mam-li být upřímná, hlad mam jak pes, bo se soustředím především na zeleninu, abych zvládla, dle důrazného doporučení paní doktorky, za dalších pět týdnů nepribrat ani deko. Mate nekdo podobnou zkusenost? Jeste podotykam,ze sama sestricka konstatovala,ze na takovy prirustek nevypadam. Za tech 25 tydnu mam navrch cca 9kg. Diky predem a preji pohodove cekani na nase zazraky 😁

areh
18. únor 2020

@sussi0623 přibrat takhle najednou je obvyklé, nicméně ne nemožné 🙂 spíš bych počkala jak budeš přibírat dál. Omezila bych sladké a nezdravé (smažené a pod), ovoce vyměnit za zeleninu. Jinak jíst dostatečně - bílkoviny, složené sacharidy... Předpokládám, že na OGGT jsi byla?

cilkat
18. únor 2020

Ani dieta při cukrovce není o úplném vynechání příloh. Kdyžtak koukněte na https://www.tehotenskacukrovka.cz/co-je-tehoten... ... Ano, měla jsem cukrovku a při porušení diety přibrala 5 kg za víkend... Pak zas 2 zhubla... Bylo to vyloženě natahování vody... Nicméně ani úplné vynechání ovoce není obvykle to ono. Nenechte se vyděsit a hnát do extrému 😉.

fandysek_1
18. únor 2020

@sussi0623 to jsou zase rady od doktorky. Hlavně bys neměla mít hlad, přílohy můžeš a ovoce také pokud nemáš cukrovku. Viz výše stránky jsou fakt dobré. Já teda přibrala u obou těhotenství do 10 kg, ale právě díky tehotenske cukrovce a dietě při ní.

alemari
18. únor 2020

@sussi0623 podstatnější než kolik jsi přibrala je kolik vážíš a měříš. Pokud už teď máš nadváhu, tak asi reagovala blbě ale oprávněně. Pokud jsi hubená je normální že ti váha poskočila🙂. Kolik vážíš?

sussi0623
autor
19. únor 2020

@alemari na 174 cm mam ted 75,2 kg. Zacinala jsem na 65 kg. Jinak na test cukrovky jdu teprv v patek, tak uvidím. Každopádně, každé zlo je k něčemu dobré... Kdyby mě sestřička takhle "nevyplasila", možná by mi váha uklouzla Bůh ví kam a byla bych z toho nešťastná, až by to nešlo shodit 🙂

modrykonik147
19. únor 2020

Stres a hladoveni neni urcite pro miminko dobre.hlavne byt v klidu a jist s rozumem.vynechej sladkosti.pecivo zkus celozrne.ovoce jen dopoledne nebo pres den ale vecer uz ne.mohl to byt skokovy prirustek a na dalsi kontrole budes mit treba navic jen kilo dve.a taky bych se na to resila s doktorem.zeptej se ho a uvidis.ono jsou nekdy sestry hrozne a zbytecne jen vystrasi.drz se 🙂

sussi0623
autor
19. únor 2020

@modrykonik147 tak nějak to vidím také. Rozumně vynechán, co je jednoznačně nevhodné, což teda bezne nejím ani normálně, přesunu ovoce z večera na dopo,na vecu salat a bude to. Děkuji za názor! Krásný den! 🙂

dd44
19. únor 2020

Dobrý den, já jsem momentálně ve 26.tydnu a mám nahoře už 15 kg. Začínala jsem s váhou 64 kg/185 cm. Na poslední kontrole jsem se na to doktora ptala, zda je to normální, dost mě to stresovalo a on mi řekl, že pokud se miminku daří, tak neřeší, zda přiberu 10 kg za celé těhotenství nebo 30 kg. Štve mě to ale o to víc, když vím, že se stravuji zdravě. Sladké nejím vůbec ( nechutná mi) , nemám sedavé zaměstnání a chodím min 3x do týdne po práci na delší ( většinou 5 km procházky) . Cukrovku mi minulý týden vyloučili. Radu nemám, ale určitě nevyřazuj z jídelníčku vše, někdo totiž nemá to štěstí, že přibere 9 kg za celé těhotenství .😊

alemari
19. únor 2020

@sussi0623 Jojo, aspoň tě to trklo a dáš si teď pozor. Všechno zlé je k něčemu dobré, určitě to taky nemyslela zle i když to tak vypadá🙂. Dá se pochutnat si i na zdravých věcech😘. Užij si těhotenství a neměl ji to za zle..

elwe
19. únor 2020

@dd44 mám velmi hubenou kamarádku, která každé těhotenství přibrala 30 kg, přestože se stravuje zdravě a je dost aktivní. Po porodech to vždy brzy shodila. Podle měr co jsi uvedla, jsi taky byla docela hubená, u tebe bych se přibírání vůbec nebála, někdo se může postavit na hlavu a stejně bude přibírat.

sussi0623
autor
19. únor 2020

@alemari za zlé jí to rozhodně nemám! To chraň bůh! Jak říkám, ono každé zlo je k něčemu dobré. Jasně, že by mi asi bylo pohodlnější, kdyby mi řekla, nic nedělejte a jezte co a kolik chcete, ale to asi každému. Jen jsem chtěla vědět, zda máte někdo podobnou zkušenost, bo názory lékařů se evidentně dost liší. Někdo, jak píše dd44, to neřeší dokud je miminku dobře, a někdo ano.

alemari
19. únor 2020

@sussi0623 u každého těhu jsem přibrala jinak, jednou 18, pak 16. U třetího 25🤦‍♀️ Poslední jsem prozvracela a měla jsem 11. Pozor na otoky a váhu a pozor na ovoce, to mi vždy doktor řekl🙂.

maargit
19. únor 2020

Ja bych to nijak nehrotila. Pri prvnim tehotenstvi mi na zacatku doktorka rekl, ze idealni pribytek na vaze je kilo/mesic. Mela jsem 18 kilo nahore a ona byla uplne v klidu, jelikoz jsem nemela silene otoky, OGTT dopadlo v poradku a dalsi vysetreni taky. Schvalne jsem se koukla do teh.prukazky ted a od minule kontroly jsem pribrala 4kg za mesic. Jsem ve 28.tt a mam nahore 7kg. Pocitam, ze to poleze nahoru a mam tu metu tech 18kg, ackoli bych chtela min. Ale zadrzuju vic vody i pres vsechny dobre vysledky. Pokud ti test na cukrovku dopadne dobre, vysetreni u lekare taky, tak bych se tim nijak nestresovala. Samozrejme nesezrat cokoladu na posezeni a podobne laskominy😁 Ale je to tezky, kdyz je nekdy pocit, ze clovek bez toho omdli😁

sussi0623
autor
20. únor 2020

@maargit 😁 budu k tomu tak přistupovat. Přemýšlím nad tím, co mrňouskovi posílám a holt když to splha,tak to splha. Nenechám to nejak utect,ale vcera uz me nenesly nohy a bylo mi nehej a na to se teda muzu vykaslat. Drzim ti palce,at jste v poradku a vsechno jde jak ma 🙂. Dekuju za názor a preji hezke dny! 🌻

maargit
20. únor 2020

@sussi0623 A to neneseni nohou muze byt ale spojeny treba s necim jinym. Jak jsi na tom s zelezem? Ja mam treba obe tehotenstvi na hranici anemie a cukrovka mi vysla pod limitem, takze moje motolice a neneseni nohou s tim asi souvisi😁 Ze 9kg jeste nemusi znamenat nic, ale tyhle testy napovi vic😊 Jinak dekuju a vam preju taky, at je vse v poradku a na jare do stopy!😁

aneta15
20. únor 2020

@sussi0623 já bych to nehrotila. První těhotenství jsem vážila 60 kilo a šla rodit s 92 kilo. Podruhé jsem přibrala 26 kilo. Nijak jsem se neprezirala a byla i aktivní a mladá matka ale byla jsem ke konci i hodně zavodněná. Pokaždé jsem zhubla na svoji váhu. Nebylo to zadarmo ale da se to. Teď čekám třetí jsem stará matka, převážně ležící na gauči a pojídající milku 😁 jsem 26 týden a mám 9 kilo. Nijak se tím nestresuju a už se těším až po šestinedělí vyběhnu na svých oblíbených 5 km 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru