Screening v 1. trimestru, co vzít s sebou?

fox51
17. led 2016

Ahoj, v úterý jedu na první screening a vůbec nevím, co je třeba vzít si s sebou. Holky, mohly byste mi napsat, co je potřeba vzít s sebou a jak vyšetření bude probírat, zda u něho bude moci byt i manžel či nikoliv. Děkuji

shamangol
17. led 2016

Ahoj, jdeš-li na klasický I. těhotenský screening, můžeš se těšit na ultrazvukové vyšetření plodu. Jdeš-li na screening NT +, můžeš očekávat ultrazvukové vyšetření + biochemický screening (vyšetření z krve matky). V obou případech si s sebou vezmi těhotenskou průkazku a máš-li ji, tak i žádanku o screening. Také nezapomeň peníze na zaplacení fotečky, a v případě, že jdeš na vyšetření NT + biochemický screening v 1. trimestru, tak i na zaplacení tohoto vyšetření. Zda se platí i klasický I. těhotenský screening nevím. A manžela (popř. další dítko) určitě vezmi s sebou! Užijte si to! 🙂 Zdravím Eliška

lennisek1
18. led 2016

@shamangol ahoj, prosím ještě o info, taky se chystám teď na screening v 1. trimestru. Četla jsem, že se provádí mezi 11. až 13. týdnem. Ten utz se už děla přes břicho?

zlatkavlk
18. led 2016

@lennisek1 jj první UZ přes břicho 🙂

lennisek1
18. led 2016

@zlatkavlk super, díky moc za info🙂

shamangol
18. led 2016

@zlatkavlk i ten druhý 😉

kluivertka
18. led 2016

Ahoj, jeste se doporucuje mit plny mocovy mechyr, tak s tim trocju pocitej 🙂 jinak si vem pak stvrzenkuo zaplaceni, ja jsem u pojistovny 211 a ta napr.proplaci 800kc. 🙂 drzim palce at vse dobre dopadne

shamangol
18. led 2016

@kluivertka jojo, to je dobrá informace - a pravdivá, také jsem u poj. 211

mitchie
20. led 2016

Holky, jsem teď trochu nesvá. Včera při vyšetření mě doktor řekl podle ultrazvuku, že jsem 8+4, podle menses 9+1 a že mě objedná na screening a dnes mi volal, že mě objednal už na zítra! To tam bude něco vidět, když se doporučuje jít až kolem 12týdne? Abych tam nejela a tam mi neřekli, že tam nic vidět není, že to bylo zbytečné :D .... Děkuji za odpovědi. A jinak jsem také u 211, jak mám žádat o ten příspěvek? 🙂

kluivertka
20. led 2016

u 211 musíš mít kartu života, pokud ji nemáš zaregistruj se přes jejich stránky. A pak ti stačí když zajdeš na pobočku s dokladem o zaplacení a těhotenskou kartičkou. Dneska tam jdu tak případně napíšu jestli nechtěli něco nového. Jinak se mi zdá na ten screening že jdeš opravdu brzo.

mitchie
20. led 2016

No to mě taky, ale tak to snad doktor musí vědět ne? Jsem fakt zmatená :(

anonym88
20. led 2016

Ahoj holky,co jsem byla ja na screeningu tak přímo na dveřích mela dr napsáno že před vyšetřením si dojít na wc. Tak nevím, ja hned běžela a vse bylo krasne vidět a nic neříkala 😊

mitchie
20. led 2016

no napadlo mě jestli mi jen nevezmou krev a nepozvou mě tam za 14 dní znova ...

anonym88
20. led 2016

@mitchie Já byla na krvi 11+5tt a na ultrazvuku o týden dele 😊

mitchie
21. led 2016

Tak holky, kvůli stavu silnic jsme to vůbec nestíhali na 6:45 jelikož přítel měl ještě noční takže jsme do ordinace přijeli o 15 min déle. Takže mě už nevzali :/ Jsem přeobjednaná - za 4 týdny tam pojedu zase, ale to už nám to bude vycházet časově líp 🙂

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru