Kdy se bere krev na screening v 1. trimestru?

taknejakja
13. zář 2021

Ahoj holky. Jdu si pro radu, nějak tomu nerozumím. Mám 2 létého syna, tehdejší gynekolog mi tvrdil, že krev na screening se musí vzít do konce 10 týdne těhotenství. Bohužel už šel do důchodu a mám novou doktroku a čekám druhé dítě. Doktorka mi dala termín na krev když budu podle utz 10+6 ale podle ms 11+2 a termín podle ms musí sedět. Protože ovulace byla přesně, kdy být měla (potvrzena ovu testem) a navíc to byl jediný sex během 2 týdnů. Volala jsem ji a chtěla to řešit, vůbec se se mnou nebavila, udělala ze mě krávu, že prostě podle utz je to dobře a položila mi telefon. A já teď nevím co mám dělat? Podle internetu je to ve 12 týdnu na krev už pozdě. Mám věřit doktorce, nebo volat ještě někam jinam? Můžete mi napsat, kdy jste byly na krev Vy? Děkuji

piggy123
13. zář 2021

@taknejakja mě brali krev v den screeningu ve 12+5

adula000
13. zář 2021

já byla na krvi kolem 11tt, a pak za týden screening, ale v nějakých centrech berou krev normálně v den vyšetření ultrazvukem, kolem toho 12tt a úplně v pohodě.

taknejakja
autor
13. zář 2021

@adula000 tak to je zvláštní, kamarádky doktorka jí taky říkala, že krev musí být do 10 týdne. Tak si to asi dělá každý, jak chce🤷‍♀️

izzylka
13. zář 2021

@taknejakja brali mi krev a dělali utz ve stejný den, někdy ve 13.týdnu 🤷🏻‍♀️

palja
13. zář 2021

@taknejakja mne brali vždy krev na screening kolem 12+. Jinak moje dr zase tvrdí, že ty první odběry v těhotenství se musí dělat okolo 10tt ale nejsou to odběry na screening, jsou to ty serologie, HIV, syfilis, biochemie, krevní obraz, moč, tak jestli jsis to nepopletla 🤷‍♀️

mmichaella
13. zář 2021

Minule tehotenstvi jsem byla nejak kolem 11tt a ted jdu 12+3tt

jjasmina
14. zář 2021

@taknejakja byla jsem ve 13+1

nelinecka1
14. zář 2021

Mě taky brali krev až ve 13.týdnu. Až ti dá Mudr žádanku, tak si do příslušného centra zavolej.

marketka_m
14. zář 2021

Do 10 tydne je kdyz chces nadstandartni rozbor na downowa syndromy atd..to co klasicky neproplaci...takto mi to rekl doktor

12misulkq
17. zář 2021

@taknejakja to si pleteš 🙂 na screening brali vždy v den screeningu na specializovaným pracovišti 🙂 tyto odběry do 10 tt jsou na krevní obraz atd se screeningem nemají nic společného 🙂 z toho odběru ti pak dr vyplňuje údaje do těhotenské knížky 🙂

lucahv
17. zář 2021

Mě berou krev 2x. Jednou v 11+1 a druhy 13+2

lieselmeminger
17. zář 2021

@taknejakja Někde berou krev společně s utz 12tt) a pak čekáš na výsledky krve. 🙂 Takže je to v pohodě, tam to úplně velký rozdíl nedělá. Jinak ultrazvuk na screeningu budeš mít vážně v týdnu stanoveném podle ultrazvuku u své gynekoložky - jde o to, aby dítě už bylo vyvinuté a mohli ho opravdu zkontrolovat, aby tam bylo něco vidět. Já jsem teď 10+0 a na krev jdu až od pondělí za týden. 🙂

natal0507
23. čer 2022

Ahoj, jsem 8 týden tehotenstvi, a jdu na odběry krve 27.6 a na screening 11.7. Ale lékař mi neříkal nic o tom ze bych měla mít nějaké odběry v den screeningu, jenom ze ten den probereme jak dopadly testy a ultrazvuk.

ekou
23. čer 2022

Mi brali krev v 11t

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru