Škodí kouření v těhotenství?

jitulinkaaa
6. zář 2014

Holky chtěla bych se zeptat na kouření v těhotenství. Jsem kuřačka dost sem to omezila, ale nemůžu bez cigarety být. Myslíte si že je to škodlivé pro miminko když kouřím deně 15 cigaret slimek? Já myslím že to neškodí ničemu a že zdravý miminka záleží na genech rodičů. Moje máma taky kouřila v těhotenství a sem zdravá. Můžete mi napsat svůj názor?

mafulin
8. črc 2019

Bohuzel, opravdu malo kdo je ochotny a schopny se teto zavislosti postavit celem. Je daleko snazsi se schovavat za vsechny ty hloupe vymluvy, kterych je tato diskuze plna.

laka_lacenda
8. črc 2019

Samozrejme, ze koureni v tehotenstvi je skodlive a mnohonasobne se zvysuje pravdepodobnost, ze dite nebude v poradku. Ale samozrejme, ze neni pravidlem, ze se kuracce narodi nemocne/postizene dite.

Cetla jsem nazor, ze pokud je matka silna kuracka a prestat ji zpusobuje silnej stres je ve finale "lepsi" uplne neprestat, ze ten stres je jeste horsi. Ale urcite max. omezit.

Takze samozrejme, ze koureni je velmi spatne, zvysujes si tim pravdepodobnost postizeni/vady/nemoci a na prvnim miste bys mela prestat hledat omluvy sama pro sebe. A 15 cigaret denne je stejne strasne moc. Kdyby to byly 2-3, ale 15?

katka_nedo
12. črc 2019

@laka_lacenda Pod moji babickou bydli znama a ta huli furt.Nedavno porodila a uz prej ma zase pupek a cigara kouri porad.Pro me strasna nezodpovednost v tehotenstvi.Radsi snist 3tabulky cokolady a cpat se vsim moznym nez dusit dite v brisku

katkadoskova
11. lis 2019

Ja tomu asi nerozumím! Mateřský instinkt a huli jak drak :( ach jo, svět je asi špatně, kolik žen by dalo všechno za miminko a ty ho sobecky vykuřuješ. Když se neomezís teď pro své dite, tak kdy uz? Mas ho.no a ne instinkt!

zajusenka
8. led 2020

@jitulinkaaa tohle jsou ultrazvuky miminek, a rozdíl mezi miminkem nekuřačky, a kuřačky po tom co si zakouřila jen 1 cigaretu je markantní... !! miminko se dusí !! ...
v těhotenství se zvyšuje objem krve... od srdce k miminku se dostane krev rychle, ale hodně dlouho jí trvá než se dostane z5 do "oběhu matky" (z placenty...atd...)... a tak alkohol, nikotin atd zůstává v oběhu miminka daleko déle, a to se s tím neumí poprat...

bassetlady
8. led 2020

@zajusenka Zdroj?

mataharyy
8. led 2020
mataharyy
8. led 2020

S odvoláním na tým vědců z Durhamské a Lancasterské univerzity

petrakre90
9. led 2020

Tak já nebudu hejtovat a urážet s věkem nebo že dneska už je to snad jasné 😂👍 jsem kuracka, u prvního syna jsem že 30cigaret denně omezila na 3. Ale cigo jsem potřebovala, po poradě s gynekologickou kapacitou už jsem měla jasno. Řekl mi, že pokud nemám chuť na cigaretu je to jen dobře, pokud mám chuť na cigaretu, mám si dát ale omezit množství na nejnutnější minimum. Že při prestani kouření na sílu, může díky stresu z touhy po cigaret vyvolat potrat. Malý neměl žádné problémy po porodu, narodil se 12dni po termínu a měl 3250g takže nízkou porodní váhu určitě ne. A abstinenční příznaky absolutně žádné, byl zlaté miminko☺️ jediné co řeknu je ze 15cigaret je moc a slimky jsou největší zlo. Omezila bych na třetinu a méně denně. Když mám chuť vykouřit více cigaret, dám si jablko, nebo zaměstnám mozek. Každý svého štěstí strujce. Můj manžel byl taky proti ale byl u doktora semnou a ten ho uklidnil. Čekáme druhé a je to stejné jako u prvního 👍 je to na uvážení matky. Když se rozhodneš přestat, přestaň ale musíš si to sama srovnat v hlavě a smířit s tím tělo, aby nebojovalo... Vše je to hlavně na tobě a nikdo někde na internetu ti neporadí lépe než tvoje vlastní tělo. Ještě bych dodala, že jsou u mě dny, kdy chuť nemám a dám si třeba jen jedno nebo žádné, plánuji přestat s kojením...

zajusenka
9. led 2020

@bassetlady můj lékař má prakticky to samé v čekárně... takové to obrázky + popisek všeho co se pak s miminkem děje... včetně toho že se mimininko dusí !

tercovka
9. led 2020

ANO, ŠKODÍ A HODNĚ. To opravdu nejste schopná se na to hulení vykašlat kvůli tomu malému človíčkovi?Chudák prcek ☹

bassetlady
10. led 2020

@mataharyy ptám se na zdroj originálu výzkumu, tohle udělá ve photoshopu zručný orangutan. Nijak neoslavuji kouření v těhu, ale tohle je nic nevypovydající. Jen vydírající argumentační faul.

mataharyy
10. led 2020

@bassetlady To nepopírám, jen jsem ti hodila co jsem našla na českém webu 😉 ale oficiální zdroj/studii jsem nenašla, pravda ale je, že nejsem v cizích jazycích zběhlá a nevěnovala jsem tomu tolik času.

marymaryk
23. bře 2020

Tak tohle fakt nechápu 🙄 to jsou ty cigára tak důležité? Žena by to měla brát just jako motivaci k tomu přestat 🙄....není nic horšího než vidět těhotnou ženu s cigarem...to samé i u kojení...

Nikdy jsem nebyla nijaký kuřák, měla sem krabičku tak na týden... přestala sem ze dne na den jak jsme se rozhodli mít miminko....a absolutně vůbec mi to nechybí.

pincola
23. bře 2020
simanov
26. bře 2020

Ja tedy jsem kuřačka...ale při prvním těhotenství jsem s tím hned přestala,až když jsem nekojila,tak jsem začala...a teď u druhého těhotenství opět nekouřím....Jde to,ne ze ne,ale je to o srovnani priorit v hlavě....Já sama za sebe to beru tak,že si miminko nezaslouží abych ho dusila,nemám na to právo....a vědomí,kdyby se cokoli stalo...a já věděla,že jsem tomu mohla přispět kouřením....tak to ne...Vykouřila jsem dříve tak těch 5-10cigaret denně max...S tím že jsem nemusela cely den kouřit,až večer jsem měla chuť...Já osobně kouření v těhotenství prostě odsuzuji,proto pochopení nemám.......

eva_marie
18. dub 2020

@jitulinkaaa ty blaho holka vzpamatuj se! Každá jednotlivá cigarety je pro dítě škodlivá proboha! Taky jsem před první dcerou kourila a jakmile jsem zjistila, ze jsem tehotna utla jsem to. Ze dne na den z 20 na 0. Doufám, ze jsi troll a děláš si legraci. Protože inteligentní člověk tohle nemůže myslet vážně.

anoanonym1
8. kvě 2020

Tak já kouřila 13 let, někdo kouří déle, někdo krátce. A kouřila jsem taky dost, celkem silná kuřáčka řekla bych. Taky jsem si říkala, že až otehotnim, tak prostě nedokážu přestat kouřit, přeci je hodně lidí, co kouří v těhu a má zdravé dítě. Jsem v 8tt, kouřil jsem i když jsem viděla 2 čárky i když jsem viděla první utz i tlouct srdíčko ale pak jsem si řekla, že mi vlastně záleží víc na tom mít mimi a hlavně zdravé mimi a že nechci nic riskovat, takže jsem se prostě ráno probudila a uz jsem si nezakourila, nekouřím a nebudu kourit. Myslela jsem si, jak z toho budu v háji, nervni atd.. Je sice pravda, že chuť byla a je ale není to tak hrozný, jak jsem si myslela a zvládnout se to prostě dá. Takže si řekni, kolik ušetřís, když nebudes kourit a co si pak za to koupíš, např něco pro mimi a hlavně si řekni, že mimi je pro tebe důležitější, než nějaký cigáro

nikynikol25
7. pro 2020

Také jsem kouřila a v pohode,doktorka my řekla že horší je úplně přestat než kouřit.větší stres je pro miminko horší a pokud pouti a od zacadku už to v tom miminko je tak či tak.

radu98
7. pro 2020

@nikynikol25 a to to miminko nebylo plánované?

evsi88
7. pro 2020

@jitulinkaaa kdybys měla nějaký instinkt tak te hanba fackuje kouřit v tehotenstvi. A to rikam jako bývalý naruzivy kuřák - 15 let. Jakmile jsem videa dvě čárky na testu, svědomí mi nedalo kouřit dal a riskovat nemocný dite - už tak je těch rizik a sraček na světě až až a ty jako mama bys měla dite chránit

agneska7
7. pro 2020

Mě se líbí tohle zdůvodnění že jim Dr řekla že mají raději kouřit a bude to lepší než přestat 😂😆😆😂 takové sračky

madamas
7. pro 2020

Přestala jsem před sedmi lety s pozitivním testem ze dne na den. Kouřila jsem asi 10 cigaret denně. Manžel přestal semnou, ze dne na den, kouřil 40!! denně. Rozhodli jsme se pro naše dítě oba udělat to nejlepší a kouřit už jsme nikdy nezačali. Všechno ostatní jsou kecy, výmluvy a alibismus.

majena39
7. pro 2020

Můj taťka kouřil dvě krabičky denně 30 let. Přestal ze dne na den kdyz dostal slabý infarkt a doktori ho vylekali, že se může opakovat horší. A to bych řekla, že nemá moc silnou vůli. Takže bych spíš přemýšlela nad tím jak skončit než si nalhávala, že se to vlastně dítěti nic neudělá 😊

nikynikol25
7. pro 2020

@radu98 ne nebylo protoze jsem to vzdala a pak najednou bum a byla jsem těhotná a vůbec jsem hlavně o tom nevěděla protože jsem mela cykly rozhazene a třeba ms nepřišla 2 měsíce takže jsem tomu vubec neprikladala těhotenství a hlavně my vůbec nic nebylo

niki1107
7. pro 2020

@agneska7 Přesně myslím na to samé, hlavně si najít důvod, proč si zapálit 🤣🤣🤣...Může nám to být jedno, viď, ale chudáci děcka...Taky jsem kouřila, ale ze dne na den útrum...v dnešní době je těžké vůbec otěhotnět, natož dítě pořádku donosit a ještě, abych se ládovala cigárama 🙄

agneska7
7. pro 2020

@niki1107 no právě , ty maminy do toho (těhotenství) zapadnou ani neví jak a pak si toho neváží jaké měly štěstí,

niki1107
7. pro 2020

@agneska7 Přesně ☝️🙄

leymea
7. pro 2020

Holky, jednou na fb jsem prispela pod verejny prispevek (jinak to nedelam a radsi jsem delat nemela), kdybyste videly jak ze me zensky udelaly tu nejhorsi, ze jsem po zjisteni tehotenstvi prestala kourit. Ja neverila vlastnim ocim. Jsem rada,ze aspon tady jsou nektere normalni a vi, ze je vzdycky lepsi prestat.

denski24
17. led 2021

Holky, vždyť je to 7 let starý příspěvek, teď už paní asi nijak neovlivníte..
Ale titutel příspěvků mě taky dost zarazil. Jak kdyby nevěděla , že kouření škodí, ptát se na to je dost divný..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru