Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

siocka
28. zář 2019

@lou86 Držím pěsti a věřím, že prcek bude zdravý 🙂

katadvor
26. lis 2019

Maminky prosimvas o radu, byla jsem na prvotrimestrálním skriningu v Pardubicích a na UT bylo miminko v pořádku ale pak mě to zkazila moje krev kde mě doktorka řekla že závěrem je prokázáno zvýšené riziko PE. Nevíte někdo prosimvas co to znamená? Zítra bych měla jet na genetiku a tam taky nevim co mě čeká. Hlavně mám strašný strach o miminko a musím nato pořád myslet 😔 děkuji za každou odpověď

lou86
26. lis 2019

@katadvor dobre rano,
netuším, co je PE, ale vůbec bych se nebala.
Maly měl, jak jsem již psala výše, na prvotrimestralnim screeningu selest na srdicku.
Krev mi vyšla také spatne. Riziko DS 1:71. Tři týdny jsem byla vynervovana a nakonec je vše v naprostém poradku, do druhého screeningu dokonce i selest zmizela. Krev je to Vaše, nikoli miminka.
Je to zbytecne strašení.
Urcite bude vše v poradku, nebojte 😉

ketuli
20. pro 2019

Ahojte holky jsem v 11tt a byla jsem na screeningu a dnes mi volali že mi výsledky vyšly špatně tak v pondělí jedu na konzultaci na plodovou vodu mam stoho strach.

verunka11221
20. pro 2019

@ketuli A byl to screening? Krev se odebira do 11tt a ultrazvuk byva az od 12tt.

verunka11221
20. pro 2019

@ketuli Jinac v tomhle tydnu se odeburaj klky. Plodovka se odebira pozdeji.

ketuli
20. pro 2019

@verunka11221 9.12.mi bral krev a 18.12.mi dělal screening a dnes mi volaly že mám vysoké výsledky ze jsou špatně

verunka11221
20. pro 2019

@ketuli A nejses spis 12tt? 11tt je 10tydnu+dny. Jinac co ti vyslo? Me u dcery vyselo riziko DS 1:200. Tenkrat mi dr nabidl odber klku ten odber mohl delat prakticky hned, odber plodove vody ale ten se dela od 16tt,placene testy z krve a nebo nic nedelat. Jinac nestresuj co vim dost zenskym test vysel spatne a deti jsou v poradku. Hraje v tom roli dost veci.

ketuli
20. pro 2019

@verunka11221 jo začínám 12tt,výsledky jsem nevydělá jen mi sestra volala že špatně vyšly.

verunka11221
21. pro 2019

@ketuli Tak jestli nevis co vyslo spatne tak musis jen cekat na pondeli. Preji vam at je vse na konec o.k. 🙂

barulina
21. pro 2019

@verunka11221 ahoj já jen že screening se posunul do 1.trimestru

verunka11221
21. pro 2019

@barulina Ahoj,aha to jsem netusila ze se to posouvalo.Za me se chodilo na krev do 11tt a na ultrazvuk od 12tt.Diky za info 🙂

barulina
21. pro 2019

@verunka11221 jj. Teď nedavnojsem byla a právě jsme se o tom s dr bavily.

ketuli
21. pro 2019

Mam se strachovat když mi špatně vyšly výsledky Screeningu,ale na ultrazvuku mi doktor řekl že miminko je v pořádku tak nevim

verunka11221
21. pro 2019

@barulina By me vcelku zajimalo proc. Netusis?
@ketuli Ja jsem mela uktrazvuk taky v poradku. Vysledek mi skazila krev. Ta vysla spatne a tim padem ovlivnila cely screening takze jsem mela zvysene riziko na DS. Dr mi tenkrat rekl ze je hlavni ze dobre vysel ultrazvuk. Ze ta krev casto vychazi spatne. Nekde jsem cetla ze to pry muze ovlivnit treba caste zvraceni ale jestli to je pravda nevim. Ale treba ja jsem zvracela hodne,byla jsem v tehotenstvi chudokrevna. Treba to ma opravdu vliv tezko rict neptala jsem se na to.

ketuli
23. pro 2019

Tak výsledky ze screeningu mam DS:1.8. Edwardsův syndrom18 1/60 a na plodovou vodu jdu 21.1.

ketuli
28. led 2020

Ahojky holky tak m týden po odběru plodové vody a řekli mi že rychle výsledky budou za 3dny a nic dnes je to týden vím že finální výsledek bude 3-4 týdny ale ta nejistota je hrozná,dnes jsem byla na kontrole u doktora a čípek je vpořadku a i miminko vpořadku tak nevím.

ketuli
8. únor 2020

Ahoj holky tak po odběru plodové vody a vysledky jsou vpořadku a čekáme holčičkou jsem tak šťastná a spadl mi kámen ze srdce.

lada34
16. črc 2020

Ahoj holky, dnes na 1 ultrazvuku ve 13 týdnu mě moc dobře nevyšly výsledky na Downův syndrom a to 1:700. Vzhledem k mému věku je už riziko vyšší právě, mám 37 let. Tak mi bylo doporučeno vzít si ještě další krev na podrobnější vyšetření. Cena je 10 000 Kč, což je hodně a teď pořád zvažují, jestli do toho opravdu raději pro jistotu a klid jít? 🤔

majsina
16. črc 2020

@lada34 mně by za to ten klid v duši rozhodně stál. Ale je to na každém samozřejmě.

lou86
16. črc 2020

@lada34 ahoj, 1:700 je krásne. Ty testy se dělají většinou 1:300 a níž myslím. Já měla 1:71 a teď tu chovam zdravého prdolu. Ty testy jsem si zaplatila, ale místo za týden byly výsledky za týdny tři, jelikož jim to pořad nějak nevychazelo. Takže ty nervy byly spis z toho čekání. Mezitím jsem byla na dalším screeningu a tam už bylo vše v poradku. Takže za mě akorát vyhozené peníze.

lada34
17. črc 2020

@lou86 Vyšetřující doktorka mi řekla, že jsem tzv. v šedé zóně, to je prý ani pozitivní a ani negativní, takže nějaké riziko tam je 🤔. Tak teď to ve mě pořád hlodá. Budu volat ještě paní doktorce z genetiky tady u nás, tak snad mi k tomu řekne víc a nebo na nás ještě koukne ať máme větší jistotu 🙏🏻😊

nikolkrupova
11. srp 2023

Dobrý den, potřebovala bych asi jen uklidnit,že se nemusí ještě dít nic hrozného. Byla jsem ve 14tt na prvotrimestriálním screeningu,a dnes mi doktor oznámil,že výsledky byli pozitivní. Tak jsem objednaná za týden na genetiku a odběr plodové vody. Má s tím prosím někdo zkušenost? Pořád doufám že to ještě nemusí nic znamenat,že ty hodnoty jsou prostě jen vyšší. Děkuji za odpovědi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru