Špatný ultrazvuk v 12+2tt

pt1981
13. srp 2015

Ahoj a dobre rano vsem. Vcera jsem byla na uz na Veveri. Pani doktorka mi vlaste o miminku neumela rict nic pozitivniho a ani fotku jsem nedostala. Mimi je cele natekle, i kolem hlavicky byl velky otok. Krev vysla pozitivne taky. Zitra me ceka odber plodovky. Zakladni info vysledku budu pry vedet uz vecer, ale zaver a komplet az za 14dni. Pry si mysli, ze v tehotenstvi nebude mozne pokracovat ☹. Holky, jsem uplne na dne... Ani nevim, jak pripadna interupce probiha? To uz se vyvolava? Nebo je to operativni zakrok? Ja se tolik tesila a ted jen bulim a ptam se proc...

ty_na
18. srp 2015

@pt1981 Moc na vás myslím! Hlavně pevné nervy, ty totiž my ženský potřebujeme mít z oceli!

pt1981
autor
18. srp 2015

Moje mile spolusouznitelky! Brno mam za sebou. U mimi je potvrzeny Dawnuv syndrom, velka vada srdicka a velky otok hlavy. Mudr Vlasin mi rekl, ze si mysli, ze mimi by na 99% neprezilo obdobi prenatalu. Pokud by se stal zazrak, tak na svete by bylo mesic az dva... Jsem objednana v po do Bohunic na vstupni prohlidku. Bud si me tam rovnou nechaji nebo dostanu termin nastupu. Pod narkozou uz to udelat skutecne nejde, takze vyvolani... Je mi hrozne a mam strach, jak vse zvladnu. Ale nejak urcite ano...

terinda
18. srp 2015

@pt1981 to je mi moc líto 😔

Drž se, musíš být silná, zvládneš to. Určitě dostaneš epidural a dr. udělá vše pro to, abys moc netrpěla.
Já byla mimo, jen jsem to už chtěla mít za sebou a jít domů za dcerou. První den jsem dostala čípek na dozrání porodních cest, druhý den porod vyvolávali a třetí den pustili domů. Po půl roce (doporučená pauza) se nám opět zadařilo a teď máme doma malé miminko 🙂

Přeju hodně štěstí.

soleilll
18. srp 2015

@pt1981 To je mi taky moc líto, ale zkus být silná i kvůli tomu, což máš doma a taky kvůli tomu, co přijde potom... Hlavně aby to proběhlo co nejvíc hladce, když už to nejde jinak. Drž se!

kessa
18. srp 2015

@pt1981 Přeji hodně štěstí a hodně síly.

lulu_8
18. srp 2015

@pt1981 chjo, to je mi opravdu lito, ja porad doufala, ze treba... Preju hlavne hodne sily!

pekackova
18. srp 2015

@pt1981 Ach jo, je mi to moc líto. Přeji ti hodně sil,

ajina10
18. srp 2015

@pt1981 moc me to mrzí, ani nevim co k tomu napsat ... Sama si to neumím představit co se v tobe musí odehrávat.. Preju hodne sil .. Urcite bude vse v pořádku a ty to zvladnes <3

johana77
18. srp 2015

ahoj.. prozivam ted neco podobneho :( v cervenci mi pri utz ve 13tt zjistili vysoke sijove projasneni kolem peti a nostni kustka malinka, plus otok miminka.. doporucili klky, ty jsem odmitla, tak jsem sla na krev, kterou mi volali za 14dni, ze je vse v poradku.. ale neni na stoprocent a dr mi doporucila odber plodove vody, tak se budu ted objednavat :(( mam velky strach.. v okoli moc velka podpora neni, jen od manzela.. drzim vsem peste, kdo proziva neco podobneho!!!

@pt1981 posilam hodne sil!! bude to tezke obdobi, ale verim, ze na si k Vam brzy najde miminko cestu.. nekdy si nedokazeme neco vysvetlit a clovek se porad pta proc :( ale ono ma vse svuj duvod..

anickakorosova
18. srp 2015

Já už tuto diskuzi chvilku sleduji, ale až teď jsem musela napsat takové povzbuzení. Sice jsem tohle nezažila, ale malá se mi narodila ve 29. tt a víra mi byla oporou. Měla jsem vždycky před sebou citát z bible: Nepotkala vás zkouška nad lidské síly. Bůh je věrný: nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet, nýbrž se zkouškou vám připraví i východisko a dá vám sílu, abyste mohli obstát. (1K 10, 13)

eva518
18. srp 2015

@pt1981 moc moc mě to mrzí. Určitě to zvládneš, je to hodně náročné, ale ženská vydrží neskutečné věci 😔 Určitě je lepší to mít co nejdřív za sebou, aby ses mohla dát brzo do kupy. Po zákroku se ale opravdu šetři, to šestinedělí se nedoporučuje jen tak, já jsem byla dost slabá. Hodně se věnuj sobě, malé a muži, je dobře, že nebudeš sama.. Moc na tebe myslím a neboj se. Bude to všechno dobré. P.S.přeju ti, aby to jsi se dočkala jako já do roka 🙂

eva518
18. srp 2015

@johana77 moc mě to mrzí, že zažíváš takový stres. Proč jsi odmítla odběr klků? Držím palce, ať se to vysvětlí a miminko je v pořádku

ivca_ch
18. srp 2015

Posílám jednoho modráska!

xleni
18. srp 2015

Moc me mrzí, co se stalo. Přeji Vám hodně sil. ☹

pt1981
autor
18. srp 2015

@johana77 ahoj, je mi lito, ze si to taky prozivas. Proc jsi odmitla odber klku? Procedura je vicemene stejna, jako u odberu vody... Ja jsem se taky strasne bala, ale vedet vssledky co nejdriv, je v tomto pripade asi lepsi, skrz rozhodnuti... Ja mela nakonec vody dostatek, tak mi klky brat nemuseli. Narozdil od tebe jsem ale mela i spatnou krev. Moc drzim pesti, at je vse v poradku a nemusis dojit na krizovatku, kde jsem ted ja...
@anickakorosova

pt1981
autor
18. srp 2015

@anickakorosova ja vim, Buh nic nezamysli tak, aby to nemel domyslene do konce. Nejsem pro potraty, z vlastni nerozvaznost a "jen tak"... Jenze ted jsem najednou v situaci, ze vim, ze bych to nezvladla... Taky vim, ze si to nikdy neodpustim. Moje vira neni tolik pevna, jako tvoje... Jsi statecna, ze jsi zvladla vse, i s predcasne narozenym miminkem

cica002
18. srp 2015

@pt1981 Preji Ti,abys mela dost pokory prijmout to,co nejde zmenit a taky dost sil na to,odpustit sama sobe. Snad se brzy dockate zdraveho miminka .Posilam srdicko.

plamenka84
18. srp 2015

@pt1981 taky to s tebou na dalku prozivam, moc mne to mrzi, ze tohle musis prozivat. Mam taky rocni dite a druhe prave cekam. Jsem verici a vubec si nedovedu predstavit jak bych tuhle situaci resila. Hodne sil do dalsich dni. Opatruj se.

johana77
18. srp 2015

@pt1981 POrad jsem verila, ze je miminko v poradku, ze se doktori pletou, navic jsem byla hodne rozhozena a musela bych jit hned ten den a opravdu jsem se na to necitila... chtela jsem byt s detmi a s manzelem, odjela jsem pryc a nemyslela na to.. bohuzel ted se vse vraci zpet :( clovek neutece..

Obejmi svou holcicku a pritul se k partnerovi! Predaji ti silu a lasku <3

pekackova
19. srp 2015

@johana77 v 16.týdnu mi bylo sděleno, že má moje miminko cysty choroidálního plexu na mozku, což zpravidla bývá známkou genetického poškození. Myslela jsem, že se zblázním. Nakonec následná vyšetření ukázala, že je vše v pořádku. Ten stres a nervy bych nikomu nepřála. Držím ti palce, aby vše dobře dopadlo.

eva518
20. srp 2015

@cica002 promiň, ale odpustit si co? Vždyť to není ničí chyba, tohle se stalo bez zavinění rodičů a ano, je to strašné, že vědomě ukončíš teprve začínající život, ale v tomto případě se to dá pochopit. Pracuju s dětmi s postižením a právě proto jsem věděla, co by mě, moji rodinu i to dítě asi čekalo. Není hrdinství nechat si dítě o kterém vím, že se možná ani nedožije porodu, zvlášť ne tehdy, když máš rodinu (druhé malé dítě), která tě potřebuje. Tohle unese opravdu jen málokdo a nesouvisí to s tím, a ani to neukazuje, jestli a jak jsi silná ve své víře nebo ne. Člověk dokáže unést spoustu strašných věcí, ale vždycky se to na něm nějak podepíše. Než se psychicky zničit, je lepší prožít nějakou dobu se smutkem než v něm žít do konce života. Doufám, že jsem tě nijak neurazila, ale jestli a co si má kdo odpouštět, bych nechala na dotyčném člověku.

cica002
20. srp 2015

@eva518 Přestože necítím potřebu vysvětlovat Ti obsah zprávy, která nebyla určena Tobě a kterou jsi zjevně ( narozdíl od zakladatelky) nepochopila, odpovím Ti. Patrně si v rámci svého "spravedlivého hněvu" myslíš, že jsem nějaká pomatená pánbíčkářka, která by takto závažně poškozené dítě donosila za každou cenu. Prosím, nepodsouvej mi něco, co jsem nikdy nenapsala ! Na místě zakladatelky bych se zachovala stejně. Pochopitelně to není ničí vina, že je miminko takto vážně nemocné .Ale drtivá většina maminek, které závažné okolnosti donutí k přerušení těhotenství tuto situaci vnímá velmi bolestně o to víc, že jsou to ony, kdo dají konečný pokyn k ukončení. Nezřídka se objevují i pocity vlastního selhání. Lidská psychika je velmi zrádná a malý pocit neopodstatněné viny se často vrací jako bumerang a někdy až do konce života.
Co se týká soužití s postiženým dítětem, nemusíš mě poučovat, máme ho v rodině a vím, jak strašně se všem jejím členům převrátí život naruby.
Z mé strany je to vše, doufám, že Ti to takto stačí. Pokud mi budeš chtít ještě něco sdělit, tak, prosím, využij IP. Tato naše diskuse mi přijde vůči zakladatelce poněkud bezohledná.
A neboj se opravdu mě nemůžeš urazit.

eldrag
21. srp 2015

@pt1981 stále sleduji tvůj příběh a držím všechny palce v domácnosti. Přeji hladký a co nejšetrnější průběh.

pt1981
autor
21. srp 2015

Holky, moc vam vsem dekuju za dodani odvahy a velikou podporu. Dnes ma dcerka prvni narozeniny, takze budu chystat, pect a zdobit a zamestnam hlavu aspon chvili necim jinym. Noci jsou zle, mam spatny sny, rano se probouzim unavena... Verim, ze bude vse rychle za mnou a budu zase zpatky doma. Diky vam vsem!

eva518
21. srp 2015

@cica002 no comment

eva518
21. srp 2015

@pt1981 malé všechno nejlepší a přeju ať je to brzo zase dobré.

pt1981
autor
24. srp 2015

Holky, dnes me poslali z Brna domu a nastup mam zitra v 7:30.
Pres den dostanu nejake tycinky na uzrani porodnich cest a ve st pak samotny vyvolani. Pry to obvykle trva 24h, ale muze to byt az 48. Je mi ouvej. Ozvu se, jak budu doma...

terinda
24. srp 2015

@pt1981 Drž se a ať je to co nejrychlejší.
Jestli Tě to uklidní, já porodila kolem 14.hod. (v den, co vyvolávali)....

eva518
24. srp 2015

@pt1981 držím moc palce, ať je to co nejrychlejší!! Já jsem také porodila kole 15 hod odpoledne od rána, kdy mi v cca půl 6 dali tyčinky a tabletky na vyvolání.

ajina10
24. srp 2015

@pt1981 chudinko.. Moc na tebe tu myslíme , urcite se ozvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru