• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Strie. Kdy se dělají?

12. května 2016 
Holky, doteď mám bříško v pohodě (tuk tuk tuk), je možné, že by mi ještě vyskočily nebo už to nejhorší máme za sebou? Poctivě mazu.
U prvního jsem je neměla, ale taky bylo menší bříško.
22. črc 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile: tak já nemažu vůbec a strie nemám (tuk-tuk), někde jsem četla, že ne každému se dělají a nezávisí jestli se maže nebo ne. To mazání je jenom pro pocit, žes proto něco udělala. :wink: Toť můj názor :dizzy_face: ale třeba ještě "rupnu" někde, zatím ale ne :slight_smile: :dizzy_face: :grinning:
22. črc 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vyhráno nemáš...já přibrala u prvního 23 kg a měla jsem měga břicho, u druhýho těhu 15 kg, břicho menší a strie se mi udělali až po druhým porodu, po tom co jsem zhubla. Asi po 4 měsících se mi udělaly 3 trie na bříšku dole...sice jen malinký, ale jsou tam :slight_smile:
22. črc 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se udělalaly malinký strie v těhotenství na bocích a po porodu se mě jich udělalo mnohem víc, je divný že až po porodu, nevím proč. Už to celkem vybledlo, tak mě to ani nijak moc nevadí.
22. črc 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem celý těhotenství taky strie neměla, bohužel jsem posledních pět týdnů přibírala strašně rychle a strie se mi udělaly na bocích a stehnech a nejvíc tak týden před porodem ... i když jsem mazala. A po porodu mi vyskočily ještě takové malinké pod pupíkem
22. črc 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mi zatím ještě nevyskočily (mám 12kg nahoře)...V prvním těh.jsem neměla vůbec, tak uvidíme. Prý je důležité hodně pít.........
22. črc 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem měla strie ještě před těhu z diet, kdy jsem rychle zhubla a pak rychle všechno nabrala, ale v těhotenství, kdy jsem přibrala 27kilo se mi neudělala ani jedna...A časem fakt vyblednou...
22. črc 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak mě strie na prsou vyskočili ještě než na mě bylo vidět, že jsem těhotná. Snad ve druhém měsící jak mi prsa narostla, pak někdy v 6tém mi popraskaly boky pak stehna a teď na konci osmého teprve trochu břicho. Mažu, takže je hodně i o genetice :unamused:
22. črc 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě se ti klidně můžou udělat ted už miminko ,,jen,, přibírá .. záleží na elasticitě tvé kůže..
22. črc 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se udělala jedna větší u pupíku při vprvim těhotenství až při porodu a teď u druhého se mi trochu prodloužila + přibyly další 3 menší úplně dole na břiše, ale až snad poslední týden těhotenství, a to jsem obě těhotenství mazala ještě před otěhotněním a během těhu pravidelně a poctivě 2x denně
22. črc 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
strije se mi neudělaly... na poslední ko v porodce se divila i sestřička, prej čím se mažu, že by konečně něco opravdu fungovalo a nejen tahalo z mamin prachy?? tak jsem ji zklamala: nemazala jsem se ničím, zato ona prý byla furt jak olejovka a strije jí vyskákaly poslední týden před porodem. genetika je sviňa.
22. črc 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ja mela strije pred tehu ji trpivala jsme na to a trpim do dneska nejsme jedna z tech hubenych zen takze tem co nikdy strije melely a mit nebudou tajne zavidim:slight_smile: a v tehotnestvi mi zadna strije nepribyla:slight_smile: ani nakonci ani po :slight_smile:
22. črc 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně popraskaly boky jeden den před porodem. To vážně naštvalo. A taky jsem poctivě mazala... :unamused:
22. črc 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja strie nemela vubec.. diky bohu..
22. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No mě vyskočily po porodu.. takový hnusný, velký fialový, naboku břicha, mám je do dnes.. Přibrala jsem 20 kg, ale v průběhu 9 ti měsíců.. Pak jsem 25 kg během 2 měsíců zhubla.. Tak možná proto, že to šlo tak rychle..
22. črc 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mám druhé dítě a ani od jednoho nemám strie. :wink:
22. črc 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
U syna se mi udělaly strie snad v posledních 2 týdnech těhotenství úplně všude (boky, břicho, záda, stehna, lýtka) :frowning2: Mazala jsem jak šílená, ale ke konci jsem strašně natekla a bohužel to tělo nevydrželo.
U dcery se mi neudělala myslím ani jedna a to už jsem se na nějaký mazání vyprdla :unamused:
22. črc 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
pry zalezi na tom jakou mas elasticitu kuze,pokud si nekdy vyrazne zhubla ci zesilila aniz by si byla tehotna a udelaly se ti strie,tak by meli i ted..ja sem nemela u prvniho ani carku a to sem pribrala 20kg.ted cekam druhe a zatim cekam co se objevi... moje kamaradka popraskala 3dny pred porodem a to ani neprenasela,jen proste ze dne na den. A to mazala kazdy den poctive.
22. črc 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som si brucho mazala poctivo obyčajným olivovým olejom. Pribrala som 12 kg, strie žiadne... Na prsia som akosi pozabudla, tak tam sa mi ich pár urobilo :angry:
22. črc 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle mě je to genetická záležitost. Já jsem mazala o 106, ale bohužel se mi strie udělaly v posledním týdnu těhotenství a dělala jsem všechno možné proto, abych už porodila (nejen kvůli striím :wink:), protože bylo evidentní, že čím dýl to břicho budu mít, tím víc strií přibude. Porodila jsem přesně v den termínu, takže jich mám jenom pár na břichu, už to hodně vybledlo. Přibrala jsem 17 kg.
22. črc 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mazala tak jak kdy a strie jsem neměla. Podle mě to je dané geneticky a nic s tím neuděláš. Samozřejmě, že mazat by člověk měl, přece jenom se tak kůže natahuje a musí být pružnější, ale jak říkám, nemazala jsem pravidelně, přibrala 25 kg a strie neměla. Jak to bude při druhém uvidíme.
22. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se mazala každý večer po koupeli a na bříšku nic, ale zadek popraskla a to jsem přibrala 13kg
22. črc 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se mazala poctivě celé těhotenství a až do porodu se neudělala žádná strie. kůže popraskala až po porodu. (to už jsem se ale mazat nemohla, takže to promazávání možná nějaký vliv má)
22. črc 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mam ještě staré strie na zadku z mládí,ale co jsem těhotná, tak mažu a masíruju ráno a večer a zatím žádná nová strie. Končím 8 měsíc a přibrala jsem celkem 8kg. Prý ale můžou přijít i po porodu, tak se doporučuje mazat ještě 2 měsíce po porodu.
Každopádně i když máš sklony k tvorbě striím, tak věřím, že pravidelná masáž ti je zmírní a nebude to v takové míře.
22. črc 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk o mě se teda pokoušely, ale začala jsem mazat Mamastrie a vypadá to, že jsou na ústupu!! Já doufám teda!!! Mě se ale vždycky většinou udělaly, když jsem zhubla, takže si myslim, že po porodu to bude horší :zipper_mouth:
22. črc 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem mazala bříško celé těhotenství a ani po porodu se díkybohu neobjevila žádná strie, ale asi je to hodně individuální, protože kamarádka mazala také a jí se strie po porodu objevily. Záleží asi také na značce krému, já nedám dopustit na Elasti Q. :slight_smile:
22. črc 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
mazala jsem o sto šest skoro od začátku těhu až do porodu a stejně jsem se striím neubránila - mám je na stehnech a na bocích. Na břiše se mi paradoxně udělaly až po porodu kolem jizvy po císaři :unamused: Velkou roli zde hraje i genetika, pokud jsi u prvního těhu strie neměla, pravděpodobně je nebudeš mít ani teď.
22. črc 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se mazala jak jen jsem mohla, i 6x denně...celou dobu jsem byla šťastná, že strie nemám, a dva týdny před porodem jsem zjistila, žem mám úplně popraskané břicho pod pupkem...ani mazání nepomohlu..po porodu to vypadalo fakt hrozně..krvavé dlouhé čáry..ktomu jsem rodila císařem, takže pohled na převislé, pořezané a popraskané panděro byl fakt hrozný..poroce mám hromadu stříbrných jizev...a žiju dál..co nadělám...
22. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
První den po porodu - do té doby nic, přibrala jsem cca 11kg, po šestinedělí byla váha navíc pryč, strie pomalu blednou. Udělaly se mi na kůži podbřišku, nemazala jsem to ničím.
22. črc 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj me se u dcery udelaly strie pouze na bocich asi v 7 mesici u druheho tehu zadne
24. črc 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mazala třeba 5x denně a stejně se mi udělaly, a to jsem ještě neměla takové bříško. a i se mi hodně rozlezly do šířky. a 14 měsíců po porodu jsou ještě hodně tmavé
24. črc 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek