Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenství. Může být mladší?

Menstruační cyklusMenstruaceOvulaceVejcovodyTěhotenský testJsem těhotná7. týden těhotenství8. týden těhotenstvíBolest

Ahoj maminky,

mám několik dotazů, které mi šrotují v hlavě. Poslední menstruaci jsem měla nejspíše 19. 3., ale nevím to přesně, ten měsíc se stalo hrozně moc špatných věcí a nějak jsem si to přes stres zapomněla zapsat, každopádně podle minulých pravidelných MS (28 dní cyklu) jsem si to takto vypočítala. Sex následující cyklus proběhl několikrát, ale kolem ovulace (mám ji pravidelně v půlce cyklu, poznám podle bolestí jednoho z vejcovodu) by se za oplozující daly brát pouze tyto - 4. 4. a 14. 4. Pozitivní test mi vyšel 20. 4., z čehož usuzuji, že právě ten oplozující sex musel proběhnout toho 4. 4. Nebyl to žádný duch, ale už zřetelná čárka, ne sice 100% vybarvená, takže tím spíš se přikláním k tomu datu 4. 4.

A teď ten problém. Včera jsem byla u doktora a podle MS jsem měla být 7+6, ale podle UTZ doktor viděl prý tak 6+1 a bez srdeční akce. Je teda fakt, že s termínem MS si nejsem 100% jistá, ale podle pravidelnosti cyklu by to mělo odpovídat. Kdyby oplozující sex byl toho 14. 4., vycházelo by to. Pak by ale přeci nevyšel jasně pozitivní test už za 6 dní po sexu? Myslíte, že je možné, že se mi posunula ovulace? Třeba tím stresem? Šlo o úmrtí člena rodiny.

Je fakt, že někdy třeba 3 dny špiním a pak až se mi MS rozjede a vůbec si nepamatuju, jak to zrovna v tom březnu bylo.

Je možné, že pokud opravdu došlo k oplodnění toho 4. 4., že mohlo třeba dlouho trvat, než se vajíčko uhnízdilo, a tím se mi to celé posunout? Nebo se vždycky vyvíjí zpočátku všechna těhotenství stejně?

Zítra a v pondělí jdu na HCG, ale mám opravdu strach, že se jedná o zamlklé těhotenství.

Cítím se dobře, o víkendu mi bylo hodně špatně, jako kocovina, normální těhotenské nevolnosti, od té doby nic, občas žaludek na vodě. Před 4 dny slabé špinění, ale nic víc. Včera menstruační bolesti podbřišku a zad, šlo to až do třísel, ale jak jsem si lehla, přešlo to.

Mám se přikláněl spíš k tomu zamlklému těhotenství a připravovat se na revizi, z níž mám teda fakt strach? Nebo myslíte, že vše může ještě dobře dopadnout?

Omlouvám se za sloh, asi jsem se potřebovala vypsat.

Děkuji a mějte hezký den. 🙂

marta_kovar
14. kvě 2020

Tak jelikož si cyklus úplně nehlídáš, tak nemáš ani jistotu toho, že ta ovulace doopravdy byla takhle. Také mě v březnu píchala na vaječníkách ihned po MS a ovulace mě vážně nenapadla a doopravdy to tak bylo. A během toho cyklu mě pak v doby ovulace zase píchala v podbříšku. Já bych počkala na hodnoty HCG a pak se uvidí.
Nemusí to znamenat hned ZT. 😊

nejkulatoulinkatejsi
autor
14. kvě 2020

@marta_kovar Děkuji za odpověď. 🙂

marta_kovar
14. kvě 2020

@nejkulatoulinkatejsi Furt to není takový rozdíl v datumu. Já měla být v 10 tt a byla jsem v 6tt takže bylo jasné ZT. Ale u tebe to tak být nemusí a moc ti držím palce! 😊

nazka
14. kvě 2020

@nejkulatoulinkatejsi být Tebou zkusím se hlavně nestresovat. Nemáš jistotu oplodneni, tak bych to opravdu neřešila..
Já jsem dokonce měla přesný termín ovulace a tedy i oplodneni a na kontrole mi řekli, že jsem byla oplodnena asi o dva týdny později, což je už hodně rozdíl. A teď tomu divně oplodnenymu vajíčku jsou 4 měsíce ❤️ držím palce. Kolikrát čím min člověk ví, tím líp

nejkulatoulinkatejsi
autor
14. kvě 2020

@nazka To je opravdu zvláštní, nicméně povzbuzující! 🙂

ivis_b
14. kvě 2020

Já byla poprvé u doktora v 6tt a doktorka mi řekla, že to odpovídá 4-5tt. Pak se to srovnalo. Je brzo dělat nějaké závěry, uvidíš na další kontrole.

nejkulatoulinkatejsi
autor
14. kvě 2020

@ivis_b Super. 🙂

ivis_b
14. kvě 2020

@nejkulatoulinkatejsi víš co, v téhle fázi je to tak malé, že stačí, že to doktor změří o půl milimetru jinak a hned mu to hodí jiný týden. Záleží na pečlivosti doktora, na přístroji, který má v ordinaci atd.

nejkulatoulinkatejsi
autor
14. kvě 2020

@ivis_b Vím. Jenže ještě před vysetřením mi doktor říkal, že má super nový přístroj, 3x lepší než ten předchozí. Možná s ním ještě neumí. 😅

ivis_b
14. kvě 2020
amelia89
14. kvě 2020

to by som vobec neriesila este je brzy🙂 ja som bola podla MS v 6tt a doktor nevidel este vobec nic iba zltkovy váček a odhadol to na 4tt.
O mesiac na kontrole (podla MS 10tt podla sona 9+5 😊)

nejkulatoulinkatejsi
autor
14. kvě 2020

@amelia89 Krása, děkuju!

jjasmina
14. kvě 2020

Upřímně já jsem vždycky připravena i na horší variantu. U mě to bylo tak, že cce po měsíci a pul od poslední ms bylo na ultrazvuku vidět srdíčko a to má moje dr dost šílenej ultrazvuk. Ono hodně záleží na těch ostatních aspektech.Třeba segra to ted řeší taky poslední ms 10.3. a na ultrazvuku ještě nic, prej dr jí říkala, že příště tam už něco bude, tak jsem sama zvědavá jak dopadne, mě se tio zdá už dost pozdě

krupka3
14. kvě 2020

@nazka Jak se muze stat, ze mas termin ovulace, ale otehotnis o 2 tydny pozdeji? Pokud neslo o extremne vzacny dvouovulacni cyklus, tak je to prakticky nemozne. Maximalne se mohl zarodek zpocatku pomaleji vyvijet. Jinak jsi datum ovulace vedela spatne. Nic mezi tim neni, ta pravidla jak telo a oplodneni funguje jsou jasne dana.

nazka
14. kvě 2020

@krupka3 dělala jsem si ovulační test, jednoduché. Ovulace byla 100%,tam chyba nebude. Beru to, že doktor se někde v nějakým mm utnul a hned to pc vyhodnotil tak. Všeho moc řešit škodí 🤭

mysh_me
14. kvě 2020

@krupka3 @nazka me zas rekla doktorka, ze se v ranem tehotenstvi nemuze mimi vyvijet "pomaleji", ze nema zadne rezervy a budto se vyviji spravne, nebo neprezije, nic mezi tim. Ptala jsem se na to, protoze mi nekolikrat prepocitali tt (v podstate po kazdem utz rekli jinak) a oproti predchozimu se to vzdy jakoby "zpozdovalo", tak jsem se bala aby se mimi nevyvijelo pomalu. I presto je vse zatim v naprostem poradku, pry jak je mimi vetsi, tak se mereni zpresnuje. Pravidla jsou mozna jasne dana, ale veskere vypocty jsou jen odhad, odvozeny od prumeru... i to mereni v ranem tehu, je do znacne miry odhad, kazdy mm udela klidne dva tydny rozdil, a pokud ma mimi jen nekolik mm zadny utz to nezmeri presne... takze ten presny tyden, ktery nam stanovi, je vlastne jen orientacni cislo. A taky kazde telo je individualni, takze zjistit nejaky presny termin oplodneni je cisty odhad - i kdyz vime termin ovulace, muzou ty procesy v kazdem tele probihat jinak dlouho, jak tam vajicko a spermie putuji a kdy se potkaji, vliv ma i to prostredi a spousta dalsich veci...

nazka
14. kvě 2020

@mysh_me stopro souhlas ☺️

krupka3
14. kvě 2020

@nazka Jasne, s tim souhlasim, ze se nekde doktori utnuli v mereni mm 🙂 Prave proto bych ve tvem pripade zustala terminu ovulace verna, kdyz jsi jej od zacatku vedela.
@mysh_me nemas tak uplne pravdu, ja sve telo znam a kazdy mesic vim presnych cca 5hod, po ktere probiha ovulace, no a pak uz je to jednoduche - vajicko musi byt oplodnene do 24hod, jinak zanika 🙂 Takze ja si svuj termin dle ovulace vypocitala presne, kazdopadne k dr jsem sla poprve ve 13tt na screening, a ten mi jej odhadnul jen o den jinak, takze nemam co resit. Ale nesouhlasim s tim, ze zena nemuze vedet presny termin - resp. muze v nem byt rozdil max 24hod, pokud vi jiste, kdy ovulovala.

evulinn
15. kvě 2020

@nejkulatoulinkatejsi ahojky, vubec se neboj, utz mi taky celou dobu o tyden nesedi, to je jasny, protoze ovulace preci nebyla v den ms, tudiz velikost plodu nemuze odpovidat ms. Ja to mela taky tak, byla jsem na utz tusim 6+1 (utz delky, ne podle posledni ms-to bylo nejakych 7+0) a srdecni akce nebyla, byla jsem z toho hrozne spatna, ale dr.si me pozvala o tyden pozdeji a tam uz srdicko krasne tlouklo, takze opravdu az v nejakem 8tydnu podle crl na utz 😊. Ted jsem 11.tt a bojim se samozrejme vseho porad, vymodlene prvni miminko, tak se na to taky priprav 🙂 je to normalni, dej pak vedet jak ti to dopadlo a kdy si ze pozvali na dalsi termin?

nejkulatoulinkatejsi
autor
15. kvě 2020

@evulinn Moc děkuju. 🙂 Dneska jsem byla na krvi a v pondělí jdu znovu, aby se vidělo, zda HCG roste či naopak klesá... a ve středu kontrola a rozseknutí celé situace. Dneska jsem si volala o výsledek HCG, chtěla jsem si aspoň orientačně něco sama vydedukovat z tabulek, ale řekli mi, že pacientům výsledky sdělovat po telefonu nesmí, a ať si zkusím zavolat později, že možná chytnu doktora, který mi to říct může. No, na to jsem už kvůli návštěvě neměla čas. Takže nevím, na čem jsem. Je to zvláštní. Občas mám žaludek na vodě, ale jen chviličku, často mě bolí břicho jako na MS, až jen čekám, kdy to opravdu dostanu... včera mi přišlo, že mám plnější prsa a dnes zase nic. Fakt mám zamotanou hlavu a dneska se cítím fakt úplně “netěhotně”. Moc tomu nedávám. Aby to vycházelo, muselo by vajíčko po sexu plout ještě minimálně týden, a i tak by to nevycházelo přesně. Smiřuju se pomalu s tou horší možností.

goodzana
17. kvě 2020

Byla jsem u Dr 6+2 s tím že Dr říkal že plod odpovídá spíš 5+2 že byla asi později ovulace a gestacni váček byl 7 mm a embrio 2 mm TT dělaný obden tak stejně silné čárky pořád předtím byli slabší snad to dobře dopadne

evulinn
17. kvě 2020

@nejkulatoulinkatejsi ja verim, ze to dopadne dobre, uvidis. Az budes vedet, ozvi se 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru