Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
27. pro 2009

ale , samozrejme, aj ona je taka ista krasna, ako laura... 😉

mirunda
27. pro 2009

čaute kočky!
Tak jsme se vrátili od babičky (Jaber, od té co jí všechno vrže!!! Ono jí to tam vrže snad zase víc, já jsem se málem zbláznila). Mno a já tam normálně PO VÍC NEŽ ROCE A PŮL dostala menzes 😝 😝 😝 Samozřejmě jsem s tím nepočítala, takže jsem u sebe neměla žádnou vložku, nic.. krámy všude zavřený, protože to byl první svátek vánoční ☹ Mno a mamka mi tam našla vložky ještě po ní!!!!!!!!! Vůbec nedržely, děs.. jsem ráda, že jsem doma.. koukám, že Jaberka to dostala taky na svátky 🙂)

Simi, Filípek je fakt nádhernej!!!! Stálo to za to!!! Mimochodem, v den, kdy jsem rodila, bylo 7 císařů, dokonce jedna co rodila ve stejnou chvíli jako já, tak musela počkat, protože nevěděli, jestli půjdu i já na císaře.. takže chudák tamta maminka.. na oddělení jsem byla taky se všema co rodily sekcí, ale myslela jsem si, že je to vyloženě oddělení pro císaře.. a na JIP jsme se střídaly jedna za druhou.. ale už nelituju, taky mi to za to stálo.. a teď jsem mluvila o víkendu s naší příbuznou, má skoro 2-letou holčíčku - sekcí a teď v srpnu rodila kloučka normálně a říkala, že císařský řez milionkrát lepší, že normálně už nikdy rodit nechce, že nic horšího nezažila..

Byggytko, vítej doma!!! Vivi je krásná kočka, dej víc foteček..

Evi, fotečky krásný.. co to má Terezka za hračku? Vypadá to moc hezky.. 🙂 Lilča dostala ten hrací stoleček a pořád u toho stojí, už mi jde hlava kolem 😀 😀 Ale zase po mně nic nechce 😝 😀
Jaber, zkus jiný prohlížeč, já používám OPERA, ale třeba mi tu nejde moje farmička, takže facebook mám otevřený ve FIREFOX.. aha, čtu, že sis to už otevřela 😀 😀

evuse
27. pro 2009

Jaber, no konečně. Mě přijde, že mi moc podobná není, leda oči.
Břicho mi leze, už ho mám skoro pod prsama 😒 , jenže dole je to zatím špek 😠

Mirun to je hrací stoleček od Smoby

macalc
27. pro 2009

Ahojte .....

Tak ako čítam všetky sm,e spokojné najedené a obdarované ako sa patrí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Aj ja sa pridávam do klubu menzesoviek 😀 😀 😀 😀 😀 odstala som ho pod stromček 😀 😀 😀 😀 😀

Ešte pofotíme aj mi darčeky a pridám fotky z krstu čo som do teraz nestihla ale upravila som pár programov v pc a už viem posťahovať fotky z foťaku tak idem fotoť a pridám aj aj fotečky

jabera
27. pro 2009

jeeej, tak ked si budeme hlasit kramy, mame moznost vcas zistit, ktorej meskaju!

ja som mala teda take, ze som minula tolko tamponov, jak kedysi davno... dufala som, ze budu upravenejsie, ako kedysi, ale stale silne ako prasa... mirun, to muselo byt dobre, tie vlozky, snad v nich neboli nejake mysi 😀 nech ti ju neukusnu...

macka, to je evanjelicky kostol? emka to prespala cele?

zuzkaaaa
27. pro 2009

caute babenky
tak menzes som dostala aj ja dnes ale ja mám pravidelne asi 5 mesiacov takže pekne papám tabletky 😀 😀 😀

baby ja som sa táááák nažrala mali sme knedle domáce, mäsko a kapustu mňaaaaaaam 😝

jabera
27. pro 2009

hahha, zas chces aby ti bolo zle?????

macalc
27. pro 2009

jabera ano malá prespala cely krst a vten deň spala od 10te do 16tej normálne som nechápala čo sa stalo a potom sa svokra priznala ze jej dala 180ml mlieka tak som sa ja mohla čudovať čo sa deje že toľko spí a je to katolícky kostol. A zabudla som napísat že aj mi máme naušničky už z nemocnice sme prišli snimi len neviem urobiť takú dobre viditeľnú fotku ale posnažím sa

hanula83
27. pro 2009

Martasl, prosím tě, a jak ta kamarádka zjistila, že se to mimčovi vrátilo? Holky tak druhej den po přijezdu do porodnice strašně zase zežloutly a já se bála, tak jsem šla k doktorce a ta se smála, že je to normální. Vůbec jim ten bilirubin nezměřila, žádné odběry, nic takového, a řekla, ať je dávám hodně na denní světlo, že zanedlouho zase zesvětlají. Prý pokud nás pustili z porodnice, tak je vše v pořádku a dál se to už neřeší...

Byggyt, naše holky ty bělma v očích měly žluté určitě ještě měsíc. Pleť už měly v pohodě, ale bělma se spravily až jako poslední.. Taky jsem právě chtěla po doktorce, ať jim buď z krve nebo takovým tím měřičem zjistí, jestli se jim ta žloutenka nevrací. Ale doktorka byla úplně v pohodě a prej je to úplně normální a pokud už to jednou začalo klesat, tak je to dobré...

hanula83
27. pro 2009

Miru, až teď jsem si všimla toho zoubku, to moc gratuluju, opravdu nemohl být lepší dáreček 🙂... Jinak jak to, že máš menzes až tak dlouho po porodu? Mně teprve skončilo šestinedělí, tak nevím, jak to má být dál 😉... Jo a moje mamča to zase dostala přímo na Štědrej den přesně po roce. Už myslela, že má po přechodu, ale... to je fakt radost 😒

mirunda
27. pro 2009

Hani, děkujeme.. už je zoubek krásně vidět a krásně cinká o lžičku.. 🙂 Jinak když plně kojíš a přestávky mezi kojením nejsou delší než 6hod, tak s velkou pravděpodobností menzes nedostaneš.. teď už kojím jen 2x denně, takže mě to napadlo, že bych to měla dostat, ale nějak jsem si zvykla, že to prostě nemám - na lepší věci se zvyká dobře.. 🙂 Ale třeba myslím Jaberka, přestože plně kojila, tak to stejně dostala.. měla jsem štěstí, že jsem to neměla takovou dobu 🙂 Myslím si, že jsem ani nemohla v tu dobu otěhotnět, proto se říká, že kojení je antikoncepce.. Ale nespoléhala bych se na to 😀 Tvý mamky je mi líto.. tak třeba to bude mít jen jednou do roka místo měsíčně, to se dá vydržet 😀 😀

martasl
28. pro 2009

Tak bych řekla že byggy a Laura je jeden člověk.tak sorry-ale sluší to na fotečkách všem 😉 🙂

hanulo83-doktorka to malýmu od kamarádky měřila a brali mu krev a hodnoty byly zvýšený.pak užnešla ani k doktorce a jela rovnou do Svitav do nemocnice.ale nechtěli je tam přijmout,tak řekla že se tam odtud nehne-tak je přijali.je stejně stará-33,má první mimi,tak je taková vyplašená,ale to jsme každá mamina s mimčem.ať je první nebo pátý....

zuzkaaaa
28. pro 2009

ahojte babenky....
kúpili sme autosedačku http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/11316
naniu nám nedoporučili lebo, že neprešla nejakými skúškami 😒

lulupopo
28. pro 2009

caute baby,
ja som sa tu neukazala cez sviatky lebo som sa tesila, ze mam muza doma... byggyt a simsimca...dostala som dobre bobky este vacsie ako som mala z porodu a z celeho toho, aby vsetko dobre dopadlo....niektore dostali kramy, mne sa pre zmenu zlomili dva zuby.. zajtra idem k zuberke, uz teraz som z toho happy... takze ak by som sa tu nahodou nedostala do silvestra, tak prajem prijemne prezitie silvestra a vsetkym vsetko dobre v Novom Roku 🙂

simisimca
28. pro 2009

Lulupopo neboj...kazdy porod je individualny a za tie nase poklady nam to vsetko stoji... 😉

hanula83
28. pro 2009

Miru, tak to jsem tu asi za pěkného troubu, co?? 😉 Já věděla, že při kojení je méně pravděpodobné otěhotnět, ale s tou menstruací jsem to nevěděla... No jo, mama to bude mít sice jednou za rok, ale pokaždé zrovna na Štědrej den 😉))...

mirunda
28. pro 2009

Hani nejsi.. já si myslím, že to otěhotnění s tou menstr. souvisí, když to nedostaneš, tak přeci nemůžeš otěhotnět.. ale nikdy nevíš, jestli to příští měsíc dostaneš nebo ne 🙂 Mno, stejně, každá jsme individuální, to co je u některé, může být u druhé opak..

Lulu, třeba Jaberka měla myslím porod v pohodě 🙂 Neboj se.. zvládly to ostatní, zvládneš to taky.. 🙂

mirunda
29. pro 2009

babizny, kde jste?! Lili mi usnula, vůbec to nechápu, posledních 14 dní spí až po obědě.. 🙂
Holky, ona je taková žravá teď.. normálně sežere všechno na co přijde.. 🙂 Jí o hodně víc svoje jídlo, pak si vyžebrá ještě piškot, pak jí musíme dát ještě třeba rohlík nebo jogurt, když vidí, jak ho jíme my.. 🙂 Taky se pěkně zakulacuje.. ať už začne běhat, ať není cvalík 😝 😀

pocahontas35
29. pro 2009

Ahojte,

nebola som tu dlhsi cas, mali sme neprijemnu udalost v rodine, 25.12.2009 zomrela mojej svagrinej svokra, tak sme boli na cestach, vsetci boli z toho na "vetvy", miesto "stastne a vesele" sme vraveli "uprimnu sustrast". V nedelu bol pohreb, ale ja som na nom nebola, aj tak som mala dost, a nieto este ist na pohreb 😖

Simi a Byggy vase deticky su nadherne, velka gratulacia znova, tesim sa, ze ste doma a vychutnavate si to 🙂
Citala som o vasich porodoch, ja nechapem, preco nechaju tak dlho zenu trapit, ked potom je aj tak nevyhnutna sekcia, keby mi toto niekto vysvetlil, tohto sa obavam aj ja, ze ma tam nechaju v bolestiach a potom budu robit narychlo sekciu, ale kedze som zastancom pozitivneho myslenia, tak s heslom, zvladli to mnohe ine, zvladnem to aj ja, spolu s Lulu. Nic ine nam neostava. Lulu ako sa citis Ty??? Maly kope, tlaci, byva Ti este zle ? Ako si na tom ?
Lebo ja sa citim ako "tank", udychcana, velka ... a ako naschval, ked mi nieco padne, tak to neviem zdvihnut na prvykrat, no hotova "velryba".

Byggy kupila si nakoniec ten monitor dychu a ak ano, ako si s nim spokojna ???

Simi, Ty si mala zazmluvnenu doktorku a aj tak Ta nechali tak dlho trapit ???

Zuzka, ja som objavila obchod v Pezinku, kde su celkom dobre ceny, ale skoda, ze uz ste autosedacku kupili, mozno by si si vybrala, pridavam link, mozno sa vam zide ... ja som tam bola aj osobne, velmi sa mi pacila obsluha, bola tam velmi prijemna pani, vobec z nej clovek nemal pocit, ze otravuje ... fakt super obchod.
http://www.lacnejsie-nekupis.sk/

mirunda
29. pro 2009

Pocah, upřímnou soustrast ☹ Je dobře, že jsi nebyla na pohřbu, v těhu to nedoporučují, je to hodně psychicky náročné.. ☹

lulupopo
29. pro 2009

POcahontas uprimnu sustrast... no a ako sa citim, hmmm, v podstate ked to tak zhrniem tak na to, ze som ostala tehotna ako 95 kilova a naposledy som vazila 98, 7 kg je to slusne...ale aj tak sa citim ako veleryba... a hlavne co ma trapi okrem toho, ze zvyknem este grcat, tak je to roztahovanie lonovych kosti, co ma dost priserne boli, ze niekedy coraz castejsie uz nevladzem chodit, lieky bohuzial nemozem brat, lebo trpim opuchmi, nastastie, este preklempsiu nemam, lebo mam nizsi tlak ...no a uz ma maly tlaci, tak, ze nemozem v noci dychat zobudim sa na to, ze nemozem dychat, otvarame vsetky okna v byte...niekedy je tento stav umocneny este pustenim sa krvi z nosa...a tak...ale teraz som v pohode, lebo mam muza doma, takze mi je aspon psychicky lepsie, avsak od pondelka to zas zacne, sama so psom, bez znamych, kedze sme pristahovalci a tak...

pocahontas35
29. pro 2009

baby, vdaka .... zivot ide dalej aj ked prinasa taketo smutne veci ... tento rok bol pre mna velmi zly v aprili sme v jeden tyzden absolvovali tri pohreby, to je dost aj na kona ... ale nechame smutne veci tak ....

Lulu, to mas fakt dobre, ved si skoro nic nepribrala, ja nechapem baby, ako to robite aj Miska stale chudla, a Ty si skoro nic nepribrala ... aj ja by som chcela, ale 10kg mam uz hore aj ked viem, ze by som mala pribrat podla tabuliek len 7, ale snad to zide ... tak to s tym dychanim to uplne chapem, ja uz nemozem spat v posteli, ja spim v kresle, nastastie je velmi pohodlne, takze da sa ... verim, ze Ti je super, ked mas muza na blizku🙂

hanula83
29. pro 2009

Miru, no jasně, já právě ale myslela, že to jde hůř otěhotnět u kojení kvůli tomu, že tělo je "vycucnuté" a oslabené kvůli kojení.

Pocahontas: Taktéž upřímnou soustrast...

jabera
29. pro 2009

baby, ja vas zdravim...

pocahontas, to ma mrzi, ale drz sa, tehotna zenska tusim zvladne vsetko...
mylsim, ze 10 kg je este uplna pohoda, to ti zbehne naozaj aj samo hned po porode, podla mna...

hanul, mirunko, poznam osobne 2 holky, ktore otehotneli pocas kojenia a tak, ze este ani ms nemali...proste si moc fandili, robili to naplno a raz ta ovulacia proste dosla a ani nevedeli kedy.. tej jednej to teda nevadilo, oni aj chceli druhe, ale pre tu druhu to bol sok, lebo mali 8 mesacne mimi a este starsieho syna a teraz maju teda troch synov....a to bola v 4. mesiaci, ked na to dosla 😀 cize ho vlastne urobili, ked mal ten maly 4 mesiace a kojila ho uplne plne... no, zivot si obcas posranduje, takze opatrne!! 😉
inac ja som dostala 8 tyzdnov po porode, ale len raz a potom az teraz...

mirun, neboj, ved lilinka je vyslovene stihla kocka, este ma kam priberat... ja osm sa nastvala, ze borisovym ani uz fotky neposlem, lebo nam odkazali, ze nech z barta neurobime "gomboc" coz je po madarsky knedlik....
tak som si povedala, nech sa nanho ani nepozeraju 🙄

zuzka, velmi sa mi paci ta sedacka, co ste kupili malej.. ja este ztale len dumam o nej, ale onedlho uz budeme musiet kupit aj my, ale stale si hovorim, ze mam cas, kym nebude mat 13 kg bart, lebo dovtedy mame vajce a velmi mi vyhovuje, ze si ho nacvaknem na kolecka a mozem nakupovat tak.. vy sofinku teraz ako budete brat do obchodu? uz do kosika ju posadite?

lulu, fuha, tie tvoje stavy... strasne mi to mna pripomina, ale strasne! mozno som ti to uz pisala, ale ja osm v zavere vracala z kyseliny.. vzdy v noci a to bolo fakt sialene.. aj do 3. som byvala hore a blila, fuj, to bolo desne.
no a atu samotu tiez dobre poznam... az teraz to na mna zacina tak poriadne doliehat...

baby, boli sme na velkych nakupoch, sice sme toho moc nekupili,ale velmi sa tesim a velmi odporucam! kupili sme v ikey take podbradniky, co tu raz petrach radila, co vyzeraju ako bluzicka. je to fakt skvele, skoda, ze som to nemala davno... krasne sa to z toho zotrie a nema zakydane vsetko na co sahne. lebo bart si rad strka ruky do pusy pri jedeni a tie si potom otrie o nohu a podobne... proste u nas je to ako u prasiat, ked papa. ale ten podbradnik je fakt perfektny... skusim najst link a supnem to sem, mozno vam niekomu pomoze...

jabera
29. pro 2009

ozaj lulu a co tie zuby??? bola si uz u zubaka? to je moj des.. od porodu sa neviem dosta t uplne z bolesti zubov..

mirunda
29. pro 2009

Jaberko, já jsem četla, že aby kojení bylo možno brát jako antikoncepci, tak musíš JEN kojit (nedokrmovat) a přestávky mezi kojením nesmí být delší než 6hodin.. jestliže ta tvoje kamarádka měla už 8-mi měsíční mimčo, tak už asi plně nekojila a určitě ne každých min 6 hodin.. takže byla špatně informovaná, ale šok to musel být dobrý 😀 Ale i tak se to jako antikoncepce rozhodně nedoporučuje.. já se taky bála a kupovali jsme kondomy, jenže to není ono 😝 🙄 Těším se, až se třeba budeme snažit o další mimi, že si to rozdáme kdekoliv a kdykoliv 😀 😀
Jinak Lilinka není tlustá, ale už se jí udělaly trošku faldíky a má bříško 🙂 Je to zatím hrozně rozkošný, ale doufám, že to takhle nepůjde dál, to bych jí už neunesla.. 🙂
Bartik je krásnej, nevim co mektaj 🙂 Je to chlap, to je dobře, ale nepřijde mi kulatej ani tlustej.. to vůbec..
My už nakupujeme tak, že posadíme Lilču do košíku.. moc se jí to líbí, že se může otáčet a že vidí všude 🙂

Holky, já si dneska byla koupit ty šaty, za ten zoubek - koupila jsem si raději dvoje, to je napřed, až najdu další.. a normálně v tom nejlepším jsme s mamkou zjistily, že už je půl devátý.. tak jsem pelášila domu, Lili řvala hlady, jenže v tomhle mrazu jí nikde nenakojim, mno, děs.. a pak mi z toho usnula a do teď spí.. vůbec nevím co s ní mám dělat, až se vzbudí.. jestli jí tu kaši dát nebo ne 🙂 Aby mi tu pak nestrašila do dvou do rána 😀

jabera
29. pro 2009

jaj, este k tomu porodu, tiez sa budem zase opakovat, ale tak, ked uz sa tu o tom toci 😉 ...
nechcem nikoho strasit, to je jasne. a pravda je, ze uz si to vobec nepamatam, ako to bolelo, uz len viem, ze som hovorila, ze uz nikdy! 😀 a to som bola fakt optimisticka. vlastne som sa nebala. mavala som velmi silnu ms, tak som si myslela, ze ma nic neprekvapi. hahahhaha.
ale verim, ze kazdy citi nieco ine. urcite su baby, ktore maju miernejsie bolesti. lebo som presvedcena, ze trebars taka intenzita kontrakcii, ktoru som mala tu poslednu hodinu, sa uz snad ani dlhsie prezit neda. ved by im tie baby zdochli, podla mna... ja som mala problem s dychanim, zdalo sa mi ze uz vlastne nemam cas sa poriadne nadychnut a uz bola dalsia kontrakcia. to mi vadilo asi najviac, ze sa mi zdalo, ze sa vlastne dusim.
citala som, ze to je chyba rodicky, ze nedycha spravne. ale ja fakt neviem, co som mala robit inak, okrem omdletia, priznam sa, ze som chvilku uvazovala, ze by to bolo dobre riesenie. 🙂
ale jednu radu by som dala, mozno je to tiez individualne, ale povedala by som, ze som urobila chybu v tom, ze som si lahla skor, nez bolo treba.. mna sa PA pytala, ci chem este chodit a ja som mala pocit, ze si chcem uz oddychnut poleziacky,ale to bol omyl, lebo to uz nebol oddych 😀 a keby som chodila, mozno by bol bart rychlejsie klesol a bolo by to rychlejsie cele...
takze ja osobne radim chodit co najdlhsie, kolko sa da...
a nebojte sa, zvladnete to! 😎 aj ked ja fakt nepartim medzi tie , co by tvrdili, ze bol orod mojim najkrajsim zazitkom v zivote... tak to neda neeee.. povedala by som, ze okamih samotneho vystrelenia dietata bol jednym z najulavnejsich okamihov zivota, ake som zazila.. ta ulava, to je nieco neuveritelne. to je pre man najkrajsi zazitok 😀 zrazu ta bolest proste zmizne. to je krasa...

no, ja som sa tu rozkecala.

jabera
29. pro 2009

mirun, ze dvoje saty, hahahahha!
inac, len taka vsuvka, ako som aj pisala. ona zistila, ze je tehotna, ked mal ten syncek 8 mesiacov, ale bola v stvrtom, takze otehotnela, ked mal maly 4 mesiace.. chapes... proste, chybicka se vloudila..

jezis, chuderka lilinka, hladna.. ju ucis, ze vecer sa nezere 😀 asi by som jej kasu takto v noci nedavala, daj jej len prso... ved by ani nedokazala papat podla mna.

pocahontas35
29. pro 2009

jaberka: tie podbradniky sa mi velmi pacia, vyzera to dobre 🙂 no a co sa tyka pôrodu, urcite mas velku pravdu, ved potom napisem, ake to bolo ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru