Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
20. dub 2010

hanul, jeee, tak to by bola sranda, kebyboli zase dvojicky! a kedy to planujete? vidis a mirunka necha kubu chudaka sušit... 😀 a pritom ona nech suší! 😎

hanula83
20. dub 2010

Jaberko, asi by to byla sranda, ale nevadilo by mi to... Každopádně ne hned, až za nějaký čas, chci si holek pořádně užít a až trošku povyrostou, tak možná... Ale raděj neplánuju, prostě co bude, to bude 😉. Je možny, že za dva roky budu mluvit úplně jinak.

mirunda
20. dub 2010

Jaberko, snad to kvůli mě vydrží, ne? 😀 😀 😀 Ať suší, já sušim taky 😀 A jestli bude potom zase jen jedno mimčo, tak to svedu na kubu, ať se vajíčka uvolňují komu chtěji 😀 😀 Bohužel žádná dvojčátka v rodině nemáme, takže pravděpodobnost mizivá 😠 Hani, vy to máte v rodině?

hanula83
20. dub 2010

Miru, my široko daleko v rodině taky žádná dvojčata nemáme a znám takových víc, kterým dvojčata takhle spadly "do klína".... na tom to vůbec není závislé 😉

mirunda
20. dub 2010

děláš mi jen samou radost Hani 😵 😵 😵

hanula83
20. dub 2010

Miru, tak to jsem ráda 🙂... a to nemluvím o tom, že i tři vajíčka se můžou uvolnit 😉))))... ale stává se i, že jsou dvojčata a to jedno dvojče se ještě rozdělí... takže nastávající mamča pak čeká jednovaječná dvojčata a k tomu jejich trojče... 😉))

erikahla
21. dub 2010

Ahojte dievcence,
citam vas kazdy den, ale akosi nemam energiu na pisanie. V poslednom case velmi zle spavam a mavam desive sny, takze vecer uz padam od unavy. Neviem, co to so mnou je 😢 Budem dufat a verit, ze sa to coskoro vylepsi. Uz aj to pocasie by sa mohlo zlepsit, lebo ma z tych zmien tlaku asi sibne. Moj tlak je bezne 100/50 a ked sa zamraci, mavam take tocaky ... Ale dost bolo stazovania !
Zdravim vsetky nove tvare, aj ked uz su tu par dni a tesim sa, ze sa k nam pridali 😉
Marti, je mi to luto. Ale ber to pozitivne - dr povedal, ze idealne to bude v maji, tak to asi ma tak byt. Nechaj tu potvoru, nech sa vyblbne a potom budes mat zase niekolko mesiacov pokoj. Urcite to pride 😀 😀 😀 , verim tomu a ty musis tiez. Hlavne sa nenervuj !!!
Zuzicka, blahozelam k uveru 😉
Hani, obdivujem ta, musis mat uzasnu trpezlivost ... ale mas aj uzasne deti 😉 Ja mam pri tej mojej 5-rocnej slecne niekedy pocit, ze o par rokov ju asi nezvladnem 😒 Potom si ale uvedomim, ze aj tie deti sa menia, takze to nebude az take zle 😉 Je velmi sikovna a aktivna, vyzorovo aj rozumovo uz tak rok popredu. Uz sa ma aj pytali, ci ju nedam o rok skor do skoly. Ale preco jej kratit detstvo, vsak ? Je to moj anjelik, aj ked teraz jej musim hovorit "štrbáčik". Predstavte si, uz mame vonku 2 spodne predne zubky (podla vsetkeho aj to prislo o rok skor ... 😀 )
Jaber a ako sa ma Boris ? Uz ho mas doma?
Evi, riadne sa ti to krati. A brusko je super 😉 Mne sa to zase nejako vlecie. Asi tym, ze som uz dlho doma.
Miru, to nevadi ze to nebudu dvojicky. Mas este kooopec pokusov 😉
Tak sa tesim na citanie od vas a zelam vam pekny den !

martasl
21. dub 2010

ahoj ženský.mám tu ms fakt brutální.asi se na wc budu muset odstěhovat 😝 konečně volno,ale krátký.dnes jdu starší holce na rodičák,to bude mazec.a ještě ke všemu jela na ten percing-manžel jel s něma.řekla jsem mu,že nemůžu být tak dlouho bez wc. 😀 😅

no u nás vrodině byla z dvojčat tátova maminka.no a ještě u nikoho se neobjevili.každej vždycky trnul,jestli je tam jedno nebo dvě.ale jak píše Hanulka-nebránila bych se(sice by jsme byli opět bez ložnice,ale to je mi šumák),hlavně že ty děti jsou a jsou zdravé,no ne??

eri-teda tobě se to taky krátí,co??ten tvůj tlak,tak to je teda něco 😲ale hlavně,že jinak je vše ok.Co Eliška-těší se??naše Kača byla ze Simony unešená,nikdo ji nesměl ani pochovat,aby nám ji náhodou neukradl...no a teď jsou někdy jako kočka a pes.ale jen někdy 😀Kača už má teď jiný zájmy 🙄eri,co to je ,,štrbáčik" ?? 😅

dnes jela na ten percing a já jí jdu na rodičák.to bude něco....

jo jaberko-co manža,jak mu je??nic o něm nepíšeš....a nic nevíme??

jinak vám díky za podporu.doufám,že když mám teď tak brutální ms,tak se v květnu konečně zadaří.ono se moc nedá na to nemyslet,ale budu se snažit,slibuju 😉

erikahla
21. dub 2010

Marti,
"štrbáčik" je od slova štrbavá, čo znamená, bez zubov. teraz sa citim ako tatar, lebo to neviem poriadne vysvetlit. Mozno niektora z kociek ti to bude vediet lepsie podat 😀 😀 😀
Inak som ok a podla toho, ako sa babo neustale pohybuje, tak asi aj ono - dufam a verim 🙂 Eliska je strasne podarena - kazdemu hned vsetko vyzvoni, vsetky sprav y o babätku, aj o tom, kedy ma kope, co robi v brusku, ze uz ma vlasky a pod. Strasne ju zaujima, ako vypada, co uz dokaze a neustale mi pripomina - "maminka, za chvilu uz budes rodit, nezabudni !" Ako keby na to slo zabudnut 😀 Ale je to mile. Kazdu chvilu mi hladka brusko a kazde rano pri odchode do skolky mu da pusinku a povie "drzte sa maminka a davaj pozor na seba aj na Samka !" Vecer ho zase pohladka, da pusinku na dobru noc. Vtedy mavam slzy v ociach od dojatia. A najviac ma bavia tie jej "mudrlantske reci" - "Uz aby tu ten Samko s nami bol, ze mama ?! Je tu bez neho taka nuda !" Uz to vidim, aka ne-nuda bude po jeho narodeni 😀 , ale strasne sa na to vsetci tesime. Takze tak to nasa princezna preziva ...

jabera
21. dub 2010

baby, borisa mam doma!!!! sice neni uplne mentalne ok, lebo dosiel pesi!!! v dazdi, s dvoma tazkymi igelitkami, lebo nechcel minat na taxik.. 🙄 musi este behat po doktoroch a tak... no, snad to pojde k lepsiemu, aj ked tie diagnizy nevyzeraju najlepsie.. nieco so srdcom a krcna chrbtica.. uvidime...

marti, taketo kramy som ja mavala cely zivot, dufala som, ze po porode sa to zmeni, ale zial nie... mam to stale podobne. ale len asi 2 dni to u mna takto vyzera.

erika, to je strasny tlak. to ti fakt nezavidim. sa az cudujem, ze si schopna fungovat. a das si aspon kavu obcas? co ti na to hovori lekarka?

pet.s
21. dub 2010

Ahoj děvčátka, mě postihla spavá nemoc. Jsem jak medvěd brtník. Prosapala jsem noc, ráno udělala to nejnutnější, prospala dopoledne. Odpoledne mě mužík vyvezl na chatu na chvilku. Tak jsme chvilku dělala na zahradě a už zase bych spala.A to musím zítra do kanclu. Práce mám 3 zadečky. Blíží se DPH.

Erika no to je krásné jak to Eliška prožívá, jen aby se potom nepozabíjeli. Naše Bára teda moc času si zvyknout na to, že k nám dorazí bratříček. Z jeho příchodu byla nadšená asi 2 dni. pak ji rozčilovalo jak nám každý kouká do kočárku. On byl černoušek, tak to nám nakukovali do kočárku i cizí lidi. a po 14 dnech chtěla bráchu vyměnit za psa. Můj bratranec sestřenku zase za prase. 😀 😀 😀 😀

luci.kon
21. dub 2010

Ahoj holky, poslední dobou nemám vůbec čas sem něco napsat snažila jsem se vás dočíst co je nového ale vzápětí jsem to zapoměla, asi už mám tzv. těhotenský mozek 🙂 🙂 🙂 ,
Pet máš krásný děti 😉
přidávám fotku našeho miláčka, nemám skener tak jsem to musela dát přes foťák tak snad něco vidět bude, je to z 12tt

pet.s
21. dub 2010

holky vy máte všechny tak hezké fotky..my nemáme nic..mám jednu nic moc. Ale příští týden jdu na UZ, tak uvidíme.

hanula83
21. dub 2010

Eri, díky... no trpělivost mám, to je pravda, ale jak píšu, nevím, jak budu mluvit za pár let... A až začnou holky lozit, a pak běhat, tak to bude úplně jiná situace 😉)... Super, že máš tak šikovnou holčičku 🙂. No je fakt, že ono je to pak asi hodně intenzivní, když je pořád tak plná energie 🙂)...

Marti, tak to klidně můžeš dvojčata mít... Teď u nás na dědině jedna paní taky čeká dvojčátka a její tchýně je taky z dvojčat... takže tam to bylo nejspíš rodové...

Jani, tak hlavně, že máš Boriska už doma, tak ho od nás pozdravuj, chuďátko nemocné 🙂... To bude dobré, bude brát nějaké prášky, budou ho pravidelně kontrolovat, tak se to zlepší...

martasl
21. dub 2010

jaber-tak to je fajn,že máš miláčka doma,jen aby ho to promoknutí znovu nezklátilo a nemusel se do nemocnice vracet. 😝 tak s ním šup do peřin,horkej čaj a něco pořádnýho na jídlo.

luci-nádherná fotečka,pěkně vám ten mrňousek roste 😀

eri-tak to je Eliška asi hodně natěšená.je to moc hezký,mjak tě opečovává. 😉

jabera
21. dub 2010

pet, hahahah, ze za psa.. ale lepsie ako za to prasa.

luci, no teda, uz je to clovek, to je neuveritelne, ze? ja som si barta na takej fotke stale musela ocumovat...

no, tesim sa, ze je boris doma chudatko nemocne 😀 ale je dost nepouzitelny, je mu fakt este zle. neviem si predstavit, ze by isiel v pondelok do prace, coz on planuje... uvidime..

mirunda
21. dub 2010

čaute kočky!
Jaberko, jsem ráda, že máš brouka doma.. určitě mu bude líp a líp.. ale v pondělí ho nikam nepouštěj, užívej si ho doma 🙂

Normálně mi došlo, že moje sestřenice dvojčátka má 🙂 Dvě krásný holčičky.. takže to máme v rodině a já jsem určitě další v pořadí 😀 😀 Jinak jsem už to už dva dny nedostala, tak nevím co se děje, doufám, že jsem těhule 😀 To bych si tu svatbu moc neužila 😠 😝 Ale snad ne, ale láká mě koupit si test, protože jsem už nezodpovědná a ta možnost těhu tu je 😎 😀 😅 Tak uvidíme..

Eri, já se musela smát, jak jsi vyprávěla o Elišce, jak se těší na brášku.. to musí být rozkošný, kočička jedna 🙂

hanula83
22. dub 2010

Jaber, určitě ho do práce ještě nepouštěj, je to sice chuďátko nemocné, ale pěkný blázen!! Ať odpočívá doma... Ale chápu to, já mám doma taky workoholika...

Miru, no vidíš, tak to máš všechny předpoklady k tomu, že vás bude brzo 5 🙂))) nebo 6 😀

mirunda
22. dub 2010

Jaberko, kéž by 🙂 Ale teď ještě ne, až po svatbě, já tam opravdu nechci bejt těhule, já si to chci užít se vším všudy.. taky ta rozlučka se svobodou - jéééj 😀 Co bych tam popíjela jako těhule?? 😀 😀 😀

luci.kon
22. dub 2010

Marti roste pěkně,
Jaber to máš pravdu, že je to neuvěřitelné, pořád mi to nedochází, že ve mě roste človíček, a fotku mám ve vitríně vedle televize takže čumákuju jen na ní 🙂

hanula83
22. dub 2010

Miru, to bylo na mě nebo Jaberku? 🙂)))... To máš naprostou pravdu, o čem by byla rozlučka se svobodou, kdyby ses nemohla pořádně přiopít 😉... Ale zase - ta oběť by za to stála a opít se můžeš kdykoli potom 😀

hanula83
22. dub 2010

Luci, roztomilé mimí 🙂... a jak mává pacičkou, že? 🙂)... Já mám foto z ultrazvuku jen z 8 týdne a to jsou ještě takové dva flíčky 🙂)

mirunda
22. dub 2010

Hani, na tebe 😅 Mno jo, ale otěhotnět taky můžu kdykoliv potom 🙂 😉 Prostě bych ráda ty dva měsíce ještě počkala a ani pak se snažit určitě nebudem, pak tomu jen necháme volnej průběh.. Ten první rok jsme se chránili, teď už ne, teď si jen dáváme pozor 😀 Což je nezodpovědný 🙂 já bych snad tu svatbu odložila 😀 😀 😀

hanula83
22. dub 2010

Miru, máme to dost nápodobně 😉))... já teď momentálně neberu žádné prášky, takže asi tak... Jde hlavně o to, že po tom císaři by to bylo fakt hodně brzo u nás. Ale už je zase začnu brát, je to pro všechny lepší 😉)

mirunda
22. dub 2010

já jsem po porodu nic brát nechtěla, když jsem kojila.. ikdyž se dělají i prášky pro kojící, ale chtěla jsem být 100%ně bio 😀 A teď už je brát nechci dokud neodrodim všechny svý děti 😀 jj, po císaři mi říkali, že bych měla rok počkat, proto jsme se dřív chránili.. ale četla jsem připad, když maminka po cíasři otěhotněla v 6ti nedělí a vše bylo ok 🙂

pocahontas35
22. dub 2010

Ahojte,

Mirka, aj ja som rozmyslala, ci moze zena otehotniet pocas setonedelia, ked ma nechraneny styk, dala si mi odpoved, dik ... dufam, ze sa mi to nestalo, lebo to by bol pruser, tak rychlo po cisarskom, a keby ano, tak sa nic nedeje, bude mala Nelinka 🙂))))))
Hanka, ked si nekojila, kolko Ti male vypili ked mali 6t ? Pamatas si ? Kdesi som citala, ze od 2 mesiaca ti uz prespali celu noc, tak to som zvedava ako bude u nas. Zatial je to tak, ze ked maleho okupeme, dame mu papat a okolo tej 19:30 zaspi, tak sa zobudi presne o polnoci dostane papat a spi asi tak do 6h.
Neviem, co sa mu stalo, ale zacal v kociku plakat, uz sa to stalo 3x, ked sme boli vonku, tak spustil hrozny rev a ja som bola ako mama macocha !!! Darmo som sa mu prihovarala, este to bolo horsie, krical a krical ☹ Prisli sme domov a akoby utalo nic, ani slovicko .. 🙂
Baby, vcera som prvykrat stihla pri malom zehlit, ked zaspal, ale mali ste ma vidiet, zehlila som a aj palacinky robila zaroven 🙂))
Pridala som nove fotky, Marti info pre Teba 🙂))
Mirka, inak dobre sa Ti to krati, ani sa nenazdas, a uz si budeme pisat, ze aka bola svadba 🙂))
Davno som nic necitala od byggyt, macky, misky ...
Erika, mas rozkosnu Elisku ... a tesim sa na vasho Samka 🙂))

pocahontas35
22. dub 2010

Baby, co si myslite o ockovani proti rotavirusom ???? Dali ste svoje deti ockovat ???

mirunda
22. dub 2010

Adrianko, Kubova maminka má bráchu a ten je o 10 měsíců mladší než ona - což znamená, že jejich maminka otěhotněla taky v šestinedělí.. 🙂
Lilinka mi v hlubokým kočáru taky brečela, ale asi až když byla starší než je Samík, nebavilo jí koukat na oblohu, tak jsem jí musela nosit v šátku i na procházky.. pak jsem v 5. měsíci vyměnila hluboký za sporťák a dávala jí tam na bříško, aby se mohla koukat a byl klid.. pak naštěstí brzy seděla, tak to bylo uplně nejlepší.. doporučuju ten šátek nebo jiné nosítko 🙂
Samko je nááádhernej, maličkej.. rozkošnej..
Očkovat jsme nenechali na ty rotaviry, nehrotím to.. myslím, že zrovna tohle se dá přežít, přestože je to nepříjemný..

pocahontas35
22. dub 2010

Mirka, uz mam aj dve nositka, vcera bol maly v jednom z nich a pozeral na mna stylom, "toto ma byt co ?" a potom hrozny krik, este sa mu to velmi nepacilo 😒 tak ked bude trosku vacsi 🙂

mirunda
22. dub 2010

a jaký máš nosítka? Lilince se v šátku líbílo od malička, i Kuba s ní mohl takhle chodit, nepotřebovala vyloženě maminku.. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru