Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
4. kvě 2010

Ahojte,

Pet, gratulujem a tesim sa s tebou 🙂
Storm07: verim, ze cakanie je hrozne, ale neboj uz za chvilocku pride mala na svet.
Erika: ja som mala na kasel homeopatika Stodal, mne to velmi pomohlo a potom este odstaveny citron s cajom. Dufam, ze sa das rychlo do poriadku. Alebo by si mohla este vyskusat silny vyvar zo slepacej polievky aj ten mi zabera, ked mi je tak nanic.

pet.s
4. kvě 2010

storm ty brdo., tak to je síla. To se ti nedivím, že jsi na nervy.

mirunda
4. kvě 2010

ahojte holčiny

Storm, já taky přenášela - 10 dní, hrozný.. ale teď už se tomu směju 🙂 Takže neboj, miminko jednou ven prostě MUSÍ, at chce nebo ne 🙂 Tohle jsem si pořád musela říkat já 🙂 Myslím, že dýl by tě ani přenášet nenechali..

Jinak Evi a Jaber - četla jsem článek v Máma a já o tom, jak naučit své ratolesti usínat ve své postýlce 🙂 A to je jako na principu mámy radí máminkám a všechny maminky tam psaly, že nechaly děti vyřvat, že nic jiného nepomohlo.. dokonce se prý i prodává knížka o tom, a prý je nejlepší je nechat v postýlce, děti budou řvát a jít tam za 3min, pohladit, promluvit na ně.. pak odejít a přijít tam zase za 5min, zase pohladit, pak přijít za 9min a pořád to prodlužovat, aby mimi vědělo, že jste ho tam nenechaly.. a takhle pár dní.. taky si tam maminy moc vychvalovaly, že daly dítě do jiné místnosti, než spí rodiče, což ale všude nejde, třeba u nás by to nešlo.. mno, jestli chcete, můžu vám článek naskenovat a poslat do mejlu.. nebo si pořiďte tu knížku 🙂

pet.s
4. kvě 2010

Mirunda...no já tu diskuzi taky četla,ale popravdě nejkrásnější chvíle mého mateřství bylo, když se Barul stočila do klubíčka vedle mě a spokojeně chrupala. Spávala se mnou do 10 let. Kluk moc nechtěl. Až když byl větší, jako miminko byl hrozně uřvaný. Probrečel celý první rok a nepomohlo nic, ani stěhování do jiné místnosti. Prostě pak v roce přestal. Ale bylo to děsné.Moc si z toho jehpprvního roku nepamatuji jen to jeho brečení a zoufalé noci. 😀

mirunda
4. kvě 2010

Pet.s, tak to je věc názoru 😀 😀 Já teda zaznamenávám krásnější chvíle, než to, že jsem se dřív nevyspala, protože jsem se pořád budila, jestli Lili není u schodů ze spacího patra, aby neslítla.. a když se ještě moc nehejbala, tak měla období, kdy chtěla i 8x v noci přisát k prsu.. moc hezký bylo ze začátku, to spinkala celou noc v kuse bez probuzení a spinkala s náma, to jsem měla ráda.. ale jak se začla budit, tak to bylo strašný a až do tý doby, co jsem jí naučila spinkat u sebe v postýlce, tak jsem se pořádně nevyspala.. teď jak jsem vyspalá, tak jsem i příjemnější přes den.. mno, abych pravdu řekla, tak bych jí nechtěla mít v posteli ani kdyby se tam nebudila.. žádný ze svých dalších dětí to učit nebudu, samozřejmě jsou vyjímky, když jim není dobře, když jsou nemocné, když se bojí....
Pet.s, asi jsi to tu už psala, od kdy máš Dana a Barču u sebe? Od jejich narození?

martasl
4. kvě 2010

ahoj kočky 😉

pet.s-úplně mi spadl kámen ze srdce,když jsi napsala,že miminko je ok. 🙂 tak už to bude jen dobrý a za chvilku budeš mít holčičku v náručí 😀

já doufám,že nám to teď v květnu vyjde.byla bych děsně šťastná.holky,já vám to vaše těhotenství a mrňousky závidím(samozřejmě v dobrým) 😉

teď budu mít do pátku volno,ještě kdyby se tak umoudřilo počasí.

mirunda
5. kvě 2010

ahoj Marti, taky moc doufám, že vám to vyjde.. to je bezva takový dlouhý volno.. počasí je na nic, když už jdeme ven, tak musíme jen tady, kdyby začalo pršet, nikdy nevíš :(((
Normálně Lilina strkala tak dloho ruce k našim želvám, až jí jedna hryzla.. já se nejdřív zděsila, ona má fakt sílu, ale naštěstí z toho nic nebylo, jen bolest, žádná krev.. tak si to Lili asi pamatuje, už k nim neleze 🙂) Nebo to je jen náhoda?? 🙂)

martasl
5. kvě 2010

ahoj miru.jééé,máte želvy??holka taky chtěla,ale teď chce chameleona.už na něj má našetřeno,ještě něco na terárko a může nakupovat.jen se děsím té havěti na krmení-nesnáším brouky(kromě berušek 😀 ).ale slibuje,že si na to koupí nějakej box,co na to prodávaj.tak uvidíme...
u nás je hnusně a zima.taky mě to počasí už štve.dnes dojede manža,hurá... 🙂

mirunda
5. kvě 2010

Marti, máme vodní želvičky, jednoho velkýho (druhá velká nám zdrhla 😀 😀 ) a tak před rokem jsme si koupili dvě malé.. právě teď chceme taky nějakou ještěrku, Kuba chce taky chameleona a já chci agamu, tak uvidíme, kolik nám zbyde ze svatby 😀 Taky nesnášim žádnej hmyz, fuj!!! Stačí mi, že Kuba jako "zákusek" kupuje občas želvám červy, fujtajbl, tak se to kroutí, všude to proleze.. a ještě to chtěl dát do lednice, že tam dýl vydržej!!!!! Tak to jsem mu zakázala, ať to dává na chodbu..
Budete mít velký terárko? Na kolik vás to vyjde? To si celý platí ona nebo jí přidáte? 🙂

pet.s
5. kvě 2010

miru..jo vy máte patro...aha, tak to jo..my jsme ze začátku měli normál ložnici, pak když už byly obě děti, tak jsme si udělali taky patro. Jednou v noci nám Baru spadla dolů, těsně vedle postýlky, kde už spával Daník. Hned druhý den,to manža rozboural, obětovali jsme šatnu(byla pod patrem) a udělali znovu ložnici.
Barunku znám od 8 měsíců, v 10 měsících přišla domů. Daník přišel když mu byli 3 měsíce. V podstatě oba od miminek,ale přeci v tom je rozdíl. Ten první rok doma je strašně důležitý.

mirunda
5. kvě 2010

Fakt vám spadla Baru z patra dolu??? Já bych se zbláznila.. kolik jí bylo? A stalo se jí něco? Tak přesně kvůli týhle představě jsem byla prostě nucena naučit Lilinku spinkat dole v postýlce.. a ono je to tak rozkošný, když se ráno vzbudí, ona nikdy nepláče, vždycky si začne hrát, povídat si.. tak se vzbudíme i my, kouknem dolu z toho patra a ona nás už vyhlíží a má vždycky takovou radost, když tam vidí ty naše hlavy 😀 A třeba i 15min tam na sebe takhle koukáme a povídáme si a posíláme si pusinky.. mám to takhle ráda 🙂
A v čem je takový rozdíl, když jsi Barču měla až od 10 měsíců?

pet.s
5. kvě 2010

miru byly ji 3 roky pryč. Naštěstí nic,ale při představě jak si o tu postýlku zlomila páteř nebo se zabila se mi ježí vlasy ještě dnes.
Miru to se těžko vysvětluje, ale Tvoje Lilinka ví, že ty ji máš ráda, že tě má. Může ti věřit, že když brečí, když ji něco bolí, že přijdeš. Baru tohle nezažila. V kojeňáku byla hodně nemocná. Takže v horečkách, v bolístkách byla pořád sama v postýlce. Sestřička tohle většinou nestihne, i když snahu má. Má 15 dětí na starosti. Navíc jak Barča byla často nemocná, tak ji museli dávat pořád na izolaci.Tam byla věčně sama. Když přišla domů, tak té pozornosti zase dostala až přes příliš. Dbnes je to dospělá holka,ale nikomu nevěří, celý svět je nepřítel.Nemá potřebu si lidi kolem sebe přiklánět na svoji stranu, naopak jde proti nim. Má sice potřebu,aby ji měl někdo rád,ale neumí to. Proto provokuje, zlobí, neumí si navázat vztahy s nikým jiným než je nejbližší rodina. Například neumí se zachovat solidárně s cizím člověkem. je ji to jedno. To je svět venku a to ji nezajímá. Je to těžký,ale myslím, že to má na celý život. Bohužel.
Daník je doma od 3 měsíců. A je přesný opak. Třeba je to i povahou,ale myslím, že ta základní důvěra vzniká, tím, že mimi může věřit mámě a tátovi.

martasl
5. kvě 2010

no chaemeleon stojí 1200 a vybavený komplet terárko od 3000.něco jí přidáme za výzo a má v rpnu narozky.tak záleží,co bude chtít.agama se nám taky líbila,ale když uteče,tak je dost rychlá,takže je pak problém ji chytit(tak nám to bylo řečený ve zverimexu).Simona je taková pomalá a má na všechno hodně času.takže chameleon pro ni jako stvořenej.toho dohoní i kdyby nechtěla.. 😀 😀 a pro začátečníky je nejlepší.přemýšleli jsme nad suchozemskou želvou,ale ty ceny. 😠 😝 to by šetřila dlouho.

evuse
5. kvě 2010

Ahojte, Mirun pošli mi to prosím do emailu. Něco už jsem četla v diskusi. Zkoušíme to od neděle, to řvala hodinu, v pondělí jen půl hodiny, tak jsem si říkala super, funguje to. Jenže včera řvala 1,5 hodiny, už jsem byla na nervy, nějak mě i pobolívalo břicho, už jsem myslela na porodnici, fakt děsný. A dneska v 6 ráno, když se vzbudila na mlíko jsme si jí stejně vzala do postele, než zase podstupovat ten řev, chtěla jsme ještě spát, hned vytuhla a spaly jsme 2 hodiny. Jo je to krásný, když vidím, jak je spokojená, že je tam se mnou, jak se usmívá, hladí mě.... Jenže se po mě válí,pořád mě vytlačuje z postele, mám strach že spadne když se vzbudí a navíc když za pár dní bude mimino, tak to by fakt nešlo.

Pet.s to je super, že plodovka je OK 🙂 . To je zajímavé, co píšeš o Báře, že už tak maličké dítě je asi opravdu poznamenané tím co se okolo něj děje. Je to smutný. Ale věřím, že časem, až projde pubertou, zamiluje se, a bude starší, se to rozhodně zlepší. Předpokládám, že v poradně jste s ní určitě byli

Marti, Mirun, žádná taková havěť mi nesmí přes práh, beru pouze chlupatiny 😀 , kočky, psy, králíky, morčata, křečky

mirunda
5. kvě 2010

Evi, já vím, je to hrozná metoda, a to jsi ještě s bříškem před porodem.. ☹ Ale neboj, určitě se to Terezka naučí, ale musíš fakt vydržet.. článek ti zítra naskenuju a pošlu do mejlu, musim dolu do kanclu a teď tam je tchán ještě pracovně, tak nechci rušit.. po ránu to chápu, jak je člověk mrtvej, tak bych si jí taky radši vzala do postýlky, dělala jsem to stejně do tý doby, než jsem našla kousek od těch schodů.. takže fakt chápu..

Pet.s, je to zvláštní, že to tak malý dítě vnímá 🙂 To mě normálně ani nenapadne, naopak si říkám, že si nic nepamatuje, že má spíš takový pudy, jako je třeba to kojení, to mi přišlo strašně hezký a takový prostě spojení mezi mnou a Lilinkou, fakt zvláštní pocit.. ale jak píše Evuš, že teď je Barča v pubertě, tak potom to bude taky jiný.. a co třeba kluci? Zajímají ji? V tomhle věku jsem nedělala nic jinýho, než za nima nelítala 😀

Marti, neříkej mi, že je želva dražší než chameleon.. my je kupovali uplně maličký a jedna stála 390,-Kč. My hlavně chceme terárko, který bude trošku "živý" - jako aby tam rostly kytičky, aby tam byl třeba rybníček a tak.. ne takový to pískovcový, kde je max jedna větev.. prostě to chcem taky jako dekoraci do bytu 🙂

Jinak holky, musím se pochlubit, dneska jsem se dozvěděla, že můžeme mít za 1000,- obřad venku.. já mám z toho takovou radost, že snad puknu 🙂 Budu fakt jak princezna, jestli vyjde počasí.. prostě v zámecký zahradě, to je tak romantický 😵 Fakt jsem si vždycky přála se vdávat někde venku, kde to bude všechno kvést.. jéééé, já se těšííím 🙂

pet.s
5. kvě 2010

Evusko..no nením. S Bárou chodíme k psychologům od dvou let. je takové dost složité dítě. Všude jen problémy. Už od školky. jak je někde šikana, tak v tom jede naše Baruše. Ne, že by mlátila a okrádala spolužáky,ale říká naprosto nemilosrdně, co si myslí. Neuvědomuje si, že to ostatní může taky bolet. Jak je někde nějaká vzpoura proti učiteli, tak to začne taky ona. Jasně, že ji kluci zajímají, ale dost si vybírá. Jiank jsou to jen kamarádi. měla jseden vážný vztah s takovým fajn klukem. To byla tak hodná. On ji tak hezky měnil.Bohužel, on šel studovat výšku, měl svoji kapelu a Baruše nevydržela jeho tisíc aktivit.
Je těžko ovladatelná, má svoji hlavu a je s ní složité vyjít,ale samozřejmě, že ji mám ráda. A myslím, že i ona nás,. Ale někdy to je těžký. Když tu na mě ječí a nadává mi do pí....tak to dost bolí,ale důležité je vydržet a stát si za svém. ona pak vyměkne a jde to udělat.

😉

martasl
5. kvě 2010

miru-suchozemská želva je drahá.ty vodní stojej míň.

pet.s-to ti holka tak nadává??co na to její chování manžel??nedovedu si představit,že by si holky k nám něco takovýho dovolily.já byla na prášky,když mi řekla,že mi asi hrabe-už nevím,co jsme rozebírali.měla štěstí,že jsme šly po ulici.doma by dostala pořádnou facku. 😠 musíme jen doufat,že to ty naše slečinky fakt přejde a pak nám to všechno milionkrát vynahraděj. 😉

pet.s
5. kvě 2010

marta..no já nežiju s adoptivním tátou Báry, takže výchova je jen na mě. Muž se do toho nemíchá. A Bára táta ten se v ní vidí. To víš, že ode mě taky dostala. Ale je to téměř k ničemu. Těmhle dětem se prý nevytváří paměťový vryp do mozku. Proto se klidně pujdou spálit o žehličku 3x. má diagnostikované ADHD syndrom, LMD a všechny možné dys.
A prý, co psychologové nestilhli napravit do první menstruace, tak už nejde. A vzhledm k tomu, že jsme fakt odborné pracoviště, kde ji konečně pomohli bylo v 14 letech, tak toho už moc nezvládají.
No tobě to holky vynahradí,ale já Báru nesmím ani pohladit. Nějaké pomazlení si můžu nechat jen zdát. Přitom když byla menší , tak se mnou i spala. furt byla přilepená na mě.Asi do 12 let. Jediné chvílr, kdy je vidět, že mě asi ráda je, že si se mnou chce povídat. Někdy to jde,ale spíš většinou má v uších sluchátka a nevnimá.
No co, nebudu tu fnukat. Je to moje dítě a já ji miluji jaká je. Však on ji jednou život naučí. Musí k tomu dojít sama. 😉
A navíc jako náhradu mám kluka, toho mi Pán Bůh dal za odměnu. 😀 😀

erikahla
6. kvě 2010

Ahojte babulky,
ako to tak citam pet.s, mas to dost tazke a velmi ta obdivujem za ten postoj, aky k tomu mas. Ani to neviem vyjadrit - mozno by na to sedel pojem "prognosticky". Ak by si sa na to takto nepozerala, asi by ti to muselo byt veeelmi luto. Nie kazdy by to takto zvladal. Neviem si predstavit, ako ta to niekedy musi boliet. Snad sa ja nicoho takeho nedockam, ja som velmi "mäkka" a tazko by som to prezivala 😅
Baby, mna to pocasie nici. A este k tomu ten moj kaslisko 😠 No ale ved ja na to rychlo zabudnem - od zajtra malujeme. To bude "prca" 😉

pet.s
6. kvě 2010

erika...no neříkám, že je to lehké,ale zase, co můžu dělat. I když je adoptovaná, tak je moje. To ani jinak nejde. Nemám pocit, že by byla cizí. Spíš lituji ji. A navíc si říkám dokud nekrade a nefetuje, tak to furt ještě jde, ne?
A jak říkám jako náhtradu mám synáčka. Koukni do albíčka jakého krásného čenouška. Je to fakt božské dítě. Samozřejmě, že taky má své mouchy, ale vcelku dohromady je to skvělý kluk a vztah s ním by mi mohla závidět leckterá biologická máma.

erikahla
6. kvě 2010

Pet.s, znova sa musim opakovat - mas moj uprimny obdiv !!! A co sa tyka tvojich fotiek, vobec mi neponuka tvoj fotoblog, tak neviem, kde je problem.
U nas zase leje ako z krhly. Porazi ma 😠

jabera
6. kvě 2010

baby, ahojte,

mirunko, ja som tu knizku citala, to je ta o ktorej hovorim, ze je sadomaso 🙂 fakt to nie je moj styl, nechcem to robit. aj ked mi niekedy bart strasne leze na nervy, to pripustam... inak tu knihu napisali nemci, t sa tak aj hodi.. taka studensia vychova na moj vkus... ale ktovie, mozno aj ja raz budem nutena nieco podobne urobit, ked trebars budem musiet barta odkladat,alebo co...

pet... citala som raz velky clanok o detoch v kojenakoch a presne toto tak bolo. ze v prvom roku zivota si to dieta tvori citove vazby na cely zivot. a presne co pises, ze bezne mimino, ked place, tak ho niekto vezme, da mu pusu a podobne.. ale tieto deti to nepoznaju a nieco tam ostava.. je to smutne. ale verim, ze puberta to este horsi a ona raz urcite pochopi, ako si ju lubila, ajked ona bola trebars protiva. a mozno roztaje pri miminecku malinkom...
iank sa uprimne tesim, ze si ok.. uz len 20 tyzdnov a mas to za sebou!!

erika, fujtajbl, taka desna choroba.... predpokladam, ze uz si ok, ked nic nespominas. to snad uz ani moc sranda neni v tvojom tt... ale tak uz je asi ok...

jabera
6. kvě 2010

jaj erika a to malovanie... no co ja ti viem? 😅 vhodny cas?

martasl
6. kvě 2010

ahoj 😉

pet.s-no holky se mazlet nechtěj.starší už hodně dlouho a mladší,jak viděla,že se starší cuká,tak začala taky.ale jak píšeš,je úplně jedno,jestli jsou vlastní nebo adoptovaný,prostě je milujeme 😀 😉 dnes jsem byla s Katkou u doktorky,tak má angínu.nemůže ani mluvit.holky,koukly jste na ten pirsing?(pravopis přehlídněte,jo( 😀 dala jsem to do alba.

jabera
6. kvě 2010

baby, ved mne sa uz bart cuka a necha sa oblizovat len rano po zobudeni, ked je taky zneznely cely... ja ho muchlam nasilu, on potom jaci a zuri. 😀

marti pearcing je super, mne sa to velmi paci. keby som nebola prasa, hned by som to brala...

macalc
6. kvě 2010

Ahojte babulky

Vitam nove tehulky snazilky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Mi sa mame celkom dobre len posledne dva tyzdne sme chore Emmka mala pred dvoma tyzdnami chripkovu virozu a dnes ma riadne vystresovala az tak ze som sa musela vyz...cat kaky stres som chitila poobede mala tepoltu 39 a potom zaspinkala a vecer 39,3 tak sme sli na pohotovost a mali sme stastie ze robila akurat nasa dr a mame zapal priedusiek 😒 ☹ a dostali sme dalsie antibiotika a k tomu vsetkemu nas trapia aj zubky ale co uz ked aj timto musime prejst.

Jabera Bartik je uz velky chlap a uz to maznanie neberie tak ako ked bol mensi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pet.s obdivujem tvoju vydrz lebo mna by to uz polozilo

evus uz sa ti to pomaly krati a Terezka bude mat doma zivu hracku zavidim ti tehu obdobie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pet.s
6. kvě 2010

erika klikni na můj pas..ono tě to přesměruje na české stránky a na můj fotoblog.

macalc..ale nepoložilo...ono totiž není jiný řešení. Co s ní uděláš? Výchovou v 16 letech už asi nic. Trochu zvládají na té psychologii a terapii, ale jen někdy. děvenka občas spolupracuje, občas ne. Já se ji nedivím. Já jsem tyhle skupiny absolvovala v rámci studium na výšce, a byla to pro mě síla. Takové tahání dušičky na světlo, musí být pro tyhle puberťáky dost těžké.
A na to,abych ji vzala a odvezla někam do ústavu? na to jsem srab. Urvalo by mi to srdce.Navíc si myslím, že bych si sice ulehčila, ale jí přitížila. naučila by se tam ještě to, co neumí. Prostě si myslím, že to není řešení.
takže jediné řešení je držet, ale ono to není tak hrozné. Většinou je zavřená v pokojíku se sluchátky na uších.

jabera
7. kvě 2010

maci, to este furt ste chori??, to je smola, jak sa vam to vlecie.. snad uz sa to spravi, ked zvnovu chudatko lieky musi brat..

peti, ono to nakoniec nema daleko od niektorych extremnych pubert vlastnych deti... len si myslim, ze u teba to ostatni niekedy vidia dramatickejsie, lebo maju pocit, ze ved neni vasa,ale pre teba je vasa... ja mam nieco podobne,ale urcite nie tak extremne - u manzelovej dcery.. a zial, ja teda citim, ze nie je moja... a je mi jasne, ze keby bola moja, tak by som jej vselico vlastne odpustala. ale kedze som ju spoznala az uz ako velku holku, vlastne si asi vzdy budem uvedomovat, ze to nie je moje dieta, aj ked ona za to nemoze, to je jasne...
a ako je na tom danca s ucenim? aj tam su problemy?
jej a uplne som ti zabudla povedat, ako strasne si ma pobavila tym, ze sa trenujes na manzela, az bude bezvladny 😀

macalc
7. kvě 2010

Jaber mi sme uz boli na tom dobre len sme zase nieco lapli a teraz sme chore obidve cely den sme prelezali v posteli a mala tie hnusne teploty zvlada celkom v pohode ale verim ze do pondelka budeme v pohode

pet.s
7. kvě 2010

jaberka...pokud myslíš syna Dana, tak tam problémy nejsou vůbec. Je nadaný na jazyky. Je trochu líný, tak kdyby chtěl tak má samé. Takhle je to horší.
S Bárou byly vždy problémy s učením. Půlku základky mi vyhrožovali, že mi ji dají do zvláštní školy. Zůstala jsem i kvůli ní doma, abych se s ní mohla hned po příchodu ze školy učit. Ale třeba v dějepise vynikala, protože máme dědu, který dějepis miluje, tak jim vždy vyprávěl.
Ted je na učení, tak někde plaveme a někde ne. No ted už to moc neřeším. Občas se s ní ještě učím.Ale řekla bych, že je to lepší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru