Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
21. čer 2010

Dnes jsem si byla vyzvednout recept na listovku a doktor chtěl se mnou mluvit.prej jak to takto ještě chceme dělat.tak mu říkám,že jsem počítala tento měsíc s otěhotněním,že jsme se poctivě obden snažili.prej obden nemá cenu.hlavně v období ovulace.listovku mi dal na 2 měsíce(jinak mi ji dává na 3)a prej od srpna s tím začnem něco dělat.udělá komplet vyšetření,stěry a kkev na prolaktin.říkala jsem mu,že mě pořád dost bolej prsa.prej to může být tím prolaktinem.jestli ho nemám moc.tak uvidíme a snad se to nějak pohne.třeba do té doby budu těhu.je vidět,že s tím sám od sebe chce něco dělat.taj jsem ráda.

Iji-teda 1 várka ze 6??no těpic. 😀 ale pohled je to krásnej.já jsem ulítlá na věšení prádla a takových věciček obzvlášť.budou vám stačit skříně.mimi bude jak z časopisu 😀 kočárek taky pěknej-hezký veselý barvičky.

martasl
21. čer 2010

jaberko-ahoj.jak je na Slovensku??užíváš si to?a jak se tam líbí Bartovi?

martasl
21. čer 2010

jo Miru-baštím baby plan calibrum a od doktora mám listovku na předpis.

hanula83
22. čer 2010

Iji, na té šňůře to vypadá pěkně 😉)... Já jsem taky byla do toho trošku ujetá a ráda jsem to prala, věsila a žehlila. Dokonce jsem dbala na to, aby stejné oblečky byly vždy u sebe, takže to bylo něco podobného akorát vždy po dvou 😉.. a v těhu jsem ještě neměla moc co dělat a dokonce jsem vybírala kolíčky na prádlo, aby k tomu oblečku vždy ladily 😀 😀 😀 ... Teď to dělám pořád tak, ale někdy není čas se s tím piplat. Ale je to taková moje úchylka 😉))...

evajza
22. čer 2010

Holky mám dotaz,zřejmě budu mít u porodu váhu nad 100,tak jak je to s epidurálem,slyšela jsem,že nemusí zabrat,máte některá zkušenosti????

pet.s
22. čer 2010

evajza neblbni to já už mám ted 100 kg..a taky plánovaný císař v epidurálu...
ale asi to bude blbost. Měla jsem epidurál asi v 88 kg a nikdo nic neříkal.

hanula83
22. čer 2010

Evajza, ty ale budeš mít přirozený porod, ne? Tak to by ti spíš poradily ostatní holky, já měla císař.

Pet.s, právě já myslím, že epidurál se dává jen u přir. porodu, u císaře je to spinál. Je to trochu něco jiného. Já ten spinál taky chtěla, být uspaná jen částečně. Jenže se jim nepodařilo mě napíchnout do zad. Podlě mě to bylo právě váhou...

...takže určitě to jde, jde spíš o to, aby se to podařilo napíchnout...

evajza
22. čer 2010

@hanula83 právě,že u prvního jsem nevěděla do čeho jdu a litovala,že jsem,že jsem si nenechala dát ten epidurál /přirozený porod/ a pak už bylo pozdě,že 😀 Tak tedˇbych chtěla s epidurálem,no uvidíme,jak to dopadne,stejně mne nenechají přenášet,jsem na dietce ohledně těhu cukrovky,tak jistě budu mít vyvolávaný 😒

evajza
22. čer 2010

@pet.s neboj,přesně,jak říkala hanula83,cisař je něco jiného.

adavrtule
22. čer 2010

Ahoj holky,jsem tu nová,ale doufám že vám tu nebudu vadit 😉 Já se přiznám jsem šílená baculka,ale co by také né když mám dvojčátka že? 🙂 Ale nevím jak to budu zase hubnout.I normálně nejsem nejhubenější,ale ani né tlustá ale téda nevím, ☹ nevím.

pet.s
22. čer 2010

hanulko a jaký je ten spinál? Co to vlastně je?
adavrtule...jasně, že nevadíš, pojd k nám. Máš dvojčata uměle a nebo normálně? Já uměle holčičku ve 40 letech.

adavrtule
22. čer 2010

Pet uměle ale Dominiku a é je sedm let mám normálně 🙂 Terezka je krásné jméno.A tak jsem se prý měla původně jmenivat ale nakonec dali naši jméno Adéla 😀 A dočetla jsem se že máš téda velký sviště už :D

adavrtule
22. čer 2010

Já musím holky ke kamarádce na kafe a s Domi na hřiště.Tak se tu mjte fajn 😀

luci.kon
22. čer 2010

Ahoj holky
Marti neztrácet naději to je to nejdůležitější, já vím kecá se mi to, když už máme zaděláno, ale nemysly na to, i když je to těžký, já dlabala Biofolic listovku, a zkoušeli jsme to jen dva dny v měsíci a to před a v den ovulace, kdy je to nejsilnější, jinak sexík jsme samozdřejmě měli i jindy 😉 , ale s pláštěňkou 🙂 , a jak dlouho to zkoušíte jestli se můžu zeptat,
No ale DRŽÍM PALCE 🙂
Evajzo kamarádka rodila císařem, protože malá nebyla otočená a nejdřív ji dali spinál a taky ji nezabral a to měla 75kg, takže váhou to snad nebude, no pak musela pod celkovou narkózu, jinak ted má asi 55kg, ale vůbec jí nezávidím 😒
Zítra na gyndu a v pondělí na cukr bléééé 😖

mirunda
22. čer 2010

Holčičky moje, já se loučím, nevím na jak dlouho ;) Tak mi držte palce, ať to všechno dopadne tak jak si přeju.. zkusím se tam připojit na koníka, když se nepřipojím, napíšu buď Evušce nebo Hanulce, jak to dopadlo.. hrozně se těšíííím, s váma to tak všechno letí!!! Ještě nedávno jsem si tu stěžovala, jakýho mám troubu, že mě nechce požádat 😀 😀 😀

Vítám novou tvář, doufám, že s náma zůstaneš dýl..

Luci, ať dobře dopadne cukr, neboj, dá se to vypít, je to hnusný, to si ce jo, ale myslím, že jsem pila i horší srágory 😀

evuse
23. čer 2010

Ahojte holčičky.

Eriko Lukáš naštěstí kvůli těm prdíkům neřve, jen se běhen dne často koutí a rozčiluje, tak ho musím pochovat, zacvičit s nožičkama, nebo namasírovat břicho, aby se vyprděl, nebo vykadil. Nejlépe prý an to fungujou probiotické kapky, jenže taky stojí kolem 600 Kč, u vás prý jsou o pulku levnější.

Marti jojo, zábrany (polohovací klíny) jsem měla i pro Terezu, abych jí občas dala na bok. Někdy když třeba nenohla usnout a já jí dala na bok, tak hned zabrala. Myslím si, že je to chudinky taky pořád nebaví na těch zádech, dokud se sami na bůček neotočí. KOčár myslím půjde i do zimy. Malej bude ve fusaku a Tereza bude mít deku přes nohy. Pro mě je to pohodné vozit jí v kočáru a vyndat jí ven jen tam, kde se mi to hodí 😀

Lji, to jsou super fotky, ty minioblečky na šňůře 😀 😀 .
Lukášovi už je dokonce nějaké oblečení malé 😅

Mirun, ty brďo, ty se sem vrátíš už jako "paní". Tak ať se vám to všechno vydaří.

evuse
23. čer 2010

Evajza, podle toho, cosem se tu různě dočetla bych řekla, že je tam u nadváhy právě problém s tím napíchnutím. Že se přes to sádlo špatně trefujou. Já o něj taky uvažovala , první porod bolel děsně, ani jsem pak nechtěla další dítě, a nakonec byl druhý porod za 3 hodiny hotovej, třeba ti to taky půjde tak rychle 😉 .
Na vyvovávání kvůli cukrovce moc nespoléhej, já jí v prvním měla taky- stačila dieta- a ještě vysokej tlak a o vyvolávání nepadlo nikdy ani slovo. Pravda, Tereza se narodila přesně na termín, nevím, jak by to řešili, kdybych přenášela. Každopádně většinou jsou myslím vyvolávané porody kratší, až na vyjímky.

Adavrtule, já myslím, že s dvojčatama zhubneš, a ani nebudeš vědět jak 😀 . Já sice nemám dvojčata, ale děti jsou od sebe jen 16 měsíců a je to docela záhul. Jíst moc nestíhám a pořád kmitám od jednoho ke druhému.

Lucikon, tak ať ti ten test dopadne dobře( a ať ti neni blbě 😀 , vem si sebou citron, ten si tam můžeš vymačkat, je to pak mnohem snesitelnější)

adavrtule
23. čer 2010

Mirrundo držím palečky to si piš! 😉
Evuse no doufám ale stejně to nebude jako za mlada 🙂

pocahontas35
23. čer 2010

Ahojte,

Mirka, budem na teba v sobotu mysliet, snad vsetko dopadne podla tvojich predstav, tesim sa na fotky 🙂
Iji: tie male veci na snure su velmi zlate, tiez som sa tak vytesovala, ked som si vsetko pripravovala 🙂, takze chapem tvoje pocity 🙂
Baby, dnes sme mali poradnu Samko ma 6430 g za 6tt nam pribral len 130g ale strasne sa nam natiahol ma 70cm. Pomaly nam vanicka, co mame v kociku bude mala, mozno este mesiac ... ved uvidime. Mame za sebou aj prve ockovanie, maly bol velmi statocny, zaplakal, len ked ho pichli a potom bol tisko. Bol velmi zlatucky🙂 Doktorka nam vravela, ze nemame ist von na slnko dva dni a potom uz mozeme.

evajza
23. čer 2010

Holky díky za pár informací,v září vám dám vědět,jak jsem dopadla,dneska na prd,dostala jsem inzulín ohledně cukrovky ☹ ☹ ☹

erikahla
23. čer 2010

Ahojte !!!
Zdravim nove tvare 😀
Miru - budem na teba mysliet a zelam ti, nech to vsetko dopadne podla tvojich predstav. Pocasicko vam urcite vyjde, pred chvilou som pozerala predpoved pocasia. Tak, to by sme mali ... 😀 😀 😀 Tak teda slecna Horakova, este si to uzite a potom uz budes "len" PANI 😎
Ahoj Adri, uz si sa davno neozvala. "maly" je teda poriadna spagetka 😀 Najdolezitejsie vsak je, ze ste zdravi. Len tak dalej 🙂 🙂 🙂
Evi, ak s tymi homeopatikami mozem nejako pomoct, kludne daj vediet. Mozem ti ich u nas kupit a poslat. Necham to na teba.
Dnesny vysledok poradne - vsetko ok; dr by bola rada, keby som ukoncila 39. tt. Ale ide na dovolenku a pride az 12.7. Dovtedy nemam vobec naordinovanu ziadnu kontrolu, co sa mi zda v tomto stadiu dost odvazne. Ked budem mat problemy, mam ist do nemocky, inak nic. Nezda sa vam to na hlavu ???

lji
23. čer 2010

erikahla neviem čo ti na to napísať, pretože ja som sa dnes cítila desne bezradne ked som zistila že môj lekár ide na dovolenku počas môjho 34 až 35tt a zostala som taká bezradná aj ked viem že je všetko ok.... 😖

baby s tou epidurálkou som aj ja rozmýšlala ale pochybujem že sa im podarí mi ju napichnúť tak to asi zvládneme bez nej 😔

pocahontas no sranda malý aký velky 🙂 a čo potom?kupujete novy kočík alebo ako?

lucikon mne osobne tá chut ani tak nevadila-jedla a pila som aj väčšie humusi 😀 ale priznám sa že som to pila moc rýchlo a hrozne sa mi zakrútila z toho hlava tak radšej pomaly dalej zájdeš 😀

evuse no aj ja mám pár oblečkov čo myslím že ani nedáme na seba také sú mini takže sa nečudujem že lukáško potrebuje väčšie.

a samozejme najlepšie na koniec - Mirunda silno držím päste, riadne si to uži nech je to najsuper deň aby si nan mohla spomínať s úsmevom a radosťou 🙂

adelinka
24. čer 2010

ahojky
evus..gratulace k mimisku...
jinak u nas vse ok a dr rikal ze sulinek tam neni tak snad se nespletl 😀 jsem aj venku brecela tajne v aute jak jsem byla rada ze je to holka 😀

pet.s
24. čer 2010

adeli..gratulace k holce..další baba...já taky čekám holčičku.Dnes jsem koupila rychlozavinovačku a kapsářek na postýlku.

adelinka
24. čer 2010

je pet..tak se zadarilo..uz jsem tady davno nebyla...terezku jsem taky mela napsanou u petana

zuzkaaaa
24. čer 2010

ahojte žienky...
už sme doma, došli sme skôr počasie bolo 3 dni na prd včera už zas veľmi teplo kúpať sa nedalo more studené tak sme nakúpili plno blbostí jedli pili čo sa dalo a došli domov 😀 potom pridám fotky na facebook

evuse
24. čer 2010

Ahojte 😉
My dnes dopoledne vyrazili s dědou do Ikea. Koupila jsem nějaké krabice Tereze na hračky. No a samozřejmě vonnou svíčku, ty prostě nikdy nemůžu minout a taky 2 ty jejich obrovské čokolády 😵. Bylo tam takových lidí, no hrůza 😠

Eriko moc ti děkuju za nabídku pomoci, v nejhorším se ozvu 😉 . Snad to zvládneme i bez nich, zatím se daří. Nevím, jestli jsem to psala, ale prý hodně pomáhá teplo na bříško. U nás v DM drogerii prodávají pytlíček s třešňovýma peckama, to se nahřeje třeba v mikrovlnce a položí na bříško. Takže to používám skoro při každém krmení.

Zuzi ty už jsi zase zpátky? 😀 A jak proběhla cesta, dobře? Koukám, že dovolenou trávíme podobně, sníst a vypít kde co a nakoupit kupu blbostí 😀 😀 😀 , Jé, jak se mi po tom stejská, tak snad příští rok.

Adelinko ahoj, gratulace k holčičce.

Pet.s já jsem trošku magor, rychlozavinovačky mám 3. Dvě na ležení v postýlce, ale moc ho nezavinuju, spíš to používám pod něj jako dečku, abych nemusela převlíkat postel, kdyby se prokadil, pročůral, nebo poblil ( to vše už se stalo), takže pak jen vyměním za druhou zavinku. A tu třetí mám za stejného důvodu v kočárku.

Lukáš dost ublinkává, ale dneska se (mě) poblil tak pekelně, že mi to zateklo sktrz triko až do podprsenky 😅

Pocahontas, to je vám kočárek brzo malej, já se obávám, že dopadneme stejně. Navíc na podzim s fusakem 😖 😖

erikahla
24. čer 2010

Ahojte !

Adri, moj manzel sa prave dozvedel miery vasho Samka a poveril ma, aby som sa ta spytala, ci uz na Vianoce kupujete malemu skolsku tasku? Nechce verit tomu, ze uz ma 70 cm. Tvrdi, ze to musi byt nejaky omyl 😀 😀 😀 😀 😀

Zuzi, tak to bola rychla dovolenka. Ale pokial ste spokojni, tak je vsetko ok. Tak teda vitajte doma 😉

zuzkaaaa
24. čer 2010

baby úplne stačilo však sme tam boli od nedele rána do dnes rána čiže 5 dní cesta bola fajn Sofi krásne vydržala a to sme cestovali 10 hodín tam a späť už len 7,5 hodín išli sme inou trasou v noci ked sme išli tak sme štartovali o pol 12 tej to sme ju zobudili tak sme si mysleli že hned zaspí a ona vôbec nechcela zaspať do pol 2hej bola hore potom zaspala a o 4 tej znova bola hore do 6tej ešte si pol hodinku zdriemla a do po obeda bola hore ale potom vytvrdla a spala v kuse cez deň 3 hodinky a cestou domov tiež spinkala asi 2 hodinky takže sa dalo, baby vám poviem že v chorvátsku je strašnaaaaaaaaaaaaaaa drahota každým rokom je to drahšie a drahšie však 2dcl coly stojí 14kuna čo je 2eurá takže vyše 60 korún a obed ani nehovorím....

pet.s
24. čer 2010

Evuse, no já mám zavinovačky taky 3.Dvě po ségřeném synovci a jednu jsem koupila.Protože tamty jsou modré. 😀 Ségra je dávala docela hodně. Ony v tom byli děti hodnější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru