Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzka_mamka
7. črc 2010

@tetamon já byla kamarádce na svatbě v 7 měsící a sehnat něco na vornaně byla fuška sehnala jsem sice jsem se snažila celou domu nikam nechodit aby se nemusela ukazovat 😝 ale dobrý, přežila jsem

já když ted koukám na bodíško klárky které měla na sobě když jsme odcházely z porodnice ani se mi nechce věřit že byla někdy takhle malinkatá

no já jsem jsem rodila se 120kg, jedenáct kilo jsem nechala v porodnic, a ted jsem to dotáhla na 99kg, tak vorvar hadr, ach jóó

zuzka_mamka
7. črc 2010

hanule vorvaň nevorvaň- holčičky máš překrásný

zuzka_mamka
7. črc 2010

večer taky přidám pár fotek at nás taky vidíte

hanula83
7. črc 2010

@zuzka_mamka Děkujem 🙂))... ten vorvaň mi za to stál 😉... Tak dodej fotky, budem se těšit 🙂... no nic, taky se vzdaluji a ukážu se zase pozděj...

tetamon
7. črc 2010

Hani, zatim mam (a to upozornuju ve 13+5 tt) ca 100, na 167 cm. Takze asi tak. Ale holt...prte je prte, tak se budu snazit s tim neco udelat az po porodu 🙂)

Zuzi: no, pro me je desivy to, ze jsem uz ted tak velka, ze se svych tradicnich 44 potrebuju aspon 48, co ja budu nosit v zime, az budu opravdu tehotna tehotna, to je mi zahadou 🙂

Mazu, mejte se hezky, uzijte dne 🙂

mirunda
7. črc 2010

Hani, já nic prodávat nebudu.. 🙂 Všechno nechám na další děti, MANŽEL má 3 sourozence, takže to určitě využijí.. bylo by mi hrozně líto to prodat.. 🙂
Hele, my jsme se takhle pohupovali tak 1,5 měsíce, až potom začala lézt.. fakt jsem ani nečekala, že poleze 😀 A zoubky? Ani mi nemluv.. první byl přesně na Ježíška - necelých 10 měsíců.. pak to šlo rychle..

Zuzi, nechci kazit iluze, my máme s bráchou o rok a půl a vztah máme děsnej.. asi je to o lidech, ne o věku.. ale neboj, spíš je častější, že se sourozenci mají rádi, těch znám víc.. 😉 Jo, koukám, že o něco níž to komentuješ, že nemáš v tomhle růžový brejle.. taky neznám hezký sourozenecký dětství, jak píš Tetamon..

Tetamon - a jaká jména máš? Já se ptám každý, hrozně se v tom vyžívám 😀 Aspoň na holčičku.. 🙂

martasl
7. črc 2010

ahoj.teda,tady člověk chvilku není a už tu máme nové kámošky-vííítááám 😀 😉

zuzka_mamka
7. črc 2010

@tetamon to bude oříšek, to ti věřím, já jsem už pak nezapla žádnou bundu no období nic moc, ale hlavně at je mimísek v teple

tetamon
7. črc 2010

Zuzka: no, zatim mládě pekne topi, tak pokud ta vyhrevnost poroste s nim, tak je to dobry i s rozepnutou bundou...🙂
A uvedomila jsem si, ze mam takovy megaponco, takze holt nekolik svetru a nahoru ponco, to nejak pujde. Spis mi vrtaji hlavou boty, abych se v nich nezabila a zaroven se snadno obouvaly 😕

A ted resim, ze si budu muset koupit nejake pohodlne gate a sukne (i primerene delky, vsechno mam tak nejak po kolena, ale nohy prestavaji byt lanky a hodne ukazovani 😀
Nastesti to drahous nevidi stejne jako ja 😎

elixia
7. črc 2010

Som sa pobavila na tych vorvanoch 😀 😀
tetamon, zuzka ahojte 😀
Ja som si teraz na leto kupila dvoje leginy,jedny dlhe a druhe take pod kolena a nosim ich furt dookola s volnym trickom..nastastie nechodim do prace, takze mi to uplne staci 😀 a este na doma tehu teplaky.

@mirunda aspon dodatocne blahozelam a veeela lasky prajem. Podla tych dvoch fotiek si bola naozaj za princeznu 🙂 super,ze vsetko dopadlo podla planu 🙂 mas album aj na moja svadba, ze by som viac fotiek popozerala? Velmi pekne satky si mala, lenn malo detailov vidno na fotkach 🙂

hani, za take krasne dievcatka aj stado vorvanov... 😀

zuzka_mamka
7. črc 2010

ahoj, dík moc za přivítání,

chtěla jse se zeptat jestli mezi váma nejsou nějaké budoucí snažilky??

pocahontas35
7. črc 2010

Ahojte,
vitam nove babenky 🙂

Marti, kocik sa podaril opravit, moj muz je ako MacGyver, tak to nebol taky velky problem 🙂)) Tento kocik je trojkombinacia, cize ide z neho urobit aj sportovy, ale aj tak si kupime novy, pretoze, ked zase vypovie poslusnost, ja nebudem trpnut na prechadzkach, ze pojdeme domov krivkajuc. Neviem, kedy budeme kupovat sportovy, a nemam ani znacku, tak si citam rozne fora, na ktore kociky je dobry ohlas, chcem, aby bol priestranny, aby mal nafukovacie kolesa, aj do terenu /les/ ...musim si to prestudovat a ked sa rozhodneme, alebo kupime, tak o tom napisem.
Baby, dnes mam teda den, nestaci ze mam zapal stredneho ucha, bolesti ako vysite, dnes som volala doktorke, zajtra o 12:30 ma caka, nech sa mi na to moje neposlusne lave ucho pozrie 🙂 ale este mi aj plomba, ktoru mi doktrorka robila v case ked som bola tehotna, vypadla. A termin na opravu novej bude niekedy o mesiac ... :( Ach jo, aj dni blbec byvaju ...

zuzka_mamka
7. črc 2010

holky tak se můžete podívat na fotky, ještě chybí klárka, tu tam dám za chvíly

martasl
7. črc 2010

Adrianko-Mac Gyver-si mě pobavila 😀 😀 😀 halevně že není jako Pat a Mat... 😉 😉

zuzko-mamko-já jsem aktuální snažilka,bohužel zatím bez úspěchu.snažíme se od března a dochází mi trpělivost. 😠

pocahontas35
7. črc 2010

Marti, skus pit caj z alchemilky, aj to by malo pomoct ... teraz mi to napadlo 🙂

martasl
7. črc 2010

co to je??to slyším poprvé.no holky na jiné diskuzi mě nahlodaly na ovu testy,tak jsem koupila a vyzkoušela.tak uvidíme,jestli to pomohlo a trefili jsme se.. 😉

martasl
7. črc 2010

zuzko-mamko-máte krásný svatební fotky.tak čekám ještě na fotky malé 😀

zuzka_mamka
7. črc 2010

holky ted mi psala zprávu nějaká pani že mi to album prý smažou??

zuzka_mamka
7. črc 2010

@martasl jdu na to 😀

martasl
7. črc 2010

jsem si říkala,že toy svatební fotky nebudou jen tak.ty patřej do ,,bereme se"tady můžeš mít max 1 fotku jako představení rodičů.no hlavně,že jsem se ztihla kouknout.

martasl
7. črc 2010

no nic.jdu do hajan.zítra se ti na ty fotečky zuzi kouknu.dobrou noc a sladké sny všem 😉 🙂

pet.s
7. črc 2010

ahojky holčičky, nestíhám číst.Jsme na chatě a připojení je pomalé.Navíc tu mám 6 letou neteř, a synáčka, tak si je moooooc užívám.Je to super.
Dnes spíme doma, ráno musím do firmy a do Podolí na UZ a na dia.pak pojedeme do Stodůlek do nového nábytku. Čeká nás velké dozařizování bytu, tak to jdeme okouknout. A pak hned zase na chatičku.
Holky dnes jsme s manžou koukali jak když jsem se koupala, mi dělalo kopající břicho kruhy na vodě. 😀 😀 😀
Terinka zjevně teplou vodu miluje. 😀

zuzka_mamka
7. črc 2010

@martasl to teda nechápu proč 😖

fotky jsou přidány, dalo mi to zabrat, vybrat pár z toho milionu co mám počítači

tak se mějte přeji všem dobrou noc

zitra se ukážu asi až pozdě odpoledne, jelikož musím uklízet, a kdybych pustila PC, nic bych neudělala

hanula83
8. črc 2010

@tetamon Tvoje váha mě nějak neznepokojuje, já mám 170 cm a váhu tu napsat ani nemůžu, hlavně tu co jsem měla v konečné fázi těhotenství...

@mirunda Já musím prodávat, sice mám dva bráchy a od nich dohromady 5 synovců, ale pochybuju, že budou ještě mít nějaky děti a tím spíš, jestli by to zrovna byla holka. Já mám totiž drtivou většinu věcí zásadně holčičkovskou 🙂)... A pro další svoje děti? To je ještě ve hvězdách a zase, kdyžtak to může být kluk a co já s těma nacukrovanýma oblečkama 😉)...

@elixia Děkujem 🙂)... a naprosto souhlasím, klidně i tisíce stád... 😉. Holky mi stojí za vše.

tetamon
8. črc 2010

Ahojte baby 🙂,
ukecane 🙂

marta: he, co jsem tak mela kolem, tak ten pulrok (krome par stastnych a nestastnych, ale to jsou vyjimky), vidam v okoli, ze to je tak nejak ta kriticka doba, nez se mimco rozhodne ukotvit 🙂 Tak kez uz se zadari...

Hanula: jooo, ale ja jsem teprve v prvni pulce tehu, porad jeste... A zatim jsem nestihla poradn ezacit ani jist, ani pribirat mimco 🤐 To teprve uvidime, kam se dohrabu s vahou 😕

pocahontas35
8. črc 2010

@martasl : marti daj si do googla alchemilka obycajna alebo lekarska a docitas sa o pozitivnych veciach, co sa tyka otehotnenia ... pila to aj moja kolegyna, dnes ma dvojcata 🙂

erikahla
8. črc 2010

Ahojte dievcence,
tak sa hlasim, ze som este stale 2 v 1, alebo ako hovori moj mm - Kinderko 😀 Vcera som mala vecer zase sialene bolesti, no tie po 2 hodinach uplne ustali. Asi pre mna bude platit ten druhy termin 19.7. a nie ten, ktory mi hovorili podla velkosti plodu - 12.7. Idem si to aj zmenit do pasu, aj ked na tom vobec nezalezi. Citim sa ubolena a unavena. V noci uz nespim, nohy opuchnute, tlak naopak velmi nizky a moja dr. stale na dovolenke. Ak to vydrzim do pondelka 12.7., pojdem do poradne az v tento den. No neviem, je to uplne ine ako pri Eliske. Dnes skusim pohopsat na lopte a dat si teplu vanu. Mozno sa aspon telo uvolni, ked nic ine. Ten nas maly drobcek mi dava zabrat. Pisem, ze maly drobcek, ale ja vlastne ani neviem odhad porodnej vahy ... Cele je to akesi ine. Ako to tu uz niekto predomnou pisal, je to hlavne zataz na psychiku. Preto vas stale citam, lebo ma drzite nad vodou.
A vitam nove babenky, zase to tu ozilo a to je super 😀 😀 😀
Adri, ty musis mat tiez vsetko ☹ ? Ucho, zub ... ved nechaj aj ostatnym (teda nezavidim ti, prave naopak) !!!

tetamon
8. črc 2010

erika: jauky, mrne mrnavy jedno... a nejaky hodny maser by nepomohl (ne, ze by to zabiralo vzdycky na vsechno, ale kamoska si pochvalovala na poslicky, kdyz jsem ji trosku promasirovala v krizi 😉 )
Me posledni mesic tehu fakt prijde jako genialni tah prirody jak ukecat tehotnou maminku, aby se na tu neprijemnost, jaka porod bezpochyby je, nakonec i tesila...

pocahontas: u nas doma jsme na takove veci jako ucho a bolavy zub pouzivali slivovicu (na kousek vaty a do ucha, mamce poradil nejaky pan doktor, jsme se segrou na to hodne trpely), a stejne tak na zub, kdyz boli (proto nemam rada slivovicu, bo mi pripomina tyhle procedury z detstvi 🙂) Fouky, fouky, at neboli...

erikahla
8. črc 2010

@tetamon - no ked tie poslicky su oproti tym druhym bolestiam uplne v pohode. Ja citim velmi ostre bodave pichanie tam uplne na spodu; ako keby ma rezali za ziva. To som pri Eliske necitila. Ostatne sa da v pohodicke predychat (aspon zatial). Pripada mi to ako zasivanie bez umrtvenia 😅 . A tu vetu o prirode a poslednom mesiaci tehu si napisala krasne 🙂

@pocahontas35 - tetamon ma s tou slivovicou pravdu, aj u nas sa to pouzivalo. A ked to bude velmi boliet, tak si za jeden supni aj do zaludka, mozno ta to aspon otupi 😀

@zuzka_mamka - krasne fotecky. Mala je poriadna modelka. Strasne rada spominam na toto obdobie nasej slecny 😀 Tie deti su jednoducho uzasne - vsetky do jedneho 😀 😀 😀

pocahontas35
8. črc 2010

Ahojte
@tetamon, tak ako Erike aj mne sa velmi paci veta, ktoru si napisala ... u mna to platilo na 100%, ja som sa na porod zacala tesit uz v 36tyzdni, a vravela, som, ze chapem kazdu zenu, ktora tvrdi, ze uz chce porodit 🙂
O chvilku idem k usnej, to moje ucho je trosku neposlusnejsie, a ja nan trpim od detstva, chronicky zapal stredneho ucha, raz som robila experiment, ze sviecku do ucha, normalne to predavaju v lekarni, ale mne to nespravilo to co malo, ale este vacsiu galibu, doktorka hned zistila, ze som vymyslala, tak mi vravela, ze aj pri malom naznaku, mam prist, hrozi mi totiz operacia, lebo mam dva polypy v uchu, ktore su robia co chcu !!! Ale dufam, ze teraz nevyliezli, lebo to by nebolo dobre ...
@erikahla: ja alkohol vo vseobecnosti nemusim vobec, max. co si dam to je tak cervene vino s colou aj to v pomere, ze 1dcl vina a mozno 2dcl coly 🙂 takze ziadne sup do zaludka sa nekona 🙂 Erika, este chvilocku a maly Saminko bude tu, neboj ... a potom uz bude vsetk dobre 🙂)) tesim sa na to s Tebou 🙂))
@zuzka_mamka, mala je krasna 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru