Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hanula83
6. srp 2010

@lji Myslím na tebe 🙂... aspoň to třeba budete už mít za sebou... ty konce bývají fakt nejhorší 😒

evitkamalicka
6. srp 2010

ahojte,

@lji snad to uz dlho nepotrva

lji
6. srp 2010

ahojte.
@pet.s a pomáha keď sa nanho "naserieš" ? ak hej tak len tak dalej, len si neublíž prílišným naťahovaním sa nákupov, nervami a podobne. 😖 😖 to by potom tiež nebolo ktoviečo 🙄

čo sa týka mojej trombocytopénie, pani doktorka na rizikovom na mna pozerala ako na debila lebo po dnešnom odbere som mala super výsledok, takže nič také sa nekoná. ten deň stresu aký som prežívala bol nenormálny. som maximálne vyčerpaná a som rada že ešte nemusím ísť do nemocnice. merali mi tlak ale to som ich vysmiala že môj syndróm bieleho plášťa funguje na sto pro a teda aj tlak 140/110 a následne chvilku na to 130/90 zhodnotili že keby som tam s nimi dlhšie tak mam aj menej. čiže mám povinné tri krát denne zapisovať si svoj tlak. samozrejme ma už ale čakajú čoskoro na príjme, že radšej ked sa znovu čosi zhroší, nech som pod dohladom. a ja sa zaprisahavam ze budem cele dni len oddychovat a do nemocnice pojdem az ked pocitim bolesti 😠 😠 😠

mám na vás otázku - som normálna ked sa istý čas vytešujem a neviem sa už dočkať babulky a dalsi den mam zrazu strach zo vsetkeho a malu ešte "nechcem" ??? cítim sa jak nejaka krkavčia mater 🤐 neviem či som vadná alebo či to je normálne 😖

byggyt
7. srp 2010

@lji neni si vadná 😉 je to úplne normálne a držím palce aj na nohách 🙂 🙂 🙂

martasl
7. srp 2010

ahoj holky 😉
výsledky CT ještě nevím,včera to tam nikdo nebral.

pet.s-můj manžel má s tím tvým hodně společnýho.je fakt,že toho doba hrozně moc udělá,barák dodělal skoro sám(od hrubé stavby),je moc hodnej(hlevně na naše holky-až moc) a snaží se vydělávat co nejvíc peněz.ALE-moc toho nenamluví(já jsem hodně upovídaná) a mě to chybí a v poslední době už ani nemám chuť se ho na cokoliv ptát-stejně mi většinou ani neodpoví když už,tak jedním slovem a samomluva mě už nebaví.nikdy nebyl u porodu-nechce a to mě štve,prej raději bude něco dělat.když jsem teď byla naposledy těhotná,vůbec se o to těhotenství nezajímal(připadlo mi,že si říkal,že už jsem otěhotněla tak bude ode mě pokoj),nic se nekupovalo a nechtěl jít ani na utz-čekal v autě.bohuže jsem o mimi přišla a měla jsem hroznej pocit,že to sebralo jenom mě(doufám,že se pletu),mám pocit,že to tím nezájmem přivolal a toho pocitu se nemůžu zbavit a dávám mu to za vinu.teď když chci být těhotná,stále se nedaří,manžel si s tím velkou hlavu nedělá a já se tím vším stresuju a už fakt nemůžu,ještě k tomu ty moje zdravotní problémy o kterých si myslím,že s tím mají hodně společného.aspoň máš Terezku,mě připadne,že nemám vůbec nic ☹ ,nic mě nebaví a netěší.
Asi to nakupování teda budeš muset vyřešit tou finanční rezervou a doufat,že až se Terezka narodí,manžel se plácne do hlavy a půjde do sebe.pet.s-hodíš foto kočárku??

Iji-myslím že tenhle pocit radosti a obav mají všechny nastávající maminky,hlavně když se blíží termín porodu.neboj,jak porodíš,obavy se rozplynou.nebo si o tom s někým promluv,s kamarádkou,maminko,doktorem na gyndě.

teda holky,já nevím,že ti chlapi dokážou být pořád tak v klidu.proč se vždycky musej trápit a stresovat jen ženský,copak těch starostí a problémů řešíme málo??chlapi snad mají být oporou,hlavně v těhotenství,no ne??

evitko-budou další fotečky??čekáme na ně 🙂 😉

byggyt
8. srp 2010

halooooo a tu čo???????? skapal pes????

pet.s
8. srp 2010

Kočárek je v albu 😀 i tady

adelinka
9. srp 2010

ahojky
tak jak se mate holky..
ja bvyla dneska na test cukrovky a dobre 😝 😝 😀

pet..co to je za znacku?jsou nataceci predni kola?

jinak u nas je to i po velkem UTZ porad holka 😀 😀 😀 😀 😀

martasl
9. srp 2010

Ahoj holky.tak mám preventivku za sebou.doktor říkal,že ten cyklus bez ovulace se občas stane,ale prej málokdy.dostala jsem clostilbegyt na dva měsíce a začnu během ms zobat.tak snad to pomůže.říkalka jsem mu o těch zdravotních problémech,co mám,hlavně ten tlak.tak prej jakmile budu těhu,tak budu vysoce riziková-se teda mám na co těšit,ale pro mimi všechno.prej hrozej předčasný porody a císařký řezy.vzal mi krev na prolaktin a ještě něco a pro výsledky si mám volat v pondělí.-jinak vše ve vnitř v pořádku.-jo a potěšil mě,prej jsem ještě mladice,tak se nemusím neotěhotnění bát
U obvoďačky jsem taky byla,tak už mám vycházky-hurá sice je mám rozepsaný,ale aspoň něco.tlak mi už klesá,jupí.. .
Odvezla jsem holky k babičce tak jsem zase sama doma,doufám,že konečně to doma trochu pouklízím.nějak to furt odkládám.

byggyt-asi novopečený maminky nemají teď tolik času a nebo jsou holky na dovolených.neboj,určitě se to brzo rozjede a bude tu zase živo 😉 .

pet.s-kočárek je hezoučkej.někde jsem ale četla,že mají docela malý korbičky,ale podle obrázku vypadá akorát.možná to byly spíš ty starší typy.

adelinko-gratuluju k výbornému cukrovkovýmu testu 😉 a hlavně k holčičce.máš fotečku z utz?-hned se jdu kouknout.

martasl
9. srp 2010

pet.s-a houpe??mě moc houpací nepřipadá.ale určitě je lehoučkej,že??ta místnost,kde ho máš vyfocenej je ta tvoje a Terezčina ložnice??

pet.s
9. srp 2010

martasl člověče nevím jestli houpe, myslím, že trochu, zítra to zkusím. Korbičku má větší než Mutsy. Ta místnost je zatím stará kuchyně, už se buduje nová. Čekáme na připojení elektriky. Začne se stěhovat linka. A bude tu náš (můj a Terinky) pokoj. 😀

@adelinka - je to Bébecar Vector AT, kola jsou natáčecí a dají se i zaaretovat přímo na madle.

tetamon
9. srp 2010

@martasl jezkovy zraky. Tak se hlavne nejak dej dokupy, Marti, at si pak tehu muzes v ramci moznosti uzivat. Ja to vidim na sobe. Nahodou nam prislo mimco, kdyz sem byla "rozlecena", a ted me ty vsechny rozleceny veci zlobi (nastesti nijak moc, nicmene si pripadam jak magor, ze obiham tehu internu s tlakem, endokrinolozku s stitnou, gyn. s hormonama a ted jeste to mimi... 😕

A nerikej, ze mas pocit, ze nic nemas, vzdyt mas krasny holky, tak se netvar, ze to nic neni, tytyty.. 😉

martasl
9. srp 2010

tetamon-já vím,že mám dvě kočky a jsem za ně ráda,myslela jsem to tak,že mě hoooodně ignorujou,manžel taky zrovna city extra neprojevuje(to mají asi po něm)-prostě si připadnu děsně sama-na všechno...hlavně co se citů týče,po tom potratu si to nějak moc připouštím. 😒 .Tenhle týden budu zase sama doma,ach joooo ☹

pet.s
10. srp 2010

@tetamon - jo,jo, počkej až tvým dětem bude 12, 14 let...souhlasím s martasl..mám dny kdy mám pocit, že jsem pro rodinu na úrovni s ledničkou a sporákem. Bára ta city taky moc neprojevuje, kluk ten víc, ale zase má plno svých zájmů a celé dny v trapu.A muž? Sice je mazel a city projevuje,ale přijde z práce a chce mít klid a pohodu. navíc většinou ještě doma dodělává plno práce. Navíc nemá moc rád, když někde courám. On mě má rád prostě hezky doma, nejlépe u sporáku, potichu, abych ho nerušila 😀 Ale to si teda našel tu pravou. Občas mám pocit, jak Robinson.Ale Terinka mi to určitě vynahradí 😀

pocahontas35
10. srp 2010

Ahojte babenky,

po dlhej dobe opat tu 🙂 poctivo som si vas precitala 🙂 gratulujem k babatkam, ktore sa narodili pocas mojej nepritomnosti 🙂
Momentalne maly spinka, tak som sem skocila na kus reci 🙂 Inak baby, dnes mame 5 mesiacov, strasne to leti. Minuly tyzden sme mali druhe ockovanie, to bolo viac placu, ako po prvykrat, aj teploty sme chytili, ale uz je dobre 🙂 Spanie sa nam uplne upravilo, aj vnutri aj vonku, takze pohoda. Sice, sem tam vymysla, ked sme vonku v kociku, ze chce ist von a pozerat sa po svete, ale potom nakoniec zaspinka 🙂 Mame obdobie, ze vsetko si dava do ust 🙂) aj take musi byt 🙂
@adelinka: dobre, ze si pisala o tom teste, ved ja som uplne zabudla, ze este musim ist na opakovanie testov, ci mi tehotenska cukrovka zmizla, alebo nie, ale ja pevne dufam, ze je prec 🙂
@martasl: neboj nakoniec sa to podari, viem, ako Ti je .... ale velmi Ti drzim palce, a vedz, ze naozaj to pride vtedy, ked to clovek necaka 🙂
@pet.s: pomalicky sa ti to krati a Terinka bude na svete, jupi 🙂 Inak, velmi pekny kocik si kupila ...
Simi, davno som nic necitala od Teba, pamatam si, ked si pisala o tom, ze Ti padaju vlasy po porode, a teraz to mam aj ja ... padaju, a padaju ... a vsetci vravia, ved maju z coho ... ale ja nechcem zostat holohlava 😀 snad sa to upravi ... uz aj podstrihnut som si ich dala .. a stale nic, zatial padaju a padaju :(( a ako na potvoru, stale si zabudnem kupit zinok v lekarni 😠

lji
10. srp 2010

ahojte babule.

pocahontas ani nevieš ako si mi vtedy pomohla 😀 už nemám až také hrozné myšlienky a strach 😀

kočky ale teraz fakt neviem či už to chcem mať za sebou alebo ešte chcem čakať 😝 ked sa pozerám na tie peknučké vecičky čo máme prichystané, na to prázdne miesto kam pôjde postielka v čase ked budem v nemocnici, ten zabalený kočík v garáži, ked pozerám na malého krstného synčeka aký je chutnučký, už by sa sašenka mohla narodiť. len vždy ma potom pomkne taký ten strach že bože!! to fakt má vyjsť zo mňa také mega niečo? 😕 😕

inak od včera večera mi krpatá dáva veru zabrať. takto mi ešte nikdy neubližovala ani keď som sa kamarátila s kýblikom tri krát denne. tie kopance ktoré mi uštedruje od včera večera by sa kludne vyrovnali úderom bežného dieťaťa... au.... 🙄 len keby aspon viem kedy to príde.....

pocahontas35
10. srp 2010

@iji: som rada, ze Ti je lepsie a uz nemas zle myslienky ... uz to bude tu, fakt este malu chvilku a mala pride 🙂

tetamon
10. srp 2010

@martasl
@pet.s jezkovy zraky, no...tak puberta je moje nocni mura, to priznavam. 😕 To me mrzi, i kdyz kdovi, co u toho mojeho prisernyho logika me za par let ceka. Ted je tulivy, ale rozhodne prijit si za nim pofnukat, tak mi logicky vysvetli, proc nemusim 😀 😠

Iji: jau, no mozna uz tusi, ze za par opusti ten pohodlny domecek, tak se zlobi... 🙂

pet.s
10. srp 2010

@tetamon no můj kluk je taky tulivý,ale spíš už mám pocit, že to trpí kvůli mně a ne že se mu to líbí.

z těma pohybama nestrašte...Terinka měla včera a dnes akční. To bylo nějakého mrskání,ale žádný takový, že ven. Ještě není připravený pokoj. 😀

simisimca
10. srp 2010

Ahojte... 🙂

Filipko ma dnes 8 mesiacikov, strasne to leti... 🙂 ....ale robi mi radost, krasne stvornozkuje, prvy zubok mu uz kraasne vytrca a v nedelu sa sam posadil...je to moj milacik... 🙂 🙂

pet.s kupili ste krasny kociarik...a preco vlastne budete s Terinkou mat vlastnu izbicku?...co manzel chrape?... 😀

pocahontas pisem tu tak pomenej aj ked kazdy den poctivo citam, len pisat som leniva... 🙂 ...dobre si pamatas, vlasy mi padali strasne prestrasne ale asi len 2 mesiace, potom to preslo a uz mi rastu aj nove chvala bohu, lebo ja som mala aj predtym na hlave ledva 3 vlasy a este aj s tych mi polka vypadla... 😀 ...ale viem ze kamoske co sme v jeden den porodili este stale padaju... 😒 ...a gratulujeme Samkovi k 5 mesiacikom....je neskutocne krasny, ma nadherne ocka... 😉 😉

A kde je mirunkaaaaa....????????????????????????????.... 😒 😒

martasl
10. srp 2010

teda simi a pocahontas,vám ty dětičky rychle rostou 😀 je fakt,že to strašně letí.holky,přibudou nějaké aktuální fotečky??

dnes jsem byla na tom EEG a výsledky prej budou tak za 7-10dní.tak holt ještě musím čekat. ☹ .teda holky,dnes do mě málem napralo porsche-zmetek.byl ve městě a jel jako prase.úplně jsem se klepala.no a kus dál policajti stavěli motorkáře.o kus dál už tem motorkář zase jel jako hovado,pak se na kžižovatce otočil do protisměru přejel na druhou silnici.nechápu ty hazardéry.nejhorší je,že ohrožujou i ty ostatní. 😠 😠 😠

erikahla
10. srp 2010

Ahojte dievcata !!!
Nestiham pisat, ale snazim sa aspon citat. Filipkovi a Samkovi blahozelam k 8 a 5 mesiacikom. My budeme mat v piatok rovny mesiac. Samko nam v priebehu 3 tyzdnov pribral 1,15 kg a porastol o 6 cm. Ale papame takmer kazdu hodinu. Niekedy moje "mliekarne" fakt nestihaju a tak si pomahame Nutrilonom. Doktor to sice nerad pocul, ale maly sa aspon dlhsie vyspi a citi sa zasyteny. No a aby som to doplnila - aj ja potrebujem obcas v noci aspon 2 hodiny spanku bez prerusenia 😅 . Inak je zlatulinky 😀 😀 😀 Eliska uz to lepsie znasa a pomaly si musi zvykat, ze nemozeme cele dni venovat len jej a vymyslat pre nu program. Tak som celkom rada. teraz je u babky na prazdninach (je to len 10 km), je tam 2 dni a uz mi chyba.
Marti - verim, ze tvoje zdravotne problemy su len docasne a suhlasim s doktorom, ze si este mladica a nic nie je stratene. Sance su a dost velke, takze hlavu hore, potlac vsetky negativne myslienky a zacni sa tesit na vsetko to krasne, co ta caka. A co sa tyka tvojho manzela - poznam niekolko podobnych chlapov tohto typu. Vsetci su ale vo vnutri velki dobraci a hlavne - spomen si, preco ho milujes a vsetko cierne bude zase ziarit v trosku inych farbach 😀 Kazdy z nas ma obcas krizy, ale o tom ten zivot je. Niekedy musime siahnut az na dno, pozriet sa hlboko do seba, aby sme sa mohli od toho dna odrazit a najst v sebe tu vnutornu silu, ktora nas posunie vzdy o krok dalej. Uff, to bola ale mudra veta - ked niekedy budem skucat, ako sa mi nedari, tak mi to len skopirujte a poslite naspät 😀 😀 😀 Ale teraz vazne - myslela som to fakt uprimne. Aspon ja si to tak snazim vzdy pre seba hovorit.
Lji - drzim palceky. Zda sa mi to ako vcera, ked som sa tu stazovala, ako by som to uz rada mala za sebou a ty si mi pisala, ze kam sa ponahlam. Ja som ti odpovedala, ze si to povieme, ked budes vo finale ty. A vidis, ani sme sa nenazdali a je to tu 😉 Zelam ti rychly a bezproblemovy priebeh porodu a zdrave, stastne a spokojne miminko. No a tebe samozrejme co najviac pohody a radosti.
Pet.s - tebe sa to tiez poriadne krati. Drzim palce, si urcite stastna.
Dievcata, uz koncim, lebo mi zakazu prispievat pre dlzku textov. Vsetky vas este raz srdecne zdravim a zelam krasny zvysok leta !!!

martasl
10. srp 2010

ahoj eri 😉 moc děkuju za krásný slova-nejsi ty psycholožka???jestli ne,tak bys měla. 🙂 teda,malej vyrostl už o 6 cm??to snad není možný,manžel je vysokej??nebo po kom to má??ale hlavně,že je to šťastné spokojené miminko.doktorům se toho vždycky nelíbí,na všechno pužívaj ty svoje ,,chytrý" tabulky... 😒
jo s to stýskání znám.když byly holky jen pár hodin u babiček,už jsem si pro ně šla(o dvě patra níž,než jsme bydleli my) a nedej bože,když někde přespávaly.....to jsem i brečela 😅 .No ale už delší dobu mám smůlu,jsou věčně pryč,prej mi musí stačit,když jsou doma v týdnu,když je škola.taky tě to čeká...

erikahla
10. srp 2010

@martasl - ano marti, manzel je vysoky a deti su v tomto smere po nom. Psycholozka nie som, aj ked psychologiu som studovala 😀 (som socialny pedagog), ale v tom to nie je. V rodine sme mali dost tazke udalosti a zivotne osudy pribuznych, takze od detstva som sa to snazila pochopit. Ale to je na inu debatu. Proste ked je toho dost a vsetko vypada cierne, snazim sa spomenut si na to, co bolo alebo je a bude na tom to pekne. Pomaha to. A neboj, tiez mavam sialene depky. Ale ked moja mama dostala pred 1,5 rokom druhu sancu na zivot (po transplantacii), povedala som si, ze svoj zivot budem zit inak. A tak sa teraz snazim ... 😀 A vobec - tak akosi v kostiach citim, ze urcite sa coskoro tvoje tuzby naplnia. A moje tusaky väcsinou neklamu - spytaj sa mojej rodiny 😉 (hovoria mi bosorka 😀 )

pet.s
10. srp 2010

@simisimca - jo jo přesně, děsně chrápe, kříčí ze spaní, směje se...no hrůza. Navíc je už v důchodovém věku, tak mám s ním soucit, aby se vyspal.

lji
11. srp 2010

@pet.s čiže aj ty mávaš niekedy takú olympiádu v brušku? ono nemusíš mať izbu aby si Terinka povedala: tak ja už chcem ísť von 😀 😀 ale to sa ti asi len snažila pripomenúť 😀

@simisimca gratulujem k 8msiacom. aj k vytŕčajúcemu zúbku 😀 to je také podarené sledovať postupne zmeny na mimísku. ako sa menia, čo postupne robia, ako všetko spoznávajú. už sa teším kedy to budem spoznávať na vlastnom 😅

@tetamon už sa zas mala ukludnila tak asi sa až tak von neteší 😅 nakoniec predsa len porodím podla termínu čo mi udal doktor. alebo už prenášam 😀 a ty sa ako cítiš?aké zmeny na sebe zaznamenávaš??


@martasl ty sa hlavne drž!! nič nie je také zlé ako to vyzerá. a keď sa ti narodí vytúžené miminko tak budeš vedieť že ho máš cez všetky prekážky nenormálne vybojované 😉

@erikahla hej vidíš že som ti to písala 😀 ale tak ja sa neponahlam. teda iba niekedy. ešte nech tam radšej ostane, len nech mi dá vedieť kedy sa bude chystať von aby som vedela a bola pripravená 😀 a Eliška nežiarli na Samka?

pocahontas35
11. srp 2010

Ahojte,

@martasl: ja som vcera pridavala nove fotky ... ked chces tak sa mrkni 🙂)

martasl
11. srp 2010

eri-jéé,tak doufám,že tvoje pocity v kostech budou pravda 😀 .

Iji-pokud otěhotním a všechno dobře dopadne to si piš,že si budu sakra vědomá toho,že mám velký štěstí a bojím se,že to miminko budu děsně rozmazlovat 😅

pocahontas-to si piš se chci mrknout,jdu na to 😉

pet.s-teda ty na toho manžela bereš ohledy,bere je i on na tebe??jak se mu líbí kočárek??

martasl
11. srp 2010

pocahontas-už jsem jukla.malej má krásnej ďolíček v bradičce-po kom ho má??a vypadá tak rozumně,normálně bych mu tipovala aspoň 8-9 měsíců.jojo,kus chlapa,to budou holky na písku z něho hin 😀 😉

tetamon
11. srp 2010

@lji safra, jsi ti iji nebo Lji? 🙂
Jenom at je berunka hodna, nekope, pekne si to zatim muze schovat, az bude venku 🙂

A ja zmeny? Ja jsem koule, tak cekam, kam to jeste muze jit, do devateho mesice daleko 😀 A vcera jsem zjistila, ze se mi zacinaji delat pigmentove skvrny na prsou. Zadna hruza, ale jak se v podstate jen mazu a snazim se nesledovat v zrcadle, tak jsem si toho nevsimla 😅

eri: jeee, to bude chlapisko 🙂 A jestli bude okaty .. no vlastne jedno, po tobe nebo manzelovi, to je fuk, tak to bude buldozer divcich srdci 🙂, uz si chystej flintu na zahaneni 🙂)))

pet: 😀 drahous keca ze spani. Potiz je, ze mu nerozumim 😕 A ja zase chrapu 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru