Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hanula83
10. zář 2010

Holky, já se na to vyprdnu, teď jsem tu napsala X řádků a vymazalo se mi to 😠

Miru, to mě mrzí, že sis zrovna zlomila nohu, to je vážně pech 😒 ... na druhou stranu takové neobvyklé situace přináší srandovní zážitky, jistě na to budete v dobrém ještě dlouho vzpomínat 😉

Maci, vy už chodíte? To je rychlost... U nás Elenka stojí od 8 měsíců, Anička si stoupla nedávno... ale o chození nemůže být řeč, musí se držet 😉, viz foto...

... a druhé foto je naše dokončená konečně komplet ohrádka...

hanula83
10. zář 2010

...

hanula83
10. zář 2010

.....

mirunda
10. zář 2010

holky, jste zlatíčka, rozhodně to neberu jako tragédii, přesně - budeme mít na co vzpomínat..

Hani, to je teda ohrada 😀 Nám by to zabralo celej byt 🙂

evuse
10. zář 2010

@hanula83 to je fakt ohrada a ne ohrádka 😀 😀 😀 . Ale vypadá tak velká, že by sis asi klidně do ní mohla k holkám lehnout a dát si šlofíčka, že jo? To já bych teda praktikovala jistě, jsem dosta utahaná

@mirunda jojo, Tereza sama začala chodit v 9,5 měsících a poprvé si stoupla v postýlce v 7m.
A kde tu nohu máš zlomenou? Máš velkou tu sádru?

@lulupopo určitě mu bříško nahřívejte, věřím, že to pomůže

evuse
10. zář 2010

Jo zapoměla jsem na naší novinku. našeho psa včera večer , když ho tchán venčil nabralo divoký prase. Asi tak 20 metrů od našeho plotu . Naštěstí má jen díru od zubu v noze. A to jsme v Praze, sice na okraji,ale v Praze. Fakt divočina 😖

pet.s
10. zář 2010

@hanula83 ty brdo to je maxi zahrada.-)))

mirunda
11. zář 2010

Evi, mám zlomenou nějakou kůstku na nártu.. sádru nemám, právě proto, že poletíme pryč, takže mi prej musí přes víkend odpadnout otok, aby mi mohla udělat nějakou spešl sundavací botu, abych se tam mohla koupat.. to jsem dneska vymoženosti.. 😉
Cože?? Divoký prase?? To aby se člověk bál i ve městě..tak hlavně že prase nenabralo tchána..

evuse
11. zář 2010

@mirunda Tchám uskočil do kopřiv a protože měl jen pyžamo s krátkejma kalhotama tak si pěkně popálil nohy. Ono tam bylo tak trochu stádečko. Bohužel je jich tu dost a lezou svině čím dál blíž k barákům

macalc
11. zář 2010

@hanula83 babulky si sikulky a ta ohradka je bombova to by si sa aj ty mohla k holkam nastahovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Mala sa nam zacala stavat asi tak v 7 mesiacoch a tolko sa na nej smejeme uz je prefikana vsadial sa dostane ked nie na dvoch nohach tak 4 nozky dneska napriklad vyliezla na stolicku pri pc lebo bola spustena celkom dole

Evi tak to mam dost ze len tak na prechadzk sunda diviak psa

Baby a kde je Jabera?????????????????????

macalc
11. zář 2010

babulky a este som zabudla som celkom mimo a som smutna manzel rano odchadz do talianska za pracov mesiac sa nebudeme vidiet ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

hanula83
11. zář 2010

@mirunda
@evuse
@pet.s
@macalc Jo jo, ohrádka je veliká, no obývák máme poměrně velkej, tak se tam v pohodě vleze a stále je tam dost místa, takže aspoň je teď ta plocha zaplněná, no však v ní je polovička rodiny, tak coby ne, že 🙂))... Jasně, holky, to víte, že tam lenoším s holkama a je to super, na uhlopříčku natáhnu i úplně pohodlně nohy. Teda lenoším tam, pokud zrovna nepracujem na fasádě - na polystyrenu, už aby ten barák byl zateplenej 😖

@macalc Maci, tak to je blby, že manža odjíždí... měsíc je docela dlouho... Ale zase pak to uvítání, to bude něco 😵

byggyt
11. zář 2010

@evuse tak to je sila ty kokos to aby sa človek bál ísť von 😒
@macalc Jaberka je ešte na SK
@hanula83 ja sa neviem dočkať kedy nám privezú tú ohradu, už aby to bolo

Baby ja robím teraz chúvu maminmu psovi, sme teraz u nej s Vivi a s Laurou, malá spí vo vaničke od hlbokého kočíka, sa nám nechcelo vliecť postielku na jednu noc, ráno musím skoro vstávať toto je presne ten dovod prečo nechcem psa, mačky venčiť netreba 😀

mirunda
12. zář 2010

Holkýýýý, já se nudíííím!!!!!! Vy asi lítáte s děckama venku, ani se nedivím, krásný počasí 😔
Normálně jsem zjistila, že to mám v pátek dostat, to jsem teda nasraná na dovču 😝 😝 😝 Takže mě zítra veze Kuba na gyndu, jestli mi dá ten oddalovací prášek, já to nikdy neměla, vůbec nevím jak dlouho před ms se to musí začít brát.. mno, ale stejně - já tam od šestinedělí ještě nebyla, tak se tam aspoň nemusím táhnout pak a budu to mít za sebou, nějak jsem to pořád oddalovala, páč to mám teď daleko, když bydlím u Kuby.. a hlavně je to přes řeku, tam je furt nejvíc lidí, s kočárem to nesnášim 😝
co bych vám ještě napsala 😀 Přemejšlim už co zabalim, vůbec si neumim představit, co tam Lili bude jíst, je strašně vybíravá od tý doby, co jí začaly růst stoličky - mrška jedna 😀 Ikdyž teď už je to taky lepší, tak snad si tam něco vybere, já nikdy all inclusive neměla, tak nemám zdání, jak to funguje 🙂
Holky, jedí vám děcka těstoviny??? Lili mě s nima posílá těžce do prďky ☹ Dokonce jsem jí to jednou dala i s kečupem, to jsem si myslela, že jí každý dítě, jak je to sladký a představte si, že to nechala před sebou stát, našla si voskovku a sežrala voskovku!!!!!! Chápete to?????
Tak jsem se tu vykecala, tak třeba tu některá z vás je 😀 Jdu zatim zapnout třetí pračku, musim ukecat Kubu, ať to pověsí ven.. to zase bude ksichtů - fakt ze všeho nejvíc nenávidí praní a hlavně věšení prádla, tak už ho slyšim 😀

byggyt
12. zář 2010

@mirunda hahaha Mirun som sa pobavila na tvojom príspevku 😀 😀 😀 😀 , no ja som nebola u gyndoša ani po šestonedelí, to Lilinka spapala tú farbičku??? Ja som mala tie tabletky ale je to velmi dávno a už sa nepametám ako sa to užívalo

all inclusive to záleží od konkrétnej krajiny to zloženie jedla aj kolko hviezdičkový hotel máte čím viac hviezd tým pestrejšia strava, tu čo sme boli my tak tu sa išli decká utlcť za hranolkami a ani sa im nedivým tak dobré som ešte nejedla, okrem toho bola ryža, pečené zemiaky, zemiakový šalát, rozne cestoviny, špagety no ale to Lili nepapá, nakrájaná zelenina ako zvlášť na misách, zeleninové šaláty, šaláty s majonézou alebo čo to bolo ale ja som to nejedla nechcela som provokovať žalúdok, maso kuracie, ryby, dosť často tam boli také ich malé fašírky, možno sme jedli aj jahńa a ani sme o tom nevedeli, no a koláče tak to bola kapitola sama o sebe............na pláži dávali na obed hamburgeri, kebab, šaláty a také ich typické placky niečo ako arabský chleba ale bolo to plnené piekli to tety chuderky tam 40 stupńov a boli tam v tých šatkách zahalené, raňajky to bol tiež výber velký ale nemali tam salámu typu nitran iba také ako u nás dietna saláma na taký sposob, ani šunka nebola asi to tam nežerú...........okolo 16tej také suché koláčiky, no hladovať tam Lilinka určite nebude, my sme mali aj nočnú večeru ale tam sme neboli ani raz

byggyt
12. zář 2010

jaj a zabudla som, chudera malá má tak vyparenú ritku a neviem do kelu prečo, po kakaní ju vždy umývam natieram pytyolom asi pojdem zajtra kúpiť sudokrém alebo niečo také.....

lji
12. zář 2010

@hanula83 😕 ty brďooo jaká ohrada 😕 😕 to je jak výbeh pre zajačikov 😅

byggyt
12. zář 2010

@lji ty tu nemáš fotečky malinkej ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lji
12. zář 2010

@byggyt jaj to asi treba do albumu že? 😅 tak idem nejaký vytvoriť lebo zatial som dala len čosi do jednej diskusie

mirunda
12. zář 2010

Byggytko, já bych taky na gyndu určo nešla ani po 6-tinedělí, ale musela jsem kvůli jizvě po císaři.. jinak ano, snědla tu barvičku, nevím, jak se to hovorí po vašom 😀
Jinak letíme do Španělska - na Mallorcu, vůbec netuším, co tam jedí 🙂 Ale jo, z toho, co jsi psala, tak si určitě vybere i Lili, a hranolky - ty by tam určitě papala každý den.. 🙂 Jinak doufám, v nějaký jogurty, aby měla nějaký mléčný výrobky, už jí mlíko vůbec nedávám, jen v potravinách.. jinak rýži i brambory miluje, tak snad tam hlady neumře.. a btw: ono by jí neuškodila pár dní nejíst, má skoro 15kg 🙂
Byggyt, nech Vivi nejvíc nahatou co to jde, to je stejně nejlepší, než všechny ty masti.. ať to dýchá.. za chvíli to bude mít dobré, neboj.. je mi jí líto, taky to známe, nic příjemnýho.. 😖 😝

Já jsem nudou začala balit.. vůbec se nepoznávám, o dva dny dřív než bylo v plánu 😀 Ale zase mi to všechno hrozně trvá.. a jen to skládám na zem, ať to pak někdo může naházet do kufru..

zuzkaaaa
12. zář 2010

@byggyt ja som dávala malej na vyštípanú ritulu imazol a nám veľmi pomohol, baby ja vás čítam len nemám čas , kuk na link :(
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/napuchnuta...

martasl
12. zář 2010

ahoj holčiny.konečně po poslední šichtě a do středy veget.

jé mirun,já zbožňuju věšení prádla.jen nemám nic moc praní(na můj vkus).ten príšek na oddálení jsem brala kdysi dávno,takže taky nevím.on ti určitě doktor něco poradí.

Iji-a jak se máš?comalá,ještě poplakává??pěkná fotečka,hezky celá rodinka 🙂

volala jsem manželovi,abych věděla,kdy dojede a trochu ho popohnala domů,no a on mi to nebere.potřebuju,aby už přijel,páč bych měla mít teď plodné dny.no ale nejsem si jistá.ovu testy si už dělat nechci,je to na nic,když manžel není věčně doma.a s tím mím směnováním se to ani nedá.
tak si představte,že jedné známé u nás ve vesnici se popálil 4letý kluk.hrál si venku(má ještě dvojče),měla ho asi hlídat starší sestra(která se na to asi vybodla).no a on v dílně našel pet láhev s benzínem(prý) a zapalovač.no a škrtnul a ta láhev bouchla.takže má popáleniny 3 stupmě.soused ho vezl do nemocnice a uhned ho převáželi vrtulníkem do Brna.bych tu matku ..... 😠 😠 .její chlap věčně sedí naproti v hospodě,ona té výchově taky moc nedá a pak se divěj.....jé,koukám na novu a ti hasiči jsou borci.moc hezký 🙂

martasl
12. zář 2010

zuzi-tak s tím nemám zkušenost.naše Simona je alergická na ibalgin.takže používáme výhradně paralen a na alergii má Aerius.zajdi si do lékárny a nech si poradit,měli by vědět co s tím.

hanula83
12. zář 2010

@byggyt Tak taky nafoť ohradu a hlavně popiš, jak se tam líbí Vivince 🙂

@lji Jo jo, však to jsou takoví naši králíčci, ony jsou tam spokojené, místa je dost a můžou si tam dělat bugr, jaký chtějí, spokojenost na všech stranách 😉... Ale je mi jasny, že to není na věky.. 😉))... Moc hezká profilová fotka 😉... jak se mají novopečení rodičové? 🙂

lji
13. zář 2010

@martasl ja tak nemám rada takých rodičov 🤐 tak do prdele raz je to ich dieťa tak nech sa starajú.nehovorím,stať sa môže komukolvek ale ak sú taký ako so písala tak skôr či neskôr by sa stalo niečo.

@mirunda ty si taká irónia osudu s tou tvojou nohou. najskôr chlap ma ešte nepožiadal,potom teda jej idem sa vydávať a ked si máš užiť svadobnú cestu tak ty takto 😅

@hanula83 ale veru máš môj obdiv. obdivujem maminky ktoré majú dvojičky alebo deťúrence tesne po sebe .

a z toho vyplýva ako sa máme. svoju dcérenku milujem nadovšetko,ale ako môžu iné ženy zvládať viac,netuším. ja som taký jej otrok 😀 a navyše mi stačí dlhšia chôdza, dlhšie sedenie na trochu tvrdšej stoličke, alebo trochu horšia stolica 😅 a vráti sa mi bolesť zo zašívania. ešteže mám muža a maminu ktorí ma úplne odbremenujú od domácich prác. malinká spinkáva tak všelijak. niektorí neuznávajú v tak malom veku dudel (ja som jej ho nikdy ani nechcela dať) ale ked je najhoršie tak ukludní ju aj nás 😅

tetamon
13. zář 2010

@lji ja myslim, ze i kdyz mas pocit, ze nezvladas, tak si to casem trosku sedne... Ted je to fakt jeste moc cerstvy, segra mi rikala, ze do konce sestinedeli urcite, ne-li dyl, nebyla schopna udelat skoro nic. On ten porod je fakt fest zahul, i ztrata krve, postupne zvykani si na ten nocni rezim, jedno s druhym... Jen pekne uzivej pece, dokud ji mas dostatek 😉

Ale dvojcatka me taky desi, kdyz by byly, co uz, milovala bych je taky, ale ze bych si je prala, to fakt neeee 😲 😀

tetamon
13. zář 2010

@martasl jezkovy zraky, chudak kluk 😲 Ony ty decka pitomy dokazou vymyslet zabavy, ze by se krve v cloveku kolikrat nedorezal. Ale toto je fakt zapinkany z nekolika stran, rodice, segra..a co meli co smradi delat v garazi na dosah takovych veci???
Nakopat do riti, fakt 😒

martasl
13. zář 2010

tetamon-oni tu garáž-dílnu mají pořád otevřenou,pokud vím.děcka lítaj před barákem u silnice,dozor žádnej není vidět a pak to tak dopadá.pak je pozdě na výčitky.kluk bude učitě poznamenanej na celej život. ☹

Iji-to chce trošku času,uvidíš,že na tyto zážitky těsně po porodu budeš ještě s úsměvem vzpomínat a říkat si,kde jsou ty časy(moje zkušenost,Katku jsem měla ve 20 a Simonu ve 22 letech.)

tetamon
13. zář 2010

@martasl no fakt nechapu, ze muzou nehat takhle otevreny deckam. Vidim sama na synovcovi, jak ho lakaji ty nejnejmoznejsi veci v garazi, a kdyby nemel dohled, tak zarucene vymysli ptakovinu 😕
Chudak prcek, tolik zbytecne bolesti a pak jeste ty nasledky a operace a... ☹

mirunda
13. zář 2010

Marti, to je strašný :(( Kloučka je mi moc moc líto.. a myslím, ať jsou rodiče skoro jakýkoliv, tak si vůbec neumím představit, co prožívají, určitě mají výčitky ☹ Je to smutný, moc moc :((

Iji, určitě se to časem srovná, vůbec jsem netušila, co v ženský všechno, co všechno zvládne - do té doby, co se narodila Lili 🙂 Ze začátku jsem z toho taky byla vyjukaná, 24hod se starat o někoho na 100%, k tomu úklid, vyprat..atd.. naštěstí manžel aspoň uvařil, to jde do teď kolem mě 😀 Sporáku se můžu velkým obloukem vyhnout, teda kromě večerní kaše.. to jediný zlvádnu 😀 Takže ještě chvíli počkej a zvyknete si na společný režim a bude ti mnohem líp.. malá je krááááásňoučká!!! Vypadá jak andílek, v tom růžovém je tak sladká, že bych brečela 😵 😵 😵
jo, to je ironie, nic v životě není tak, jak si člověk přeje a naplánuje a to neuvěříš, co se mi dneska ještě stalo, Kuba ztratil moji peněženku, když jsme šli k dr. a já v ní mám občanku, takže už jsem se začala smiřovat s tím, že opravdu nikam neodletím.. pas nemám, na Mallorcu stačí občanka, takže jsem to neřešila.. pak jsme jí naštěstí našli před garáží, tam mu vypadla.. 🙂

Jinak jsem dneska byla na gyndě si nechat napsat ten prášek na posunutí ms, dr. tam vůbec nebyl, tak jsem ukecala sestru, ať mi ho napíše.. tak mi to napsala, ale zase - prej neví, jestli je to vhodný brát, když mám zlomeninu, aby se mi neudělala krevní sraženina, a ještě budu v letadle - tlak.. já se z toho fakt picnu 🙂 Takže si mám ve středu ráno zavolat, to už tam bude doktor, jestli mi to dovolí nebo ne.. tak jestli tam ještě budu s berlema běhat na záchod si měnit tampony, tak to už fakt bude dovolená se vším všudy.. 🙄 🙄 🙄

Holkýýýý, já chci dvojčátka!!!! Hrozně hrozně moc, Hanulce v dobrém závidím 🙂 Určitě je to větší záhul, ale taky dvojnásobná radost.. klidně i trojčata bych brala 😀 😀 Jsem říkala Kubovi, že to pak do mě musí vpálit jak neřízenou střelu 😀 Ale jinak dvojvaječný - to záleží stejně na ženský, ne? Podle toho, kolik tam má vajíček.. nebo já nevim, ale vždycky jsem si to myslela, že to je u ženský a pohlaví udává chlap 🙂 Tak mě oprav Hani 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru