Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
13. lis 2010

@zuzkaaaa mne tam trhali tuším v máji a rýchlo to ten zubár vytrhol nič som necítila, ale potom nastalo peklo........moja zubárka tu vtedy nebola a obvodná mi musela predpísať ATB až potom ma to prestalo bolieť ale kým to zabralo musela som miešať ibalgin s algyfenovými kvapkami, zuby sú svine 😠

martasl
14. lis 2010

ahoj holky.ježíš,zuby!!já se bojím zubaře jak hrom,to raději budu 100 krát rodit.

hanulko-holčičky jsou už velký holky-krásný.musím kouknout na fb.

to je něco,jak to letí.nedávno jste rodili a děťátka budou mít rok.to si ty vánoce krásně užijou,už budou trošku chápat a ty rozzářený očička-není nic krásnějšího. 🙂 .a je to bezva,když ti prcci začnou žvatlat,co??jojo,kde jsou ty časy 😅

pocahontas-u mě všechno při starým.snažíme se co to dá-teď bych měla mít plodné období,tak to doufám vyjde.pokud ne,tak zajdu v lednu k doktorovi a uvidíme,co s tím.v pátek jsem byla na večírku s lidma z práce-supééééér.pořádně jsem si to užila,no ale v sobotu jsem byla nepoužitelná.

holky,co už budete brzo rodit,hodně štěstíčka a ať všechno proběhne ok.těším se na fotečky miminek 😉

tetamon
14. lis 2010

@zdenush88 no vidis, tak to mas super, takovou strasnou doktorku bych nevydychala vic nez dvakrat (vyzkouset, jestli je fakt takova protiva furt nebo jen nemela den)... Ja na tohle nemam nervy, ja se doktoru bojim a priori, natoz tak mit nejakou muru protivnou 😕 Ta pani kdyby mela ordinovat na soukromo, tak asi moc neuspeje 😀

hanula83
14. lis 2010

@pocahontas35 Letí to strašlivě, i u tebe, vždyť to je taky chvilička, co se malý narodil... 😉

hanula83
14. lis 2010

@martasl Děkujem 😉)... no abych pravdu řekla, tak letos se fakt strašně těším na Vánoce, loni z toho holky nic ještě neměly, ale letos už to budou pořádně vnímat, sice si to taky pamatovat ještě nebudou, ale už se strašně těším na ty rozzářená očička 🙂)))

petrusew
14. lis 2010

Dobrý večer děvčata. Přijmete mě mezi vás? 😵 Těhule ještě nejsem, ale jednou (snad v brzké době) snad budu...

byggyt
14. lis 2010

@petrusew vitaj 🙂

má niekto tip na vianočný darček pre ročné dieťa ? na narodky niečo už mám ešte Vianoce

zuzkaaaa
14. lis 2010

@byggyt lego také veľké alebo kocky aj ja som si myslela že sa jej to nebude páčiť ale páči sa jej to a ešte autíčka 🙂 bábiku vyhadzuje z kočíka :D

zuzkaaaa
14. lis 2010

alebo kuchynku sú aj také mini okolo 50cm to dostane aj Sofi od Ježiška 🙂

petrusew
14. lis 2010

já kupovala kamarádce pro syna k ročním narozeninám dřevěné kostky, takové ty, co jsme si s nimi hráli doma a mělo to úspěch! Sestřenka dostala k roku nějaké interaktivní hračky co rozvíjí jemnou motoriku(domeček s otvorama a kostičky, hracího medvídka - líbí se mi včelí medvídci a krásně zpívají 🙂 ) a ještě mě napadly takové ty různě velké kroužky, co se skládají na sebe od největšího po nejmenší.

zdenush88
15. lis 2010

@tetamon na nu maju skoro 90% jej klientiek taky isty nazo,problem je ze je dobry odbornik a ako tak normalny gynekolog v okoli.... ale tak, zacina mi liest na nervy!! vrr... normalne sa tesim ako od nej oddydem aj ked dnes rano sa mo snivalo o jej sestrickach, tie ma dobre a mile... 😉

byggyt
15. lis 2010

@zuzkaaaa myslíš že by už moja vedela skladať lego?

@petrusew mám vybratého hracieho psa od fisher price, tie krúžky máme ale vôbec sa s tým nechce hrať skladať na seba to nechce akurát to dá po jednom dole a zahodí tak ďaleko ako sa dá 😀 , ale asi kúpim ten domček s otvormi.

zuzkaaaa
15. lis 2010

@byggyt to sú také veľké kusky lega a ide to ľahko na seba takže možno áno, neviem,,, 😉

hanula83
15. lis 2010

@petrusew Ahojky, zrovna ty kroužky, co se skládají na sebe jsem taky holkám koupila k ročním narozkám a ty interaktivní hračky taky - mobily, které hrají a dá se na ne i nahrávat 😉. Kostky taky holky dostaly od babičky. A toho medveda - konkrétne Míšu Kuličku, toho už mají asi od 4 mesíců a stále je velice úspešný, byť už zpívá jako opilec (asi baterky), tak holky ho žerou 🙂))... a taky by holky mely dostat na Vánoce od babičky toho mluvicího pejska, asi je to ten, co tu psala teď @byggyt ... U nás holky ty kroužky chcou skládat na sebe, ješte ne podle velikosti, ale snaží se 😉...

byggyt
16. lis 2010

@hanula83 možno je to na Vivien ešte skoro a hádam sa s tým bude hrať časom ona to dá do úst a zahodí. Je teraz strašne vela tých hračiek a človek si nevie vybrať 🙂 .

martasl
16. lis 2010

ahoj holky.konečně doma z té pitomé práce 😝 😝

koukám řešíte vánoční dárky.já jsem si nakupování děsně užívala 🙂 .teď už to s holkama není ono.nejsou z vánoc tak uvytržení.u nás měla úspěch taková plastová skládací kostka,do které se protlačovaly tvary,plastové nádobíčko+potraviny,koně a pěnové kostky.

holky,už máte jasno,co budete péct a kolik??mě se do toho nějak nechce.asi udělám 3-5 druhů a kašlu na to.manžel pak nadává,že to nikdo už nechce jíst.jo a dárky nemám ještě žádný,prostě masakr ☹ 😒 😲

byggyt
17. lis 2010

@martasl ja si vždy urobím plán pečenia že spravím viac a skutek utek 😀 nakoniec upečiem iba dva koláče a basta. Na tieto Vianoce sa fakt teším veď tie minuloročné som strávila v nemocnici. Musím sa niekedy vypraviť do mesta a popozerať čo vlastne majú lenže s tým mojim malým šidlom sa to nedá ona tak reve v tom kočíko až to pekné neni, tá staršia sedela v kočíku ticho ako pena a toto je pravý opak 🙂

petrusew
17. lis 2010

No tak vánoce zatím ještě neřeším, nemáme ani jeden dáreček, protože nemůžu sama chodit, tak jsem doma na zadku...už mi z toho trošku hrabe, akorát jezdíme po doktorech, ale na nákupy vyrazíme až těsně před vánocemi 😅 Musíme to sladit s manželovými směnami 😠 Ale ono se to nějak zvládne, rozhodně to nehodláme nějak moc hrotit. 😀 I drobnost potěší, když je daná z lásky.Jen asi mezi sebou si nebudeme nic dávat, jsme sami dva a nějak letos ani na vánoce namám náladu...spíš ještě nemám tu Vánoční 😀

pdarinap
18. lis 2010

Ahoj holky, teprve teď jsem objevila vaši skupinku a chtěla jsem se zeptat, jestli bych se k vám mohla přidat? 😅
Jinak už máme doma 2,5 letou holčičku a nyní nám k tomu přibude chlapeček. Před prvním těhotenstvím jsem měla 86 kilo, nabrala jsem 25 kilo a druhé těhotenství jsem začala s váhou 98 kg a nyní v 16.týdnu vážím 94, tak snad nebudu moc přibírat a už se zhnovu nenaplní těch 25 kilo nahoře.

martasl
18. lis 2010

pdarinap-ahoj,to víš,že se k nám můžeš přidat.vítám tě tady.já jsem na tom s váhou podobně,jen ještě nejsem těhu.doufám,že bude,snažíme se o 106,ale zatím bez úspěchu.

petrusew-proč nemůžeš chodit?já taky nemám žádné dárky a asi je budu shánět na poslední chvilku.a z toho mám trauma 😕 ,protože většinou v listopadu max začátkem prosince jsem balila.no prostě letos děs běs.

byggyt-já taky vždycky strašně plánuju a rozepisuju,co budu dělat.pak jsem rádá,že udělám základ a zbytek koupím.letos to bude asi to samé.vůbec se mi do ničeho nechce. 😒

arlene
22. lis 2010

Ahoj těhulky a maminky 🙂 Úplnou náhodou jsem objevila toto fórum a moooc mě potěšilo. Zatím těhotná nejsem, ale hned zjara bychom na tom chtěli poctivě zapracovat 😉
Jestl mohu, mám na vás dotaz na vaší zkušenost...
Mám totiž problém s tím, že u gynekoložky mě při každém vážení kárají za váhu. Já vím, že mám přes 100kg, ale taky vím ( čož jim vysvětlovat nebudu), že se s tím snažím něco dělat a poslední dobou dodržuji zdravější životní styl a žačala jsem s cvičením ( právě proto, že chci otěhotnět zdravější atd).
Nicméně, nyní si v Praze hledám novou gynekoložku.... A hledám ji s hrůzou...Budu muset zase čelit neustálemu omílání mé váhy celou návštěvu v ordinaci? Bylo to dost ponižující a někdy se opravdu vyjadřovala hlavně sestra dost nevybíravě ☹ A navíc představa, že tam půjdu s tím, že chci otěhotnět, tak to je přímo noční můra....Jakou máte zkušenost vy s přístupem gynekologa k vám baculkám/těhulkámXXL?

berule
22. lis 2010

Ahojky, můžu se k vám taky přidat? Jsem těhu, hodně jsem přibrala před otěhotněním, teď už mi to stojí, mám zatím 108kg, no já mám s mým gynekologem dobré zkušenosti, nikdy mi na váhu neřekl ani ň, protože ví, že kolem mě projdou trenky a já jsem hned těhotná, ale doktorka na endokrinologii mi oznámila, že pokud nezhubnu, tak neotěhotním a věděla prdlajs 😀

martasl
22. lis 2010

arlen-můj gynekolog na mou váhu taky nic neříká.chodím k němu od 18 let a zná mě ještě jako hubenou holku s váho 55kg.teď mám taky 100 a je v klidu.sestře do tvé váhy nic není,to by si neměla vůbec dovolovat.snažím se taky otěhotnět(po loňském neúspěšném těhotenství)zatím bohužel bezúspěšně.ale s váho to u mě nesouvisí.tak hodně štěstí při hledání doktora. 😉

berule-jasně,že se můžeš přidat 🙂 -tak to máš velikánské štěstí,že otěhotníš tak lehce.moc takových není.doktorky na endokrinologiích jsou děsně chytrý,taky k jedné s dcerama chodím.

arlene
22. lis 2010

Teda holky, máte fakt štěstí! Já právě od té lékařky odešla a sestře jsem řekla při odchodu, že je to kvuli ní. Vůbec jí nezajímalo, že mám už sestavený jídelníček z obezitologie a že chci se sebou něco dělat ( chci do nového roku aspoň trochu shodit, abych otěhotněla v trochu lepší formě). Řekla jsem jí, že potřebuju spíše podporu a na dobu než trochu zhubnu ordinaci, kam mohu chodit na kontroly a ne se nervovat z jejího řevu. Navíc, až budu těhotná, tak se nechci nervovat z nějakých návštěv, kde na tebe jen řvou... A on ami řekla, že takhle tlustá stejně neotěhotním. Přitom tam má mnohem tlustčí ženy, než mě. A ony si to nechávají líbit. To nechápu...
Už jsem hodila dotazy baculatým kamoškám, tak snad se nějaká dobrá doktorka najde 🙂

martasl
22. lis 2010

arlene-to řekla doslova,že takhle tlustá neotěhotníš??to bych si líbit nenechala a stěžovla si.moje švagrová je o hodně silnější než já,tipuju ji tak 130 kg a v říjnu se jim narodil chlapeček(už druhej) a otěhotněla s ním na první šťouch.takže hlavně buď v klidu-ono je to spíš o stresu a bloku v hlavě.neřeš až tak svou váhu a ono to půjde,neboj. 😉

arlene
22. lis 2010

martasl - přesně tak to řekla. Nejdřív jsem si chtěla stězovat, ale pak jsem si řekla, že na to kašlu a že už s ní nechci mít nic společného...
130kg a vše zvládla, tak to klobouk dolu , já když měla 130 kg, tak jsem byla dost unavená sama ze sebe, natož ještě mimi 🙂 Pak jsem 20kg zhubla a ve 110kg se cítila jako pták 😀
Máš pravdu, budu radši v klidu, hledat nového lékaře a dodržovat novou životosprávu... a na jaře tady snad už budu jako těhulka 🙂

martasl
22. lis 2010

no nevím,jestli měla 130-to je můj odhad. 😅 .a bereš to správně,hlavně klid. 😉

zdenush88
22. lis 2010

ahojte....tak ja si už užívam tehu... nie je mi vyslovene dobre ale ani nevraciam.... prezila som prve prezradenie mojej vahy sestricke ked vypisovala tehu knizku,.... nepovedala nic... 😉 ale ma smolu aj tak od nich odhadzam aj ked imto bude asi jedno.... 😒 idem k lepšiemu.... 😉 aj ked ku chlapovi ale zdravie mojho drobca je pre mna prvorade a ked mi niekto nechce urobit prve 3 mesiace sono, tak mi to pride trochu cudne.... 😒
..... boze ale inak cele dni mi je zle... stále mam akokeby taku gucu v krku... jem strasne malo, ale utesujem sa tym,ze drobec ma z coho cerpat.... 🙂 aj tak, netreba sa prezierat aj ked si myslim, ze aj to pride..... 😒

vikiz
23. lis 2010

@berule
ahoj, vitam ta i ked ja chodim len dost sporadicky, sme na tom asi rovnako, ja taham 11 tt, tiez som pribrala pred tehu, teda poslednch par mesiacov, ma zaradilo medzi bacule. doktor to neriesi, akurat vraj nech dam pozor a moc nepriberiem, bo on vie, ze pri malej som nabrala 30 kg. tak sem tam daj vediet ako pokracujes 😀
@zdenush88
super, ze ti prve vazenie dopadlo tak dobre, aj ja som z neho mala stres, i ked u nas sa oficialne knizka a teda pociatocna vaha udava az v 12 tt. ale sono mi uz robili 2x ved ako inak zistia, ci je vsetko ok? Aj mne je furt zle, teda okrem toho ked sa pcham, no to je len chvilka a hned sa to vrati, musela by som tlacit 12 hodin denne aby mi nebolo zle.

hanula83
23. lis 2010

@berule Ahojky, no já to mám podobně, já s dětma počítala až víc do budoucna a ony se stejně naplánovaly ;)))... s těma trenkama jsem se tady nasmála, fakt mi přijde, že něco podobného...

@arlene Já mám s doktorama moc dobré zkušenosti, můj gyne mi nikdy nedal nic najevo, naopak měl ke mně vždy respekt a úctu. Akorát mám horší zkušenost z porodnice, kam jsem pozděj docházela, na ultrazvuku byl pitomej doktor, kterej měl pořád potíže s mojí "břišní stěnou"... Můj názor je, že otěhotnět či ne nesouvisí s váhou... v dnešní době je to spíš nějakej psychickej blok a taky kvůli tomu dnešnímu stresu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru