Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

marianeta
24. únor 2009

Zdravim kocky 🙂 .
Peta moc drzim palce nech je malicky cim skor pri tebe.

JUUUUUU u nas uz dva dni snezi 🙂 ,len skoda ,ze nemam sane pre maleho ☹ .
Evus ako Terezka?poslucha?
Vcera som bola na nakupe a ked som sa vratila s autom do dvora isla som zatvorit branku a strasne som sa smykla na miske zo skla co z nej kocurik papava 😀 😀 😀 .
Nastastie som to ustala,ale tak ma otocilo,ze som myslela ,ze mam stavce polamane a aboli to jak slak.

jabera
24. únor 2009

dobre rano.

mari, to je neprijemne, to niekedy boli viac, ako ked spadnes naozaj, ked sa udrzis. to su pocity, akoby ti mali svaly prasknut, ze? no, ja musim koncit, lebo mam tak opuchnute prsty, ze ked pisem, mam pocit, ze sa mi roztrhne koza na rukach...papa vsetci

evuse
24. únor 2009

Ahoj holčiny.

Peťo to je fajn, že aspoň můžete klokánkovat a že dostává tvoje mlíčko.

Marianeto ty kočičky jsou ale potvory 😀 . Já se o tu naší malou kočku už několikrát málem přerazila, jak se plete pod nohama. Teď už je to lepší, ale před porodem jsem přesbřicho neviděla dolu, jestli tam neni 😀 😀
Terezka je hodná, jen nechce spát. Zjistila jsem, že je jí líp v lehátku než v postýlce. Asi je to tím, že v lehátku je schoulená , ale v postýlce leží natažná jak na prkně. Včera večer jsem učinila objev- zase se v postýlce rozčilovala, tak jsem jí položila na bok a hned byl klid, zavřela oči a doslova za pár vteřin spala. A vydržela to přes 5 hodin, protože před tím zas mezi krmeníma nespala vůbec. V noci po krmení, jsem jí položila na druhej bok a zase v pohodě spala. No a ráno jsem si jí zas vzala do postele, z toho asi bude náš rituál 🙂

marianeta
24. únor 2009

jj Evus su to potvory.Ale je to moja chyba,lebo ja som mu ju tam tak dala 😀 .

Aj ja som maleho davala spat na bok,tak nam aj v porodnici kazali vraj keby nahodou grckal aby sa nezalial.

Jaber to teda je horsie jak padnut na rit. 😀 😀

mirunda
24. únor 2009

dobré odpoledne přeji, tak jsem dneska byla opět na kontrole a opět se prý ještě nechystáme rodit 😠 Prý je miminko ještě pořád hodně nahoře.. tak jsem zvědavá.. takže o víkendu se chystám na horkou koupel, červený víno, ananas, skořici a sex.. 😀 Prostě vyzkouším všechno, co se kde píše k "přivolání porodu" 😀

evuse
24. únor 2009

Taky se doporučuje procházka. Ale s horkou koupelí pozor, myslím že by neměla mít asi víc než 37 nebeo 40°C ?? , protože by mohlo dojít k předčasnému odloučení placenty. Nechci strašit, jen jsem to nedávno někde četla.

mirunda
24. únor 2009

Jenže procházka v tomhle hnusnym počasí.. ☹ Teda spíš mě štve, že je tam všude namrzlo a já chodím jen v teniskách (do zimních bot rvu kotníky), tak se bojím kdy slítnu..
takže nejdřív zkusím domácí způsoby.. 🙂
Teď jsem četla, že loni v těchto dnech bylo 20 stupňů.. to by byla paráda..

zuzkaaaa
24. únor 2009

ahojte babenky, uf dnes som sa unavila od rána som tu mala krstniatka jeden má 4 a druhý 9 obaja chlapci tak si to viete predstaviť 😠
dnes som si všimla, že mi už začína dosť rásť bruško ale ešte stále nie je to ono, ešte nie je guľaté, ja viem teraź chcem guľaté a potom si budem priať už nemať žiadne bruško 😀

jabera
24. únor 2009

evi to je skvele takto prichadzat na nove objavy. tusim si to tiez okopirujem , davam si do jedneho foldra vsetko, co mi pripada potrebne do buducna, potom budem velmi mudra hned.

mirun tak to uz ma mozno ja pockas, nie? hahaha ja som optimisticka, stale verim, jak porodim skor... uz sa tu vidim pisat 30. 3. ................ ja uz vyhanam teraz, ale bez toho kupela, tak si hovorim, ze sa aspon rozcvicime, nutim toho mojho chudaka kazdy den.... kupel som planovala az neskor, ale evina ma vystrasila, musim si o tom nieco najst. prezradis mi recepty s ananasom a skoricou? to nepoznam a netusim. pravda je, ze vecne zerem ananas, mam nanho strasnu chut, nikdy som ho tolko nezblajzla ako v poslednej dobe

zuzi mne sa pekne brusko urobilo asi az pred dvoma tyzdnami, to je vdaka sunkam. stale bolo viac spekov, jak babatka, ale uz babatko vedie!

no, baby, ale musim sa pochvalit, mame kluce od bytu a zaciname stahovat. tak po par taskach denne a v sobotu uplne. byt je na 4. poschodi, vytah tam nie je, takze ma caka pekna zaberacka. uz teraz mam dost dobru svalovicu... budem potom chvilu bez internetu, kym nam ho prelozia. dufam, ze si svihnu. konecne budeme v niecom, co ma viac ako jednu izbu. a uz kupime postielku a ja tam posijem malemu blbosti, tu ohradku a tak, strasne sa na to tesim... bohuzial, kocik musi pockat este mesiac, az po porode budeme kupovat, totiz pracka nas opustila....
a bez nej uz byt nemozem, to by ma zlozilo. ale postielka bude, prebalovaciu komodu uz mame na ceste, tak uz len nech aj soplaka mame a bude hotovo...

mirunda
24. únor 2009

Zuzi neboj, bříško budeš mít pěkně kulaťoučké a přesně jak píšeš - pak si budeš přát ho vůbec nemít 😀

Jaber, jukni na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea..., třeba najdeš nějakou tu inspiraci 😉 Myslím, že tady jsem našla inspiraci s ananasem a skořicí a dnes mi to i říkala dr., že čerstvý ananas a kuřecí šunka zabírá 😀 Tak to vyzkoušej, ale nepřeháněj, abys neporodila dřív než já, to by mě naštvalo 😀 😀 😀
A gratuluju ke stěhování, ze schodů si nic nedělej, my bydlíme v baráčku v podkroví, a já chodím do garáží ještě pracovat - mám tu kancelář - takže několikrát denně chodím do třetího patra a zpátky.. 🙂 Mimochodem - chodit po schodech prý také pomáhá k porodu 😀

jabera
24. únor 2009

miri to fakt? to by soim uz asi rodila davno, ledo kuracia sunka a ananas, to je moje! sice cerstvy nie tak casto, ale napravim to! dik za link.

mirunda
24. únor 2009

Kdyby sis chtěla počíst ještě víc a nechat se inspirovat:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Stejně asi miminko přijde až se bude chtít jemu 😠 Ale je dobré nenechat pro jistotu nic náhodě 😀

mirunda
24. únor 2009

Tady jsem našla recept:
1 litr vody,2 celé skořice, 10 hřebíčků, zázvor a 2 lžíce verbeny.Povařit 10 minut a nechat odstát asi 15 minut. Pak tento (né moc chutný čajík) cucat celý den... 😀 😀

jabera
24. únor 2009

tiez mam dojem, ze ich nevyzenieme....

jabera
24. únor 2009

teda, mirun, citala si to o ricinovom oleji? ten recept? ja to skusim. ale az neskor, este nechcem aby sa narodil. ale ak ten olej zozeniem, skusim to. konecne nieco, co posobi realne. idem sa tlacit skoricou.... ale ne,ale ananas si fakt kupim...

mirunda
24. únor 2009

Nečetla jsem to všechno - co tam je s olejem?O víkendu zkusím naprosto cokoliv 😀

zuzkaaaa
24. únor 2009

vám je dobre babenky už to máte za chvíločku vy už budete kočíkovať a ja ešte s bruškom sa trápiť 😀

zuzkaaaa
24. únor 2009

jabera uf ale je vám dobre tak budeš mať čo robiť cez víkend

jabera
24. únor 2009

je to tento link.

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

citaj si to od zaciatku a velmi skoro dojdes ku konkretnemu receptu. nechcem to reprodukovat, aby som nieco nepoplietla. ale pockaj, myslim, ze je tam normalne recept, pozriem to. paci sa mi na tom, ze ak nie si este pripravena, resp. mimino, neporodis. ale viec holek tam pise, co im to zabralo. skusim to presne najst, ale odporucam si precitat celu strasnku, je to uz na prvej.

zuzkaaaa
24. únor 2009

baby čo je to kořalka? po slovensky? tam to je v článku čo hovorila jabera

jabera
24. únor 2009

takze tuto to je . niektore baby ten olej nevedeli kupit, ale maju to v niektorych lekarnach a v predajniach so zdravou vyzivou... vsetky rodili za par hodin a mali pohodove porody... no, ja do toho rozhodne pojdem.

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

toto potom pisala holka, ktorej to zabralo, ale je ich tam viac, ktorym to zabralo.

tady merunkový džus taky neměli tak jsem ho nahradila zavařenými rozmixovanými merunkami a poměr jsem dala 1:1,olejíčku půlku lahvičky

jabera
24. únor 2009

zuzi, e to tvrdy chlast. oni pouzivaju slivovicu, co som citala. asi mozes pouzit cokolvek take tvrde. to by nam mirunda mohla vediet povedat, cije to iba slivka, alebo akykolvek destilat.

zuzkaaaa
24. únor 2009

ahaaa zas som o niečo múdrejšia 😀

mirunda
24. únor 2009

Kořalka je jakýkoliv tvrdý pití - přesně jak píše Jabera..

zuzkaaaa
24. únor 2009

😀 😀 😀

mirunda
24. únor 2009

Mno, tak nápoj nechávám na pondělí, když se nezadaří 😀

jabera
24. únor 2009

baby, ja som 4 roky absolutny abstinent, budem rodit ozrala jak delo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hahahahahhaha

zuzkaaaa
24. únor 2009

ja som ešte v živote opitá nebola a alkohol vôbec nemusím ale možno to aj ja potom vyskúšam, ale dovtedy to aj tak zabudnem že aj také niečo existuje 😀

mirunda
25. únor 2009

Tak já teda kořalky taky nepiju, ale tohle je prý méně než malý panák, tak to překousnu 😀 Dneska jsem byla na monitoru, ale miminko spinkalo, takže zítra musím znova.. 😝 Porodím z těch kontrol, včera jsme tam čekali skoro dvě hodiny, dneska hodinu.. 🙄

marianeta
25. únor 2009

Pekny dnik prajem 🙂 .

Ale,ale co to ..tu sa nalieva? 😀 .Baby neblaznite s cajmi a inymi metodami na vyvolanie porodu, radsej to pekne nechajte na maticku prirodu 😵 .

Ja uz tiez alkohol nemusim.Pred tym nez som bola tehu sme chodili po chatach,aj sa dost popilo,ale teraz ked si dam len vajcovy liker je mi straaaaaaaaaaaaasne zle 😝 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru