Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

radun
25. dub 2012

@luciasek07 Já mám skoro přesně stovku, a jsou mi fakt hodně veliký... Koupila jsem jeden kus v lékárně, doma vyzkoušela a šla pro další 😉

luciasek07
25. dub 2012

@radun takže si mám vzít spíš ty L?? 😀

nadulka88
25. dub 2012

@nikuska921 v pohodke.. bola som na tom podobne a zatial zvladam 😉

mercymay
26. dub 2012

Ahoj babule, no ako tehulkujeete? Ste v poriadku? 😉

oktarina
26. dub 2012

a v lékárně nám je nevytáhnou, že bych si třeba vzala metr 🙂 Teprva si pro ně půjdu, ale zase poradím, dostala jsem doporučené koupit si hydrogelové polštářky, dávají se na prsa, aby se předcházelo těm prasklinkám a bolení při kojení (spoléhám, že po půl roce kojení se dostanu s váhou do dvouciferných míst 🙂

mrkněte, prý se dají stříhat napůl a šetřit tím tak 🙂 nevím, ještě jsem je nerozbalila, chci je nechat hygienicky čisté až dokud je nebudu potřebovat .-)
http://prsni-tampony.heureka.cz/medela-polstark...

tidli
30. dub 2012

Ahoj nečetla jsem úplne všechno ale před těhotenstvím jsem měla 60 kg nabrala jsem do porodu 25 kg při výšce 163 cm po porodu jsem skoro nic nezhodila akorát ta porodni váha mi Ina to šlo dolu, pak jsem měla 2 další porody za sebou , nakonec mi tak nějak zůstalo 70kg a neslo to dolu ani když jsem drela ve fitku 5 krát denně zacala jsem brát alli, zhubla 12kg po 2 letech jsem zhruba na 62 kg a citim se znova špatně tlustá je to ok? Co myslíte není to uz jen v hlavě, manžel říká že se mu Libín jaka jsem ale já mu nevěřím ,říkal to i když jsem měla o 23kg víc

radun
1. kvě 2012

@luciasek07 Nee, raději ty XL. Už mám porod za sebou, tak jsem je použila 😀... A je lepší, když to nikde netlačí 😉

veverka.terka
1. kvě 2012

ahojky všichni, také patřím mezi ty, které mají "pár" kilo navíc, ale zatím bohužel těhulka nejsem, snažíme se o miminko rok a půl a máme po 1. IVF, které bylo neúspěšné. přirozeně se to prý nepodaří, manžel má špatný spermiogram a já mám PCO a zvýšený některý hormony v krvi. chtěla bych se optat, zda ste měly v těhotenství nějaké závažnější problémy kvůli svojí váze, mám z toho trochu obavy, ale určitě se mi nepodaří zhubnout víc než pár kilo. tolikrát sem se pokoušela hubnout a bez úspěchu, pár kilo sem zhubla,ale pak zase nabrala. a taky v práci sem hodně ve stresu a nestíhám jíst, tak se nachcu pak večer ☹ vážím 102kg při výšce 165cm ☹ ☹ ☹ děkuju za informace.

luciasek07
1. kvě 2012

@veverka.terka ahojky..vítám tě mezi nás 🙂 já před otěhotněním měla 91kg při 164cm...problémy jako takové nemám..jen jsem měla vyšší tlak,ale to mám v rodině a mám poruchu tolerance cukru(něco jako těhu předcukrovka) - ale závažné problémy nemám..jsem v půlce 7.měsíce.. tak se drž...určo se brzo zadaří 🙂

@radun díky..píšu si... a gratulace k malému..hlavně zdravíčko

lajcikova
1. kvě 2012

@veverka.terka ahoj ja otěhotněla při váze 90kg,no a už mam skoro 103kg 😠 problémy nemam jen těhu cukrovku,ale tu má kde kdo 😉 před otěhotněním sem zhubla za roka pul 23kg,a to mo hodně pomohlo při PCO,a šlo to samo 🙂 takže nic nevzdávej a bojuj držím pěsti

kamino
1. kvě 2012

@veverka.terka Ja otehotnela take v 90 pri 160 cm, diky stitne zlaze se to nejak zvrtlo,z 60 jsem to pribrala za 3roky:@ jakmile se to dalo doporadku,tak jsem otehotnela i s PCO. na prvni IUI a od te doby bez problemu,zadne otoky,zadna cukrovka,tlak v pohode. Nestresuj,ja mam diky okolnim tehulkam dojem,ze to snasim lip,nez stihle holky. Ty na ta kila nejsou tak zvykle😉

mercymay
2. kvě 2012

Ahoj tehule, ako zvladate tieto teploty? 🙂

luciasek07
2. kvě 2012

@mercymay pomalu umírám 😀 ještě že se má zítra ochladit 😀

veverka.terka
2. kvě 2012

@luciasek07 @lajcikova @kamino holky, děkuju za podporu a cenné informace, hnedka sem o kapku klidnější. jj, vím, že cukrovka je docela běžná a asi se jí málo která baculatější těhulka vyhne, ale to nevadí. musíte při té cukrovce dodržovat nějakou radikální dietu,jako při normální cukrovce? doufám, že se mi brzy podaří otěhotnět, přirozeně je to bez šance, to nám rovnou v CARu řekli, manželův spermio je dost hodně špatnej, takže to snad půjde uměle, uvdiíme. v pátek jdem na další kontrola, tak se pozná, co bude dál 🙂 děkuju 😉

monahr
2. kvě 2012

Ahoj holky 🙂 jsem take pri tele a jsem v 10tt.nevim jestli je normalni u silnejsich holek tvarujici se bricho a dosti viditelne.jsem poprve tehotna a tak nemam zadne zkusenosti.pritel,rika,ze uz je bricho jine nez jsem mela pred tim,nez jsem byla tehotna.mate nekdo takovou zkusenost?

luciasek07
2. kvě 2012

@veverka.terka ta dieta je jiná...musíš omezit,nejlíp úplně vysadit rychlé cukry(takže veškeré klasické sladké) ale můžeš ovoce v přiměřené míře,zeleninu neomezeně a vesměs já i klasická jídla jako omáčky a tak vářím stejně,jen si dám prostě míň.... a výsledek - dnes jsem stoupla na váhu a skoro o kilo míň.. ale já ho v sobotu naberu..manžova babí slaví 75 tak budu hřešit 😀

arinikac
2. kvě 2012

Ahoj, myslím, že už jsem k vám také přispívala. Dneska jsem byla poprvé na utz, dost mě bolelo břicho a jelikož nevím, co je standard, raději jsem šla k dr. Mám vidět gestační váček, správně v děloze, 6 mm. Zhruba prý 5. tt., za dva týdny mám přijít znova. Měly jste holky už kolem toho 7. tt srdíčko? Do toho se mám učit do školy, věřte, že mi to fááákt jde 😀 a jestli mi bude aspoň 6 měsíců jako poslední tři dny, tak jsem šlank 😀

silvinka25
2. kvě 2012

ahojky...chcem sa len spýtať,či môže obezita brániť v otehotnení?kamaratka je už zúfalá.....a prosím vás má tu niektorá maminka nad sto kilo????.ďakujem krásne...... 🙂 🙂 🙂 🙂

basimka
2. kvě 2012

@silvinka25 ahoj , moze aj nemusi obezita vadit v otehotneni zalezi ako sa vyjadril jej gynekolog ,ale v kazdom pripade je lepsie schudnut lebo potom v tehotenstve to nieje boho vie co byt obezna,zvysuje to riziko cukrovky a vysokeho tlaku.

veverka.terka
2. kvě 2012

@luciasek07 jj, s tím sladkým jsem si to myslela. a je fajn, že jinak to není až tak drastické jako u normální cukrovky, ale třeba se mi to vyhne 🙂 děkuju 😉 můžu se optata, kolik tedďka ve 29tt. vážíš? nevím, jestli už si to nepsala, nepročítala sem všechno.

luciasek07
2. kvě 2012

@veverka.terka no dnes jsem stoupla na váhu a ráno nenajedená jsem měla 102,7kg...

silvinka25
2. kvě 2012

@basimka ahoj..ďakujem za názor...myslim že váži viac ako sto kil.to je dosť... ☹ ☹ ale snaží sa. 🙂 🙂

veverka.terka
2. kvě 2012

@silvinka25 ahojky, mně doktor řekl, že obezita může mít vliv na otěhotnění, ale pouze v malé míře, že to není až takový problém, spíš pak v těhu, jak píše "basimka" ale u každé těhulky je to jiné. rozhodně mi říkal, že nemá cenu nějak radikálně hubnout před otěhotněním, spíš se snažit víc hýbat a zdravěji jíst.

veverka.terka
2. kvě 2012

@luciasek07 takže máš nahoře tak cca 12kg jo? co ti na to říká doktor/ka? je to průměr nebo moc? a ty se cítíš jak?

luciasek07
2. kvě 2012

@veverka.terka jj cca 12 kg...dr. mi k tomu nic neřekl...cítím se fajn,jen se malinko zadýchávám do schodů..bydlím ve 4.patře a bez výtahu 😀 jinka se cítím v pohodě...kdyby malej nekopal a nerostlo mi bříško,tak ani nevím,že jsem těhu

olasek
2. kvě 2012

Ahojda holky, taky jsem bacule a to pořádná. Vážím 130kg při výšce 171cm. Každopádně nemyslím, že mám v těhotenství jiné problémy než kdekterá štíhlá holčina. Vyšší tlak mám, ale to i moje 50kg kamarádka - zkrátka to máme kompletně celá rodina a v tomhle vedru mi otékají kotníky - což asi také nejsem přílišnou vyjímkou. Asi nejsem prototyp maminky k nakousnutí, ale těhu si užívám a když příjdou nějaké trable tak je budu řešit. Všechno je v hlavě, v psychické pohodě.... A jak mě se podařilo otěhotnět po 4 letech čekání ( nemám žádné zdravotní problémy, jen můj manžel zhiršený spermiogarm )? Chodila jsem denně cvičit, zhubla pár kilo ( cca 10 ) a trochu si hlídala jídlo...a hlavně - byla jsem úúúúplně v pohodě, protože endorfíny z pohybu jsou to nejlepší .... 😉

veverka.terka
2. kvě 2012

@luciasek07 tak to je fajn, to je krásný! už aby se nám taky podařilo...no, já se zadýchávám. i když těhotná nejsem, když jdu do nějakého většího kopce nebo do schodů taky, ale to tak bohužel s těmi kily je 😎

veverka.terka
2. kvě 2012

@olasek ahojky, moc hezky si to napsala 🙂 podařilo se vám přirozeně i přes zhoršený spermio? no, manžel má úplně špatný spermio, takže na přirozený těhu už ani nepomýšlím ☹ můžu se optat, kolik si zatím v těhu břibrala? a z jaké váhy si do těhotenství přicházela?

luciasek07
2. kvě 2012

@veverka.terka podaří..hele nám se to podařilo až po roce a půl,co jsem vysadila HA s tím,že jsem o jedno mimi přišla a toto se nám povedlo na 2.pokus IUI...takže neboj..určo se dočkáte... já už ani nevěřila,že se nám to povede..říkala jsem si,ještě jeden pokus IUI a jdeme do IVF a hle...v červenci se nbám narodí svišt

veverka.terka
2. kvě 2012

@luciasek07 u nás IUI nemá cenu, kvůli tomu spermiogramu, ale mně to IVF nevadí, hlavně, pokud se zadaří. sice je to finančně náročnější, ale co už, pro mimčo udělám cokoli. my sme se přirozeně snažili rok a pak sme šli do CARu na vyšetření. příští středu bysme si měli jít pro embryjko zamražený, tak se pak uvidí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru