Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
31. bře 2009

Michala.l. neboj aj ja som v tej istej váhovej kategórie ako ty, mňa na začiatku tehu lekár upozornil, nech si dávam pozor , pár krát si aj pomrmlal na sone, keď som sa ho pýtala na pohlavie a on mi povedal. že som tučná preto nech sa nepýtam, ale ja som si povedala, srať naňho hlavne nech je s maličkou všetko v poriadku, a to s tou váhou od vtedy sa ani nepýtal a ani nesleduje, že koľko priberám jedine čo si sestrička zapisuje do tehu knižky, ja už mám na sebe 10kg... takže buď kľudná nie si sama a vitaj medzi nami!

evuse
31. bře 2009

Ahojte.

Ušounku, zrovna včera jsem na tebe myslela, že se musím zeptat jak to máte s těma prdíkama a kakáním, jestli se to zlepšilo? To zvedání hlavičky nijak moc netrénujem. Neni kdy. Když není najedená, čili po probuzení, tak okamžitě začne řvát hlady, tak to na ní nic radši nezkouším. Po jídle to neděláme, to by asi blinkala, protože i normálně poslední dobou dost ublinkává. Takže leda po koupání, nebo když není hned po jídle a je zrovna vzhůru. Ale taky tu hlavu nijak nezvedá, spíš taky zadeček. Na rameni taky zvedá a když leží na boku, tak má tendenci otáčet se na břicho, tak když to nastane, tak jí pomůžu, ale stejně pak hlavu moc nezvedá.A doktorka tě nesprdne, každý miminko je jiný . Jinak my odkrkáváme tak, že jí mám před sebou a držím jí mezi nožičkama a to se poslední dobou začíná předklánět dopředu a přitom hlavu drží bezvadně 😉 . Někdy mi to přijde, že už by mi někam chtěla utéct, ale nejde jí to. Jo taky dělám to, že když sedím opřená , tak si jí položím na hrudník čelem ke mě a to taky zvedá hlavu a odstrkuje se nožičkama od mých špeků, takže jakoby po mě leze nahoru 😀 . Je to ještěrka. A jak se už na nás směje... no úžasný.

adelinka
31. bře 2009

ahojky..
janci..tak to je dobre ze to dopadlo dobre 😵 😵 😵
michala..neboj vse bude ok..muj dr.je ok jen ja jsem se tam vzdy stydela za vahu a nkdy jsem i zalhala trosku kolik vazim.. 😀 😕 🤐

michala.l
1. dub 2009

Ahojte 🙂
Dakujem za privitanie 🙂
Ja som pri mojom prvom tehotenstve zacinala s vahou 95 kg a doktor bol celkom fajn, i ked prave na ultrazvuku som sa stretla s poznamkami, ako nic nie je vidno cez to sadlo :( , tak dufam, ze nebudem mat teraz aj takeho doktora ako na UZV ...este pockam do 7-8 tt a potom idem do Ruzinovskej GNP (tusim tak sa to vola) , tak hadam tam bude niekto, kto je v pohode.
Pri prvom som aj ja obcas zaklamala s vahou - nie ze by som priberala moc, ale prislo mi to hrozne vyslovit to nahlas 😨 , za cele tehu som pribrala 10 kg a bol z toho 4,230 g a 53 cm "drobec" ... No snad natrafim aj teraz na niekoho, kde to bude bez hlupych poznamok (ako keby som nevedela, ze vazim troska viac :D ....

macalc
1. dub 2009

Ahojte.Aj ja patrim k tim co maju to kilo navyse ale neva hlavne je ze budeme mat vytuzene babo na ktore sme cakali 3 roky.Aj mna sa lekar pytal ci nemam par kil navyse ale mna to trochu trapilo ale podarilo sa mi otehotniet aj zo slaninkou navyse.

adelinka
1. dub 2009

mich..ja nabrala 11 a petan byl o kousek vetsi nez tvuj drobek 😀

zuzkaaaa
1. dub 2009

michala.l ružinov je dobrý, ja sa tam chystám rodiť, hoci teraz chodím k nám do šamorína ale na ružinov počujem len samé dobré veci....
macalc vitaj 😉

michala.l
1. dub 2009

Tiez by som chcela ist potom rodit do Ruzinova, rodila som tam prvy krat a napriek drobnostiam som bola spokojna, takze urcite by som sla tam. I ked som vystihla obdobie, ked sa narodilo kopu babatiek a mali plno, no sestricky boli celkom mile a snazili sa pomahat ako sa dalo 🙂 Tentokrat by som si ale priplatila za nadstandart izbu (ak bude volna) , pretoze chytit volnu sprchu v tom navale mamiciek bol dost problem 😀

zuzkaaaa
1. dub 2009

baby... kde ste všetky??? už si tu pomaly vypisujem sama sebe 😠

jenn44
1. dub 2009

ahojte, tak sa pridavam k Vam, s mojou vahou 83kil sme sa zatial nepohli a to sme uz no... asi tak v 10tt, takze no... verim, ze do tej 100vky sa dostanem :(((((((

zuzkaaaa
1. dub 2009

jenn ja som začala priberať od 14 týždňa do vtedy som chudla 😀 a teraz sa tie kg lepia, fuj, pomaly sa už bojím napiť aj pohára vody 😀

macalc
1. dub 2009

zuzkaaaa Dakujem za privitanie. 🙂))))

usounek25
1. dub 2009

Evi: díky za optání, to kakání zatím nic moc, furt kadíme přes rourku, páč jinak se prostě nevysrandí, tak snad se to časem zlepší. Ale zrovna dneska se vykakal úplně sám, byla jsem šťastná, jako kdybych vyhrála milion 😅 S prdama už je to lepší, prdí jak starej chlap a bez jakýkoliv kapek. Občas má ten svůj hysterickej záchvat, to vždycky chudáček úplně rudne a piští, jak ho bolí bříško 😒 Jinak už se taky krásně usmívá, má při úsměvu dolíčky na tvářích a já úplně teču, když na mě hodí ten svůj úsměv. Jo a strašně rád už by vykládal, brouká si a výská až se musím někdy smát. Je to krása, jsou to prostě miláčci 🙂 Před týdnem nám začal hnisat píchanec na rameni, už to má docela pěkně zahojený, tak snad se mu to úplně zahojí než půjdeme k doktorce ve třech měsících, aby se nám nějak neposunolo očkování. Slyšela jsem, že Prevenar by měl být zadarmiko až to schválí, tak hned do toho půjdeme. A co vy, jak rostete?? Malej úplně šíleně, připadá mi, že každý den trochu povyroste. Třídila jsem mu skříň a půlku věcí už jsme vyřadili, protože jsou mu malý 🙂

evuse
1. dub 2009

Ahoj holčičky 😀 Zdravím nováčky, doufám, že se tu budeme scházet i nadále v co nejhojnějším počtu 😉
Přidala jsem do alba nové fotky naší Rézinky.

Uši, koukala jsem na fotky, Adámek krásně zvedá hlavičku, Terka teda takhle vůbec. To TBC- myslím- na rameni mám taky zahnisalo, doktorka říkala, že je to dobře, že je vidět, že se tvoří protilátky, prý to může hnisat i několikrát. Ten Prevenar schválí buhví kdy 😒. Nepočítám s tím, že by to snad bylo za pár týdnů. Já už mám něj recept, doktorka nám to chce naočkovat hned s tou šestivakcínou ve 3m. Prej když už, tak co nejdřív.
Jo a stím Nutrilonem jsi měla pravdu. My jsme teď přešli z 1HA na normální 1 a ten fakt víc pění. Vy jste asi používali tu normánlí 1, že jo? No uvidím, co na to dítě, kdyžtak půjdem taky do Beby.
Terka taky roste jak z vody, spustu už jsem toho vyřadila, už nosí věci na 3-6 měsíců. Nehorší je, že už je jí krátká kombinéza na ven, táhne jí to mezi nožičkama kvůli tý dvojitý plíně, co jí dávám kvůli kyčlím. No snad už to v tom nějak vydržíme. Novou rozhodně kupovat nechci . Na kontrole v 8mi týdnech měla 4800g. A taky nám už vypráví a vejská, dneska ráno se dokonce hlasitě smála.

kackabrcka
1. dub 2009

ahojte kocky zdravim vas, som tu zase malo ja viem no uz len necele 3dni a letim za muzikom do nemecka. neviem sa dockat.. a taktiez blizi sa nam termin tak to sa tesim este viac.. xixi.. robim si radost nakupom ruzovych veci..

papa 🤐

adelinka
2. dub 2009

ahojky
u nas dobre..konecne se nam vratil tatka po 6 tydnech domu 😵
evus..krasne fotecky uz jsem kukala vcera

jana100
2. dub 2009

Ahoj holky, jen bych se chtěla zeptat - třeba některá víte.
Kdysi dávno 😀 jsem vážila 60 kg. Pak jsem furt držela nějaké diety, hubla a tloustla na střídačku, až jsem si úplně rozhodila metabolismus 😠 a skončila jsem na 87 kg (to mám teď - zatím jsem ještě nepřibrala). Kdesi jsem četla, že po porodu se metabolismus vrací do normálu a hubnutí je prý zase snazší. Někde o tom byl na netu článek, jako že potěšující zpráva pro boubelky, kterým se nedaří hubnout. Nevíte jestli je to pravda? Fakt se sobě hnusím. A to jsem zatím takový hrošík - velryba teprve přijde (a ještě k tomu na léto 😠 ).
papa

michala.l
2. dub 2009

Ahoj jana100, No ja som 60 kg vazila naposledy v prvej triede na strednej 😀 , rodit som isla s vahou cca 105 kg ...no a potom sa moj metabolizmus vratil do normalu - priberala som aj dalej vdaka vselijkym dietam a na konci materskej som bola tahsia o dalsich 15 kg ...Ked som nastupila do prace a prestala som sa zaoberat dietami, tak som zhodila behom roka vyse 10 kg, ale kedze som chcela zhodit daleko viac, tak som zase vhupsla do kolotoca diet a jojo efektov ....a skoncila som na momentalnej vahe (ktoru radsej nepoviem nahlas 😀 ..Ale 87 kg by som brala 😀

zuzkaaaa
2. dub 2009

ahojte babenky...tak ja som dnes bola v poradni, nemali pre mňa dobré správy, kultivácia nie je dobrá to znamená, že 2 hodinky pred pôrodom mi pichnú inekciu antibiotiká aby maličká nedostala infekciu, a k tomu ma lekár upozornil keby som nedostala tu infúziu maličká môže dostať silnú infekciu a veľa detí na ňu zomiera, takže som vychádzala od lekára dosť smutná ale sestrička mi hovorila, že v poslednom čase to má dosť mamičiek čiže si nemám z toho nič robiť 😒 ďalšiu poradňu mám o 2 týždne vtedy mi spravý aj veľké sono a v 32 týždni zas prietoky, ozaj baby tie prietoky sa ako robia? a prečo je to dobré? som prvorodička takže o tom nemám ani šajnu 😅 ozaj tlak som zas mala nízky, takže žiadnú dobrú informáciu som dnes od lekára nedostala 😖

zuzkaaaa
2. dub 2009

EVUSE Terezka je krásna!!!

usounek25
2. dub 2009

Ahoj Evi, Terezka je roztomiloučká, ty miminka jsou všechny tak krásný a k sežrání 🙂 A připadá mě, když se na ni koukám, že má podobný kukadla jako náš prcek, takový veliký. My jsme dneska zkoušeli to pasení na tom velkým gym balonu a zvedal hlavu úplně nádherně, smál se u toho a pištěl 😀 Tak to taky zkuste, prý si to mimi na tom pěkně natrénuje a pak mu to jde líp. Já se taky musím s dr. o tom Prevenaru poradit, teď když jsem viděla v TV zase tu reportáž o tom chlapečkovi co umřel snad během tří nebo čtyř hodin a pak ta malá holčička, hrůza 😖 O tom TBC mi taky Dr. říkala, že by to právě mělo vyhnisat, že je to o.k. Ty dáváš navíc plenu protože musíš nebo jen jako prevenci?? Já teda dávám jen normálně jednu a zatím to bylo na kyčlích v pohodě.
K tomu oblečení - já malýmu koupila v těhu krásnou zimní kombinézku s huňatou kapucí, prostě krása - neměl ji ani jednou na sobě 😠 , je mu pořád šíleně velika a to je tam psaná velikost od 0 - 3 měsíce 😕 , takže nechápu podle čeho to jako číslují a to náš Adámek už teď není žádnej prcek, je dlouhej jak týden před výplatou. Byla by mu tak možná za 14 dní, za měsíc, ale to už bude velký teplo. No, dneska bylo úplně úžasně, byli jsme na dvouhodinové vycházce a ušli jsme aspoň 7 km.

Jo a dneska jsem byla na gyndě po šestinedělí 😅 , měli plno, takže jsem šla až teď, tak jsem si konečně nechala napsat antikoncepci a už se těším až ji začnu brát, ať už mám konečně klid 🙂

evuse
2. dub 2009

Ahoj holčičky 😀
Děkuju za pochvalu Terky

Zuzko neplaš, s tou infuzí o nic nejde, neboj se. Průtoky se dělají při ultrazvuku. Doktor si najde pupeční šňuru a měří jak v ní prokéká krev, jestli je miminko dobře zásobené, to trvá jen pár vteřinek. Uvidíš tam na obrazovce takové křivky.
Tlak jsem taky v těhu asi v 5-7 měsíci mívala nízký, bylo mi dost hrozně, byla jsem úplně chcíplá a bez energie, ale pak se mi zas zvedl. Hlavně když ti není blbě a neomdlíváš.

Uši, dávám mimo jednorázové plenky ještě 2 látkové, nařídili mi to při vyšetření kyčlí ve 4 týdnech. Půjdem koncem dubna na kotrolu, tak doufám, že už je nebudu muset dávat, protože fakt mám problém jí do něčeho oblíknout. Já na gyndě pošestinedělí byla v pondělí 🙂 Můj doktor je hrozně milej, vždycky si podáme při pozdravu ruce, když lezu dolu z tý "kozy" tak mi podá taky ruku, jako oporu. No skoro se k němu těším🙂. Ale trochu mě překvapil, když ze zprávy z porodky vyčetl, že jsem byla dost hodně nastrižená a ještě jsem se vevnitř natrhla, to mi tam ani neřekli.
My taky byli na prochajdě,ale potkávali jsme samý známý, takže jsme toho moc nenachodily. Ale bylo fakt krásně.

zuzkaaaa
5. dub 2009

ahojte babenky.... vidím nikto nikde, ani sa nečudujem veď je taaak krásne počasie... a konečne teplúčko 😉

macalc
6. dub 2009

ahoj zuzkaaaa ja som tu bola pozriet tiez a videla som ze nikto tu nebol tak som ani ja sem nepisala.Zajtra idem na prvy UZa vsetky mozne odbery mam super lekara tak sa veelmi tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a dufam ze bude vsetko v poriadku niekady mam trochu strach lebo kanosky skoro vsetkim bolo zle a mne nie je nic vsetko dobre znasam asi preto ze sme na babo cakali dost dlho a vsetci sa tesime.a co ty???

mirunda
6. dub 2009

Achoooj, všechny zdravím!!!
Moc to tady teda nerozjíždíte 😉 Ale je tu spoustu nových tváří - vítám.. co Jabera??Neozvala se?Už to musí mít určitě za sebou..
A jak se jinak máte?Já jsem s malou pořád venku, tam se jí krásně spinká.. teď s ní šel teda děda, tak jsem ráda, že můžu vyprat a aspoň trošku pouklidit.. to normálně vůbec nestíhám.. 🙂 Teď ve středu jdeme zase na vážení, tak doufám, že přibereme..ale snad už jsem se rozkojila naplno, už je mi taky z těch čajů pro kojící maminky šoufl 😠 😀

kackabrcka
6. dub 2009

ahojte kocky, tak aj do nemecka ma pustili 😀 uz len par tyzdnov a ideme na to .. uz sa tesim ked si budem vychutnavat sophie 🤐

mirunda
6. dub 2009

ahoj Kačko, tak to to uteklo, co?Už to máš za chviličku.. jak ti je?Všechno v pořádku? 🙂 Už abys to měla za sebou, co?

zuzkaaaa
6. dub 2009

ahojte babenky....
macalc neboj ešte to môže príjsť aj mne bolo zle až neskôr ale buď rada, že sa nemusíš trápiť tie nevolnosti sú fakt fuuuj 😠
mirunda jaberka sa neozýva ale už určite je mamička 😉
kackabrcka tebe sa to už blíži, tebe je dobre ja mám pred sebou ešte dooosť, ozaj kacka ty si si kúpila odsávačku mlieka? ja rozmýšlam či mám kúpiť dopredu alebo až keď sa maličká narodí, lebo zas dám za to 2000sk a potom čo keď nebudem mať mliečko alebo len toľko, že sa malá napapá tak potom mi to bude nanič...

mirunda
6. dub 2009

Zuzi, odsávačku si určitě dopředu nekupuj.. já si jí taky chtěla koupit a zatím jí vůůůbec nepotřebuju a většina maminek mi říkalo, že jí nepotřeboval po celou dobu kojení.. tak aby to nebyly vyhozený peníze.. určitě si jí kdyžtak pak můžeš koupit kdykoliv během jednoho dne..

zuzkaaaa
6. dub 2009

jeeej mirunda laličká je krásna ale tá posledná fotka je najlepšia 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru