Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
13. únor 2014

@1velrybka moc moc na teba myslím od rana drzte sa posielam energiu obom a pomodlí msa za vás a aky si mala tlak moja ?

1velrybka
13. únor 2014

@inngrid Moc děkuju! Já si ten tlak nepamatuju, možná 165/95? Já fakt nevím...ale do té doby a teď už je tlak ok. Bylo to jen to jedno měření.

inngrid
13. únor 2014

@1velrybka tak z tlaku si to mat nemohla lebo aj z tlaku sa zvyčajne odlupovat placenta ok drzte sa ty maminka musis byt teraz silná!!!!! pre seba aj pre Marušku

ynett
13. únor 2014

@1velrybka držím palce aj na rukách aj na nohách. Určito to všetko zvládnete 🙂

ynett
13. únor 2014

Caute baby, tak som dnes bola u diabetologa, dostala som glukomer. nejaké veľké obmedzenia jedenia mi zatiaľ nedala, uvidíme po týždni merania čo a ako.

musím ale povedať že čoko absťák mám teda riadny.

inngrid
14. únor 2014

@ynett a nemôžeš vôbec nič sladké? ani keby si si dala jogurt alebo smotanu s vanilinovym cukrom alebo take niečo? 🙂
a ozaj ako prebieha ten test na tehu cukrovku ze sa tam niečo pije a je to hnusné 🙂 ?

inngrid
14. únor 2014

@1velrybka mojka myslíme na VAS velmi drzte sa obe!!!!

ynett
14. únor 2014

@inngrid nič sladké 🙂 jedine že by som išla uplne že umreť tak potom mi povolila horkú čokoládu kúsok 🙂 budem sa ale snažiť tomu úplne vyhnúť. teraz budem doma týžden merať cukor, potom idem k nej na krv a po výsledkoch sa rozhodne čo dalej či bude prísnejšia alebo povoľnejšia dieta 🙂
no test prebiehal tak, že som prišla nalačno ku gynekologovi aj s prvým ranným močom. zobrali mi krv z prsta, následne som vypila neskutočne sladkú vodu - ja milujem sladké ale toto bolo mega sladké. ale dá sa to, neboj. no a o cca dve hodiny mi znovu zobrali krv z prsta a znovu som odovzdala moč. treba ale sedieť v kľude v čakárni a čakať.
pre niekoho môže byť tá sladká voda ťažká na žalúdok, alebo ak má niekto stále nevoľnosti tak to môže byť veľmi nepríjemné. treba to ale nejako rozdýchať lebo je to dôležité vyšetrenie. 🙂

ejdzi
14. únor 2014

@ynett drzim palce nech to dobre dopadne! ja mam teraz teda uplne pre mna divny stav - normalne nemozem sladke ani vidiet - toto by mi mohlo ostat aj po porode 😀

ynett
14. únor 2014

@ejdzi dakujem.
toto isté som mala aj ja od cca 8-16 týždna, ja ako čokoholik som čokoládu nemohla ani cítiť, vôbec mi nechutila. dokonca som aj skúsila jesť a že blééééé fuj, no a potom ked mi prešli tie nevoľnosti a všetko tak som sa vrátila späť do "normálu" a sladké mi až moc zachutilo, priam by som povedala, že som dobiehala zameškaný čas 🙂

ejdzi
14. únor 2014

@ynett to mi ani nehovor, ja sa vytesujem ze mi to vydrzi az do konca 🙂 ale pri prvom tehotenstve som to nemala, tak som zvedava, ale to mi ani nebolo tak zle ako mi je teraz.

ynett
14. únor 2014

@ejdzi však uvidíš, na každého to vplýva inak 🙂 možno tebe to vydrží navždy. Aj moji rodičia aj partner sa nádejajú že teraz ked nebudem jesť sladké cca 3 mesiace tak po pôrode si už na sladké nespomeniem že si odvyknem...ja si však myslím, že sa hlboko mýlia 😉 😀

ejdzi
14. únor 2014

@ynett ved to, ja som bohuzial pri prvom nabrala prave az po porode. Teraz si hovorim, ze som starsia a mudrejsia, tak si budem davat pozor, ale neviem neviem. 😎

ynett
14. únor 2014

@ejdzi tak ja som si povedala, že na kilá nebudem pozerať počas tehu ani počas dojčenia, podstatné je zdravé dieťa. no tehu cukrovka mi to trošku pokazila ale i tak. riešiť kilá budem až potom 🙂

selby22222
14. únor 2014

baby ktora bola na tom 3d/4d sone v hlohovci ja som v prvom trimestri a mala by som zaujem o vysetrenie ci je vsetko zatial v poriadku moze sa tam ist aj teraz alebo az vtom 24 tyzdni ??? dakujem za odpovede 😀

sesilia
14. únor 2014

@selby22222 ja tam idem v pondelok, budem v 19.tyzdni. Robia to od 20 do 30.tyzdna.

inngrid
17. únor 2014

@1velrybka ako sa máate uz si s Maruškou?

inngrid
17. únor 2014

@ynett no ze nič sladke to by som asi nezvladla 🙂

inngrid
17. únor 2014

dobré ranko kočky, čím viac ma ten moj mrnus v brušku šteklí 🙂

ynett
17. únor 2014

@inngrid no hovor mi niečo o tom. ide ma poraziť, tak ale čo už. budem to musieť vydržať 🙂
včera som neuvážene jedla paradajkovú polievku a cukor mi vyletel, síce bol v norme ale oveľa vyšší ako bežne. Takže jednoznačne sa musím vyhýbať sladkému 🙂

ynett
17. únor 2014

@inngrid bre ránko, tak to je super 🙂 dáva o sebe vedieť 🙂

inngrid
17. únor 2014

@ynett 🙂 ved hej dáva dáva len je to take divadlo iba pre mna čakám ze začnu aj pohyby nech si to aj mm pomalinky uzivá 🙂 ty si v ktorom tt začala citit?

ynett
17. únor 2014

@inngrid no ja až okolo 20 tt, možno o niečo skôr len som nevedela že je to ono 🙂 ja mám placentu vpredu, takže u mňa je to tlmené a jedine že raz za čas poriadne kopne tak vtedy sa mi brucho zahmýri a vidí to aj priateľ, inak to nie je citeľné z vonka 🙂 aj také riadne kopance cítim len mierne, akurát ked mi kopne do močáku tak je to nepríjemné. zatiaľ však nie je otočený takže ho stále cítim dolu a tam to tlmí placenta 🙂

1velrybka
17. únor 2014

@inngrid Ahoj, ne, nejsem, to ještě nebudu dlouho. Zatím mám furt kašel, takže za ní nemůžu. Pak až budu ok, tak se na ni budu moct jet podívat a možná pak někdy, až určí lékař, tak tam s ní budu moct zůstat. To by bylo ale až v době, kdy už bude dýchat bez přístroje a budou jí dávat moje mléko, teď prý zatím ne.

1velrybka
17. únor 2014

Holky, kdybyste měla některá zájem, budu prodávat nějaké těhu oblečení, konkrétně jedny nošené modré rifle, jedny téměř nenošené černé manšestráky (nějak jsem je už nestihla unosit), 2 tuniky a jedno tričko s výšivkou dětských nožiček.

inngrid
17. únor 2014

@ynett a ako vies ze ti buchne do močáku cvrkne ti či ? 🙂

inngrid
17. únor 2014

@1velrybka juuuj tak drzím moc palčeky moc na vás myslim nech je všetko v poriadku pekne nas tu aj nadalej navštevu ja inforumuj ma moc ti prajem aby si marušku drzala čim skôr v naručí

1velrybka
17. únor 2014

@inngrid Díky....průběžně budu dávat vědět.

ynett
17. únor 2014

@1velrybka držte sa 🙂

ynett
17. únor 2014

@inngrid ani nie len hned musím ísť na záchod, proste ako keby ho niekto zmačkol 🙂 však uvidíš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru