Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mosquito
2. únor 2016

@pe_ma No prý každých 14 dní tam budu docházet ☹ Vždy na celý den, dají mi najíst a pak budou měřit. Po večeři domů. Když budou hodnoty špatné zůstanu tam až do rána. Ale teď ve čtvrtek jdu poprvé tak uvidím jak to chodí. Slyšela jsem, že je možné mít i glukoměr (snad se to tak jmenuje) doma a měřit se. Ale nemám s tím zkušenosti, tak prostě čekám, co mi řeknou ve čtvrtek....

mosquito
2. únor 2016

@pe_ma jogurty mi taky vadí, že nejsou žádné. Ale když jsem si četla, co mi dali v nemocnici, tak se může vlastně skoro vše, ale hlídat ten obsah sacharidů a taky nejíst tučné, smažené atd. Ovoce spíš v jogurtu a dopoledne. Třeba já nepotřebuju mít denně dvě teplá jídla a tady jsou. A ta porce brambor 250g? To je masakr 😀

pe_ma
2. únor 2016

@mosquito ty jo...tak to fakt slyším prvně! mě dali právě hned glukometr a zapisovat a pak inzulin...jj, jí se skoro všechno 🙂 večeři jím studenou, jako snídani, brambor 200g víc fakt ne a jogurt mám 2x denně, ale já je byla zvyklá snídat :(

mosquito
2. únor 2016

@pe_ma tak to jsem fakt zvědavá. Gyndař mluvil i o té variantě, že dostanu ten glukometr, ale že to by předbíhal. To bylo ještě předtím, než mi cukrovku potvrdili. Tak třeba se nade mnou slitují a nechají mě samotnou se starat 🙂 A jak to zvládáš při práci? Jak často se musíš měřit? A inzulín si pícháš od začátku?

pe_ma
2. únor 2016

@mosquito tak uvidíš, těžko říct, co je lepší...ono zase jeden den podle mě stejně není moc vypovídající :( já sem na PN, takže se to dá, v práci si to neumím představit! jím každé 2 hodiny a inzulin mám 4x před jídlem a na noc, mám ho od začátku, nějakého 12tt, měla sem vysoké hodnoty

mosquito
2. únor 2016

@pe_ma A doma jsi kvůli té cukrovce?

pe_ma
2. únor 2016

@mosquito jj, kvůli cukrovce a taky vysoký tlak

misutkakosutka
2. únor 2016

@pe_ma ahojky a můžu se zeptat jaký jsi měla tlak? je to můj strašák ☹

pe_ma
2. únor 2016

@misutkakosutka já měla vysoký už před těhu, jsem na lécích a ted držím 125/80

bobisek90
2. únor 2016

@mosquito to si pis 🙂 sice me to prrekvapilo, kdyz heslem ordinace je profesionalita, respekt a este cosi 😀

tomato543
2. únor 2016

@pe_ma že se vměšuju...ono s tlakem.. je to složitý..🙂
Já vždycky měla spíš nižší, než klasiky 120/80. Těhotenství mi tlak hodně snižovalo, až jsem sebou občas třískla... 😒 Ale kolísalo to...
Ale rodit jsem šla kvůli vysokému tlaku. ohrožoval mě a hlavně prcka. takže kolísavý.. je to na houby.. ale nikde není napsané.. že tlak budeš mít vysoký.. neboj.. 😎

pe_ma
2. únor 2016

@tomato543 v pohode...ja vim, ze mam vysoky, ale s leky v pohode, ted se denne 2x merim a je to zatim, tuk tuk, ok, ale jasne, ze dr si me hlidaji...

mishkacz
3. únor 2016

Ja mela tlak take vzdy nizsi, akorat u doktora mi vzdy nameri vyssi kolem 130-140/80-85, tak sestra hned vysiluje, ze ho mam vysoky, ale doktor sam rikal, ze to je proste tim prostredim, stres z lekare, zda je vse v poradku, taky vetsinou jdu do ordinace hned, jak pribehnu na polikliniku. Doma si tlak merim a pokazde je nizsi nebo akorat, takze to zatim nikdo nijak nehroti... Holky spis me zajima, jak jste na tom s prirustkem vahy? Ja jsem 28.tt a zatim jsem tedy pribrala 4kg a to cekam dvojcatka, takze si rikam, ze to je ok, ale sestra se na me vzdy ksichti, jako ze to je moc ☹

mosquito
3. únor 2016

@bobisek90 To víš, napsat si můžou cokoliv, ale činy jsou důležité 🙂 A u lékaře zůstáváš?

mosquito
3. únor 2016

@mishkacz Cože? 4kg ve 28tt je moc? To nějak nechápu, když jsem si četla, kolik se s dvojčaty přibírá. Spíš přibíráš málo, ne?

mosquito
3. únor 2016

Jinak já byla ne dnes u obvodní. Minulý týden mě skolila viróza, tak jsem zůstala doma. Měřili mi i tlak a měla jsem 150/90. Dnes 140/80 tak zůstávám opět doma ať mám klid. Když jsem byla na gyndě před 14 dny tak tlak ukázkový a na kontrole v prosinci taky. Vlastně nikdy jsem neměla vysoký tlak a to jsem pila dost kafe. Může to mít spojitost i s tím cukrem? Možná se ptám hloupě, ale já se cítím v pohodě a jdu k doktorovi a tuhle na mě zahlásí vysoký cukr, pak vysoký tlak tak si říkám, co ještě může přijít ☹

mishkacz
3. únor 2016

@mosquito No ja tu sestricku ignoruju, ona ma proad nejaky kecy. Ale doktor je super. On me sam chvalil, ze jsem vzorna tehulka 🙂 Ja se od zacatku tehu dost hlidam, to, co jim a kolik toho jim, ptz jsem zacinala na vaze 125kg, ted mam 129 ☹ ☹ Nedrzim zadnou dietu, to ne, jen se snazim jist lehce, zdrave a vyvazene, tak asi proto ta vaha se takhle drzi. Takze po porodu budu mit o nekolik kilo mene nez pred otehotnenim :D
Dneska jsem byla na kontrole a doktor naprosto spokojeny. Doktor radeji omrknul cipek, ptz poslednich par dni citim dost tla v podbrisku, ale pry vsechno pevne drzi, tak je to jen z velikosti a vahy miminek. No a jinek mne doktor velmi mile prekvapil. Rekla jsem mu, ze na oggt nejdu a on naprosto v klidu, ze si stravu hlidam od zacatku tehu a ze on zastava nazor ten, ze celoplosne testovani je zbytecne. Pry stejne ten oggt test je dost rozpacity, ptz se nedela vsude zcela stejne a dokonce vam ve stejne laboratori muzou vyjit jine vysledky, kdyz prijdete treba o 2dny pozdeji. Hodne zalezi, co a jak jste jedli 1-2dny pred testem. Daleko prukaznejsi je pry vysetreni glykem.hemoglobinu z krve, ktery ukazuje chovani cukru v tele za poslednich par tydnu...

luckabelinova
3. únor 2016

Ahojky,
také se k vám přidám. Otěhotněla jsem v r. 2014 a vážila jsem 113 kg, první dva měsíce mi vůbec nechutnalo jíst a zhubla jsem na 103 kg. Čekala jsem dvojčátka a finální hmotnost v den porodu byla 120 kg. Upřímně jsem to čekala horší, 14 dní před porodem jsem byla na 5 dní hospitalizovaná v nemocnici kvůli vysokému tlaku a kvůli otokům. Všechny vyšetření dopadly v pořádku a já jsem mohla ještě na týden domů. Měla jsem plánovaného císaře z důvodu, že miminko "A" bylo hlavičkou nahoru. Rodila jsem spinalem a za sebe můžu opravdu doporučit. Jizva se mi krásně hojila, stehy vytažené v den propuštění z nemocnice (po pěti dnech) a doma jsem stoupla na váhu a 103 kg, takže jsem vlastně byla o 10 kg lehčí než před otěhotněním. Vůbec se maminky baculky ničeho nebojte, stojí to za to 🙂

mosquito
3. únor 2016

@mishkacz tak to je super přístup. Proč nemůžou být všichni doktoři fajn 🙂 Já tedy upřímně doufám, že po porodu to půjde rychle dolů s těmi dvojčaty. Před ještě 10lety jsem vážila 60kg, ale sedavé zaměstnání a návrat do Čech a k místní kuchyni (kantýna), míň pohybu ze mě udělali 90kg masa a tuku 😀 Na mou váhu nikdo nereaguje a přítel se z průkazky konečně dozvěděl, kolik ve skutečnosti vážím (ještě před rokem a půl, když jsme se poznali to bylo necelých 80kg). Vadí mi, jak pořád přibírám, ale moje vůle je pramalá. Tak doufám, že s dětmi, kdy nebudu mít čas jíst a budu furt v pohybu mi k lepší váze pomůžou 😀 Jsou moje spása 😀 Taky si myslím, že důležitější jsou ty hodnoty v dlouhodobém měřítku, než test OGGT, který bere posledních pár dní. Stačí jíst líp před testem a je to. Já jedla stejně a dopadla jsem špatně (a to si myslím, že žádné hrůzy nejím). Tak uvidíme zítra. Fakt jsem zvědavá, jak to celé bude v nemocnici probíhat a jak to s námi nakonec dopadne.

bobisek90
3. únor 2016

@mosquito ano, to byl screening na. jinem pracovisti 🙂 aspon vim, zze jsem udelala dobre, ze jsem nepreslaa primo k nemu 😀

mosquito
3. únor 2016

@bobisek90 Vždycky je to o lidech. Já zas na screeningu mám takovou milou paní doktorku. Můj gyndař ujde, ale je to takový suchar. Moc toho nenamluví, jak si spoustu věcí čtu, tak mám otázky. Třeba jen to, jestli čekáme jednovaječná nebo dvojvaječná. Kdybych se nezeptala, tak to nevím 😀 Prý "asi dvojvaječný, to je častější" 😀 A přitom to psal i na žádanku na screening. A pak už se to objevovalo všude. Když mi oznamoval první zamlklé těhu, tak jsem od něj dokonce odešla. Nic mi nevysvětlil, ubrečená jsem odcházela ať si zavolám do nemocnice, že je třeba udělat revizi. Bydlela jsem tenkrát v jiném městě, tak jsem přešla i k jinému lékaři. Ale přestěhovala jsem se zpátky a i jsem se k němu vrátila a teď je to OK, ale musím mít připravené dotazy. Ale moc mě potěšil tím, že mě nehnal na plodovku, že jsem mladá (36) 😀 Já se toho tak bála a nechtěla jít 🙂 Takže tím si zase šplhnul :_)

bobisek90
3. únor 2016

@mosquito Doobry 🙂 tak moje. dr je docela fajn. Nejdriv me sjela jak malou skolacku (otehotnela jsem 9m po cisari), ale pak se vyvztekala a je super 🙂

mosquito
3. únor 2016

@bobisek90 Tak když jí to drží jen tak krátce, tak to je dobré 😀

mishkacz
3. únor 2016

@mosquito To si rika hodne maminek, jenze pak prijdou prikrmy a pvni jidla pro deticky a maminka, co by spasitelka vsechno dojida a kilicka jdou zase nahoru :D ja tedy takova nikdy nebyla, takze z toho strach nemam 🙂 znicila jsem si metabolismus vselijakyma dietama v puberte, pak se pridala pri prvnim tehu stitna zlaza, par mesicu po porodu to chvili vypadalo, ze mi ji budou muset vyndat, ale nakonec se zase srovnala pri druhem tehu. No jenze jsem pak zustala s dvema malyma detma sama a ten stres atd, no proste vaha vyletla nahoru a az kdyz jsem se dala poradne psychicky dohromady, tak jsem s novym muzem zacala pracovat na oprave metabolismu, spravnem jidelnicku a vaha zacala jit dolu a najednou bum, cekate dvojcatka :D tak jsem si rekla, no super, tak to se nechci videt s jakou vahou pujdu k porodu, ale pry u tech slnejsich kdyz se hlidaji v jidle, tak ta vaha nahoru neleti tolik, ptz telo zrychluje metabolismus kvuli miminku, takze zacne i spalovat tuky 🙂 takze vlastne ty moje dve cacorky v brisku mam misto cviceni a driny v telocvicne :D

matys13
3. únor 2016

@luckabelinova no týjo..tak to by se mi taky líbilo..tedka mi ještě chybí abych vůbec otěhotněla ☹

sunnurse
3. únor 2016

Maminky, máte/měla jste některá angelsounds? Od kdy jste slyšely srdíčko? Vím, že je prcek v pořádku, ale nemůžu ho najít. Tak nevím, jestli to není tukovou vrstvou. Jsem ve 14tt

pe_ma
5. únor 2016

@mosquito tak jak ste včera dopadli s tou cukrovkou?

mosquito
6. únor 2016

@mishkacz tak hlavně, že teď už jsi v pohodě 🙂 No, bojím se, že já budu ten dojídač 😀 Nedávno jsem udělal doma zeleninový vývar a rozmixovala ho a přítel si moooc pochutnával. Tak doufám, že bude i on spasitel a dojídač 😀 A hlídáš si teď co jíš?

mosquito
6. únor 2016

@pe_ma Nakonec je cukr uspokojivý. Z těch hodnot nic nevyčtu, ale stačí mi dieta. Můžu jíst cokoliv, ale hlídat si pečivo a potom cukry. Včera mě ale chytlo první noční zvracení, tak nemám na jídlo ani pomyšlení. Každopádně jsem ráda, že do nemocnice nemusím a jídlo si budu hlídat ráda 🙂

tery298
6. únor 2016

Ahoj holky, omlouvám se, ze vstupuji do zajete diskuze. Jsem v 6 tt a a měřím 171 Cm a váha je 97kg. Postavu mám hrušky, kdy tuk mám hlavně na spodním brisku, bocích a zadku. No strašně mě trápí, ze na mě nebude vidět těhotenské bříško. Je tu někdo, kdo by se podělil o zkušenost, připadne o foto jal bříško v nadvaze vypadá? Moc díky, jsem z toho taková na mekko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru