Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

paolapou
18. bře 2016

Já jsem 17tt po umělém oplodnění a ze 75kg mám 87kg a je mi to jedno, hlavně, že jsem šťastná...

nelina_
25. bře 2016

Holčiny, řešila jste nebo řešíte některá preeklampsii? Mě zase vyšla pravděpodobnost preeklampsie z 1. screeningu a zajímalo by mě, jestli třeba nemáte nějaký zkušenosti, jak to vylepšit nebo podpořit, aby se nerozběhla?

sarabi86
26. bře 2016

Zdravim holky, u nas to vypada v 16tt 2,5 kg nahore, vychozi vaha 104 :-} za celou dobu jsem zvracela jen jednou, tak si rikam, ze ten prirustek neni zase tak hrozny, chodim do prace, byt doma, tak uz mam tak 15 kg hore 😀 Okoli uz se me pta na pohyby, tak rikam, ze jeste nic, mam placentu vysoko vpredu a peknej špek, tak to tlumi. Ale asi dva dny zpet, v sede, kdyz jsem dlabala svacinu, jsem citila peknej kopanec smerem dovnitr, teda aspon myslim, ze to bylo ono. 😀 Jinak pouzivam angelsounds, ve stredu jsem bourala, tak se od te doby uklidnuji, ze je vse ok a jak by mi chtelo mimi rict, at se nestrachuji a pokazde se mi podari najit tlukot. Do te doby se mi nedarilo.

challidona
30. bře 2016

ja 20tt a 3 kg nahoře. .vychozi metrak:/ každopádně pohyby asi cítím a nebo mam akční střeva

j33
1. dub 2016

Ahoj děvčata, mohu se přidat mezi Vás? Jsem 9tt a včera dostala průkazku. Má výchozí váha metrák, ach jo. Teďˇ 98kg.Mám celodenní nevolnosti, zvracím naštěstí jen ráno, ale celý den je těžký. Mám strach kolik přiberu. Je to již mé 4těhotenství.U dvou kluků jsem začínala na 84kg a končila na 99kg.U holčičky po letech už výchozí váha 97kg a konečná106kg. Tak uvidíme tentokrát. Chtěla jsem se zeptat zda se ultrazvuk na genetice již platí? Děkuji

marky_d
11. dub 2016

Ahoj holky, obracim se na vas s dotazem. Jsem taky xxl tehule, zacinala jsem na metraku a ted 4 tydny pred porodem mam 12kg nahore. Takze mega bricho 😀 chtela jsem se optat, jestli nektera nemate zkusenost s tehotenskyma leginama. Spis kde jste takhle obri kupovaly? Diky moc.

sarabi86
11. dub 2016

@marky_d 12 kg měsíc před porodem si myslím je nádhera 😉 jinak tehu legíny budou teď v lidlu od 14.4. ale nevím teda ještě velikostně... pokud se mi podaří nějaké koupit, dám vědět 😀

martiniquest
11. dub 2016

@marky_d Já kupuju legíny v HM (řada Basics, velikost XL, jsou velmi pružné), ale jsem teprve ve 24tt a aktuální váha 95 (výchozí 91).

martiniquest
11. dub 2016

@j33 Pokud myslíš ultrazvuk v rámci 1. trimestrálního screeningu, tak ano. Za UZ a krevní testy jsem dala 1400 Kč a 1000 Kč nám pojišťovna (průmyslová) vrátila.

zborilova1989
11. dub 2016

@j33 záleží kam půjdeš. já byla ve FN Olomouc a neplatila jsem nic.

j33
11. dub 2016

Ahojky, děkuju za informaci. Nakonec jsme se rozhodli na něj nejít. Manžel říkal, že je to zbytečné. Atˇ se nestresuju a mimi bysme si nechali stejně jakkoli nemocné .Tak jsem v klidu a užívám si těhu ,az na hrozné celodenní nevolnosti, díky nimž jsem už 4kg dala dolů.

zborilova1989
11. dub 2016

@j33 jo, mě trápili silné nevolnosti ještě nedávno a to jsem 20tt. teď už jen naštěstí občas, ale žaludek mám stejně nějaký divný a často se musím do jídla nutit, abych za ten den snědla alespoň něco. momentálně je váha nějakých -6kg takže zatím je to fajn.

martiniquest
11. dub 2016

@zborilova1989 Neplatila jsi nic? To já byla v G centru a potvory mě zkásly 😠

zborilova1989
11. dub 2016

@martiniquest to už se tady hodně často řeší, že je pár míst (většinou prý právě fakultní nemocnice) kde se neplatí, ale naprostá většina pracovišť si to nechává docela dobře zaplatit. a kolikrát tu čtu za co všechno si účtují příplatky, například když je přítomen otec, nebo prozradí pohlaví, je to až k neuvěření.

martiniquest
11. dub 2016

@zborilova1989 Na platbu za přítomnost otce už jsem na diskuzích taky narazila. To je snad i protizákonné. O té FN jsem slyšela, ale myslela jsem, že je to neaktuální info. Tak tam zajdu s příštím 😉

zborilova1989
11. dub 2016

@martiniquest mě to právě říkala už loni švagrová a tak jsem byla ráda, že můj doktor (Bruntál) mě tam taky poslal. Protizákonné nevím, ale rozhodně mi to přijde minimálně jako šikana těch otců.

marky_d
11. dub 2016

@sarabi86 diky moc za tip, tak to taky omrknu. Chystame se totiz na svatbu a budu to pod saty resit leginama. Lidl by mohl pomoct. Jj, 12kg neni tak strasnych,ale celkove tech 112 je brutalnich. Uz se tesim,az porodim a zacnu zase normalne fungovat a neco pujde dolu ☺

marky_d
11. dub 2016

@martiniquest moc dekuji,tak snad budu mit nekde stesti ☺

martiniquest
11. dub 2016

@marky_d Nenech se tou váhou otrávit. Máš to za pár, a pak půjdou kila dolů, neboj. Ale vím, je to otravné. Já včera lamentovala v obchodech nad podprsenkama. Před těhotenstvím jsem nosila 85D, teď mám obvod tak 90 (záleží na pružnosti materiálu) a koš o 2 větší. Chtěla jsem vzít rovnou kojící podprdu (nějakou hezčí), ale v celé Šantovce o Olomouci jsem nesehnala nic. CA ani HM ani jeden kousek, Lindex měl 2 modely - jeden na lentilky pod kobercem, druhý do vel 85D, kde ale reálný obvod byl max 80. Byla jsem úplně zoufalá a připadala si jak největší vorvaň na světě. Naštěstí mě zachránila normální vyztužená podprda v CA a tu kojící si snad budu muset koupit na netu nebo nevím 😖

martiniquest
11. dub 2016

Vede mě to k otázce - holky, kde kupujete kojící podprsenky na pořádné ženské? Chci něco pěkného, dobře sedícího a maximálně do 1000 Kč. Četla jsem, že Anita má dobré, ale třeba máte jinou zkušenost. Navíc mi trochu vadí objednávat podprdu z netu, ale tomu se asi nevyhnu. Jsem z Olomouce a ještě jsem nenarazila na dobrý výběr tohoto sortimentu 😕

hankatrdlinka
11. dub 2016

AHojky těhulky, přidám se k vám taky....s prvním těhu jsem začínala se 75kg, přibrala jsem na 112kg ☹, takže nahoru cca 37kg...bylo to šílené, přes léto, oteklé nohy, no hrůza....pak jsem to shodila na nějakých 85kg...malý má rok a půl a jsem v 6+1 podle dnešního UZ a váha nějakých 95kg...nabrala jsem to zpátky ☹...mám z toho hrůzu, jak to bude probíhat....nikdy jsem nebyla taková "baculka", vždycky to bylo takové akorát, troufnu si říct, ale teď je to síla....ale zase nelituju...malý je báječný a rozhodně to trápení stálo za to 🙂.....držím všem palečky 🙂

zborilova1989
11. dub 2016

tak to by mě taky zajímalo. na netu jsem už několikrát koukala a když už se mi líbí a cena není moc tak kouknu na recenze a tam píší, že větší prsa neudrží.

slecnajohanna
11. dub 2016

@martiniquest já jsem měla s podprsenkama problém celej život. mám celkem velká prsa a daleko od sebe, takže jsem vždycky potřebovala dobrou podporu a podprsenku, která mi prsa přitáhne k sobě... těhotenskou, ani kojící jsem zatím neřešila, ale víceméně jedinej obchod, kde jsem na sebe vždycky sehnala perfektní prádlo je Le Chaton paní Konarovské - http://www.lechaton.cz/ Kupovala jsem vždy přímo u Konarovské, která mi poradila a vybrala to nejlepší pro mě.
Dvě dobré podprdy mám taky z Lindexu, ale to je podle toho, jaké zrovna mají zboží.

martiniquest
11. dub 2016

@hankatrdlinka Hlavně klid. Po porodu se dáš do pořádku. Teď je nežádoucí se stresovat. Držím pěsti, ať to zvládneš v klidu 😎

martiniquest
11. dub 2016

@slecnajohanna O paní Konarovské vím, ale je to pro mě z ruky (jsem z Olomouce) a ty ceny jsou dost vysoké. Zatím jsem si vždy vystačila s DIMkou, Triumph, Wonderbra, někdy i FF. Lindex jsem včera navštívila a čekalo mě hrozně nemilé překvapení. Na netu mají rozsah velikostí až nevím kam, ale v reálu skutek utek. Jedině tak objednat na netu, doručit na prodejně, zkusit a až pak zaplatit 😒

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest u vietnamců je to katastrofa.. po 2 použitích na vyhození..:( osobně mám z Bonprixu, ale taky žádná hitparáda.. :( pak jsem to řešila klasickou push up kou a do toho kojící vložky.. 🙂

martiniquest
11. dub 2016

@tomato543 A na kojení se pokaždé vysvlékat? To je trochu opruz, ale když není zbytí...
U ťongů bych si podprdu nekoupila už nikdy. Naposledy jsem z tama měla možná v 17ti a už tenkrát katastrofa - nepohodlná, až to nebylo pěkné, a po pár nošeních na odpis. Úplně vytahaná.

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest G centrum, taky chodím k Weinbergové , pokud půjde do fn, a doktor ti napíše, něco jako doporučení. (ve 13. není povinný, ale doporučuje se, neplatíš nic. 🙂

tomato543
11. dub 2016

@martiniquest neee nevyslékám.. 🙂 jen poodělám a je to. 🙂

slecnajohanna
11. dub 2016

@martiniquest no chápu, že praha je z ruky, ale myslím, že má pobočky i v jiných městech, ale na moravě fakt nevím. já jsem si u ní napoprvé koupila tři kusy a pak už jsem vždy kupovala to samé přes eshop. je pravda, že ty podprsenky jsou drahé, ale beru to tak, že ty levné podprsenky mi prsa spíš ničí. neudrží nic a gravitace to všechno setrvale táhne dolů... já jsem si bohužel nikdy nic pořádného nevybrala ani v obchodech typu triumf adpo., respektive vybrala, ale výsledek víceméně vždycky hrůza. o f&f, c&a, h&m ani nemluvím :( vždycky dlouhá ramínka, prsa od sebe, žádná podpora :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru