Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

eliza1
12. čer 2017

Holky prosím vás, byl někdo z vás samostatně na zjištění pohlaví mimča v 17tt a bylo to opravdu poznat i když vám třeba někde řekli že máte zhoršenou viditelnost? chtěla bych jít ale bojím se jestli to nebude zbytečné :(

dencadenda
12. čer 2017

@eliza1 Ahojky,u mě zatím nic nebylo vidět 🙂 nechtěl se ukázat,ale mám si prý počkat do cca 21tt až půjdu na 2.screening

eliza1
12. čer 2017

@dencadenda já na něj jdu 11.7 ale nechce se mi ta dlouho čekat :D tak jsem chtěla zkusit i samostatné vyšetření 🙂

dencadenda
12. čer 2017

@eliza1 hele o tom jsem neslyšela 🙂 A většinou ty 3d-4d ultrazvuky se prý dělají až kolem 25tt,a je horší viditelnost u silnějších co jsem se tak nezvěděla. Neboj to už vydržíš,ono to stejně člověk sice možná ví dříve,ale hlavně to není tak důležité jen ať je to zdravé 🙂

dencadenda
12. čer 2017

@eliza1 a 100% určení pohlaví je podlě me snad jen z plodovky 🙂

eliza1
12. čer 2017

@dencadenda jj já vím no, hlavně ať je zdravé, ale ta zvědavost no 🙂 podle mě je zase 100% až porod :D :D

irule86
12. čer 2017

Ahoj, holky, byla jsem na NT screeningu a také nám kvůli "špatným akustickým podmínkám" neřekli skoro nic. O týden později jsem byla u svého dr. a ten viděl všechno pěkně, ale prcek byl s pohlavím někde prý za kostí, tak si na pohlaví musíme počkat. Jdu znovu na ten NT screening, protože dotorka byla ze mě zoufalá, protože prcek byl zády, nespolupracoval a k tomu mý špíčky, takže to musíme zopakovat..

eliza1
12. čer 2017

@irule86 já to měla podobné, ležela jsem tam půl hodiny, zkoušeli přes břicho a spodem, pak zase přes břicho protože to bylo lepší a nakonec jen zjistili že má dvě ruce, dvě nohy, změřili projasnění a našli žaludek. Toť vše. Po tom jak se tvářili se mi tam už nechce ani rodit :(

sedlackovak
12. čer 2017

Ahoj já byla ve 12tt na odběru choriových krků a máme 100%ho chlapečka, teď jsem 18+3tt a před 5 dny jsem byla u svého dr na kontrole a ten už tam toho pindíka prý taky viděl 😄😄

dencadenda
12. čer 2017

A kde holky budete rodit??😉

eliza1
12. čer 2017

@dencadenda Kladno... ale uvažuju i nad Slaným... ale jen podle recenzí je prý nemocnice dobrá, ještě nevím no :(

sedlackovak
12. čer 2017

@dencadenda Olomouc

dencadenda
12. čer 2017

Já Praha Apolinář .)

eliza1
12. čer 2017

@dencadenda a chodila jsi i na screeningy k Apolináři? já mám ted jet do gennetu ve 20tt tak jsem zvědavá jak to tam vypadá a jak to tam bude probíhat...

dencadenda
12. čer 2017

@eliza1 Ano 1.screening taky Apolinář,ted tam jdu 26.6 na druhý a 28.6 do poradny,vyplnit anamnézu a pro razítko do průkazky

eliza1
12. čer 2017

@dencadenda a kolik budeš tt? mě se dr spletla o týden a objednala mě vlastně na 19+0 i když si myslí že budu 20+0 tak snad uvidí co bude potřeba a nepošlou mě domů, blízko to zrovna nemám ..

majkapolka
12. čer 2017

@eliza1 Ahoj, a ty si bola na prvom screeningu u Apolináře? Ja idem do Gennetu na prvý 30/6 a teď sa docela bojím po tom čo tu čtu, že nic nebude videt.

eliza1
12. čer 2017

@majkapolka nn já byla na prvním screeningu na Kladně, ale nebylo to nic příjemného od paní doktorky v nemocnici, necítila jsem se vůbec dobře. A pak jdu 11.7 do gennetu právě, ale oni tam mají mít lepší utz a chodí jim tam jistě víc ženskejch takže si zase říkám že třeba budou lepší a budou na mě brát alespon ohledy protože k nim bude chodit více baculek... ale tak obavy jsou furt no...

dencadenda
12. čer 2017

@eliza1 to už budu 21 tt,co se tak píše chodí se v rozmezí 20-22tt,pro jistotu tam zaolej at nejdeš zbytečně

eliza1
12. čer 2017

@dencadenda asi jo, zavolám tam radši

kacka125
12. čer 2017

@eliza1 ja se pohlaví dozvěděla až když jsem šla na fecho. Na monitoru byl pytel přes celou obrazovku :-O 😀

eliza1
12. čer 2017

@kacka125 :D :D :D a to jsi šla kdy?

kacka125
12. čer 2017

@eliza1 to už si přesně nevybavuji... Možná až kolem 20tt. Gyndar pořád nic neviděl ale srdíčko a všechno ostatní Tobik ukázal ale když jsme šli na to fecho tak to byl přesný opak. Paní primarce ukázal pindoura se vší parádou ale srdíčko nee. Na to jsme museli jít 2x 😀

eliza1
12. čer 2017

@kacka125 a co to je to fecho? na to gyndař posílá?

kacka125
12. čer 2017

@eliza1 co jsem tak zaslechla tak ne každý doktor tam posílá ale u toho mého je to prý běžné. Je to vyšetření srdce miminka. Fechokardiograf. Zjisti se jestli správně funguje a pokud se odhalí nějaká odchylka tak se mimco po porodu více sleduje popřípadě se s tím hned něco dělá

eliza1
12. čer 2017

@kacka125 aha, naše totiž posílá jen na screeningy, tripple testy a 2x bere krev sama, na začátku a na konci a to je vše. tak jsem na to zvědavá... ale já si volala do nemocnice do slaného a tam můžu přijít na utz za 300kč na zjištění pohlaví... ale bojím se že nic neuvidí ale zase bych ráda to alespon zkusila no

irule86
12. čer 2017

@eliza1 no, přesně, taky jsem z toho celkem znechucená. Dívám se, že termín máš na listopad, my taky 🙂 přesně 29.11, rodit budu buď v Brně, nebo Břeclavi, ještě se uvidí, u prvního prcka jsem měla představu a dopadlo to úplně jinak..

eliza1
12. čer 2017

@irule86 já mám TP stanovený na 28.11 🙂 já taky mám představu, ale je mi jasné že to tak přesně nebude... asi jako všechno co si kdy vysnim :D

irule86
12. čer 2017

@eliza1 Já jsem dlouho nevěděla a pak byl malej koncem pánevním, navíc jsem měla otoky od 34.tt, z ničeho nic, tak jsem musela do Brna do Bohunic a tam jsem kvůli té poloze pak i musela rodit (zkoušela jsem přirozeně, po vyvolávání, ale po 11h jsem šla na akutní sekci), takže já už nic neplánuju :D

eliza1
12. čer 2017

@irule86 jé tak to je hrozný, no ale alespon pomohli a jste zdraví... zkušenost je dobrá věc, já nevím co má čeká no.. koukám na nějaká videa ale to mě spíš děsí :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru