Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

eva_marie
7. bře 2017

@veeeee
Buď v klidu taky jsem úplně nedokázala rozlišit jestli jsou to střeva nebo mimco, ale později až to bude silnější tak si uvedomis, ze to bylo asi kopkani. Je to jak drobné bublinky .

martyina
7. bře 2017

@veeeee já až takové to šimrání cítila ve 24 tt, ale také nevím zda je to ono.

veeeee
7. bře 2017

No ja mam taky pocit, ze si jen připouštím a jeste to určitě není ono 🙂 tak me prave zajímá jestli je to někdo kdo je cítil taky až později 🙂

martyina
7. bře 2017

@veeeee předtím se necítila nic a teď fakt úplně minimálně, takže mylím, že to ono může být ale jsem už v 26 tt..

pt1981
7. bře 2017

@zmrzlinka mockrat dekuju. Dve deticky jsou akorat 🙂. Ono je potreba pocitat i s vydajema do budoucna. To je skolne, obedy, krouzky, studia... Nasekat si deset deti a nemoci jim dat zazemi, to taky neni zadna hitparada. A proc jsi mela cisare? Ja mam za sebou taky cisare ( planovaneho ) a jsem zvedava, jak to dopadne tentokrat....

pt1981
7. bře 2017

@veeeee ahojky, v prvnim tehotenstvi ve 20tt a v tomhle uz prilezitostne od pondeli 🙂. Hlavu si z toho nedelej. Az pohyby prijdou, poznas je 100%

zmrzlinka
8. bře 2017

@pt1981 první císař byl kvůli nepostupujícímu porodu a druhý mi doktor naplanoval.Jednak moje vyska je hraniční - 155 cm.U nas v porodnici delaji pod 155 cm císaře.A taky jsem mala byla pořád vysoko.Porad kdyz mně vysetroval ze jestli nesleze niz tak normálně neporodim.Tak to naplanoval a já jsem ale zacala rodit dřív.Skousela jsem to a po 16 hodinach kontrakci jsem byla na pul prstů otevrena to rizli 🙂 Bylo to štěstí protože deloha pod jizvou byla hodně tenká a mohla pri tlačení prasknout.Tak mi hned na sále zakazali další mimco.Ja bych ale stejně do dalšího nešla.Necitim se na to 😉

cipisek2017
8. bře 2017

Maminky chtěla jsem se zeptat kde nejlepe sehnat vetsi kojenecke podprdy?nyni mam 90H....

cantala
8. bře 2017

@cipisek2017 Já mám dobré zkušenosti s Bonprixem, ne tedy přímo s kojícími, ale s klasickými ano.

cipisek2017
8. bře 2017

@cantala Klasické si taky kupuju z Bonprix ale ty kojenecké nemají v tak velkých velikostech.

kacka125
8. bře 2017

@cipisek2017 a co zkusit takové ty sportovní podprdy - lambády? Já jich mám nakoupeno asi pět a klasické kojící nekupuju...

cipisek2017
8. bře 2017

@kacka125 ty mi moc nesedi..vzdycky mi to secvakne prsa k sobe

veeeee
10. bře 2017

Ahoj maminky mam na vás dotaz.
Včera jsem byla u dr a rikala jsem ji, ze se bojím, ze nepoznám tvrdnuti bříška. Ona me pořad upozorňuje ze to určitě poznám. Jenže ja mam pod prsama to bříško takový tvrdší a víckrát za den. Včera jsem ji to ukazovala a ona ze to je normální a jestli přitom cítím tlak, tak říkám ze prave vůbec žádný tlak nic necítím akorát, ze na to místo proste přes den sahám a mam ho tvrdší. Tak i tak mi řekla ze to nevadí.
Mam brát magne b6 jednu tabletku denně ze to ničemu nevadí.
Moje otázka na Vás je, jestli to tak mate některá? A je vše v pořádku? Ja pořad doufám ze kdyby bylo neco špatně, tak to dr pozná. Ale když mi řekla ze je to normální, a me to fakt nebolí, netáhne v těchto místech nic :(
Dekuji za odpovědi

monanek
9. čer 2017

Ahoj těhulky, jsem moc a moc ráda, že tato skupina existuje. Patřím totiž k těm XXl možná budoucím maminkám. S manželem plánujeme třetí mimi. První těhotenství jsem začínala na 90kg a přibrala jsem 6kg za celé těhotenství. Druhé jsem začínala na 99kg a končila na 105kg. A teď mám bohužel nějakých 112kg. Ale ještě před rokem jsem měla 125kg. Byl to běh na dlouhou trať, ale zvládla jsem to dát aspoň 13kg dolů. Jen mám hrozný strach z doktorů jestli mi budou za moji váhu nadávat. Tak bych se Vás chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti vy. Jsem z toho docela zoufalá. :(

lucisuska
9. čer 2017

@monanek Já měla na začátku druhého těhotenství stejnou váhu jako vy teď a teď jsem skoro v půlce a mám o 6 kg míň než před otěhotněním. 🙂 Mám sice těhotenskou cukrovku, ale šlo to níž i předtím 🙂

eliza1
9. čer 2017

Ahoj holky, taky bych se mezi vás ráda přidala. Jsem 16tt a jsem hodně baculata, mám velké bříško :( Dr na NT screeningu mi říkala že je všechno hůř vidět, ale přijde mi že vůbec se nějak nesnažila a moc toho neviděla... :( je to opravdu tak že je vše špatně vidět nebo je to jen kec protože jsem tlustá? :(

lucisuska
9. čer 2017

@eliza1 Já taky nejsem žádný hubeňour, váhu píšu výš, ale viditelnost je až překvapivě dobrá 🙂 Záleží to i na jiných věcech, mám hubené kamarádky s horší viditelností, možná kůže?

eliza1
9. čer 2017

@lucisuska netuším právě no, nikdo mi nic neřekne :( moje dr je v pohodě, nikdy mi nic neřekla. až tam no. Na screening ve 20tt jdu do gennetu, tak snad to nebude katastrofa a dozvím se taky co čekám 🙂

luciiinka87
9. čer 2017

@monanek pokud otehotnis prirozene, tak ve vaze problem neuvidi. Problem by videli, kdybys hodne nabirala. My "vetsi" nemusime nabrat tukovou zasobu jako drobne tehotne s 50kg, takze se musime vejit do nejakych max.10kg. Ja jsem u dcery pribrala jen 3kg. U syna mi vaha chtela lezt hooodne nahoru, i kdyz jsem do 6 mesice porad zvracela. Musela jsem hodne krotit chute a hlad a nabrala jsem asi 5kg. Dle doktoru ta vaha u nas s nadvahou jde spise dolu - zacne nam fungovat spalovani. Takze neboj 🙂

luciiinka87
9. čer 2017

@eliza1 ta viditelnost je opravdu horsi, kdyz jsou kila navic hlavne v brise. Doktor sice musi dele stelovat utz, ale da se to. Je to o zkusenostech. Ja jsem hodne obezni a presto bylo vsechno videt pekne. V gennetu to bude naprosto oukej, toho bych se nebala, ty vi co a jak, jak s nama pracovat 😉

eliza1
9. čer 2017

@luciiinka87 super, moc děkuju, také doufám že tam to bude uplně jiný přístup a doufám že si odnesu nějakou pěknou fotečku 🙂 tahle dr na screeningu mě přišlo že byla nějaká nová, byl tam s ní doktor aby jí asi hlídal či co, ukazoval jí to a ták... bylo to celkem docela nepříjemný, ani o tu fotku jsem si radši neřekla...

marenkav
9. čer 2017

@monanek ahoj, já začínala s 83kg a sestřička ani doktor nikdy neřekli nic proti tomu, že jsem tlustá, naopak při utz doktor říkal, že je vše hned krásně vidět 🙂 teď (29tt) už mám nahoře 14kg!!!, vím, že je to dost, ale nikdo mě rozhodně nebuzeruje 🙂

gariena
9. čer 2017

@monanek Já přirozeně otěhotněla se 125kg, nahoře mám 5kg. Jsem vysoká 180cm. Nikdo mi nikdy neřekl ani slovo jak vypadám apd. U screenengu taky super, všechno bylo vidět. Ale záleží moc na doktorovi, u první dcery jsem měla o 10kg méně a to jsem si u screenengu vyslechla, jak mám špatnou viditelnost přes ten tuk, změřil hlavu, nohu, okomentoval to, že nic není vidět a šli jsme.. Teď s druhým jsme měli jiného Mudr a kdybych věděla, jaká to bude nádhera, jak nám ukáže ručičku sepjatou v pěst a krásnou pusinku... tak bych si to nechala nahrát na DVD 🙂 Úplně jsem z toho byla paf 🙂 Takže záleží koho člověk potká.

katuskastbk
10. čer 2017

2x jsem bez problémů přirozeně otěhotněla, první těhu jsem začínala na 96kg a rodila se 113kg. Druhé těhu jsem začínala se 113kg a končila na 118kg. Nikdy mi nikdo nic neřekl, ani půl slova jak vypadám, obě těhu navíc úplně bez problémů. Druhý porod teď v úterý 6.6. v 13:46, 3890g a 50cm Danielka. Vyvolavany porod - diky souhře vice okolnosti z prvniho porodu - ale bylo to celkem rychle a na 3kontrakce venku bez nastřihu, jen s malym poranenim. TAK SE TOHO VŮBEC NEBOJTE, VY MUSÍTE NEJLÍP VĚDĚT, JAK SE CÍTÍTE. P.S. K těm kilům navíc, mám i roky navíc 🙂😀

mruk
10. čer 2017

Tak já začínala s 89kg/175cm a teď v 29+0 mám nahoře 5,5 kila, tak to snad už moc neporoste ;)

momopu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dencadenda
11. čer 2017

@momopu Hani,odkud mas Tu mex.bolu? Vypada moc hezjy

dencadenda
11. čer 2017

Pardon hezky 😃

momopu
11. čer 2017

@dencadenda
ahoj, pisla jsem ti OZ 🙂

monanek
12. čer 2017

Ahoj holky moc vám všem děkuji. Hned je člověk tak nějak klidnější. 🙂
Jste super 😉. Tak uvidíme jestli se nám zadaří. Nic neřešíme. Dvě krásné děti máme, takže vše necháme osudu. Moc by jsme si konečně přáli tu holčičku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru